Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.746
Cevap
1.077
Favori
5.537.274
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şaka gibi fiyatllar ya uzakdoğu otelle birlikte üstelik..

keşke puanlarımı tutsaymışım..

510 tl puanım kalmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: drozy

quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

Orijinalden alıntı: salagil

@Mene
    hocam ben size 4000 Tl versem peşinize takılabilirmiyim

valla hocam artık pek mümkünatı yok gibi. uçak bileti 522€'dan 1150€'ya çıktı. ama bir dahaki sefere forumdan duyurmayı planlıyorum. benim istediğim bi 15-20 kişilik bir tur ayarlamak zaten.

HARİKA OLUR ŞİMDİDEN BENİDE YAZIN

valla neden olmasın ben turuma başladım. kuala lumpur, shenzhen, macau ve hong kong bitti. şu an singapur'dayım ve 5 saat sonra phuket'e uçağım var. tur çok şükür çok iyi geçiyor. seneye de kesin bu tarz bir şey yapmayı planlıyorum. o zaman sizlere haber veririm

• Tanıdığım samimi arkadaşlarımdan bu tür ülkelerin 5 yıldızlı otellerinde uygun fiyata konaklamak isteyen varsa yardımcı olmaya çalışırım. Sadece tanıdığım samimi arkadaşlarıma, samimi olmadığım kişiler pm atmazsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleeptalkercat -- 3 Kasım 2010; 3:48:14 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@Mene

valla hocam artık pek mümkünatı yok gibi. uçak bileti 522€'dan 1150€'ya çıktı. ama bir dahaki sefere forumdan duyurmayı planlıyorum. benim istediğim bi 15-20 kişilik bir tur ayarlamak zaten.

valla neden olmasın ben turuma başladım. kuala lumpur, shenzhen, macau ve hong kong bitti. şu an singapur'dayım ve 5 saat sonra phuket'e uçağım var. tur çok şükür çok iyi geçiyor. seneye de kesin bu tarz bir şey yapmayı planlıyorum. o zaman sizlere haber veririm

mene hocam singapurda tavsiye edeceğin yer olurmu göremeden dönme diyeceğin.. bayramda orada olacağım. ayrıca elektronik vs içinde yazarsan sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

mene hocam singapurda tavsiye edeceğin yer olurmu göremeden dönme diyeceğin.. bayramda orada olacağım. ayrıca elektronik vs içinde yazarsan sevinirim.

hocam şu koordinattaki alışveriş merkezinde ykm gibi biyer var orda çok iyi fiyatlara orjinal sosyetik marka çantalar var hanım varsa çıldırabilir 1.292426,103.855666

Elektronik içinse sim lim aquare veya hint mahallesi ucuzdur.
  • chang mai

ayrica koh tao

full moon party'e dek getirilirse koh phangan

quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

quote:

şöyle özet geçeyim:
    1100 TL Malezya hava yolları ile aktarmasız direkt istanbul~kuala lumpur gidiş dönüş uçak bileti
    1300 TL ülkeler arası vergileri herşeyi dahil uçak biletleri (bunlar toplam 12 uçuş)
    1200 TL 31 gece konaklama

toplamda 3600 TL yapmakta. mesela singapur ve hong kong pahalı olduklarında orada hostel tarzı yerde kalacağız ama diğer yerlerde en kötü 3 çoğunluğu 4 yıldızlı oteller. misal pattaya'da kalacağımız otel öyle ki odanın büyüklüğü 60m2. ev gibi mübarek

pattaya çok pis batakhane bi yer bence listeden çıkarın.
    kuzeydeki chang mai yi tavsiye ederim.tai den veya air bankong tan ucuz bilet bulmak mümkün.

• hiç detaylı açıklama yok. hangi günler tur oluyo ,saati kaçta, yanımızda rehber olacakmı, vize falan oluyomu vs vs. ilk defa yurtdışına çıkacaklar için daha ayrıntılı bilgiyi nereden bulacaz arkadaşlar.
  • arkadaşlar rezervasyonu yaptım. süreç şu şekilde. önce 0 212 463 18 13 nolu numaradan uçak rezervasyonu yapılıyo. tabi her istediğiniz günde sefer yok. mesela 5 aralıktan sonrası dolmuş. bende mecburen 5 aralığı seçtim. dönüş 13 aralık .4 gün phuket 2 gün singapur turunu seçtim. sonra mail adresinize uçak rezervasyon bilgisi geliyo. sitede yazan otelden yer ayırtıyolar. eğer yer kalmamışsa eşdeğerinde başka bi otel sunacaklar 1-2 gün içinde. beğenmezsek turu iptal edebiliyomuşuz. herşey uygunsa sizin için tekrar telefon açıp onaylatıyoruz. onlarda adios kartla irtibata geçip ödemeyi alıyolarmış.

bu arada bu fiyatlar 2 kişilik odalarda tek kişi fiyatlarıymış. tek gidecekler. çift kişilik odada tek kalacakları için 350 euro extra ücret ödeyeceklermiş.

az kalsın geçen hafta puanları harcıyodum iyiki harcamamışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

arkadaşlar rezervasyonu yaptım. süreç şu şekilde. önce 0 212 463 18 13 nolu numaradan uçak rezervasyonu yapılıyo. tabi her istediğiniz günde sefer yok. mesela 5 aralıktan sonrası dolmuş. bende mecburen 5 aralığı seçtim. dönüş 13 aralık .4 gün phuket 2 gün singapur turunu seçtim. sonra mail adresinize uçak rezervasyon bilgisi geliyo. sitede yazan otelden yer ayırtıyolar. eğer yer kalmamışsa eşdeğerinde başka bi otel sunacaklar 1-2 gün içinde. beğenmezsek turu iptal edebiliyomuşuz. herşey uygunsa sizin için tekrar telefon açıp onaylatıyoruz. onlarda adios kartla irtibata geçip ödemeyi alıyolarmış.

bu arada bu fiyatlar 2 kişilik odalarda tek kişi fiyatlarıymış. tek gidecekler. çift kişilik odada tek kalacakları için 350 euro extra ücret ödeyeceklermiş.

az kalsın geçen hafta puanları harcıyodum iyiki harcamamışım.

Bana tek kişi de aynı puana alınabiliyor demişlerdi. Kafalarına göre fiyat uyguluyorlar.

• ya arkadaşlar tekrar aradım. rehber yabancıymış. bu kişisel bi tur dedi. yani biz senin transferlerini yaparız otele yerleştiririz sonra kendi başının çaresine bak diyo açıkçası. yüzde 4.5 ingilizceyle ne yaparım abi yaban ellerde. olmadı vücut dilini kullanırız .
  • arkadaşlar singapur için bi gezi rehberi yazıyorum. 1-2 güne pasteleyeceğim buraya giden arkadaşlar sebeplensin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@Mene

öncelikle şu ana kadar gezdiğim yerler arasında en çok beğendiğim yer Singapur, kesinlikle mükemmel bir yer. burada sana tavsiyem elbette ki öncelikli olarak Sentosa adasına gitmen olacak. çok güzel bir yer. bir tam gününü burada dolu dolu geçirebilirsin. akşam vakti buradaki Songs of the Sea şovunu kesinlikle izle ;) bunun dışında gece safarisi ve kuş parkı cidden görmeye değer yerler arasında. tabii elbette Esplanade tarafındaki orijinal Merlion heykeli de çok turistik bir yer. Clarke Quay, Boat Quay ve Orchard caddesi de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden.

elektronik işine gelince. ben öncesinde Hong Kong'a gittiğim için burada pek bakınmadım ama Orchard caddesi yakınlarındaki Mustafa Center elektronik alışverişi için biçilmiş kaftan. ha bu arada belirteyim forumda da başlık vardı en ucuz kontratsız iphone 4 hong kong'ta falan diye. ondan hemen sonra da singapur'da deniliyordu. kesinlikle YALAN YALAN YALAN. şu an uzakdoğu'da iphone 4 kıtlığı yaşanıyor resmen. fiyatlar ateş pahası. elbette Türkiye'ye göre daha ucuz ancak ben 1100 TL'ye bulabilirim diye düşünürken 16gb'lığı 1250~1300 TL civarlarında satılmakta. dükkana girip sorunca adam fiyattan önce var ama pahalı diyor. neden diye sorduğumda kimsenin elinde yeteri kadar yok dediler, fiyatları bu yüzden abartmışlar. yine de singapur da hong kong'a göre daha iyi fiyatlara var. 1200 TL'den falan satılmakta 16gb'lığı. ama yine de almadım. artık türkiyeden kontratlı alırım diye düşündüm. başka da bir elektronik ihtiyacım olmadığı için açıkcası öyle çok bakınmadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@Mene

öncelikle şu ana kadar gezdiğim yerler arasında en çok beğendiğim yer Singapur, kesinlikle mükemmel bir yer. burada sana tavsiyem elbette ki öncelikli olarak Sentosa adasına gitmen olacak. çok güzel bir yer. bir tam gününü burada dolu dolu geçirebilirsin. akşam vakti buradaki Songs of the Sea şovunu kesinlikle izle ;) bunun dışında gece safarisi ve kuş parkı cidden görmeye değer yerler arasında. tabii elbette Esplanade tarafındaki orijinal Merlion heykeli de çok turistik bir yer. Clarke Quay, Boat Quay ve Orchard caddesi de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden.

elektronik işine gelince. ben öncesinde Hong Kong'a gittiğim için burada pek bakınmadım ama Orchard caddesi yakınlarındaki Mustafa Center elektronik alışverişi için biçilmiş kaftan. ha bu arada belirteyim forumda da başlık vardı en ucuz kontratsız iphone 4 hong kong'ta falan diye. ondan hemen sonra da singapur'da deniliyordu. kesinlikle YALAN YALAN YALAN. şu an uzakdoğu'da iphone 4 kıtlığı yaşanıyor resmen. fiyatlar ateş pahası. elbette Türkiye'ye göre daha ucuz ancak ben 1100 TL'ye bulabilirim diye düşünürken 16gb'lığı 1250~1300 TL civarlarında satılmakta. dükkana girip sorunca adam fiyattan önce var ama pahalı diyor. neden diye sorduğumda kimsenin elinde yeteri kadar yok dediler, fiyatları bu yüzden abartmışlar. yine de singapur da hong kong'a göre daha iyi fiyatlara var. 1200 TL'den falan satılmakta 16gb'lığı. ama yine de almadım. artık türkiyeden kontratlı alırım diye düşündüm. başka da bir elektronik ihtiyacım olmadığı için açıkcası öyle çok bakınmadım.

MENE HOCAM hala singapurdaysan sim lim tower diye bir yer var orası elektronikte çok ucuzmuş. kendine bakacaksan bizede bakarsan seviniriz.

• quote:

ya arkadaşlar tekrar aradım. rehber yabancıymış. bu kişisel bi tur dedi. yani biz senin transferlerini yaparız otele yerleştiririz sonra kendi başının çaresine bak diyo açıkçası. yüzde 4.5 ingilizceyle ne yaparım abi yaban ellerde. olmadı vücut dilini kullanırız .

hocam sen gidip gelde bizle paylaş olur mu tecrübelerini..

seneye de olur bu kampanya kesin..

seneye tatili denk getireceğim bu sürelere..

gerçi ocak-mart arası bir sürü festival oluyormuş orda ama ne denk gelirse artık..

odalar da deniz manzaralı değil garden deluxe diyor..

rica edilse bizde ki oteller gibi boşsa deniz manzaralı oda verirler mi acaba ilk aklıma o geldi..

• abi gidecemde geri dönemeden kaybolurmuyum bilmiyorum. Lost gibi olmayalım sonra.:))

deniz manzaralı odayı boşver abi yaa. oraya gidip otelde vakit geçirmek hata olur bence. 4 gün boyunca her tura katılmaya çalışacam. özellikle phi phi island ı merak ediyorum. aslında yakın olsa samui adasına gitmek lazım.daha egzotik bi yermiş. ama phukete 250-300 km uzaktaymış.

samui adasından bir kesit.

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-
  • quote:

abi gidecemde geri dönemeden kaybolurmuyum bilmiyorum. Lost gibi olmayalım sonra.:))

deniz manzaralı odayı boşver abi yaa. oraya gidip otelde vakit geçirmek hata olur bence. 4 gün boyunca her tura katılmaya çalışacam. özellikle phi phi island ı merak ediyorum. aslında yakın olsa samui adasına gitmek lazım.daha egzotik bi yermiş. ama phukete 250-300 km uzaktaymış.

samui adasından bir kesit.

phi phi adalarına gittim valla 1 hafta önce. hiç de öyle abartılacak bir yer değil. gayet sıradan hatta. benim de en çok merak ettiğim zaten koh samui. inş 10 gün sonra koh samui'de olacağım, bi de orayı görelim bakalım. tabii koh samui'nin kendisinden önce en çok merak ettiğim ise full moon party

• quote:

MENE HOCAM hala singapurdaysan sim lim tower diye bir yer var orası elektronikte çok ucuzmuş. kendine bakacaksan bizede bakarsan seviniriz.

valla ne yazık ki değilim. Singapur'da 3 günüm de dolu dolu geçtiğinden pek fazla alışverişe zaman ayırmadım. sadece yol üzerinde gördüğüm büyük küçük mağazalara sordum o kadar. şu ana kadar turumda en çok beğendiğim yer kesinlikle Singapur. çok modern, insanları kaliteli, hepsi ingilizce biliyor ( zaten ana dillerinden biri ), temiz bir şehir. yalnız aman dikkat ülkede sakız çiğnemek yasak buradan sonra da en çok beğendiğim bir diğer yer ise Chiang Mai. burayı da tavsiye ederim, özellikle buradaki Tiger Kingdom süper

Tiger Kingdom'dan bir resmim hehe, mutlaka gidin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mene -- 11 Kasım 2010; 15:46:40 >

• Mene
    tur ayarlarsan beni de yaz :)
  • @Mene

koh samui ye gidersen mutlaka yorumunu beklerim. çünkü phuket e bayağı uzak yani. değermi değmezmi merak ediyorum.
  • arkadaşlar bende bu aralar bu adios karttan almayı düşünüyorum.ama bi kaç sorum var.
    bu kartın yıllık kart ücreti yada benzer abuk ve gereksiz ücretleri var mı?
    eğer yoksa hemen yarın başvurucamda.
    bu tatil olayı cezbetti beni de

pattaya bekle beni
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.