Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
109
Favori
167.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmit kandıra yolu üzerinde mini köşk et lokantası var akpetin hemen yanında .2 yıl önce arkadasım götürdü artık her izmitten geçerken mutlaka kandıra yoluna girip köfte yiyoruz şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_isikan -- 27 Nisan 2012; 5:14:30 >
  • güzel konu,mesaj bulunsun lazım olur...

teşekkürler..
  • Rehber niteliğinde bir konu olmuş, teşekkürler
  • dursun bu bilgiler kenarda , teşekkürler
  • Arkadaşlar ben urfadan sakaryaya gidicem 2 hafta sonra..osmaniyede MISTIK USTA vermış osmaniyeli arkadaşlar tavsiye etti..onun dışında bana OSMANİYE ile POZANTI arasında ADANA civarında OTOBAN TESİSİ önereblecek olan var mı? adanaya ya da herhangi bir şehirmerkezine girmeden dervam edicem o yüzden otoban tesisi lazım..
    bir de AKSARAYDA AĞAÇLI TESİSLERİni okudum forumda...aksaraydan sonra AKSARAY_ANKARA arasında bir yer var mı?
    2 yaşında cocuk olacak arabada o yüzden her an acil durmamız gerekebilir...güzergahtaki bütün alternatifleri toplayıp ona göre yolda karar vericem gidişata göre durmaya..? şimdiden teşekkürler...
  • 2 gün önce kastamonuya gittim. sinoptan sonrasında kastamonuya giderken hiç bir tesis yok. 4 saatlik yolda doğru dürüst petrol bile yok.
    samsunda oturuyorum ama aslen orduluyum. ordu'ya gitmeden, ünye sahilinde durmanızı tavsiye ederim. 100. yıl tesislerinde denize sıfır mekanda ucuz fiyata yeme içme imkanınız var. birde fatsayı geçince şirin bi belde olan yalıköy'de güzel yapan köfteciler var ama bunu için yeni açılan yolu 3-4 km sahile doğru sapmanız gerekiyo ama sapmaya değer bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneyli -- 23 Mayıs 2012; 11:34:17 >
  • Bu konu gerçekten çok güzel ancak bazı yerlerin yanına fiyat/performans oranı da yazılsa iyi olur, Berceste güzel bir yer ama oldukça pahalı.

Ben de bilmiyorum yazıldı mı hepsini okuyacağım ama sorumu sorayım, her yaz İstanbul'dan Muğla'ya klasik güzergah olan Yalova,Bursa,Balıkesir, İzmir,Manisa,Aydın şeklinde gidiyoruz.

Bu güzergahta şehirlerin içlerine de girebiliriz nereleri tavsiye edersiniz? Aydın üzerinde çöp şiş ve Manisa Kula'da pide yemişliğimiz vardır.

Şimdiden teşekkürler, emeği geçenlerin ellerine sağlık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Afyon'dan defalarca geçmeme rağmen sucuk-ekmek yemek kısmet olmadı. Belki bu sefer olur. Çok methediyorlar. Çok merak ediyorum. Geçenlerde Survivor yarışmasında ünlüler kazandıkları bir ödül oyunundan sonra bol bol sucuk ekmek yediler. Ağzımın suyu aktı.

Birde Kütahya'nın İncik suyu meşhurmuş. Bundan da tatmayı düşünüyorum.

otobüsle gelenler için de güzel afyon. otogarı Türkiyenin tek özel otogarı. ve Türkiye'nin tek mola yeri olan otogarı. yemekleri temizdir düzgündür fiyatları da uygundur. Afyonun girişinde afium var. burada ikbal lokantası var. aman dikkat edin ne yediğinize bakın. fiyat listesi isteyin. köfteci ramiz var gene afium içinde. karsısında özdilek var. özdilekte su böreğini öneririm. özdileğin arkasında süper bir yer var. rafet usta. burayı şiddetle tavsiye ederim. az yan tarafında da kolaylı dinlenme tesisleri var. eskiden otobüs mola yeriydi ama durmuyorlar artık. şehir merkezine arabayla girerseniz, aşçı bacaksız var çarşıda. salaş bir yerdir eti süperdir. gamze döner var ayrıca. sucuk döner sevenler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Bu konu gerçekten çok güzel ancak bazı yerlerin yanına fiyat/performans oranı da yazılsa iyi olur, Berceste güzel bir yer ama oldukça pahalı.

Ben de bilmiyorum yazıldı mı hepsini okuyacağım ama sorumu sorayım, her yaz İstanbul'dan Muğla'ya klasik güzergah olan Yalova,Bursa,Balıkesir, İzmir,Manisa,Aydın şeklinde gidiyoruz.

Bu güzergahta şehirlerin içlerine de girebiliriz nereleri tavsiye edersiniz? Aydın üzerinde çöp şiş ve Manisa Kula'da pide yemişliğimiz vardır.

Evet fiyatlar yazılırsa çok daha iyi olur,

Geçen sene Afyon İkbal tesislerinde saat sabah 06.00 civarı 3 kişi sıradan bir kahvaltı yaptık 70 TL lik fatura ile açıkçası şok oldum,

yediğimiz adam başı toplasan 8-10 zeytin, iki dilim küçük normal peynir, adam başı 3-4 dilim ekmek, adam başı plastik kutularda verilen 1 er tane bal toplamda 3 bardak çay,

yanında kaymakmış sucukmuş, salam, sosis falan hiç bi şey yok

bunlarıda alsaydık bilmiyorum kaçla çıkardık 200 falan geçirecekler herhalde bi kahvaltı için.

Bu yediklerimizi şehir içinde normal bi yerde yesek toplamda 20-25 TL yi geçeceğini sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

quote:

Bu konu gerçekten çok güzel ancak bazı yerlerin yanına fiyat/performans oranı da yazılsa iyi olur, Berceste güzel bir yer ama oldukça pahalı.

Geçen sene Afyon İkbal tesislerinde saat sabah 06.00 civarı 3 kişi sıradan bir kahvaltı yaptık 70 TL lik fatura ile açıkçası şok oldum,

yediğimiz adam başı toplasan 8-10 zeytin, iki dilim küçük normal peynir, adam başı 3-4 dilim ekmek, adam başı plastik kutularda verilen 1 er tane bal toplamda 3 bardak çay,

bunlarıda alsaydık bilmiyorum kaçla çıkardık 200 falan geçirecekler herhalde bi kahvaltı için.

Bu yediklerimizi şehir içinde normal bi yerde yesek toplamda 20-25 TL yi geçeceğini sanmam.

yukarıda yazdım. orada yemeden fiyat listesi isteyin diye :) karsısında özdilek var. orada kahvaltı etseniz acık büfe 13 lira.

http://www.anadolugurme.com/758/ikbal-lokantasi.html#more-758

verdiğim linkteki yorumlara bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankarametinerr -- 23 Mayıs 2012; 12:57:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

quote:

yukarıda yazdım. orada yemeden fiyat listesi isteyin diye :) karsısında özdilek var. orada kahvaltı etseniz acık büfe 13 lira.

Belirttiğiniz yer ikbalin karşısındaki Özdilek alışveriş merkezinin içerisi oluyor değil mi ? yanlış hatırlamıyorsam ikbalin karşısında özdilek alışveriş merkezi vardı.

birde 24 saat açık mı, değilse kaçda başlıyorlar mesaiye.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

quote:

Belirttiğiniz yer ikbalin karşısındaki Özdilek alışveriş merkezinin içerisi oluyor değil mi ? yanlış hatırlamıyorsam ikbalin karşısında özdilek alışveriş merkezi vardı.

birde 24 saat açık mı, değilse kaçda başlıyorlar mesaiye.

yanılmıyorsam özdilek sabah 8 de baslyor gece 12 ye kadar kafeteryası açık.
  • maraş~ kayseri arasında nereyi tavsiye edersiniz. bir ara giderken bıldırcın ızgara yazıları görmüştüm. iyi midr?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • afyon ikbal tesislerinde yarım ekmek sucuk için 15 tl mi neydi öyle saçma bir rakam ödediğimi hatırlıyorum, birkaç sene oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

afyon ikbal tesislerinde yarım ekmek sucuk için 15 tl mi neydi öyle saçma bir rakam ödediğimi hatırlıyorum, birkaç sene oldu

yukarıda gurme sitesinin linkini verdim yorumlara bakın. ben haftada bir o alışveriş merkezine giderim. ama bir kere bile oturmadım. afyonlu değil hedef kitle zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminkoc

Arkadaşlar ben urfadan sakaryaya gidicem 2 hafta sonra..osmaniyede MISTIK USTA vermış osmaniyeli arkadaşlar tavsiye etti..onun dışında bana OSMANİYE ile POZANTI arasında ADANA civarında OTOBAN TESİSİ önereblecek olan var mı? adanaya ya da herhangi bir şehirmerkezine girmeden dervam edicem o yüzden otoban tesisi lazım..
    bir de AKSARAYDA AĞAÇLI TESİSLERİni okudum forumda...aksaraydan sonra AKSARAY_ANKARA arasında bir yer var mı?
    2 yaşında cocuk olacak arabada o yüzden her an acil durmamız gerekebilir...güzergahtaki bütün alternatifleri toplayıp ona göre yolda karar vericem gidişata göre durmaya..? şimdiden teşekkürler...

Ankara Adana arasında tartışmasız en iyi tesis agacli..benim size tavsiyem agacli ya uğrarsanız genel bolum değil de restaurant bölümünü tercih etmeniz..cok daha kaliteli ve cok daha fazla tercihiniz oluyor..ayrıca agacli nin domates çorbası cok meşhurdur deneyebilirsiniz...aksaraydan sonra otoban a kadar yer yer tesisler var ama genelde petrollerin tesisleri..iki tanesi fena değil biri sus-ka digeri de m-oil benzinligin tesisi..m-oil de genelde kamyoncular dürüyor ama yemeklerin lezzeti hiç fena değil..tabi bunların hiçbiri agacli nin yanına yaklaşmaz...Ereğli makasından otoban a döndüğünüz andan itibaren ise otoban üzerinde benim bildigim cok güzel bı tesis yok..fakat eski yolu kullanırsanız seker pınarına yakın palanin yeri vardı onceden..güzeldi..su an durumunu bilmiyorum..
    Adana da ise otoban zaten sehir icinden geçiyor..cevre yolu olarak..otoban üzerinde değilde dışarı çıkıp herhangi bir kebapciya girin derim;)
    İyi yolculuklar

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

maraş~ kayseri arasında nereyi tavsiye edersiniz. bir ara giderken bıldırcın ızgara yazıları görmüştüm. iyi midr?

sarız kıskaçlı daki kamyoncu et lokantaları çok lezzetli ve ucuzdur.
    birde tekir deki et lokantaları. bu bölgede yediğin etin lezzetini kolay kolay unutamazsın.
  • Bnde yazicam huzel konu balikesir-eskisehir balikesr ilceler balikesir izmir ve bir suru yer :)))

• Cok guzel konu. Bence sayfanin tepesine ust konu yapilabilir.

Sunu soylemek istiyorum: Bu "yol lokantasi" olayi dunyanin hemen her yerinde var, ama Kuzey Amerika ve Avrupa'daki yolculuklarimda tam bizdekine karsilik gelen bir total anlamda "dinlenme tesisi" konseptini goremedim. Cogunlukla bir benzinliktir, yaninda ufak bir restorani (diner) olabilir, bir de bakkalimsi bir yer (convenience store), budur yani Bati'da. Bizdeki gibi oyle 2-3 farkli lokanta, hediyelik esya dukkani, mescit(!), hatta kimilerindeki gibi cocuk parki vs. hic gormedim. Varsa bile yaygin degildir. Bence Turkiye'ye ozgu bir hosluk.

Tabii birkac arkadasin belirttigi gibi ozellikle eli yuzu duzgun yerlerde kaziklanmak ihtimali cok yuksek. Fiyatlari burada belirtmenin fazla manasi yok. Hemen hepsinde menude/duvarda vs. yaziyor zaten... Populer yerlerde (Agacli, Afyon Ikbal, Afyon Varan vs.) fiyatlar epeyce tuzlu. Bursa Ozdilek fena degildi diye hatirliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustozt

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

maraş~ kayseri arasında nereyi tavsiye edersiniz. bir ara giderken bıldırcın ızgara yazıları görmüştüm. iyi midr?

sarız kıskaçlı daki kamyoncu et lokantaları çok lezzetli ve ucuzdur.
    birde tekir deki et lokantaları. bu bölgede yediğin etin lezzetini kolay kolay unutamazsın.

tekir de kilo ile yedim. ama kazıklandım. adamlar 1 kilo diye azıcık et getirdiler.işi 3 kağıda vuruyorlar yok kemikli tarttık falan diye.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.