Şimdi Ara

Adolf Hitler'den niye bu kadar nefret ediliyor???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adolf Hitler hakkında bayaaa araştırma yaptım........kendi yazdığı kitabını falan okudum ve onunla ilgili kararımı verdim.......(pozitif)..........peki siz ne düşünüyorsunuz???

• Ben okumadım.. Sana olumlu gelen yanlarından bahsetsene biraz.. Sen hiç olumsuz bi taraf bulamadın mı kitapta..?
  • tabiki buldum......mesela sürekli 'üstün alman ırkı' dan bahsediyor.....tam olarak sölemesede 'galiba' evrimci.......alman ırkını her ırktan üstün görüyor.
    Hitler le ilgili bir kaç pozitif buldugum özellik sayayım.......
    en önemlisi Hitler'in idolü Atatürk 'müş.........
    ıslıklarla girdiği bi salondan alkışlarla cıkmasını bilirmiş........yani müthiş bir etkileme yeteneği vardı......ve daha sayamadıklarım....ama okumanı tavsiye ederim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt_1907 -- 6 Ağustos 2005, 6:44:37 >

• kitabından olumsuzluk cıkarmaman dogal onun kitabı..
    olumlu bi insan olabilir ama kendi toplumuna..
    yaptıkları dan dolayı degil ama olumsuz bi insan olması yaşadıgı cocukluga bakıldıgı zaman zaten
    hep ezilen dışlanan tarafta olmuş..
    cocukken ezilen dışlanan islanlar ellerine güç gectigi zaman cok zalim olurlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: setua

kitabından olumsuzluk cıkarmaman dogal onun kitabı..
    olumlu bi insan olabilir ama kendi toplumuna..
    yaptıkları dan dolayı degil ama olumsuz bi insan olması yaşadıgı cocukluga bakıldıgı zaman zaten
    hep ezilen dışlanan tarafta olmuş..
    cocukken ezilen dışlanan islanlar ellerine güç gectigi zaman cok zalim olurlar.

bana rica etsem çocuklugundan bahseder misin?
  • hatırladım kadarıyla bahsediyim cunku kitabını okuyalı yıllar oldu.
    fakır bi ailenin (yanımıyosam babası memur) cocugu olarak dünyaya geliyor
    zayıl celimsiz ve maddi olaraka güçsüz oldugu için kendini küçük görerek büyüyor.
    bide yanılmıyosam bu zamandaki avusturya sınırlarında yasıyor ve almanyaya giderse insan gibi yasayacaginin hayallerini kuruyor
  • quote:

hatırladım kadarıyla bahsediyim cunku kitabını okuyalı yıllar oldu.
    fakır bi ailenin (yanımıyosam babası memur) cocugu olarak dünyaya geliyor
    zayıl celimsiz ve maddi olaraka güçsüz oldugu için kendini küçük görerek büyüyor.
    bide yanılmıyosam bu zamandaki avusturya sınırlarında yasıyor ve almanyaya giderse insan gibi yasayacaginin hayallerini kuruyor

bu bilgiler için saol ama onun zalimliği sadece yahudilere dir ki bunda da haklı oldugunu düşünüyorum.....ayrıca bi insanın sadece cocukluguna bakarak olumsuz olmasına karar veremezsin.

• cocukluga bakarak karar veremiyebilir ama
    piskologlar da salak ozaman hep cocukluga inerler neyse.

bu arada hitlerin yahudilere kötü oldugunuda hiç sanmıyorum bilakis hitler yahudilere safkan bir ırk bırakmıştır......... bence bunu arastır........
  • quote:

cocukluga bakarak karar veremiyebilir ama
    piskologlar da salak ozaman hep cocukluga inerler neyse.

bu arada hitlerin yahudilere kötü oldugunuda hiç sanmıyorum bilakis hitler yahudilere safkan bir ırk bırakmıştır......... bence bunu arastır........

anlayamadım.......ya da yanlıs okudum..........hitler yahudiler le kötü deil mi?bıraksana yaa......adam bosuna mı fırınlarında canlı canlı yahudi yaktırdı yada penseyle tırnak söktürdü.......senin okuduğun kitabın adı ne sölesne bana?eger Kavgam'ı okuduysan görüceksin Hitler'in her geçen sayfada artan yahudi kinini...........ayrıca Hitler'in yahudilere safkan bir ırk bıraktığı falan yok.........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt_1907 -- 6 Ağustos 2005, 7:33:30 >

• bence yeni fikirlere bukadar kapalı olma...
    öldürülenler sadece kırma yahudilerdi. ..
    safkan yahudilerin cogu amerika ve ingiltere gönderilmişlerdir...
    buyuk israili gerceklestire bilmek için saf soy...projesiyle katedilmişlerdir
  • eşiyle birlikte bir u-bot la güney amerikaya kaçtığı ve yolculuğun sonunda geceyarısı arjantin sahillerine vardıktan sonra yine aynı ülkede almanya ile güçlü ilişkileri olan bir iş adamının malikanesinde bir süre kaldığı iddiaları vardır. daha sonra bu malikaneyi terketmiş. hatta kendisine sabah kahvaltısı servisi yaptığını iddia eden aynlış ahtırlamıyorsam rus asıllı hizmetçi büyük ihtimalle yaşıyor. cesedinin bulunamamış olması bu iddiaları güçlendiriyor bence.

konuya dönersem birçok masum insanın ölümünden sorumlu.
  • kurt nickli arkadaşım anladığım kadarıyla gayet milliyetçi bi insansın, yalnız hitlerin hazar türklerine yaptığı kıyımlarıda hesaba kat istersen, onun kini sadece yahudilere değil, alman olmayan herkese karşıydı, üstün alman ırkı için çalışan bi insandan, savaşının amacını tarih öncesi efsanelere dayandıran bi insandan ne bekliyorsun anlamıyorum...

milliyetçi insanlarda da bu akım başladı şimdi hitler sevdası..
  • arkadaşlar hitleri 40 kişilik avrupadan gelen öğrenci topluluğuyla tartıştıktan sonra şöyle bir görüş belirdi.

hitler lider olarak "çok başarılı" bir insandı. hedefleri vardı, amaçlarını belirlemişti, ve lider olarak arkasına milyonlarca insanı takıp hedefine doğru koşturabildi. ikna yeteneği çok yüksek bi insandı

insan olarak, "korkunç" biriydi, kompleksleri olan, paranoyak, sürekli öldürüleceğinden korkan, hedefleri için şekilde "ahlak, insanlık ve erdem" gibi değerleri hiçe sayabilen, öldürme içgüdüsüyle donanmış katilin biriydi.

benim özetim budur. kitapta kendinin neden olduğu vahşetlerden ne kadar bahsediyor bilmiyorum, ama "sözde üstün alman" ırkını yaratmak için öldürdüğü "özürlü, hastalıklı, kendi ırkından olmayan" insanlar hiç ama hiç unutulmayacak

• adolf hitler çocukluğundan beri hep ezilmişti babası onu her zaman döver hırpalardı ama kendine babasını örnek aldı buda ilginç babası yahudilerden nefret ederdi.Aslında hitlerin çözülmesi gereken çok şeyi var.
  • kavgamda yazdığına göre hitler fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmişti.babası onu memur yapmak istiyordu ama o memurluktan nefret ediyordu ve ressam olmak istiyordu.babası ölünce de viyanaya gidiğ hayatını kazanmaya başlamıştı.ama inanılmaz sefillik çekmiş günlerce aç kalmıştır.onun içinde fakir halkın sorunlarını gayet iyi bilip onları yönetmesini bilmiştir.
  • hitlerin çocukluğunda kilisede din adamlığı gördüğünü zannediyorum tabi yanlış hatırlamıyorsam.

Neyse hitler hakkında şunları yazacağım;
    Ülkesini refaha sokmak için hem kendi milletinden hemde başka milletten insanları öldürmüştür.Ölümü tabikidesteklemiyorum ama şöyle düşünmek lazım.Türkiyede bir cep telefonu için insan öldürüyorlar.İçip içip hız yapıp otobüs durağında annesiyle otobüs bekleyen kızı eziyorlar.Her gün yüzlerce trafik kazasında suçluların yanında masumlarda ölüyor.Adamın ineğine bir şey yaptın diye seni dövüyor.Kızı ile çıktığın biri senibıçaklıyor(bu kişiden kişiye değişir bazısı bu olayı normal görebilir bunu saygıyla karşılarım ama öldürmeyi değil).Bunun gibi bir sürü işleri belli kesimler yapıyor.Bence ülkenin refahı için kültürlü kesimi kurtarmak için diğerlerini feda etmekte sorun yok.
    Sakın kimse bana onlar eğitimsiz şartları kötü demesin.Bizim karşı komşu ilkokulu bitirmemiş 14 yaşında tek başına istanbula gelmiş ama adam diğerleri gibi değil çalışmış kazanmış.Ne yolda tükürdüğünü görürsün ne bir pisliğini.Bu işler eğitimle değil bilinçle insanlıkla bazı şeylerin işine gelmesi ile olur.

Burdan nereye geldik benec hitler eğer ki bu sebeplerle yaptıysa(bu sebeplerle yaptığı söyeniyor)bence haklıymış.Yok zevkine yaptıysa yine haklı çünkü o kadar yahudiyi öldürmeseydi şuanda en zengin 200 kişinin 80 kişisini oluşturan yahudiler sanırım 200 de 150 yapardı.Ve iyice kanımızı sömürürdü.

• tebrik ediyorum hepinizi..
    biri bi kasabı örnek alır..

biri saf soy yapmak için der..ve bunu sanki gururlanarak söyler..yahudileri diri diri fırınları atıp yakmayı yahudi halkının yararı saf soy hikayesi için insan öldürür der..

biri ülkenin refahı için için digerini feda eder... ve böylece toplumun düzeleceğini sanır..sıradaki ne peki platonun ütopyasımı...

hepinize ban..
  • quote:

Orjinalden alıntı: derkin

hitlerin çocukluğunda kilisede din adamlığı gördüğünü zannediyorum tabi yanlış hatırlamıyorsam.

Neyse hitler hakkında şunları yazacağım;
    Ülkesini refaha sokmak için hem kendi milletinden hemde başka milletten insanları öldürmüştür.Ölümü tabikidesteklemiyorum ama şöyle düşünmek lazım.Türkiyede bir cep telefonu için insan öldürüyorlar.İçip içip hız yapıp otobüs durağında annesiyle otobüs bekleyen kızı eziyorlar.Her gün yüzlerce trafik kazasında suçluların yanında masumlarda ölüyor.Adamın ineğine bir şey yaptın diye seni dövüyor.Kızı ile çıktığın biri senibıçaklıyor(bu kişiden kişiye değişir bazısı bu olayı normal görebilir bunu saygıyla karşılarım ama öldürmeyi değil).Bunun gibi bir sürü işleri belli kesimler yapıyor.Bence ülkenin refahı için kültürlü kesimi kurtarmak için diğerlerini feda etmekte sorun yok.
    Sakın kimse bana onlar eğitimsiz şartları kötü demesin.Bizim karşı komşu ilkokulu bitirmemiş 14 yaşında tek başına istanbula gelmiş ama adam diğerleri gibi değil çalışmış kazanmış.Ne yolda tükürdüğünü görürsün ne bir pisliğini.Bu işler eğitimle değil bilinçle insanlıkla bazı şeylerin işine gelmesi ile olur.

Burdan nereye geldik benec hitler eğer ki bu sebeplerle yaptıysa(bu sebeplerle yaptığı söyeniyor)bence haklıymış.Yok zevkine yaptıysa yine haklı çünkü o kadar yahudiyi öldürmeseydi şuanda en zengin 200 kişinin 80 kişisini oluşturan yahudiler sanırım 200 de 150 yapardı.Ve iyice kanımızı sömürürdü.

sölediklerine aynen katılıyorum......adam kitabı sanırım 1926 gibi yazmıstı ve yahudilerin gücünü o zaman dan fark etmişti ama.........Kavgam zamanında ciddi bir şekilde okunmamıştı.......

• Saf ırka katılmıyorum ama refahın sonuna kadar arkasındayım.
    Tabi sen bilmezsin arkadaşının yanında bomba patlayınca neler yaşadığını,sen bilmezsin elalemin çöpü birinci kattakinin kafasınabalkonuna atılınca ne olduğunu.Hatta sen bilmezsin üst katlardan kadınların adet gördükleri pedleri balkonuna atılmasını.Sen bilmezsin 20 sene emek verdiğin birinin bir cep telefonu için 2 şerefsiz taraından öldürülmesini.
    Sence o cep telefonu uğruna ölen mi ölmeli yoksa diğerimi(aslında diğeride ölmemeli tabi koşullara bağlı.Hitler koşulları o şekilde görmüş olabilir)
    Bu gün babaı öldüreni hapise atıyorlar yarın o adam çıkıp kız kardeşine tecavüz ediyor.Sence bu adam yaşamayı hal ediyor mu?Ve ya bunun gibiler?Bu yüzden bazıları feda edilmeli.
    Bana bıraksalar yönetimi.O adamları ömür boyu zarar verdiği kişi için çalışmasını zorunlu kılarım.En son katlederimki diğerlerinin aklı başına gelsin.
    İnsan hakkı insanca yaşaanlar içindir.
    quote:

Orjinalden alıntı: RccP

tebrik ediyorum hepinizi..
    biri bi kasabı örnek alır..

biri saf soy yapmak için der..ve bunu sanki gururlanarak söyler..yahudileri diri diri fırınları atıp yakmayı yahudi halkının yararı saf soy hikayesi için insan öldürür der..

biri ülkenin refahı için için digerini feda eder... ve böylece toplumun düzeleceğini sanır..sıradaki ne peki platonun ütopyasımı...

hepinize ban..

• quote:

Orjinalden alıntı: crow

kurt nickli arkadaşım anladığım kadarıyla gayet milliyetçi bi insansın, yalnız hitlerin hazar türklerine yaptığı kıyımlarıda hesaba kat istersen, onun kini sadece yahudilere değil, alman olmayan herkese karşıydı, üstün alman ırkı için çalışan bi insandan, savaşının amacını tarih öncesi efsanelere dayandıran bi insandan ne bekliyorsun anlamıyorum...

milliyetçi insanlarda da bu akım başladı şimdi hitler sevdası..

zaten daha önce belirtmiştim.......arastırdım ve karar verdim..bu demek olmaz ki Hitler in tüm özelliklerini tasvip ediyorum......istersen yukarıda ki mesajıma bak....ben de 'üstün alman ırkı' ve alman olmayan herkese karşı olmasını desteklemiyorum.......lütfen biraz daha dikkat crow

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.