Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.482
Cevap
189
Favori
1.246.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Ekran mı donuyor ?
    Evet dostum ekran donuyor.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    ekran kartı kaynaklı sorunlarda genelde görüntü vermeyi kesiyor ama diğer işlemler çalışmaya devam ediyor, işlemci/ram/ssd kaynaklı olabilir. hatta bu olay eskiden windows kaynaklı oluyordu ama fixlendi mi bilmiyorum, bende de oluyordu bi dönem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 1 Ocak 2020; 13:53:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

ekran kartı kaynaklı sorunlarda genelde görüntü vermeyi kesiyor ama diğer işlemler çalışmaya devam ediyor, işlemci/ram/ssd kaynaklı olabilir. hatta bu olay eskiden windows kaynaklı oluyordu ama fixlendi mi bilmiyorum, bende de oluyordu bi dönem.
    Kasa çalışıyor,fanlar dönüyor;ama ekran donuyor bildiğin. Fare imleci hareket etmiyor. Klavye çalışmıyor.
    Niye böyle yapıyor ben de anlam veremedim
    Power supply Cougar 700watt 80+
    oc/undervolt yaptıysanız işlemci veya ram'e onları sıfırlayıp deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

oc/undervolt yaptıysanız işlemci veya ram'e onları sıfırlayıp deneyin
    Deneyeceğim söylediklerinizi dostum.
    Xmp , Docp profili bile seçme düz ayarda kullan baktın yine oluyor ramleri tek tek çıkararak dene düzelirse burada bildirirsen iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Xmp , Docp profili bile seçme düz ayarda kullan baktın yine oluyor ramleri tek tek çıkararak dene düzelirse burada bildirirsen iyi olur.
    Xmp açık değil dostum. kendim manuel olarak 3000 mhz ramleri 3200'e de kullanıyorum.
    prime 95 ram testinde saatlerce stres yaptım sorun olmadı.
    ekran kartı sürücüsüyle alakalı gibi duruyor.
    olmasa 19.2.2 yüklüyeyim bir de.
    O strest testlerine inanmıyorum saatlerce testden geçip Dota 2 de çakılıyor.

• la bende niye 1 gram sorun yok? herşey gayet stabil calısıyor yükleme ekranından tut özelliklerine kadar herşey perfect tabi diğer kartları bilemem ama ben rx570 kullanıyorum bence driver gayet iyi.
  • Bende en baştan beri diyorum güncellemelerle alakalı hiçbir sorun yok.
  • quote:

Bende en baştan beri diyorum güncellemelerle alakalı hiçbir sorun yok.
    1 tane sorun yaşamadım birde öyle bir kötülüyorlarki şöyle yazmışlar ;

bu driver nasıl whql sertifikası almış hatadan geçilmiyor yükleyemedim bile
    bu kadar hata oldu driveri nasıl yayınlarlar rezillik resmen eski drivere döndüm amd bu işi bıraksın diyor

oha dedim yuh dedim driveri kötülemek için o kadar çok yorum yapmışlarki yuh dedirtiyor insan çıkar çıkmaz sorunsuz kurulumu gerçekleştirdim 1 tane hata ilede karşılaşmadım bütün özellikler sorunsuz bir şekilde çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Billy

bu kadar hata oldu driveri nasıl yayınlarlar rezillik resmen eski drivere döndüm amd bu işi bıraksın diyor

oha dedim yuh dedim driveri kötülemek için o kadar çok yorum yapmışlarki yuh dedirtiyor insan çıkar çıkmaz sorunsuz kurulumu gerçekleştirdim 1 tane hata ilede karşılaşmadım bütün özellikler sorunsuz bir şekilde çalışıyor

Alıntıları Göster
    Bir kısımda kartlarına oc yapıp bozuyorda olabilir eğer Nvidia sistem kullandıysanız bilirsiniz Bellek ve Gpu hızları daha yüksek oluyor Amd ye ilk geçince bu ne yahu deyip aşırı bir hız verip kartlarını bozmuş olabilirler.
    Bir ara Gigabytenin bir uygulamasını indrmiştim salak program bellek hızını 10.000 e çekmiş normalda Amd tarafında 2000 hızı geçmemek gerekiyordu bendeki kartda farkedip sildim uygulamayı.
  • test sistemi: r5 3600, msi b450 gaming pro carbon ac, msi mech gp oc 5700

şu an en son sürücü yüklü. bir ara chromeda enderen sorun çıkarıyordu. 20 oyun denendi. birde özellikle ac oddysey den çıkışta monitör sinyal yok diyordu hdmi kabloyu çıkar tak yapınca düzeliyordu.

sadece freesync'i control panel settings den kapattım. ozamandan beri iki sorunda yok. zaten cihazın performans olarak freesync'e ihtiyacı yok. şu an problemsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Billy

Alıntıları Göster
    Hocam sizde sorun olmaması sürücünün sorunsuz olduğu anlamına gelmiyor . Güncelleme çıksın kullanıcı yorumlarına göre yorum yaparız ayrıca yeni arayüz ve birkaç özellik uzun zamandan sonra ilk bu sürücü ile geldi sorun olsada anormal değil yani . Ama sanırım amd bu kafayla asla nvdia ya yetişemeyecek sürücü konusunda .

• quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

Son sürücüyle birlikte bende de şöyle bir sorun olmaya başladı:
    Bilgisayar oldugu gibi donuyor. Fare,klavye hiç bir şey çalışmıyor.
    Reset atmaktan başka çare kalmıyor. 19.2.1'e döndüm sorun yine devam ediyor.
    Ekran kartım Rx 580 nitro+ special 8 gb.
    bu sorunun aynısını geçen yıl yaşadım deli etmişti ve cihipset driverini yükleyip kurtuldum sende yüklü değilse yükle amd sitesinden cihipseti seç am4 seç anakart hangisiyse onu seç indir B350 X370 B450 X570 gibi

NOT: sorun yaşadığım am3 eski sistemdi kart r7 250x ama mutlaka dene şayet yüklü değilse
    https://www.amd.com/en/support

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 2 Ocak 2020; 19:35:17 >
  • Arkadaşlar 19.2.1 yüklü ve fan bazen kafasına göre %100 çalışıyor. Isıda 30 larda oysaki. 19.2.2 de sıkıntı yaşayınca önceki sürümü yükledik, böyle bir problem yaşıyorum şimdide. Ayrıca fan bu şekilde çalışırken aida benzeri programlarda da fan dönmüyor olarak gözüküyor. Amd bu driver işini bir çözemedi maalesef. Nvidia da bu tarz sorun hiç yaşamamıştım.

• FaTeeH kullanıcısına yanıt
    bunu dene Adrenalin 2020 Edition 19.12.3 Optional
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

bunu dene Adrenalin 2020 Edition 19.12.3 Optional
    Yükleyenler arkadaşlar sorunlu olduğunu iletmişler hep. Birde biz deneyelim, sorunlarımız devam edecek mi.

• Şu driver farkı konusunda kaç kez dendi hala anlamayan üyeler var.Driver sürümleri her sistemde aynı kart bile olsa farklı tepki verir.Birinde sorunsuz olan driver diğerinde sorunlar çıkarır.Burada son noktayı kullanacak kişi belirler.Ama yüzdesel olan bir oran vardır o değişmez.Forumlarlada falan çok kişi sorun yaşıyorum diyorsa demekki stabil driver değil.Buna göre yüklemek isteyen şansını dener.Şu anda son çıkanlar arasında en sorunsuz olanı hala 19.12.1 olanı.
  • Bu 2020 sürümünden önce ki ilk sürüm hangisiydi acaba 250x var bende.2020 sürümünde çok fazla fps drop yaşıyorum sürümleride hatırlamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.