Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (3523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.077
Favori
5.538.235
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35213522352335243525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 2 bilet almanız için en az 1200 liralık puanınızın olması gerekli.
  • mericbey kullanıcısına yanıt
    tr37tr T kullanıcısına yanıt
    Cevaplarınız için teşekkürler.
    Şubat ayı gibi beklediğim yaklaşık 250 tl puan daha var. üzerini de avans puanla hallederim.
    bi ara ayın kampanyası olarak çıkmıştı amerika bileti. ama o zaman da yeterli puanım yoktu.
    umarım tekrar olur öyle bi kampanya.
  • Arkadaşlar ufak bir detay sorum olacak. Genelde ist çıkışlı uçtuğum için bilmiyorum.

Bu kez izmirden sabiha aktarmalı yurt dışı uçacağım.

Uçak saatleri yakın biraz. 1 saat var arasında. İzmir uçağı az bir rötar yaparsa sıkıntı büyük. Başka uçak da yok aynı gün

Bu iç hattan dış hatta transit yolcu geçiş sabihada nasıl düzenlemesi? Tecrübe eden var mı?

Sabihada dıç hat giriş kapısındaki pasaport kontrolü kadar kalabalık değildir umuyorum. Bir de devlet memuru durumu var. Bu çıkış onay belgesi verdik mi ilgili memura bitiyor sanırım işlem, ayrı bir onay beklenmiyor sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkans.

Arkadaşlar ufak bir detay sorum olacak. Genelde ist çıkışlı uçtuğum için bilmiyorum.

Bu kez izmirden sabiha aktarmalı yurt dışı uçacağım.

Uçak saatleri yakın biraz. 1 saat var arasında. İzmir uçağı az bir rötar yaparsa sıkıntı büyük. Başka uçak da yok aynı gün

Bu iç hattan dış hatta transit yolcu geçiş sabihada nasıl düzenlemesi? Tecrübe eden var mı?

Sabihada dıç hat giriş kapısındaki pasaport kontrolü kadar kalabalık değildir umuyorum. Bir de devlet memuru durumu var. Bu çıkış onay belgesi verdik mi ilgili memura bitiyor sanırım işlem, ayrı bir onay beklenmiyor sanıyorum.

izmirden ucagınız iniyor sabihaya normal bir iç hat yolcusu gibi çıkıyorsunuz terminale geliyorsunuz, sonrasında giden katına cıkıp yurtdısı cıkıs harcını yatırıyorsunuz pasaport kontrolünden gecip ucaga biniyorsunuz.

transit yolcu mantıgı değil çünkü pasaport kontrolünü izmirde yapmayacaklardır. pasaport kontrolünü yani ülkeden cıkısınızı izmirden yaparlarsa ancak o dediğiniz olur.

• Mümkün değil, yapmayın.

transit geçiş kapısı, görevlisi illaki vardır. Ne kadar yoğun onu merak ediyorum.

Yok sizin dediğin gibi olsa sıfırdan dışhatlara giriş.. 🤔 Yok yok sanmıyorum.

• serkans. S kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olmuyor ben İzmir - Saraybosna yaptım dediğiniz gibiydi benim uçuşta rahat rahat yetiştim, yanlız yeşil pasaport varsa küçük bir gişe gibi yere uğruyorsunuz öncelikle diye biliyorum.
  • mericbey kullanıcısına yanıt
    yok yok yeşil yok daha. bordo ile gideceğim. evraklarım hazır. inşallah sıkıntı yaşamam hayırlısı :)
  • Markafoniden 101 tl lik bir alışveriş yaptım adios kart ile.
    BKM indirimini alınca 77 tl ödeme yaptım.

Tecrübeli arkadaşlara sorum şu:

Bu alışveriş üzerinden adios kartıma 10 TLlik world puan gelir mi?

Yoksa illa 100 tl ve üzeri ödeme yaptığımda mı gelir?

Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Mobil ödeme 100 tl iadeler yattı arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: zknclk

Markafoniden 101 tl lik bir alışveriş yaptım adios kart ile.
    BKM indirimini alınca 77 tl ödeme yaptım.

Tecrübeli arkadaşlara sorum şu:

Bu alışveriş üzerinden adios kartıma 10 TLlik world puan gelir mi?

Yoksa illa 100 tl ve üzeri ödeme yaptığımda mı gelir?

Bilgi verirseniz sevinirim.

10 TL world puan gelmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengos07 C kullanıcısına yanıt
    Gelmez. Kredi kartindan 100 tl'lik cekim yapilmasi lazim.

• Merhaba arkadaşlar, cumartesi sabahı İst -Atatürk havalimanından THY ile Viyana uçağım var

Uçuş saat 13:00

Birkaç yerde okuduğuma göre erken gittiğimizde bir önceki uçuşta yer varsa alabiliyorlarmis.

Bir önceki uçak 9:30- sizce 7de gitsem ve yer varsa beni ilk uçağa alırlar mi? Basından boyle birsey geçen / benzerdurumu yasayan oldu mu?

• Urban Bug kullanıcısına yanıt
    bizim başımıza benzer bir olay geldi gece en geç saate uçak almıştık ama 4 saat önce izmir havalimanında olduk adam isterseniz 30dk sonra kalkacak uçağa sizi alayım 2 kişilik yer var dedi biz şaşırdık ücret vermemiz gerekir mi dedik hayır dedi bagajlarımızı aldı ve uçtuk :D
  • Urban Bug kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz alırlar.
    kontrol ettim aynen yatmış. puan olsa daha makbule geçerdi:)) teşekkürler world
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkans.

Mümkün değil, yapmayın.

transit geçiş kapısı, görevlisi illaki vardır. Ne kadar yoğun onu merak ediyorum.

Yok sizin dediğin gibi olsa sıfırdan dışhatlara giriş.. 🤔 Yok yok sanmıyorum.

hocam nick im sizce neden böyle ? :) inanıp inanmamak size kalmıs.

o mantıkta transit yolcu olmus olsanız sizin ülkeden cıkısınızın izmirde yapılması gerek. daha sonrada ülkeye gir cık yapamayacagınız icin transit salona alınırsınız.

pegasusta bu tip ucuslarda böyle bir uygulama yok. daha gecen ay test ettik. izmirden hollandaya aktarmalı bilet aldık. izmirden binildi sabihada inildi normal ic hat yolcusu olarak cıkıs yapıldı mcdonalds da yemek yenildi biraz terminalde takınıldı dışarı cıkıldı sigara icildi sonra tekrar iceri girildi yurt dısı cıkıs harcı alındı pasaport kuyruguna girildi ( diger tüm sıfırdan yurtdısına giden yolcular gibi ki biri bendım ) ucaga gecildi.

dediğim gibi inanıp inanmamak size kalmıs, ama enteresan olan madem inanmayacaksınız neden soruyorsunuz ? :) neyse iyi tatiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airport34 -- 19 Ocak 2017; 9:20:5 >

• Arkadaşlar adios premium katsayı kaç acaba? Var mı dün bugün otel rezervasyonu yapan?
  • DRESYA27 kullanıcısına yanıt
    Yurt dışı rezervasyon gerçek oran 1.66 dün yaptım.

• airport34 kullanıcısına yanıt
    Ben sordum. İllaki vardır, ne kadar yoğundur acaba dedim. Siz öyle bişey yok dediniz.

İnanma inanmama mesele değil, böyle bir uygulama olmaması teknik olarak mümkün değil. şaşırtan bu oldu.

Siz tabiki iç hattan çıkıp dilediğinizi yapıp tekrar dış hat alanına geçebilirsiniz. Ama transit geçişler için bir kolaylık mutlaka sağlanıyordur. İndiğiniz alanlarda transit yolcu bekleyen personelleri hiç mi görmediniz? Transit yolcu için ayrı yönlendirmeler vardır yada..

Siz kullanmazsınız o ayrı.

Ben bunu Atatürk, İzmir, Esenboğada çok tecrübe ettim. Sabihayı bilmiyorum. Ama siz çok yakın zamanda sabihada denedim ve yok diyorsunuz. Garip gelen bu oldu. Aktarma yoğun olan bi yerde böylesi bir uygulama olmaması yanlış olurdu diyeyim.

Konu sizle ilgili değil yani. Tabiki saygı duyarım tecrübenize.

Yurtdisindan gelirken oluyor, ben de airport34 nickli arkadas gibi biliyorum. Gecen almanyadan gelirken, izmire vs devam eden yolcular transit yolcu statusunde, pegasus elemanlari aldilar goturduler, muhtemelen ulkeye girisleri sabihadan yapildi.

• 
Sayfa: önceki 35213522352335243525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.