Şimdi Ara

Adolf Hitlerin düşüncelerinde dincilik var mıydı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Martin Luther'in yahudiler ve yalanları üzerine isimli kitabından etkilendiğini düşünüyorum.

• Bazı konuşmalarında hristiyan ahlakından falan bahsediyor fakat ben çıkar amaçlı olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dini propagandaları kullandığını biliyoruz. Ama şahsi nefretinde dinin o kadar etkili olduğunu sanmıyorum. Anladığım kadarıyla kendisi Yahudilikten arındırılmış yeni bir Hristiyanlık yaratmak istemekteydi.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Positive_Christianity

Naziler Luther'in o kitabını propagandalarında kullanmıştı fakat:https://en.wikipedia.org/wiki/On_the_Jews_and_Their_Lies#History_since_publication

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRTFR -- 27 Ocak 2020; 20:46:47 >

• martin luther le başlayan siyonizm in amacı yahudileri avrupadan çıkarmaktı.

israilde yaptıkları her türlü yaramazlıkları görmezden gelmeleri bu yüzden.

siyonizm başarılı oldu yahudileri tamamen olmasada avrupadan defedildi.

bu iş içinde bir günah keçisi lazımdı oda hitler oldu .oda buna gönüllü oldu.

orda olduğu sürece her zaman desteklenecek bir israil var.

ama o coğrafyada olduğu sürece. o coğrafyada kralsın :)) buralara yaklaşma.

günümüz abd deki avenjelist akımda israil arap savaşından sonra gelecek hz isa yı beklemekte.

ve israilde yaşayan ılımlarında bu savaşın içinde olması için ellerindeki bütün imkanları kullanmakta.
  • Sanmıyorum. Hitler dinlere mesafeliydi. İnanç olarak da eski Yunan felsefelerinden birisine inanır(mış).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ED6D34AAB -- 5 Şubat 2020; 8:16:34 >
  • Adolf Hitler Katolik bir ailede dünyaya gelmişti. Onun bir Katolik olarak yaşayıp öldüğü iddia edilse de, bu kesin bir ihtimal değildir.

Hitler, Katolik bir anne'den doğdu ve Roma Katolik Kilisesi'nde vaftiz edildi. 1904'te, ailenin yaşadığı Avusturya'nın Linz kentindeki Roma Katolik Katedrali'nde onaylandı.[3] Rissmann, Hitler ile Viyana'daki bir erkek evinde yaşayan birkaç tanığa göre Hitler bir daha Mass'a gitmedi ya da evden ayrıldıktan sonra kutsal sayılan şeyleri kabul etmemiştir.[4] Viyana'da erken yaşlarında ve 20'li yaşların ortalarındayken Hitler ile yaşayan birkaç görgü tanığı, 18 yaşında evden ayrıldıktan sonra kiliseye hiç katılmadığını belirtmişlerdir.[4]
  • Dinden ziyade ırkların üstünlüğüne olan inancı düşüncelerinde ağırlık kazanıyordu sanırım. üstün insan ırkının inancı şu olmalı diye bir yorumu var mı yada herhangi bir hareketi öyle yorumlanabilir mi emin değilim. Ama dini gerektiğinde toplumu yönetmek için bir propaganda aracı olarak kullandığını kesin olarak biliyoruz.
  • Nasyonel Sosyalizm Nazi Almanya'sında sosyal var oluşun her unsurunu domine eden totaliter bir rejimdi. Sadece siyaset Nazi değildi. Dinledikleri müzik, okudukları kitap, çalıştıkları fabrika, konuştukları insan, yani siyaset dışında geriye kalan her şey de Naziydi. Totaliter rejimlerle otoriter rejimleri ayıran şey budur: siyaset mi domine ediliyor yoksa hayatın her alanı mı?

Dolayısıyla Dinler nasyonel sosyalizmin iktidarını sarsardı. Sosyal hayatta Nazizm dışında bir şey konuşulur, başka bir şeyden korkulur ya da sevgi duyulurdu. Hitler'in antisemitizmi Hristiyan toplumlarda karşılığı olan bir şeydi o kadar. Propagandası karşılık buldu, Hristiyanlığın katkısı budur Hitler'e. Onun dışında Hitler'in dinle bir işi yoktu, kendisi Führerdi, Nazizmse tek gerçek ideoloji.
  • Hitleri Hitlerin kendisinden ya da yakınlarından dinlersen 'Beni 1. Dünya savaşının adaleti oluşturdu' dediği ni de duyarsınız.

Dinsel tematiği resmen putperest roma Germen toplamına benziyor.

İstanbul'u yangın bombalarıyla yakarız demiş biri. Malta büyükelçisi yahudileri saklayıp vermeyince büyükelçiliği bombalatmış ayrıksı şahsiyet.

Ya büyükelçi ya da yakınlarından biri de ölüyo o esnada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 22 Nisan 2020; 18:46:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adolf Hitler metafizik inançlarla doluydu. Tanrısal bir planın parçası olduğuna, bir milenyum boyunca ayakta duracak bir Germen krallığını kurmaya yazgılı olduğuna inanıyordu. Hitler'e sorarsak o kader tarafından seçilmiş kişiydi. Germen ulus mitiyle bağlantılı tarihsel misyonu vardı. Sonunda enteresan bir kaderle de taçlandırıldığı doğrudur. Pek arzuladığı şekilde olmasa da... :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.