Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
109
Favori
167.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bolu dağındaki bir köftecinin adı benim açmış olduğum bu başlık altında bazı forum üyelerince telaffuz edilmiş.. ya bu mekanın ismi tek tek mesajlardan bulunup silinsin ya da konu tümden kaldırılsın.... adminler.. lütfen gereğini yapınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turizmpsikoloğu -- 21 Temmuz 2016; 14:49:42 >

• Mesajım bulunsun Yararlı bir konu.
  • Ankara - Samsun arası bende vereyim bir bilgi.
    Çorum'a bağlı Sungurlu ilçesinde Ulusoy Turizm'in tesislerinden (Shell)yakıt alabilirsiniz. Aldığın yakıt için belli bir bedava alışveriş için çek veriyorlar. Ben 150 TL'lik yakıta 4 TL gibi bir alışveriş çeki aldım. Bunu da hemen benzinliğin içinde olan kahvaltı salonunda kullanmıştım. Belki çok fazla bir meblağ değil bizim için ama gene de imkanım varken kullandım.
    Google Maps noktası

Bu arada Elmadağ'da Samsun'a giderken solda bir fırın var. Zaten fırının olduğu noktada trafik ışığı var. O fırından bir tane büyük ekmek almıştım. 4 TL verdim. Çay ikramdır yazıyordu. Ama bardaklar paraylaydı. Bende kendi aracımda hazırda duran karton bardakları getirip 4 bardak çay almıştım. Çayda sınır yok. Parayla bardak almak isterseniz 10 kuruş veriyorsunuz bardak başına. O zaman düşündüm de 4 TL'ye kocaman ekmek aldım 4 çay aldım yanında Çayları 1 TL'den saysam ekmek bedavaya geldi yani. Dönüşte de aynısını yaptım...

Edit: Son belirttiğim noktada da yanlışlık var ise onu düzelteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hero4262321 -- 14 Nisan 2011; 16:56:16 >

• valla okurken sıcak ekmeği bulunca keyiften eriyen tereyağı misali sandalyeden eridim aktım :P
  • İstanbul'dan Konya'ya giderken benim durduğum yerler.

Sapanca gölünün orada Arifiye kavşağını bir kaç km geçince Berceste var sağ tarafta. Sabah erken saatte gelmenizi tavsiye ederim. Açık büfe kahvaltı var. Bir kişi 17,50 TL idi bir kaç ay önce. Orayı geçince Adapazarı gişelerinden çıkıldığında Bilecik yolu üzerinde 10. km'de Karaçam mevkinde sağ tarafta İsmail'in Yeri var. Her şeyin en doğalı, en tazesi orada bulunur. Piknik tarzı açık havada bir yer düşünüyorum derseniz, Eskişehir'in Çifteler ile Afyon'un Emirdağ ilçesi arasında bir yer var. Gözeli Köyü Kavşağı diyorum ben oraya. Buz gibi çeşmesi de var. WC'de var. tesis filan değil. Açık alan.

Bozüyük'ten Eskişehir değil de, Kütahya tarafına dönecek olursam Kütahya-Eskişehir-Bozüyük kavşağını 1 km kadar geçince sağda Kemal Kükrer tesisleri var. Tesisin arka tarafında şömineli, ızgaralı kamelyalar var. Kendin pişir, kendin ye tarzı bir yer. Çocuklar için salıncak ve kaykay gibi eğlenceli alanlar var. Süper bir yer.

Ben giderken hep bu saydığım yerlerde dururum.

Ayrıca Bilecik-Bozüyük arasındaki Şelale restaurantı da unutmamak lazım. Altından şırıl şırıl dere akan bir yer.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

İstanbul'dan Konya'ya giderken benim durduğum yerler.

Sapanca gölünün orada Arifiye kavşağını bir kaç km geçince Berceste var sağ tarafta. Sabah erken saatte gelmenizi tavsiye ederim. Açık büfe kahvaltı var. Bir kişi 17,50 TL idi bir kaç ay önce. Orayı geçince Adapazarı gişelerinden çıkıldığında Bilecik yolu üzerinde 10. km'de Karaçam mevkinde sağ tarafta İsmail'in Yeri var. Her şeyin en doğalı, en tazesi orada bulunur. Piknik tarzı açık havada bir yer düşünüyorum derseniz, Eskişehir'in Çifteler ile Afyon'un Emirdağ ilçesi arasında bir yer var. Gözeli Köyü Kavşağı diyorum ben oraya. Buz gibi çeşmesi de var. WC'de var. tesis filan değil. Açık alan.

Bozüyük'ten Eskişehir değil de, Kütahya tarafına dönecek olursam Kütahya-Eskişehir-Bozüyük kavşağını 1 km kadar geçince sağda Kemal Kükrer tesisleri var. Tesisin arka tarafında şömineli, ızgaralı kamelyalar var. Kendin pişir, kendin ye tarzı bir yer. Çocuklar için salıncak ve kaykay gibi eğlenceli alanlar var. Süper bir yer.

Ayrıca Bilecik-Bozüyük arasındaki Şelale restaurantı da unutmamak lazım. Altından şırıl şırıl dere akan bir yer.

Bercestede kahvaltıdan öte güzel et yemekleri yapıyorlar tavsiye ederim Ama sağ taraftaki Ankaradan istanbula giderkenki Bercestede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 14 Nisan 2011; 15:56:00 >

• Çeşitli güzergâhlarda dinlenme tesislerinde durdum.Hiçbirinde de "Vay be ne mükemmel bir tadmış" demedim.Susurluk ayranı diye normal ayran verdiler,İskender diye benim İzmir'de yediğimin daha kötüsünden bir şeyler verdiler.Nedeni de basit,adam diyor ki bu zaten devamlı müşteri olmayacak.Parasını çekip şutlayayım.O yüzden mesela salatayı ikram eden görmedim.Ne kadar kazansak kârdır diyor,müşteri kazanmaya çalışmıyor ki.
  • Susurluk Metro tesisleri'nin tostu-ayranı başkadır.
  • Sanırım imzam Yeterli olur. Memleketim diye demiyorum ama konaklama ve mola yerleri gerçekten harika.
  • DORUKKAYA
    Adres: TEM Otoyolu Ankara-İstanbul Yo Ankara Yönü Cankurtaran Mevkii
    Tel: 0374 325 10 61 Faks: 3743251069 GEREDE / BOLU

İstanbul ankara arasında Buraya uğramadan sakın geçmeyin çamların ve gölün olduğu süper güzel bir dinlenme yeri
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Susurluk Metro tesisleri'nin tostu-ayranı başkadır.

Hocam susurluk YORSAN tesisleri (Hemde koca Yorsan fabrikasının önünde) dururken neyapcan metroyu çiğ börek, tost, kaymaklı tatlılar börekler vs. herşey var.
     Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 14 Nisan 2011; 16:09:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

İstanbul'dan Konya'ya giderken benim durduğum yerler.

Bercestede kahvaltıdan öte güzel et yemekleri yapıyorlar tavsiye ederim Ama sağ taraftaki Ankaradan istanbula giderkenki Bercestede

Bahsettiğin yeri şirketimizin gerçekleştirdiği Ankara gezisinde gördüm. Normalde ben seyahatim sırasında Adapazarı gişelerinden çıkış yapıp Bilecik yoluna girdiğim için görme şansım olmuyor.

• izmir-antalya.. muğla-antalya.. fethiye-antalya yapan birisi yayla yolu kullanacağı için denizli merkez-kebap ve tavas pide geçerli olmakla birlikte... antalya ya inmeden korkuteli içinde şişçi ibo... kalınca ve uzunca parmak köfte üzerine hafif kimyon ve maydonoz.. yanında közlenmiş soğan ve biber.. mevsiminde ise dilimlenmiş etli bahçe domatesi.. yarım piyaz... közlenmişlerden tekrar tekrar isteyin... nazlanmazlar... ardından nur pastanesinden yanık dondurma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Çeşitli güzergâhlarda dinlenme tesislerinde durdum.Hiçbirinde de "Vay be ne mükemmel bir tadmış" demedim.Susurluk ayranı diye normal ayran verdiler,İskender diye benim İzmir'de yediğimin daha kötüsünden bir şeyler verdiler.Nedeni de basit,adam diyor ki bu zaten devamlı müşteri olmayacak.Parasını çekip şutlayayım.O yüzden mesela salatayı ikram eden görmedim.Ne kadar kazansak kârdır diyor,müşteri kazanmaya çalışmıyor ki.

Temiz ve lezzetli yemek yemek istiyorsanız kamyoncuların yemek yediği yerlere uğrayın. Bu bilinen bir gerçek.
  • İstanbul-Tekirdağ- Çanakkale yolundada Edirne keşanın girişinde Çamlıbelde ve karşısındaki Gölbaşında güzel satır et yapıyorlar tavsiye ederim.

• offf canım çekti şimdi uzun yol yapmayıda çok severim okul olmasa arabaya atlıyıp memlekete gidicem valla vizeler başlamış olmasaydı iyiydi ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

DORUKKAYA
    Adres: TEM Otoyolu Ankara-İstanbul Yo Ankara Yönü Cankurtaran Mevkii
    Tel: 0374 325 10 61 Faks: 3743251069 GEREDE / BOLU

İstanbul ankara arasında Buraya uğramadan sakın geçmeyin çamların ve gölün olduğu süper güzel bir dinlenme yeri

Binde bir ihtimalle otobandan seyahat gerçekleştirdiğim zaman bu dediğiniz yerde mutlaka dururum. Gerçekten dediğiniz gibi. Tesisin arkasındaki yapay göl ve çevresinin doğal güzelliği tablolara bile konu olacak kadar mükemmeldir. Hiç bir şey yemeseniz bile otobanın zirve noktası olan bu yerde (isminden de anlaşılacağı üzere, Dorukkaya) alacağınız oksijen tüm ciğerlerinize bayram ettirir.

Buradan bahsederken 3 isimle anabilirsiniz.

a) Dorukkaya
    b) Cankurtaran
    c) Karayolları Bakım ve İşletme Şefliği Gerede İstasyonu.

• Gayet yararlı bir konu.. Hatta üst konu yapılası bir konu..

Bütün tavsiyeleri dikkatle okuyorum, tavsiye belirten arkadaşlara teşekkürler..
  • pazar sabah günübirlik eskişehire gidip geleceğim. ankaradan cıkacağım yola. ilk kez gidip geleceğim. sabah nerde kahvaltı yapılır, eskişehirde nerde yemek yenir. nereler gezilir. yardımcı olup fikir verebilecek arkadaslar varmı acaba. şimdiden teşekkürler..
  • Aslında ben tesis türü değil de, açık hava türü piknik tarzı yerlerde durmayı severim. Mesela geçen sene Haziran ayında Konya'ya giderken Afyon'dan geçiyorduk. Aldık oradan karpuzu, peyniri, salatalığı. Akşehiri geçince Sunpet diye bir benzinlik var. o benzinliğin yanında ağaçlar içinde yeşil alan var. Ayrıca çeşme de var. Orada durduk. kestik karpuzu, peyniri, salatalığı. hemen önce akşehir'den ekmek de almıştım.

Her şeye değdi valla.

Bahsettiğim yerlerin Google Earth olarak resimlerini de koyacam.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.