Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konu dışı olmasına rağmen paylaşmakta fayda olabileceğini düşünüyorum, ben dün öğrenmiş oldum.Önceden bilenler vardır muhakkak.

Ekran kartındaki sıkıntıyı halledene kadar ak ile karayı seçtim, bu sorun bitti diye rahat nefes alırken, dün gecede windowsun büyük güncellemesini gördüm ve hemen başlattım , yapmaz olaydım.
    Son gelen büyük güncelleme bitti bilgisayarınız bir kaç kez yeniden başlatılacaktır yazdı kapandı tekrar açılmadı mavi ekran yani gümledi.

Son gelen windows güncellemesi için acele etmeyin, yedeklemelerinizi sıkkulanılanlar, ne biliyim önemli ne varsa muhakkak yedekleyin, boot usb'niz de muhakkak hali hazırda olsun.

Windows yetkilileri update'in sorunlu olduğunu açıklama yaparak paylaşmışlar bilgilerinize.
  • Chagotta kullanıcısına yanıt
    ben yaptım bazı sorunları var özellikle crimson sürücüsü ve nvidia nın kendi sürücüsünde de oyunlarda readon settings açık olmadan girdiğinizde sanki sürücü yüklü değilmiş gibi gereksiz kasmalar yapabiliyo ve depolama cihazlarınızı görmüyor illa biçimlendirmek gerekiyo falan ondan geçmeyin derim sorunlu en azından yeni update gelene kadar bekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

her yüklediğim driver ile yeni bir sorun yaşamaktan bıktım. Bu sefer grafiklerde minik karıncalanma tarzı görüntüler oluşuyor. Aslında en büyük hayal kırıklığımı sahip olduğum r9 280 in hd7950 ile aynı olduğunda yaşadım. Verdiği fps , rop , gpu vs herseyi aynı sadece isim degisikmis. Şakamısın amd ! Ulan bildiğin sırf nvdia dan ucuz diye amd fanı olmuştum simdi pismanım. Aşırı sevdiğim fallout 4 oyunu bukadar iğrenç çalışır heralde bi kartta. Adam gibi driver yüzü görene kadar rahat yok heralde baba.

Sorunu Tam olarak yaz bakalım hocam ne tür sıkıntı çetin fallout 4 bir kaç kere bitirip arşive kaldırmış biri olarak evet başlarda sorunlu çalışan bir oyundu ancak oyun içi bazı dosyalar ekleyerek rahat bir oynanış sağlanabiliyor en azından genel olarak bir iki yerde sorun devam ediyor bu kısımları çözülmemişti ben devam ettiğim dönemde fallout 4 nvidia-amd kart fark etmeksizin sorunlu çalışan bir oyun bunuda hatırlatayım gtx970 ile karşılaştırma yapmıştım zamanında nette olan videolar ile aynı sahnelerde olan düşme amd ani olurken nvidia tarafında yavaşça oluyor ancak oynanışı etkiliyor bu durum yine dediğim gibi bazı ekelenecek dosyalar sayesinde rahat bir oyun deneyimi yaşanıyor tam sorunu yaz bakalım bir....

• Bıktık bu hotfixlerden çıkar ayda 1 tane uğraştırma bizleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

quote:

her yüklediğim driver ile yeni bir sorun yaşamaktan bıktım. Bu sefer grafiklerde minik karıncalanma tarzı görüntüler oluşuyor. Aslında en büyük hayal kırıklığımı sahip olduğum r9 280 in hd7950 ile aynı olduğunda yaşadım. Verdiği fps , rop , gpu vs herseyi aynı sadece isim degisikmis. Şakamısın amd ! Ulan bildiğin sırf nvdia dan ucuz diye amd fanı olmuştum simdi pismanım. Aşırı sevdiğim fallout 4 oyunu bukadar iğrenç çalışır heralde bi kartta. Adam gibi driver yüzü görene kadar rahat yok heralde baba.

Sorunu Tam olarak yaz bakalım hocam ne tür sıkıntı çetin fallout 4 bir kaç kere bitirip arşive kaldırmış biri olarak evet başlarda sorunlu çalışan bir oyundu ancak oyun içi bazı dosyalar ekleyerek rahat bir oynanış sağlanabiliyor en azından genel olarak bir iki yerde sorun devam ediyor bu kısımları çözülmemişti ben devam ettiğim dönemde fallout 4 nvidia-amd kart fark etmeksizin sorunlu çalışan bir oyun bunuda hatırlatayım gtx970 ile karşılaştırma yapmıştım zamanında nette olan videolar ile aynı sahnelerde olan düşme amd ani olurken nvidia tarafında yavaşça oluyor ancak oynanışı etkiliyor bu durum yine dediğim gibi bazı ekelenecek dosyalar sayesinde rahat bir oyun deneyimi yaşanıyor tam sorunu yaz bakalım bir....

Hocam fallout 4 teki asıl sıkıntı ani duraklamalar ve belli mekanlarda fps düşüşleri grafik ayarlarını medium un bi tık yukarısına çeker biraz daha oynanabilir oluyor. Low ayarlarda denemedim karta küfür gibi olur. Ama özellikle yüksek ayarlarda deli gibi kasıyor . Kamerayı ani döndürdüğüm zaman takılmalar oluyor. Ve en beteri textureler devamlı bozuluyor. Oyuna ne kadar update yaptıysam yapayim bu sorun çözülmedi . Gta 5 te oyun içinde minik takılmalar varken menü ve haritya girdiğim anda 5 fps lere falan düşüyor. Harita da rota işaretlemek işkence. Ve bu sorun eski bir driver vardı tam hatırlamıyorum onda böyle bir sıkıntı yoktu. Sonra güncelledim hop bu sorun başladı . Sonra ddu ile silip eskisini baştan kurdum sorun devam ediyor. Dayanamadım format attım geri yükledim eski driveri gene çözülmedi. Birkaç gün önce gelen yeni driveri yükledim oyunlarda minik karıncalanma sorunu başladı. Dediğim gibi eskisinde yoktu. Bu sorunlar hakkında bilgin varsa çok mutlu olurum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En son sürücü yüklu bende bugün cs go ve lol oynarken 280 fps alırken oyunda bi 5-10 saniye takilmalar oldu neden acaba? sistemim daha yeni 2 günlük
    İ5 6402p, Sapphire r9 380 4gb, msi h110m pro vd, wd 1 tb blue 7200rpm hdd, 8 gb ram

• klement kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum, update yaptıktan sonra crimson software çalışmayı durdurdu hatası, 3 ssd sürücümden 1 tanesini görmüyor.
    Biosdan ide yerine achi yaptığınızda pc mavi ekran veriyor. Beklemekte fayda var arkadaşlar microsoft kısa sürede bir yama yapacaktır.
    Boşu boşuna düzgün çalışan pc'nizi kaosa sürüklemeyin :)
  • Ctkeray C kullanıcısına yanıt
    Yıldönümü güncellemesi yüklü ise normaldir hocam.
    Bende de problem var örneğin gecikme gibi LOL'de max. ayarlarda +240 FPS aldığım halde durduk yere yetenek atışlarında gecikmeler oluyor.
    Oyun için en uygun OS anladığım kadarıyla 8.1.
  • 16.7.2 mi ne o yüklü ileri gereksiz

• quote:

quote:

quote:

Hocam fallout 4 teki asıl sıkıntı ani duraklamalar ve belli mekanlarda fps düşüşleri grafik ayarlarını medium un bi tık yukarısına çeker biraz daha oynanabilir oluyor. Low ayarlarda denemedim karta küfür gibi olur. Ama özellikle yüksek ayarlarda deli gibi kasıyor . Kamerayı ani döndürdüğüm zaman takılmalar oluyor. Ve en beteri textureler devamlı bozuluyor. Oyuna ne kadar update yaptıysam yapayim bu sorun çözülmedi . Gta 5 te oyun içinde minik takılmalar varken menü ve haritya girdiğim anda 5 fps lere falan düşüyor. Harita da rota işaretlemek işkence. Ve bu sorun eski bir driver vardı tam hatırlamıyorum onda böyle bir sıkıntı yoktu. Sonra güncelledim hop bu sorun başladı . Sonra ddu ile silip eskisini baştan kurdum sorun devam ediyor. Dayanamadım format attım geri yükledim eski driveri gene çözülmedi. Birkaç gün önce gelen yeni driveri yükledim oyunlarda minik karıncalanma sorunu başladı. Dediğim gibi eskisinde yoktu. Bu sorunlar hakkında bilgin varsa çok mutlu olurum :)

Öncelikle karıncalanma sorunu için aşırı sıcaklıkların sebep olabileceğini söyleyebilirim soğutma için vsync açman gerekiyor veya bu yaz sıcağında kasa kapağını da açabilirsin klima vs varsa gerek yok tabi...

https://www.mediafire.com/?o9d9xd3pjap1xic

Yukarıdaki verdiğim link oyunun kurulu olduğu dizine atıp oyunu açarken (monitor 60hz şeklinde ayarlı daha yüksek ise onu dosyayı shadowbost yapılandırma ayarını açarak yazabilir değiştirebilirsin) ayarları değiştirmen gerekiyor mesela ultra da ise high'e alıp uygulama yaptıktan sonra tekrar ultraya geçmen gerekiyor buradaki amaç profildeki vsycn ayarını eski haline standart olana getirmek bundan sonraını zaten oyun içinde hissedersin bir tavsiye daha oyun için mod vs kullanırken buna hile de dahil elinden geldiğince kullanmamaya çalış open world oyunlarda kasma ile kendini belli ediyor bu durum sırf bu yüzden oyunu silip sıfırdan yüklediğim zamanlar olmuştu baya kullandım yani consol kodları ile hilelerini eşya taşıma vs ne varsa işte bu arada benim verdiğim dosyalar baya eskimiş nexus mod içinde değişik başka dosyalar da eklenmiş daha sağlıklı sonuç alabilirsin nete shadowbost yazıp bakarsan mod ile ilgili birçok video var aradaki farkı görmek için sürücü konusu ise işletim sistemi ile gelen yükseltmeyi almadım onu belirteyim yakın zamanda adobeflash player ile ilgili güvenlik güncellemesi yapmış işletim sistemi bunun dışında sürücü olarak 16.7.2 kurulu ekran kartı 380x bu kart ile oynamıştım fallout 4'ü ensonki auto moduna kadar devam etmiştim ondan sonra bıraktım baya zaman geçti son hatırlatma fallout 4 1.5 güncellemesini ne zaman yüklesem sorunlu çalışıyordu sistem o yüzden 1.4 üzerine yükseltme yapmadım umarım yardımı dokunur....

• Arkadaşlar sırf oyun performansı için 10 Kere test yaptım windows 8.1 kurdum sonra windows 10 kurdum çeşitli şeyler yaptım sonuç oyun performansı ve pc performansı en üst seviyede kullanan sistem windows 8.1, windows 10 da sorun yaşayanlar windows 8.1 e geçsinler dediğimi anlayacaklar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle karıncalanma sorunu için aşırı sıcaklıkların sebep olabileceğini söyleyebilirim soğutma için vsync açman gerekiyor veya bu yaz sıcağında kasa kapağını da açabilirsin klima vs varsa gerek yok tabi...

https://www.mediafire.com/?o9d9xd3pjap1xic

Yukarıdaki verdiğim link oyunun kurulu olduğu dizine atıp oyunu açarken (monitor 60hz şeklinde ayarlı daha yüksek ise onu dosyayı shadowbost yapılandırma ayarını açarak yazabilir değiştirebilirsin) ayarları değiştirmen gerekiyor mesela ultra da ise high'e alıp uygulama yaptıktan sonra tekrar ultraya geçmen gerekiyor buradaki amaç profildeki vsycn ayarını eski haline standart olana getirmek bundan sonraını zaten oyun içinde hissedersin bir tavsiye daha oyun için mod vs kullanırken buna hile de dahil elinden geldiğince kullanmamaya çalış open world oyunlarda kasma ile kendini belli ediyor bu durum sırf bu yüzden oyunu silip sıfırdan yüklediğim zamanlar olmuştu baya kullandım yani consol kodları ile hilelerini eşya taşıma vs ne varsa işte bu arada benim verdiğim dosyalar baya eskimiş nexus mod içinde değişik başka dosyalar da eklenmiş daha sağlıklı sonuç alabilirsin nete shadowbost yazıp bakarsan mod ile ilgili birçok video var aradaki farkı görmek için sürücü konusu ise işletim sistemi ile gelen yükseltmeyi almadım onu belirteyim yakın zamanda adobeflash player ile ilgili güvenlik güncellemesi yapmış işletim sistemi bunun dışında sürücü olarak 16.7.2 kurulu ekran kartı 380x bu kart ile oynamıştım fallout 4'ü ensonki auto moduna kadar devam etmiştim ondan sonra bıraktım baya zaman geçti son hatırlatma fallout 4 1.5 güncellemesini ne zaman yüklesem sorunlu çalışıyordu sistem o yüzden 1.4 üzerine yükseltme yapmadım umarım yardımı dokunur....

Teşekkür ederim. Biraz daha akıcı oldu :) karıncalanma için bir çözüm bulamadım henüz . Evde 24 saat klima çalışıyor ve kasada 4 adet fan var. Sıcaklık ise 60 dereceyi zar zor geçiyor. sanırım driver ile alakalı. dediğim gibi bir öncekinde sorun olmamıştı. ddu ile silip yüklemeye üseniyorum. sonuçta her driverde yeni bir sorunum oluyo. neyse yardımın için sağol :)

• Arkadaşlar yaşadığım bir sorunu ve bunun çözümünü sizlere paylaşacağım. Öncelikle ekran kartım r9 280. Sorunum son haftalarda baş göstermeye başladı ya da ben yeni fark ettim. Daha önce bir sorunla karşılaşmamıştım. Soruna gelecek olursam bsplayer ile video oynatınca Grafik hızlandırmadan yararlanıyordu. Bunun sonucunda da gpu hızını 850 mhz düşürüyor. Bs player'ı kapatınca tekrar normal hızı olan 940 ya da overclock değerlerine sabitliyordu. Fakat artık nedense hep 850 mhz'de bırakıyordu. Bu durum eskiden yoktu. Sürücü sorunu olabilir diye 16.8.2'yi kaldırıp 16.7.3 döndüm ama sorun hala devam ediyordu. Sorunun tam olarak sürücüden mi yoksa başka bir kaynaktan mı olduğunu bilmediğimden daha eski bir sürücü kurmak istemedim.
    Sorunun çözümüne gelirsek... Powerplay desteğini kapatmam gerekti. Bunun içinde msi afterburner kullandım.
    Msi Afterburner ayarlar --> Amd uyumluluğu ayarları --> Resmi sınırlar dışındaki hız aşırtma modu --> Powerplay desteği olmadan.
    Bu yöntem hiçbir şekilde hız düşümü olmuyor. Ama bu sorun sürücü kaynaklı mı diye tekrardan eski sürücüleri kuracağım daha önce kullandığım. Bu sorunun başka bir çözümü varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Düzenleme: Arkadaşlar sorun sürücü kaynaklıymış. Deneme amaçlı kurduğum 16.6.2 sürücüsünde bu sorun yok. 16.7.3 ve 18.8.2 sürücülerinde bu surun bulunmakta bunun için amd ile iletişime geçeceğim.
    Güncelleme: En stabil olan sürücü 16.7.2 olarak buldum. Son bundan sonraki sürücülerde yukarıda bahsettiğim sorun mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.ED -- 19 Ağustos 2016; 13:13:18 >

• Beyler en güncel sürüme getireyim mi amd crimsonu ?

Edit: Arkadaşlar 16.2 yada 16.1 sürümünde bir driverim vardı 20 Fps etki ediyordu bilgisayara yenisi daha iyidir diye güncelledim, 20fps düştü oyunlarda nasıl bulabilirim o driverı ?

Edit2: 16.7.3 ile cs goda en az 60 fps en yüksek 130 fps alırken. 16.8.2 ile cs goda en az 30 en fazla 65 fps alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FunSociety -- 19 Ağustos 2016; 13:08:31 >
  • FunSociety kullanıcısına yanıt
    ilk sayfa ilk mesajda neredeyse tüm sürücülerin linkleri mevcut. Önerim 16.7.2 sürücüsünü kurman.
  • Mr.ED kullanıcısına yanıt
    Şu an 16.7.2 kurmaktayım teşekkürler. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FunSociety

bu driveri nerden buldunuz hocam bana da atar mısınız windows 8.1 64 bit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukum

quote:

Orijinalden alıntı: FunSociety

bu driveri nerden buldunuz hocam bana da atar mısınız windows 8.1 64 bit.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous?os=Windows%2010%20-%2064

şuraya bi göz at.

• Merhaba arkadaşlar R9 380 2 Gb Asus modelini kullanıyorum, Fx8320+Harici Fan ve 8 Gb ram ile birlikte. 2 Hafta önce amd güncelleme uyarısı verdi ve 16.18.1 Hotfix driverini kurdum. Windows 10 kullanıyordum ve son güncellemeyi yapmamıştım. Ekran kartını kurduktan sonra her oyunda yağ gibi akan ekran kartı 10-20 fps'yi geçemez oldu. Bunla mücadele ederken windows 10'un son güncellemesini yaptım ve kurulum sırasında mavi ekran verdi ve sistem çöktü bu sorundan windows 8.1 format atarak kurtuldum. Şuan ekran kartının 16.7.3 sürümünü kullanıyorum Ets 2 'de 60 fps almama rağmen 40-50'lere düşüyor, lolde 200 fps alırken bile dona dona gittiğini oluyor ekranın. Eskiden aynı anda 2 oyun bile oynatan sistem şimdi lol + youtube kaldıramıyor görüntü kasmaya başlıyor fps 40-50 düşüyor. Ne yapmam gerekiyor sizce? Bir süredir sizi ziyaretçi olarak takip ediyorum son driverlar sorunlu olduğunu öğrendim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Driverları kaldırırken DDU kullanıyorum sizin yorumlarından öğrendim yine de sonuç değişmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: AgainBirth

Merhaba arkadaşlar R9 380 2 Gb Asus modelini kullanıyorum, Fx8320+Harici Fan ve 8 Gb ram ile birlikte. 2 Hafta önce amd güncelleme uyarısı verdi ve 16.18.1 Hotfix driverini kurdum. Windows 10 kullanıyordum ve son güncellemeyi yapmamıştım. Ekran kartını kurduktan sonra her oyunda yağ gibi akan ekran kartı 10-20 fps'yi geçemez oldu. Bunla mücadele ederken windows 10'un son güncellemesini yaptım ve kurulum sırasında mavi ekran verdi ve sistem çöktü bu sorundan windows 8.1 format atarak kurtuldum. Şuan ekran kartının 16.7.3 sürümünü kullanıyorum Ets 2 'de 60 fps almama rağmen 40-50'lere düşüyor, lolde 200 fps alırken bile dona dona gittiğini oluyor ekranın. Eskiden aynı anda 2 oyun bile oynatan sistem şimdi lol + youtube kaldıramıyor görüntü kasmaya başlıyor fps 40-50 düşüyor. Ne yapmam gerekiyor sizce? Bir süredir sizi ziyaretçi olarak takip ediyorum son driverlar sorunlu olduğunu öğrendim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Driverları kaldırırken DDU kullanıyorum sizin yorumlarından öğrendim yine de sonuç değişmedi.

Kardeş aynı sorunu bende yaşıyorum önceden kasmadan oynadığım oyunları şimdi fps drop yiyerek oynuyorum win 8.1 win 10 a göre daha iyi şimdilik performans olarak bunu deneyerek test ettim ama driver ile alakalı galiba eski driverları yükle dene başka yapacağımız bir şey yok bir de ısı değerlerini kontrol et havalar sıcak aşırı ısınmadan da olabilir.

• 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.