Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
109
Favori
167.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Afyon'da artık ne İkbal'e ne de Özdilek'e uğruyorum. Bunlardan hemen 200 metre önce afium var, köfteci ramiz burger king vs var; daha boş oluyor genelde diğerlerine göre.

Ankara'dan Marmaris'e gidenlere de Marmaris-Gökova arasında yolu biraz uzatarak Çınar Muğla Evleri ve Restoran var, dev çınar ağaçlarının gölgesinde; tavşan, kedi, suda gezen balıklar, ördekler, horozlar arasında güzel bir sac kavurma yiyebilir ya da köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

İzmir-İstanbul arasında ise Manisa Kebapçısı var, sanırım Manisaspor'un; burayı tavsiye etmiyorum, çok tatsız bir köftesi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Afyon'da artık ne İkbal'e ne de Özdilek'e uğruyorum. Bunlardan hemen 200 metre önce afium var, köfteci ramiz burger king vs var; daha boş oluyor genelde diğerlerine göre.

Ankara'dan Marmaris'e gidenlere de Marmaris-Gökova arasında yolu biraz uzatarak Çınar Muğla Evleri ve Restoran var, dev çınar ağaçlarının gölgesinde; tavşan, kedi, suda gezen balıklar, ördekler, horozlar arasında güzel bir sac kavurma yiyebilir ya da köy kahvaltısı yapabilirsiniz.

İzmir-İstanbul arasında ise Manisa Kebapçısı var, sanırım Manisaspor'un; burayı tavsiye etmiyorum, çok tatsız bir köftesi var.

afium da ikbalin sahibinin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue rondo

Cok guzel konu. Bence sayfanin tepesine ust konu yapilabilir.

Sunu soylemek istiyorum: Bu "yol lokantasi" olayi dunyanin hemen her yerinde var, ama Kuzey Amerika ve Avrupa'daki yolculuklarimda tam bizdekine karsilik gelen bir total anlamda "dinlenme tesisi" konseptini goremedim. Cogunlukla bir benzinliktir, yaninda ufak bir restorani (diner) olabilir, bir de bakkalimsi bir yer (convenience store), budur yani Bati'da. Bizdeki gibi oyle 2-3 farkli lokanta, hediyelik esya dukkani, mescit(!), hatta kimilerindeki gibi cocuk parki vs. hic gormedim. Varsa bile yaygin degildir. Bence Turkiye'ye ozgu bir hosluk.

Tabii birkac arkadasin belirttigi gibi ozellikle eli yuzu duzgun yerlerde kaziklanmak ihtimali cok yuksek. Fiyatlari burada belirtmenin fazla manasi yok. Hemen hepsinde menude/duvarda vs. yaziyor zaten... Populer yerlerde (Agacli, Afyon Ikbal, Afyon Varan vs.) fiyatlar epeyce tuzlu. Bursa Ozdilek fena degildi diye hatirliyorum.

Bunun sebebi şu olabilir mi. Amerika'da halkın alım gücü yüksek. İnsanlar bir eyaletten diğerine uçak ile seyahat ediyorlar. Otobüsle seyahat kültürü pek yok. Kendi arabalarıyla gittikleri zaman da ülkenin büyüklüğünden dolayı (Türkiyenin 10 katı kadar büyük neredeyse) otel tarzı konaklama yerlerinde duruyorlar. Gece geçiriyorlar. Bizde durum tam tersi. Ülke küçük. Mesafeler kısa. İnsanlar uçak biletine para vermiyor. Ya otobüs tercih ediliyor. Ya da kendi arabaları ile seyahat ediyorlar. Birde bizim insanımız boğazına çok düşkündür. Temiz yemek yiyecek yerler arar. Tesislerimiz de bu yüzden ABD'deki tesislere göre epey lüks.

Ben buna bağlıyorum bu durumu.

• Amasya (Merzifon)'dan Artvin'e yada tersine yolculuk yaparım. Ya mis gibi ev yemeği yapan teyzeme uğrarım Ordu merkezde yada Trabzon Akçabaat daki Nihat Usta veya Körfez'e Uğrarım Köfte yada balık yerim. Arhavide durur arkdaşımın taze çayından içer yola öyle devam ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Sunu soylemek istiyorum: Bu "yol lokantasi" olayi dunyanin hemen her yerinde var, ama Kuzey Amerika ve Avrupa'daki yolculuklarimda tam bizdekine karsilik gelen bir total anlamda "dinlenme tesisi" konseptini goremedim. Cogunlukla bir benzinliktir, yaninda ufak bir restorani (diner) olabilir, bir de bakkalimsi bir yer (convenience store), budur yani Bati'da. Bizdeki gibi oyle 2-3 farkli lokanta, hediyelik esya dukkani, mescit(!), hatta kimilerindeki gibi cocuk parki vs. hic gormedim. Varsa bile yaygin degildir. Bence Turkiye'ye ozgu bir hosluk.

Tabii birkac arkadasin belirttigi gibi ozellikle eli yuzu duzgun yerlerde kaziklanmak ihtimali cok yuksek. Fiyatlari burada belirtmenin fazla manasi yok. Hemen hepsinde menude/duvarda vs. yaziyor zaten... Populer yerlerde (Agacli, Afyon Ikbal, Afyon Varan vs.) fiyatlar epeyce tuzlu. Bursa Ozdilek fena degildi diye hatirliyorum.

Bunun sebebi şu olabilir mi. Amerika'da halkın alım gücü yüksek. İnsanlar bir eyaletten diğerine uçak ile seyahat ediyorlar. Otobüsle seyahat kültürü pek yok. Kendi arabalarıyla gittikleri zaman da ülkenin büyüklüğünden dolayı (Türkiyenin 10 katı kadar büyük neredeyse) otel tarzı konaklama yerlerinde duruyorlar. Gece geçiriyorlar. Bizde durum tam tersi. Ülke küçük. Mesafeler kısa. İnsanlar uçak biletine para vermiyor. Ya otobüs tercih ediliyor. Ya da kendi arabaları ile seyahat ediyorlar. Birde bizim insanımız boğazına çok düşkündür. Temiz yemek yiyecek yerler arar. Tesislerimiz de bu yüzden ABD'deki tesislere göre epey lüks.

Ben buna bağlıyorum bu durumu.

Gayet de dogru olabilir hocam. Dediginiz gibi, Amerika'da sehirlerarasi otobus olayi pek yaygin degil. Ya ucakla, ya ozel aracla yolculuk ediliyor. Otobusler de zaten bizdeki gibi 2-3 saatte bir mola vermek degil, cogunlukla yolcu gordugu yerde almak esasinda calisiyor. Zaten otobusle uzun yola cikanlar genellikle cok yoksul kesim. Son derece guvensiz, rahatsiz bir ulasim yontemi olarak biliniyor. Avrupa'da ise sehirlerarasi demiryolu ulasimi herhalde daha yaygin.

Ben bizim bu "dinlenme tesisleri"ni sahsen cok seviyorum.

Bir de bizde sigara kullanimi daha fazla. Arti insanlarda "inelim bir cay icelim" + yoldan tanidiklara cam sakizi coban armagani bir seyler goturmek, gidecegi yere eli bos gitmemek kulturu var. Bunun da etkisi olabilir. Her durumda Turkiye'nin sevdigim yanlarindan biridir.

• Manisa Turgutlu'yu geçince (Ankara yönünde) Bal Kaymak Kahvaltı Salonu var. Sabah erken saatlerde kesinlikle uğramanızı öneririm. Masayı tamamen donatıyorlar ve kişi başı 15-20 arası.
  • takip
  • Son tavsiyem;

PAMUKOVA-ÖZDEMİRLER DİNLENME TESİSİ.

Forumdan bir forumdaş ile beraber yola gitmiştik ve kendisi buranın daimi müşterisiymiş. Onun tavsiyesiyle burada durduk.
    Arkadaşlar, bu zamana kadar yediğim en güzel lahmacunu orada yedim diyebilirim. Gerek temizlik açısından, gerekse garsonların efendiliği açısından tercih edilecek bir mekan.
    Fotoğraftaki kamyonların çokluğuna bakmayın, tahmin ettiğiniz gibi bir kamyoncu mekanı değil, kamyoncudan çok aile var.

Görgüsüzlük olmasın diye lahmacunların fotoğrafını çekmedim.

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 25 Mayıs 2012; 20:09:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

Son tavsiyem;

Forumdan bir forumdaş ile beraber yola gitmiştik ve kendisi buranın daimi müşterisiymiş. Onun tavsiyesiyle burada durduk.
    Arkadaşlar, bu zamana kadar yediğim en güzel lahmacunu orada yedim diyebilirim. Gerek temizlik açısından, gerekse garsonların efendiliği açısından tercih edilecek bir mekan.
    Fotoğraftaki kamyonların çokluğuna bakmayın, tahmin ettiğiniz gibi bir kamyoncu mekanı değil, kamyoncudan çok aile var.

fotografini koymasan bile, o kadar ballandirdin ki canim cekti

• Manisa Akhisar'dan gececekler mutlaka Kofteci Ramiz'e ugrayin. Kofteleri bir harika ayrica iri tulumba tatlilarinida tadin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphaville85 -- 25 Mayıs 2012; 20:54:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

Son tavsiyem;

Ben Bilecik yolunun müdavimiyim. Bu tesisi hatırlayamadım. İlginç. Tam olarak hangi mevkide.

Bilecik yoluna girince ilk önce 10. km'de İsmailin yeri var. 26. km'de solda İlhan Tan var. 27. km civarında sağda Metin dinlenme tesisleri var. Pamukova'nın oralarda yine Solda bir tane daha Metin dinlenme tesisleri var. Sağda da Tunatan var. Özdemirleri hatırlayamadım.

• quote:

Orada bizimki gibi tesisler varsa zaten orası bir kasaba oluyor...

• Daha once bahsedildi mi bilmiyorum , Nazilli Aydın arasında Yenipazar kasabasında pide yemenizi tavsiye ederim, pide deyip geçmeyin baska bir lezzet, özellikle de Sümer Pide Mehmet ustayı tek gecerim

• quote:

Orijinalden alıntı: gmb

Daha once bahsedildi mi bilmiyorum , Nazilli Aydın arasında Yenipazar kasabasında pide yemenizi tavsiye ederim, pide deyip geçmeyin baska bir lezzet, özellikle de Sümer Pide Mehmet ustayı tek gecerim

Biraz daha içerde Bozdoğan'da Mikado lokantasında pidenin en güzelini yeme şansını yakalayabilirsiniz...sonrasında tatlı niyetine de Tahinli Pide yemeyi unutmayın...
  • Mehmet ustada önce peyniri pide gelir ardından küçük kıymalı pide ve yanında hosaf ve turunc devamında yumurtalı pide ve kapanışa tahınli ekşili pide bunların hepsi icecek dahil kisi bası 10-12 tl

• adıyaman ın kahta ilçesinden siverek'e giderken bir yerde yol tıkanır(bildiğin yol yok baraj gölünden kaynaklı trafik falan değil) tam orda isim verip reklam yapmayayım(zaten bi lokanta bi çay ocağı var ) alabalık kiremit öf öf...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakomat

adıyaman ın kahta ilçesinden siverek'e giderken bir yerde yol tıkanır(bildiğin yol yok baraj gölünden kaynaklı trafik falan değil) tam orda isim verip reklam yapmayayım(zaten bi lokanta bi çay ocağı var ) alabalık kiremit öf öf...

Neden isim verip reklam yapmayasın. Yap yahu. Bu konu bunun için var. Millet nerede olduğunu, kim olduğunu bilsin tavsiye ettiğiniz yerin. Yaz geliyor. İzin dönemi başlıyor bizde haziran ayında. Bu konu en başta sabit olması gerekiyor.

Yönetici uyuma. Konuyu sabit yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: bakomat

adıyaman ın kahta ilçesinden siverek'e giderken bir yerde yol tıkanır(bildiğin yol yok baraj gölünden kaynaklı trafik falan değil) tam orda isim verip reklam yapmayayım(zaten bi lokanta bi çay ocağı var ) alabalık kiremit öf öf...

Neden isim verip reklam yapmayasın. Yap yahu. Bu konu bunun için var. Millet nerede olduğunu, kim olduğunu bilsin tavsiye ettiğiniz yerin. Yaz geliyor. İzin dönemi başlıyor bizde haziran ayında. Bu konu en başta sabit olması gerekiyor.

Yönetici uyuma. Konuyu sabit yap.
    şefim yeniden karalıyorum o kısmı

• İsim yazın arkadaşlar, reklam falan olmaz. Bilelim hangi tesis nerede, kim işletiyor. Bu konuyu seviyorum yahu..
  • Bozüyük'ten Kütahya'ya giderken İnönü ilçesini yaklaşık 3 km geçince sağda Cıngılli var. Akçaabat köfte tapıyor. Çok sessiz ve tam aile ortamı var. Hiç kalabalık olmuyor. Geçen yıl Kasım ayında Kurban Bayramı dönüşü uğradık. 4 kişilik köfte yaptırdık. Bir sürü köfte geldi. Adam başı tas ile 4 adet tasta bol köpüklü ayran getirdiler. her tastan büyük bardak ile 2 buçuk ayran çıktı. Laz bombası içeceği ikram ettiler. Artı olarak salata getirdiler.

Fatura mı? Toplam 35 TL. Kredi kartından çektirdim.

Link:http://www.cingilli.com.tr/

Link:http://www.lazbombasi.com/

Oranın önünden resim. resimdeki Dacia Logan benim. Yemek yemek için durmuştuk.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.