Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.514
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23082309231023112312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam değelerndirmeniz için çok teşekkürler. Ellerinize kollarınıza sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paranya

Ben bir kaç hafta önce 200 TL'lik aldım Meydan'dakinden. Adamlar bildiğin çek gibi hazırlayıp verdi. Kasada değilde, müşteri hizmetlerinin olduğu yerde veriliyor.

Tamamdir tesekkurler. Hem harcama sözü hem real için 200 lük alicam herhalde ben de...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adios06 A kullanıcısına yanıt
    Enpara.com

Hocam enpara.com finansbankin atmlerini kullanan subesi olmayan , yeni ufak bir banka olarak düüsnebilirsiniz.
    Simdilikk sadece bankamatik karti var ama ilerleyen zamanlarda kredi kartida cikarticaklarmis hatta bunun icin piyasa yoklamalarina baslamislar cesitli anketler ile.
    (bu karttan tüm internet ödemeleri havale eft gibi islemlerin hepsi ücretsiz)
    Ekim , Kasim , Aralik aylarinda internet üzerinden bkmexpress veya 3d ile odemesi olan sitelerde %20 geri nakit iadesi yapiyorlar.
    (aylik en fazla geri iade 500tl arsiligi olan 100tl iade)
    Airasia nin odeme sayfasina geldigimde 3d kutusu acilinca hemen iptal edip enparayi devreye soktum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vahsi Hindi Sürprizi -- 13 Aralık 2013; 19:05:28 >

• deromemo kullanıcısına yanıt
    Esim doktor. 2011 yazin interrrail bileti ile vizeye başvurduk. İzin belgesi sormadılar. Sadece kalacak yerleri gün gün istediler. 6 ay aldık. 2103 yazın Hollanda'ya başvurduk. Hatta benim şirketimin Hollanda ayağı da olduğu için şirketten davetiye de yolladılar. 2 gün sonra konsolosluk geri dönüş yaptı. Onayli izin belgesi eksik hemen getirin:) iyi ki daha onceden dilekçe yazıp onaylatmistik. Yoksa sıkıntı çıkabilirdi. Bence sansa bırakmayın derim...

Benim bildiğim Kamu görevlisinin rapor aldıktan sonra şehir dışına çıkması bile usülen uygun değil. İlgili mercilerden vize için izin yalmanız gerekli.

• sularslan S kullanıcısına yanıt
    6 yıl kadar önce gitmiştim..Güzel bir yer..www.mavilimon.blogspot.com'da gidip gördüğüm yerleri yazmıştım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz Diaries

6 yıl kadar önce gitmiştim..Güzel bir yer..www.mavilimon.blogspot.com'da gidip gördüğüm yerleri yazmıştım..

Teşekkürler :) Okuyacağım şimdi .. Havaalanından Colombo şehir merkezine taksi, tuktuk ve eski model otobüsler çalışıyormuş sanırım... taksi 30 dolar istiyormuş
  • ilk defa yurt dışına gezi amaçlı çıkmayı düşünüyorum, eşimle birlikte italya gezisi 9 günlük planlıyorumi adiosumda 800tl puan birikti, turumu öneririsinizi, yoksa tek başımıza gitmemizimi,

bide seturun internet sitesindeki tur fiyatları diğer tur fiyatlarının 2-3 katı bunu seyahat hattına sorunca fiyatı dşüyormu:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

AYRI AYRI TÜM KARTLARI ANALİZ EDEREK BİTİRDİM ARKADAŞLAR

SEYAHAT AVANTAJLARI AÇISINDAN KREDİ KARTI KARŞILAŞTIRMALARI:. (YENİ)
    BU İNCELEMEMİN AMACI SEYAHAT KREDİ KARTLARIYLA 500 TL YURTİÇİ, 1000 TL AVRUPA, 2000 TL UZAKLAR kaç tl harcama karşılığında alınabilir KARŞILAŞTIRMA YAPMAKTIR

Kampanya harcamaları %10 puan veren kampanyalar baz alınarak hesaplanmıştır

Adios:
    otel rezarvasyonlarında katsayı şu an 2,25- 2,50 arası
    uzak destinasyonlar uçak 2,45-3.0 arası
    yakın yurtdışı uçak 2,25-2,5 civarı

adiosta çok sık puan kampanyaları yapılıyor,puan biriktirmek çok kolay, puanlar silinmediği içinde uzak destinasyonlar için puan biriktirmek mümkün. Ayrıca eskisi kadar avantajlı olmasada seyahat kampanyaları yapılıyor ve daha yüksek oranlara seyahat etmek mümkün olabiliyor, normal harcamalarda puan biriktirmek çok zor hatta pek mümkün değil.

500 TL YURTİÇİ BİLET :169-350 TL adios puan civarı, ( şu anda 169 tl yurtiçi kampanyası var) yurtiçi avantajlı değil, puanları heba etmeyin, . 1690-3500 TL KAMPANYA HARCAMASI
    1000 TL AVRUPA BİLET: 400-440 TL adios puan ( şu anki kampanyada 249 tl puanla avrupanın kayak merkezlerine gitmek mümkün, bir süre önce 199 tl avrupa vardı) 1990 tl-4400 TL KAMPANYA HARCAMASI
    2000 TL UZAKLAR BİLET : 677-805 TL adios puan ( şu anki kampanyada 499 tl new york var) 4990-8050 tl KAMPANYA HARCAMASI

vakıf world:
    yurtiçi uçak ise kesinlikle tavsiye ediyorum, meblağ düşük olduğu için hizmet bedeliyle beraber adiosla yurtiçi uçak bileti pahalıya çıkıyor, yurtiçinde vakıf avantajlı ayrıca oranları yurtiçi ve yurtdışı uçakta 3 kat değerli, yurtiçi ve yurtdışı otelde 2 kat değerli, puan biriktirilemiyor sürekli ekside kalmalısınız, seyahat kampanyaları çok sık yapılmıyor, yakın zamanda yurtiçi 99 tl, avrupa 169, tüm dünya 399 show yaptı,müşteri hizmetleri sıkıntılı, puanlarınız gününden önce silinebiliyor vs birçok olaya hazırlıklı olun, çok iyi takip gerekli.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 99-166 tl world puan, 990-1660 tl KAMPANYA HARCAMASI
    1000 TL AVRUPA BİLET: 333 TL world puan 3330 TL KAMPANYA HARCAMASI
    2000 TL AVRUPA BİLET: 666 TL world puan 6660 TL KAMPANYA HARCAMASI

Paraf:
    Aslında 4 kat ve 5 kat değerli olarak en iyi oranlar bu kartta fakat kampanyalara ARTIK parafly kart dahil edilmediği için puan biriktirmek çok zor. paraf gününde birkaç ipucu değerlendirilerek vs ayda 30-40 tl puan birikebilir. Manuel puan biriktirebiliyorsanız, ve kanuni olarak alım satım yapabiliyorsanız elektronik bilişim sektörü genelde tek çekim yüzde 2, taksitli yüzde 1 veriyor. Paraf web sayfasında firmaların oranları var, sayfada %2 ve %1 rakamlarını aratabilirsiniz,
    (Maliye kayıt dışı alım satımı banka hesaplarınızdan ve tc kimlikten takip ediyor o yüzden satışlarınız ticari mahiyet arz ediyorsa kesinlikle faturalı alım satım olmalı)
    Ticari mahiyet arz etme : aynı yılda düşük meblağ bile olsa onlarca alım satım, veya çok yüksek meblağlı birkaç alım satımdır, takibe alınmanızı sağlayabilir)

500 TL YURTİÇİ: 125 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 12.500 tl normal harcama
    1000 TL AVRUPA: 250 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 25.000 tl normal harcama
    2000 TL UZAKLAR: 500 tl paraf puan tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 50.000 tl normal harcama

Maximiles:
    Kampanya pek yapmıyor , yapsada kampanya şartlarında: kampanyada kazanılan puanlar maximilesta kullanılamaz ibareleri görüyorum, oranlar düşürüldü,Maximiles ile yaptığınız 150 TL'lik alışveriş size 1 MaxiMil biriktirir. Alışveriş başına azami 67 MaxiMil kazanılabilir. Alacağınız bilet bedeli yurtiçinde maximile eşittir Yani 500 tl bilet alacaksanız 500 maximiliniz olmalı
    basit bir hesapla 500 tl yurtiçi bilet için x150=75.000 tl harcama gerekiyor, 75.000 ulaşmak için her alışverişiniz 10.050 tl yi geçmemeli çünkü alışveriş başına maximum 67 maximil kazanma kuralı var

500 TL YURTİÇİ: 500 tl maximil 75.000 normal harcama
    1000 TL AVRUPA: 666 tl maximil (avrupada miller 1,5 kat değerli). 99.900 Tl normal harcama
    2000 TL UZAKLAR: 1000 tl maximil (uzaklarda miller 2 kat değerli) 150.000 TL normal harcama

miles and smiles:
    alışverişle mil kazanımı aşırı derecede düşürüldü, eskiden bire bir mil verirken şu an genel sektörlerde 10 a 2 mil, ana sektörlerde 10 a 5 mil veriyor, artı verdiğiniz havalimanı vergiside cabası, gergin, soğuk müşteri hizmetleri, yüksek ve iptal edilmeyen aidatlar, ve kartınızın limitlerinin size sorulmadan aniden düşürülmesini istiyorsanız bu kart size göre :) ( Benim hiç gecikmeye düşmeyen kartımın limitini kuyumcu harcaması yapıyorum diye 2000 tl ye düşürdüler), anında iptal ettim tabi.
    aylık çok yüksek harcaması olan arkadaşlar THY BUSİNESS VEYA COMFORT bilete upgrade için kullanabilir, diğer türlü vergi ödeyerek bilet almak bizim gibi bedavacılara göre değil Diğer kartlarla aldığınız thy biletlerini, Thy miles and smiles kartınıza işletip mil kazanmayı unutmayın

Aşağıdaki mil değerleri hesaplamaları için kaynak:
    http://www.milesandsmiles.net/web/19-1961-1-1/miles___smiles/program/mil_kazanimi/harcama_yaptiginiz_sektorlere_gore_degisen_mil_kazanimlari

classic miles and smiles kart kart ve standart shop and miles kredi kartına göre hesaplama yapılmıştır, daha üst sınıf kartlarda mil gereksinimi yarı yarıya kadar azalabilir, ama bence en yüksek sınıf kartnız olsa bile mil kazanmak çok zor, ve vergi ödüyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: THY limitli kapasite ekonomi sınıfı yurtiçi biletler için gereken mil : 7500 mil,
    ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 15.000 TL + 70 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
    diğer sektörler için gereken harcama 37.500 TL+70 TLHAVALİMANI VERGİSİ
    1000 TL AVRUPA BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı avrupa biletler için gereken mil : 20.000 mil,
    ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 40.000 TL + 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
    diğer sektörler için gereken harcama 100.000 TL+ 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ
    2000 TL UZAKLAR BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı AMERİKA-UZAKDOĞU biletler için gereken mil : 50.000 mil,
    ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 100.000 TL + 700-1000TL HAVALİMANI VERGİSİ,
    diğer sektörler için gereken harcama 250.000TL+ 700-1000 TL HAVALİMANI VERGİSİ

Wings
    Her 1 tl ye 1 mil veriyor, 500 tl bilete yaklaşık 50.000 tl harcama gerekiyor çok yüksek fiyatlı biletlerde kullanılabilir çünkü bilet fiyatı arttıkça gereken mil nispeten fiyat artış oranından daha az oranda artıyor, örnek aşağıda
    http://www.wingscard.com.tr/wings-info/mil-programi/mil-puan-hesaplama
    kazandığınız milleri %1 değerli kullanarak anlaşmalı restaurantlarda, otellerde, anlaşmalı çeşitli üye işyerlerinde kullanabilirsiniz 100 tl lik yemek için 10.000 mil gerekiyor yani 10.000 tl harcama.
    http://www.wingscard.com.tr/wings-style
    Bu kadar yüksek harcama yapılması gerekmesine rağmen harcamalarınız ticari olarak algılanırsa ceza olarak 10 tl ye 1 mil kazanmaya başlıyorsunuz ve yılda max 80.000 mil kullanabiliyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 47.538 TL harcama
    1000 TL AVRUPA BİLET: 76.980'TL harcama
    2000 TL UZAKLAR BİLET: 139.247 harcama. bilet fiyatı 5000 tl olsaydı gereken mil 163236 olacaktı yani çok yüksek fiyatlı biletlerde nispeten avantajlı, fikir almak için aşağıdaki linke bakınız:

http://www.wingscard.com.tr/wings-info/mil-programi/mil-puan-hesaplama

Değerli üstadlarıma, sevgili dostlarıma, misafirlerimize ve banka pazarlama bölümü yöneticilerinin bilgisine ve dikkatine sunulur

Tüm hakkı bu konuya aittir, izin alınsa dahi başka yerde kullanılamaz, alıntı dahi yapılamaz

İlk mesaja eklenmiştir

Üstat eline sağlık, Pegasus plus'da fena değil incelemeye ekeleyebilirsin, yıllık kart ücretide almıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: deromemo

Arkadaşlar merhaba,
    Uzun süredir puan biriktiriyordum, şansımıza katsayılar düştü ama nisan ayında İtalya'ya gitmeyi planlıyorum, yalnız burada karşımızda bir sorun var, eşim öğretmen olduğu için izin konusunda sıkıntı yaşıyoruz, eşimin müdürünün teklifi rapor alıp gidebilirsin şeklinde oldu. Ancak burada tecrübeli arkadaşlardan görüş almak istiyordum, özellikle kamuda çalışanlar için, vize başvurusu sırasında kurumdan ne gibi bir belge istiyorlar, özellikle izin belgesi mi olması gerekiyor, yoksa şu kişi bu kurumda çalışmaktadır şeklinde matbu bir form ve maaş bordrosu yeterli olur mu? Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim, teşekkürler..

Eğer kullanabileceği vizesi varsa izin, rapor kimse sormaz. Ama vize için başvuracaksanız ve devlet memuruysa o zaman öğretmen olduğuna dair görev yazısı, kurum amiri tarafından belirlenen tarihler arasında yurtdışına çıkmasında sakınca olmadığı ile ilgili izin belgesi isteniyor.

Memurlar için:
    Mesleğinize dair de bilgi içeren çalışma belgesi
    Talep edilen vize süresi için resmi izin belgesi
    Son aya ait maaş bordrosu
    Güncel şahsi banka hesap dökümleri

• olayi simdi anladim ben onu kredi karti saniyorsum, tesekkurler

• en iyi oranlardan biri bana gelmiş sanırım. 2400 tl ye 140 tl worldpuan :) hadi hayırlısı n11+gg+hepsiburada yapmak farz oldu :)
    hocam daha önceden sadece Amerika vizesi aldım. banka hesabı maaş bordrosu hiç birine bakmadı, ilk bu kağıdı istedi. diğer kağıtlara hiç bakmadan vizeyi verdi. gerisini sen düşün

devlette nasıl oluyor bilmiyorum ama antetli kaşeli kağıda kendinde yazabilirsin.
  • valhalax V kullanıcısına yanıt
    öğretmenlere yeşil pasaport verilmiyormu? onlarda devlet memur sonuçta. Benmi yanlış biliyorum.
  • Az önce kişisel harcama talebi için mh aradığımda böyle bişeyin mümkün olmadığını söyledi. Bu kişisel harcama talebini nasıl oluşturuyoruz adios dostları?
  • Arkadaşlar world card kampanya katılımlarını illaki ykb de kayıtlı telden atmamız gerekmiyor değilmi? Az önce eşimin telinden puan katılım mesajı attım başvurunuz alınmıştır mesajı geldi?

• Gerek yok tabi, kaydiniz alinmistir :)

• marcelor kullanıcısına yanıt
    Memuriyet yilina gore en erken 3.basamakta alabiliyorsun oda baya bir yil ediyor

• Carrefour sa express den gecen kampanya donemi 100 tl alışveriş yaptım 5 tl puan yatmadı aradım mh. İle görüştüm bana express ler dail değil dedi halbuki daha önce aynı yerden yaptıgım alışverişlerde aynı yerdeki alışveriş geçerli olmuştu sizinde basınıza boyle birsey geldimi yoksa yanlış bilgimi verdi

• Metro kampanyası puanları dün yattı. Bilgilerinize...

• 
Sayfa: önceki 23082309231023112312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.