Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (543. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.482
Cevap
189
Favori
1.246.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dudu denen zımbırtı saçma sapan işler yapıp gerekli olan dosyaları da silip kartın driver kurulumunda hatalı kurulum yaptırıp sonradan sorunlar çıkartabiliyor çok kez yazdım illa temiz kurulum isterseniz AMD nin AMD Cleanup Utility var onu kullanın daha sağlıklı dedik artı Türkçe resimli anlatım yapıp konuya bile koyduk yok illa dudu da dudu ne halt yerlerse yesinler bayadır yazmıyordum bu konu hakkında sizin yazınızı görünce depreşti
    https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2020; 20:19:21 >
  • DDU kullanmayın ya da ddu kullananlara gülüyorum diyenlere ithafen;

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

AMD'nin resmi dökümantasyonundan, buyrun:
    https://community.amd.com/docs/DOC-1641
  • warchief46 W kullanıcısına yanıt
    NE DİYOR ORADA? (Genel AMD Grafik Sürücüsü Yükleme Sorunlarını Giderme) kısaca bozuk dosya varsa kullanılabilir diyor ve ekliyor (Dikkat ! DDU bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Daha fazla bilgi için lütfen program belgelerine bakın, bu risk size aittir.) laf sokarken okuduğunu anla bence

AMD Clean Uninstall Utility veya Display Driver Uninstaller (DDU) gibi sürücü temizleme yazılımları , var olan veya hasar görmüş sürücü dosyalarını ve kayıt defteri girdilerini tamamen kaldırabilir, böylece en son AMD sürücü yazılım paketinin başarılı bir şekilde yüklenmesini sağlar.
    AMD Clean Uninstall Tool'un nasıl kullanılacağı hakkında talimatlar için lütfen bu bağlantıyı ziyaret edin .
    DDU indirmek edilebilir burada .

Dikkat ! DDU bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Daha fazla bilgi için lütfen program belgelerine bakın, bu risk size aittir.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    İngilizcemiz var o kadar, çevirmenize gerek yoktu. Sorun yaşamayanın ddu ya amd cleanup uninstall utility ile işi yok zaten. Sorun yaşarsanız da bu programları kullanabilirsiniz. Yani 3.parti bir uygulamayı, amd resmi yazısında kullanabilirsiniz diyor. Ddu tu kaka demeniz yanlış.
    3.parti uygulamayı kullanabilirsiniz dedikten sonra, tabiki risk size aittir diyecek. Tıpkı kendi radeon yazılımında oc bölümünü açarken onayladığınız metin gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 12 Ocak 2020; 20:45:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eset nod32 var bende adres engellendi sürekli uyarı veriyor bu durumu yaşayan varmı..
  • Başlığı ve ilk mesajı düzenledim.
  • şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/amd-ekran-kartlarindaki-freesync-artifact-titreme-siyah-ekran-bsod-gibi-sorunlarin-gecici-cozumu--139945356

• Eveeet sevgili rx 5700 ve rx 5700 xt kullananlar başta olmak üzere şu 2020 nin ilk driverı olup sayfalarca fix issues yayınlanmış 20.1.1 sürücüsüyle bütün amd ekran kartı kullananların sorunu çözüldümü acaba ? Nvidia kullanan biri olarak kalbim sizde hiç merak etmeyin <3 2010 yılından beri HD 5870 2GB sahibi olmak istiyorum hala sizi nasıl seviyorum ben yaa.. umarım sorunlarınız çözülmüştür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Sudur akar, oktur kokar, amd tüm işleri yoluna sokar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam 19.12.3 kurulu sistemimde Sapphire RX580 4gb nitro model az önce ekranda karelenme yaşadım. Ya da dama deseni artık ne dersek.

AMD Clean Uninstall Utility ile kaldırıp son mıkan 20.1.1 kurmalı mıyım?

Öncesinde yani 19.12.3'den önce 18.12.3 kullanıyordum. Bir problemim de yoktu. Şimdi tam güncelleme mi yapsam derken karşılaştım. Direkt mi güncellesem yoksa kaldırsam mı karar veremedim.
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı alma aşamasındayım bende merak ettim baya bı hata düzeltilmiş AMD nin dediğine göre varsa gelişme alınabilir yeni seri

• 2020 edition güncellemesi çıktığında yüklemiştim siyah ekran donma vs hata aldığım için geri dönmüştüm önceki sürüme. Dedim belki düzelmiştir son güncellemeyi yükledim Ac oddsey’de çözünürlük değiştirirken pat siyah ekran.. sizin yapacağınız update diye söylendim. Sonra baktım geliştirilmiş senkronizasyon açıkmış kapattım 3,4 saattir sorun yok. Umarım sorunun kaynağı tek odur. 5700xt nitro kullanıyorum. Ayıca ac oddsey’de 5 fps kadar artış var. Control oyununda herhangi bi değişiklik görmedim veya fark etmedim gene leş gibi çalışıyor.

• Morgoth Draqe kullanıcısına yanıt
    istersen dene bende kurulu son 20.1.1 sorun yaşamadım henüz karelenme oyunda mı oldu?
    Yok hocam direkt masaüstünde sistemi kapatıp yeniden başlattığımda Radeon Arayüzünde bildirimlerde yahut windows bildirimlerinde herhangi bir uyarı mesajı da görmedim. Dedim acaba wattman sıfırlandı gibi bir şey olabilir mi diye fakat bildirim olarak düşerdi öyle olsa.

Ek olarak karelenme yaşadığımda sistemi 10 dk kadar önce açmıştım. Herhangi bir biçimde yük altına da sokmamıştım sistemi daha yani ekran kartını. Pek oyun oynayan bir kişi de sayılmam zaten.

Yarın terso olmuş olma ihtimaline karşı bir kaldırıp son versiyonu kuracağım. Umarım tekrar karşılaşmam Arena Bilgisayardan dönmesi en iyi ihtimalle 10 iş günü falan sürüyor. Yedek kartım ya da sistemim yok oyun oynamasam da interneti çok fazla kullanıyorum. :/

Gerçi yollasam da karelenme serviste olacağı ne malum
    Ekranda kare kare kutucukların çıkması Ekrankartının bellekleriyle alakalı.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Arıza durumunda mı karşılaşılıyor yoksa böyle ilk defa olması yazılımsal falan da olabilir mi?

Ne kadar istemesem de servise yollamam gerekiyorsa yapacak bir şey yok o yüzden soruyorum
    bellekler kartdaki en hassas parça eski üyelerede sorabilirsiniz değişim hakkınız varsa yapın derim.
    valla garip bir durum hiç başıma gelmedi 2 yıl civarı oldu alalı. umarım driver sorunudur birde psu nasıl iyi güç veriyor mu ona bakmak lazım
    Googleye Gpu Vram fail yazın oradakiler gibimiydi aynı mı ? Eğer öyleyse dediğim gibi.

• Rdr2 de arada bi atmaya başladıydı demekki bundanmış dicemde inanmayın en kısa zamanda yükleriz artık.

• 
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.