Şimdi Ara

ADOLF HİTLER YAHUDİ Mİ?? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
1
Favori
12.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sarıkamış'da da kaç bin askerimiz bu yüzden öldü yani Alman hayranlığı yüzünden. Almanlar "Utanç Müzesi" açıyor ama bizim hödük milletimiz ekmek alır gibi kavgam alıyor. Bu ve 3123414234 nedenden dolayı Avrupa Birliği bizden çok uzak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLiNe MaNaGeR -- 12 Ağustos 2011; 12:56:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SESSİZ_DÜNYA
    Üstad olmadı şimdi nasıl hitlerin yahudileri katledecegini vaad etmemiş hiç hitlerin orjinal konuşmalarını dinledinmi adam neredeyse konuşmanın 3/2 yırtıla yırtıla yahudilerle geçiriyordu.KAVGAM da bile yazmış adam zaten o gazla geldi başa.Ülkeyi kalkındırmak için vaat söyledi ama bunun sadece yahudilerin ortadan kalması gerektiginide bas bas bagırdı konuşmaları tekrar izle.

Halka hiç bir konuşmasında (benim bildiklerim içinde) "bana oy verin,iktidara gelince şu yahudileri bir kırıp geçireyim" dememiştir..Yahudi karşıtı olduğu belli elbette ama onun asıl planları yahudileri sürmekten yanadır..İlk zamanlar bunu yapmıştır da getto'ları kurarak ama sonra olay alt kademelerdeki daha sapık daha cani komutanların da etkisiyle kıyıma dönüşmüştür..İlk başlarda yahudilere kendi mezarları kazdırılıp sonra orada kurşuna dizdirirmiş komutanlar fakat bakmışlar ki idam mangasındaki askerlerin ruhsal durumu hiç iyi değil toplu bir çözüm bulmak istemişler ve toplama kampları,gaz odaları çıkmış ortaya

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Sarıkamış'da da kaç bin askerimiz bu yüzden öldü yani Alman hayranlığı yüzünden. Almanlar "Utanç Müzesi" açıyor ama bizim hödük milletimiz ekmek alır gibi kavgam alıyor. Bu ve 3123414234 nedenden dolayı Avrupa Birliği bizden çok uzak.

Avrupa birliği biz müslüman olduğumuz için bize çok uzak..İngiltere-Türkiye ve Yunanistan'ın altına imza attığı garantörlük anlaşması vardır Kıbrıs'la ilgili (yanılmıyorsam 1963 tarihli ama emin değilim) bu anlaşmaya göre bu 3 garantör ülkenin aynı anda üye ol(a)madığı hiçbir topluluk ve cemiyete Kıbrıs alınmayacaktır der ama AB ve tabi onun üyeleri olarak İngiltere ve Yunanistan bu anlaşmayı bir güzel çiğnemiştir ve malum G.Kıbrıs AB'ye üye olmuştur..Bir de utanmadan AB'nin sınırları nereye kadar genişleyecek diye tartışıp dururlar,adama sormazlar mı G.Kıbrıs'ın Avrupa kıtası ile Türkiye'den daha çok mu ortak sınırı varda bizden fazla Avrupalı olabiliyor..Son krizde bugüne kadar şımarttıkları Yunanistan'a milyarlarca euro vererek kurtarmaları da ayrı bir hikayedir..Bu nedenle AB benim gözümde izci birliği yada kanarya severler derneğinden farksızdır artık siyasi olarak..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bora_T

quote:

Orijinalden alıntı: Dila'

quote:

Orijinalden alıntı: ForYouKill

Yorumlara bak bir caniyi savunacak kadar küçülmüş insanlar. Evet gerçek soykırımı sovyetler yaptı yahudileride sovyetler öldürdü zaten.

aynen.Hitler insan değil abi.Ben bunu söylüyorum.Rahatsız olan engellesin beni.Düşüncelerime saygı duymalısınız ben sizinkilere nasıl saygı duyuyorsam

Düşüncelierinize saygı duyarım ama tarihi tartışan insanlara "caniyi savunacak kadar küçülmüş" derseniz veya birileri derse saygı kavramı orada biter

Caniyi savunmuyorsunuz zaten, öyle değil mi, sorun yok o zaman. Yoksa ben mi yanlış anladım?

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Andy Dufrense

Adolf Hitler'e gelince neden dalga geçiliyor ? Yenilmiş oldugu için mi ?

Hitler takdir ettiğim biridir desem ne faşistliğim kalır ne antisemitistliğim..Acıdır ki insanları faşist antisemitist diye yaftalayanlar günlük hayatta birer özgürlük savaşçısı demokrasi aşığıdır ama sizin özgür düşüncenize dayanamazlar ve hakaretler yağdırmaya sizi kafatasçılıkla,ırkçılıkla suçlamaya tam gaz devam ederler..

Hitler beğendiğim bir liderdir sözümün sebebi ise 1.Dünya Savaşı'ndan yenik ayrılmış ve adeta galip gelen devletlerin sömürgesi haline getirilmiş yoksul,yıkık bir ülkeyi ayağa kaldırmıştır..Evet bunu yaparken dünyayı savaşa sürüklemiş,milyonlarca insanın canına kanına girmiştir ama kendi ulusunun diğer tüm uluslardan üstün olmasını istemiştir,sapıkça veya vahşice gelse de kendi ölçüleri içinde vatansevercedir bu anlayış..Onu yenen ve dünyaya "ders veren" ülkelerin de sicili çok parlak değildir..Amerika'nın Irak ve Afganistan'da,zamanında Vietnam'da işlediği suçlar belki de Hitler'i ve Nazi Almanya'sını katlar,keza Sovyetler de sütten çıkmış ak kaşık değildir..Ne yazık ki tarihi "kazananlar" yazdığı için bugün Hitler bir canavar,onu yenen devletler de birer "kahramandır" ve herkeste bunu bir güzel yemektedir..

Bence sen de güçlüye tapma olayı var bunu inkar etme kısaca. 2. Dünya Savaşının asıl kahramanı Rusya'dır.
    Hitler'in Yahudi katliamı hikayesi de tamamen dini kullanarak 1. Dünya Savaşındaki yenilgiyi telafi etme isteğidir.

Kahramanlığın ölçüsü nedir,ne yapınca kahraman olunur?? Mesela Pasifikte Japonlar'la D-Day çıkarması ile de Avrupa'da Almanlarla savaşan Amerika'lılar neden kahraman olamamıştır??Hitler'in kendisine saldırmadığı sürece tüm Avrupa'yı işgal etmesinden memnun olan hatta bu durumu garantiye almak için (Hitler'in de isteği ile) saldırmazlık anlaşması imzalayan ve hatta Almanya'ya savaş boyunca (kendisine saldırana dek) demir cevheri veren Rusya neye göre kahramandır?? Ha dersen ki ana yurdunu savundu,Hitler'in o azılı ordusunu püskürttü ve sonra Berlin'e yürüdü evet doğru ama kahramanlık başka bir kavramdır,müttefikler ve onların hava kuvvetleri,normandiya çıkarması vs. gibi etkenler olmasaydı biraz zor yürürdü Berlin'e..

• quote:

Orijinalden alıntı: SESSİZ_DÜNYA

quote:

quote:

Hitler takdir ettiğim biridir desem ne faşistliğim kalır ne antisemitistliğim..Acıdır ki insanları faşist antisemitist diye yaftalayanlar günlük hayatta birer özgürlük savaşçısı demokrasi aşığıdır ama sizin özgür düşüncenize dayanamazlar ve hakaretler yağdırmaya sizi kafatasçılıkla,ırkçılıkla suçlamaya tam gaz devam ederler..

Hitler beğendiğim bir liderdir sözümün sebebi ise 1.Dünya Savaşı'ndan yenik ayrılmış ve adeta galip gelen devletlerin sömürgesi haline getirilmiş yoksul,yıkık bir ülkeyi ayağa kaldırmıştır..Evet bunu yaparken dünyayı savaşa sürüklemiş,milyonlarca insanın canına kanına girmiştir ama kendi ulusunun diğer tüm uluslardan üstün olmasını istemiştir,sapıkça veya vahşice gelse de kendi ölçüleri içinde vatansevercedir bu anlayış..Onu yenen ve dünyaya "ders veren" ülkelerin de sicili çok parlak değildir..Amerika'nın Irak ve Afganistan'da,zamanında Vietnam'da işlediği suçlar belki de Hitler'i ve Nazi Almanya'sını katlar,keza Sovyetler de sütten çıkmış ak kaşık değildir..Ne yazık ki tarihi "kazananlar" yazdığı için bugün Hitler bir canavar,onu yenen devletler de birer "kahramandır" ve herkeste bunu bir güzel yemektedir..

Sonuna kadar haklısın

Benim gibi düşünenlerde varmış

"Savaşta her zaman kaybeden taraf suçludur haklı olsa bile." demiş Adolf Hitler

• quote:

Orijinalden alıntı: diminishedtriad

quote:

quote:

quote:

Yorumlara bak bir caniyi savunacak kadar küçülmüş insanlar. Evet gerçek soykırımı sovyetler yaptı yahudileride sovyetler öldürdü zaten.

aynen.Hitler insan değil abi.Ben bunu söylüyorum.Rahatsız olan engellesin beni.Düşüncelerime saygı duymalısınız ben sizinkilere nasıl saygı duyuyorsam

Düşüncelierinize saygı duyarım ama tarihi tartışan insanlara "caniyi savunacak kadar küçülmüş" derseniz veya birileri derse saygı kavramı orada biter

Caniyi savunmuyorsunuz zaten, öyle değil mi, sorun yok o zaman. Yoksa ben mi yanlış anladım?

Hitler'i neden savunayım eğer o kadar bayılsam avatarımı gamalı haç falan yapardım..Ben Hitler'in kendi biyografisinden başlayarak 2.dünya savaşı tarihini araştırıyorum kendimce..Ne oldu olaylar nerden çıktı ve bir dünya savaşına dönüştü,bu savaşın aktörleri kimlerdir bunu araştırmaya çalışıyorum..Fakat tarihi kazananlar yazar ilkesi yüzünden savaşı kazanan tüm tarafların (Amerikalılar-Sovyetler-İngilizler) tertemiz melek,Almanya ve Hitler'in ise başlı başına hayvan-cani ilan edilmesi de bana saçma geliyor..İnsanlar bugünkü cani İsrail'e ve sömürgeci yahudi anlayışa bakarak "adam haklıymış" diyorlar Hitler için ve belki de bu yüzden sempati duyuyorlar..

• quote:

Sarıkamış'da da kaç bin askerimiz bu yüzden öldü yani Alman hayranlığı yüzünden. Almanlar "Utanç Müzesi" açıyor ama bizim hödük milletimiz ekmek alır gibi kavgam alıyor. Bu ve 3123414234 nedenden dolayı Avrupa Birliği bizden çok uzak.

sarıkamışla ne alaka askeri bir hataydı nerden bağlamış arkadaş

bide biri hitlermi dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeilHitler -- 12 Ağustos 2011; 13:16:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeilHitler

quote:

bide biri hitlermi dedi

Nasıl alakası olmasın ki. 1. Dünya Savaş'ında Almanların isteklerini kıramadık değil mi? HeilHitler arkadaşım. Şimdi bir dünya savaşı çıksa, Almanya'nın yanında savaşmak için can atarsınız. Avrupa Birliği'nde bizi istemeyen devlet olan, Türk Mahallerinde Türklerin evlerinin yakıldığı Almanya'ya destek olursunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hitler'i neden savunayım eğer o kadar bayılsam avatarımı gamalı haç falan yapardım..Ben Hitler'in kendi biyografisinden başlayarak 2.dünya savaşı tarihini araştırıyorum kendimce..Ne oldu olaylar nerden çıktı ve bir dünya savaşına dönüştü,bu savaşın aktörleri kimlerdir bunu araştırmaya çalışıyorum..Fakat tarihi kazananlar yazar ilkesi yüzünden savaşı kazanan tüm tarafların (Amerikalılar-Sovyetler-İngilizler) tertemiz melek,Almanya ve Hitler'in ise başlı başına hayvan-cani ilan edilmesi de bana saçma geliyor..İnsanlar bugünkü cani İsrail'e ve sömürgeci yahudi anlayışa bakarak "adam haklıymış" diyorlar Hitler için ve belki de bu yüzden sempati duyuyorlar..

Savunmuyorsan sorun yok. Ama kimsenin de İngiltere ya da Rusya'yı melek gibi gördüğünü sanmam. Devletler, halklar üzerine değil, liderler üzerine konuşmalıyız. O zamanlar demokratik rejimler mi vardı? Diktatörlükler hüküm sürüyordu. Bu diktatörlerden en tanınmışı, bugün Alman ulusunun Anayasadaki cumhurbaşkanlığı makamının yetkilerini kısmasına neden olacak kadar korkutan bir zoraki lider olan Hitlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meursault. -- 12 Ağustos 2011; 13:25:03 >

• Savunuyor olsam bile eğer demokrasiden bahsediyorsak herkes saygı duymalı..Bugün ülkemizde TSK lağvedilmeli veya küçültülmeli,öcalana da generallik verilmeli diyen akademisyenlere,özerklik ilan edenlere ses etmeyecek kadar demokratiksek bundan 70 sene öncesinin olaylarını,kişilerini istediğimiz gibi yorumlayabilmeliyiz,hele o olaylar ve o liderler direkt bize etki etmemişse

Olur mu şimdi bir konu açsak tüm Rus hayranı arkadaşlar doluşur veya ben komünizme laf söylesem anında faşist oluveririm
  • adolf'u bilmem yahudimi ama onların arasında bir müslüman var!!!

ADOLF HİTLER YAHUDİ Mİ??

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence sen de güçlüye tapma olayı var bunu inkar etme kısaca. 2. Dünya Savaşının asıl kahramanı Rusya'dır.
    Hitler'in Yahudi katliamı hikayesi de tamamen dini kullanarak 1. Dünya Savaşındaki yenilgiyi telafi etme isteğidir.

Kahramanlığın ölçüsü nedir,ne yapınca kahraman olunur?? Mesela Pasifikte Japonlar'la D-Day çıkarması ile de Avrupa'da Almanlarla savaşan Amerika'lılar neden kahraman olamamıştır??Hitler'in kendisine saldırmadığı sürece tüm Avrupa'yı işgal etmesinden memnun olan hatta bu durumu garantiye almak için (Hitler'in de isteği ile) saldırmazlık anlaşması imzalayan ve hatta Almanya'ya savaş boyunca (kendisine saldırana dek) demir cevheri veren Rusya neye göre kahramandır?? Ha dersen ki ana yurdunu savundu,Hitler'in o azılı ordusunu püskürttü ve sonra Berlin'e yürüdü evet doğru ama kahramanlık başka bir kavramdır,müttefikler ve onların hava kuvvetleri,normandiya çıkarması vs. gibi etkenler olmasaydı biraz zor yürürdü Berlin'e..

O olmasaydı bu olmasaydı...
    Zaten hiç bir ülke ne Çin ve Almanya karşısında mücadele edemezdi , direk ezilirlerdi. Her ne kadar 20 milyon kayıp da verse Ruslar Almanları kendi ülkelerinde pestilini çıkarmışlardır. Başka ülkelerden de yardım falan olmamıştır. Rusya yenilgisinden sonra da belki de gücünün %60 ını veya fazlasını kaybetmiştir.
    Amerika ve İngiltere için de cevap vereyim ne de olsa hayran olduğunuz ülkeler belli. Amerika ve İngiltere tamamen kendi çıkarları için savaşmışlardır. Kendi ülkesine de saldırılma ihtimali korkusuyla savaşa dahil olmuştur. Evet sizin için çok saçma gelebilir ama İtalya ve Çin'i arkasına alan bir ülke o hızla Amerikayı da götürebilirdi kesinlikle.
    İşin kötü tarafı da Amerika kendini tarihe yazdırdı. Oysa ki asıl savaşı Ruslar çekti , kayıplarla birlikte 73 milyon insan öldü ve bunun sırf 20 milyonu Ruslardı.
    Adolf Hitler de zaten Türklerin Alman hayranı olduğunu biliyordu ve bu yüzden savaşa dahil etmek istedi ve bu yüzden saldırmadı. Ama bir diğer husus da dini kullanarak kendilerine toprak katmaktı. Eminim eğer o anki savaşı kazansaydılar Türkleri de çiğnerlerdi.

• quote:

quote:

quote:

bide biri hitlermi dedi

Nasıl alakası olmasın ki. 1. Dünya Savaş'ında Almanların isteklerini kıramadık değil mi? HeilHitler arkadaşım. Şimdi bir dünya savaşı çıksa, Almanya'nın yanında savaşmak için can atarsınız. Avrupa Birliği'nde bizi istemeyen devlet olan, Türk Mahallerinde Türklerin evlerinin yakıldığı Almanya'ya destek olursunuz.

ben sadece hitlerin ideolojisini severim şimdiki almanlara emparyalist amerikan iti almanlara hayranlığım yok hocam rahat ol

• Adolf hitler juden reich ;)
  • quote:

Savunuyor olsam bile eğer demokrasiden bahsediyorsak herkes saygı duymalı..Bugün ülkemizde TSK lağvedilmeli veya küçültülmeli,öcalana da generallik verilmeli diyen akademisyenlere,özerklik ilan edenlere ses etmeyecek kadar demokratiksek bundan 70 sene öncesinin olaylarını,kişilerini istediğimiz gibi yorumlayabilmeliyiz,hele o olaylar ve o liderler direkt bize etki etmemişse

Olur mu şimdi bir konu açsak tüm Rus hayranı arkadaşlar doluşur veya ben komünizme laf söylesem anında faşist oluveririm

Ben anlamıyorum nasıl insanlar Rus hayranı ya da Führer hayranı olabiliyor. Neyinize yarayacak ki bu? Komünizme laf söylesen faşistten daha çok kapitalist olarak yaftalanabilirsin. Ama komünizm bir ideal sonuçta. Ona laf etmek denilemez de eksik bulduğun yerleri mantıklı bir şekilde söyleyebilirsin. Hiçbirimizin Marx yahut başka düşün adamları gibi araştıran, yazan, çizen insanlar değiliz. Bu tip düşünce sistemlerini tartışmanın hakkımız olmadığını düşünüyorum.

• quote:

quote:

bide biri hitlermi dedi

1. Dünya Savaşında Almanların uşağı olduğumuz için Ruslarla savaştık. Yani Ruslara yaptığımız kahpeliğe rağmen adamlar silahlarını bırakarak gitti ve biz bu sayede sonraki savaşları kazandık. Tankları taş atarak yok etmedik yani...

• quote:

quote:

quote:

quote:

bide biri hitlermi dedi

ben sadece hitlerin ideolojisini severim şimdiki almanlara emparyalist amerikan iti almanlara hayranlığım yok hocam rahat ol

Hitlerin ideolojisi = Dünya Alman ulusunun olmalı. Neresini benimsiyorsun bu ideolijinin? Dünyada üç tür yayılmacı ideoloji var; Kapitalizm, Komünizm, Faşizm. Faşizmi Almanlar açısından mı savunuyorsun. Anlayamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O olmasaydı bu olmasaydı...
    Zaten hiç bir ülke ne Çin ve Almanya karşısında mücadele edemezdi , direk ezilirlerdi. Her ne kadar 20 milyon kayıp da verse Ruslar Almanları kendi ülkelerinde pestilini çıkarmışlardır. Başka ülkelerden de yardım falan olmamıştır. Rusya yenilgisinden sonra da belki de gücünün %60 ını veya fazlasını kaybetmiştir.
    Amerika ve İngiltere için de cevap vereyim ne de olsa hayran olduğunuz ülkeler belli. Amerika ve İngiltere tamamen kendi çıkarları için savaşmışlardır. Kendi ülkesine de saldırılma ihtimali korkusuyla savaşa dahil olmuştur. Evet sizin için çok saçma gelebilir ama İtalya ve Çin'i arkasına alan bir ülke o hızla Amerikayı da götürebilirdi kesinlikle.
    İşin kötü tarafı da Amerika kendini tarihe yazdırdı. Oysa ki asıl savaşı Ruslar çekti , kayıplarla birlikte 73 milyon insan öldü ve bunun sırf 20 milyonu Ruslardı.
    Adolf Hitler de zaten Türklerin Alman hayranı olduğunu biliyordu ve bu yüzden savaşa dahil etmek istedi ve bu yüzden saldırmadı. Ama bir diğer husus da dini kullanarak kendilerine toprak katmaktı. Eminim eğer o anki savaşı kazansaydılar Türkleri de çiğnerlerdi.

2.dünya savaşında Çin'in rolünü biraz açar mısın?

Konunun başından beri yazdıklarımdan sonra Amerika ve İngiltere'ye hayran olduğumu düşünüyorsan,bana laf sokma hırsıyla yazdıklarımı ıskalamışsın demektir Ben diyorum ki tarihi kazananlar yazar bu yüzden kazananlar kahramandır kaybeden canavardır dünyaya göre..Buna karşı çıkıyorum,hatta bu yüzden Hitler'i savunmakla suçlanıyorum..Şimdi bir bakalım;bazı arkadaşlara göre Hitler'i savunan bir adam olarak İngiliz ve Amerika'lılara hayran olmam mümkün müdür yoksa sence de burada bir çelişki yok mu?

Eğer Hitler'in caniliğinden bahsediyorsak ve altın madalya Hitler Almanya'sının ise emin ol gümüş madalya Sovyetler'indir..Hem bak fakındaysan ben sana Rus hayranı demedim Osmanlı döneminde bize yaptıklarına rağmen Biraz daha sakin olmakta fayda var..

• quote:

quote:

Savunuyor olsam bile eğer demokrasiden bahsediyorsak herkes saygı duymalı..Bugün ülkemizde TSK lağvedilmeli veya küçültülmeli,öcalana da generallik verilmeli diyen akademisyenlere,özerklik ilan edenlere ses etmeyecek kadar demokratiksek bundan 70 sene öncesinin olaylarını,kişilerini istediğimiz gibi yorumlayabilmeliyiz,hele o olaylar ve o liderler direkt bize etki etmemişse

Ben anlamıyorum nasıl insanlar Rus hayranı ya da Führer hayranı olabiliyor. Neyinize yarayacak ki bu? Komünizme laf söylesen faşistten daha çok kapitalist olarak yaftalanabilirsin. Ama komünizm bir ideal sonuçta. Ona laf etmek denilemez de eksik bulduğun yerleri mantıklı bir şekilde söyleyebilirsin. Hiçbirimizin Marx yahut başka düşün adamları gibi araştıran, yazan, çizen insanlar değiliz. Bu tip düşünce sistemlerini tartışmanın hakkımız olmadığını düşünüyorum.

Yine aynı hataya düşüyorsun..

Ben ne Hitler'i ne Sovyetleri ve komünizmi savunmuyorum ama savunuyorsam da buna kimse laf edemez..Ha komünizme gelince bal gibi de laf ederim eksiklerini söylemekten öteye gider sabaha kadar da eleştiririm,komünizm dokunulmaz değildir tıpkı diğer anlayış ve ideolojiler gibi..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.