Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.077
Favori
5.538.235
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam kullandığınız worldpuan gibi bir bölüm var world onlineda oradan bakabilirsiniz, yada mh arayıp bir görüşün daha net olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oft01819

quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Her kartin bir yilda kullanabileceği maksimum avans miktari var worldde.

İyi de o zaman -5000 puanda tekrar rezervasyon yaptırabilmenin mantığı ne? Şimdi benim limitim yüksek. Fazla avans kullandım ve 1 yıl içinde kapatmak zorundayım. O zaman şöyle denmez miydi?: '1 yıl içinde kullanılıp kapatılması gereken maksimum worldpuan şu kadardır' Ben hiçbir yerde 1 yıllık limit diye bir şey okumadım. 1 yılda kapatılması gereken avans var benim bildiğim....

Bir müşteri puanlarını kullanarak bir yıl içerisinde en fazla 500.000 puan değerinde seyahat harcaması yapabilir. Maksimum puan tutarı asıl ve ek kart sahipleri için tahsis edilen toplam miktardır ve Avanspuan kullanımları bu miktara dahildir.

Burdan..

• quote:

Orijinalden alıntı: duduco

quote:

quote:

İyi de o zaman -5000 puanda tekrar rezervasyon yaptırabilmenin mantığı ne? Şimdi benim limitim yüksek. Fazla avans kullandım ve 1 yıl içinde kapatmak zorundayım. O zaman şöyle denmez miydi?: '1 yıl içinde kullanılıp kapatılması gereken maksimum worldpuan şu kadardır' Ben hiçbir yerde 1 yıllık limit diye bir şey okumadım. 1 yılda kapatılması gereken avans var benim bildiğim....

Bir müşteri puanlarını kullanarak bir yıl içerisinde en fazla 500.000 puan değerinde seyahat harcaması yapabilir. Maksimum puan tutarı asıl ve ek kart sahipleri için tahsis edilen toplam miktardır ve Avanspuan kullanımları bu miktara dahildir.

Burdan..

Dostum tamam da ben simdiye kadar sadece 1 kez ve toplam 50000 puani bile bulmayan ucak+otel rezervasyonu yaptim. 1 eylulde... Musteri hizmetleri bilgimiz yok dedi seyahat hattina beni aramasini soyleyecekmis. Haber bekliyorum.

• Aynısını bana da söylemişti seyahat hattı.
    Bir yıl içinde 500.000 puanlık seyahat harcaması yapmadığım halde.
    Sonra anladık ki play kartımla işlem yapmaya çalışıyormuş.
    Play ile işlem yapılamayacağı için yıllık limit aşılmış diye bir uyarı veriyormuş.
    Sizde de böyle bir durum olabilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: duduco

quote:

quote:

Burdan..

Dostum tamam da ben simdiye kadar sadece 1 kez ve toplam 50000 puani bile bulmayan ucak+otel rezervasyonu yaptim. 1 eylulde... Musteri hizmetleri bilgimiz yok dedi seyahat hattina beni aramasini soyleyecekmis. Haber bekliyorum.

OK şimdi sorununuzu anladım, üstü kapalı yazmışsınız daha önce. Eğer durumunuz buysa YKB bu konularda kesinlikle sorunu çözmede iyi bankadır hakkınızı alırsınız merak etmeyin. Eğer kartınız uygunsa 4440446 yı arayın anında karşınıza MH çıkıyor sorun anca orada çöüzülür. Ya da internet bankacılığı kullanıyorsanız ordan online yardım hattından da çözüm arayın..

• quote:

Orijinalden alıntı: arunsal

Aynısını bana da söylemişti seyahat hattı.
    Bir yıl içinde 500.000 puanlık seyahat harcaması yapmadığım halde.
    Sonra anladık ki play kartımla işlem yapmaya çalışıyormuş.
    Play ile işlem yapılamayacağı için yıllık limit aşılmış diye bir uyarı veriyormuş.
    Sizde de böyle bir durum olabilir.

Hocam mesele çözüldü. Bir an panik oldum Hanım play'den adiosa çevirdiğini sanıyormuş ama çevirmemiş. Seyahat hattı da bana senin play kartın var nasıl avans puan kullanacaksın demediği için limit yetersiz hatası verdi. Yanlış alarm! Yine de ilgilenen arkadaşlara teşekkürler... En azından bunu da öğrenmiş olduk...

• Neyse bari, durumun çözülmesine sevindim.:)
  • ohhhhhhhh
  • DİKKAT.... DİKKAT.... BU DEFA SANIRIM GERÇEK ALARM! AZ ÖNCE KONUŞTUĞUM MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ YARINDAN İTİBAREN ÇARPIM KATSAYILARININ DEĞİŞECEĞİNİ UÇAK İÇİN OPSİYON DEĞİL KESİN BİLETLEME YAPMANIN MANTIKLI OLACAĞINI SÖYLEDİ. ALACAKTIM ZATEN ÖYLE YAPTIM BEN DE... YAKIN ZAMANDA PLANI OLAN 18:00E KADAR İŞİNİ HALLETSİN. NOT: TAMAMEN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNİN YALANCISIYIM!
  • İste bu cok kötü haber oldu
  • Benim iki tane kartım var . Play ve adios . Seyahat öncesi adiosumda biriken süresiz puanları playe aktarıp az bir miktar bıraksam . Avans puan kullanarak eksiye düşüp , kampanyalarla kapatsam , süresiz puanlarımı da daha büyük bir rezervasyon için biriktirsem nasıl olur sizce .

Kartlar arası puan aktarımı sürekli yapılabiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: irresistible86

Benim iki tane kartım var . Play ve adios . Seyahat öncesi adiosumda biriken süresiz puanları playe aktarıp az bir miktar bıraksam . Avans puan kullanarak eksiye düşüp , kampanyalarla kapatsam , süresiz puanlarımı da daha büyük bir rezervasyon için biriktirsem nasıl olur sizce .

Kartlar arası puan aktarımı sürekli yapılabiliyor mu ?

Olur.Yaptığım için biliyorum.
  • quote:

DİKKAT.... DİKKAT.... BU DEFA SANIRIM GERÇEK ALARM! AZ ÖNCE KONUŞTUĞUM MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ YARINDAN İTİBAREN ÇARPIM KATSAYILARININ DEĞİŞECEĞİNİ UÇAK İÇİN OPSİYON DEĞİL KESİN BİLETLEME YAPMANIN MANTIKLI OLACAĞINI SÖYLEDİ. ALACAKTIM ZATEN ÖYLE YAPTIM BEN DE... YAKIN ZAMANDA PLANI OLAN 18:00E KADAR İŞİNİ HALLETSİN. NOT: TAMAMEN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNİN YALANCISIYIM!

Öncelikle opsiyon bilet yapılıyor muyduki? Benim bildiğim puanlarla kesilen biletle kesin ve tarihi değiştirilemez, iptal edilemez?
  • quote:

DİKKAT.... DİKKAT.... BU DEFA SANIRIM GERÇEK ALARM! AZ ÖNCE KONUŞTUĞUM MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ YARINDAN İTİBAREN ÇARPIM KATSAYILARININ DEĞİŞECEĞİNİ UÇAK İÇİN OPSİYON DEĞİL KESİN BİLETLEME YAPMANIN MANTIKLI OLACAĞINI SÖYLEDİ. ALACAKTIM ZATEN ÖYLE YAPTIM BEN DE... YAKIN ZAMANDA PLANI OLAN 18:00E KADAR İŞİNİ HALLETSİN. NOT: TAMAMEN MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNİN YALANCISIYIM!

Katsayıların değişeceğinden kasıt tabloda verilen katsayılar mı (örneğin yurtdışı uçuşlar için 2.5-3.1)
    yoksa son günlerde kullanılan katsayı 3.5'e kadar çıkmıştı yeniden bir hesaplama yöntemi geliştirip katsayıları 2.5-3.1 aralığına mı çekecekler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

quote:

Öncelikle opsiyon bilet yapılıyor muyduki? Benim bildiğim puanlarla kesilen biletle kesin ve tarihi değiştirilemez, iptal edilemez?

Opsiyondan kasıt sadece bileti kısa bir süreliğine ayırtma. Bu havayolundan havayoluna değişiyor. Kimisi bugün akşam şu saate kadar bileti tutarım diyor. Kimi yarına kadar zamanın var diyor. Yarın kesinleştirme yapınca adios katsayısı da ona göre olacak. Benim tarihlerim kesin olduğundan bugünden aldım.
    @bosphorus74: Katsayıdan tek anladığım şey ilk sayfadaki tablodaki değerlerin değişeceği. Pratikte dediğiniz gibi bazen o katsayıları üstüne çıkılıyor orası ayrı.

• quote:

@bosphorus74: Katsayıdan tek anladığım şey ilk sayfadaki tablodaki değerlerin değişeceği. Pratikte dediğiniz gibi bazen o katsayıları üstüne çıkılıyor orası ayrı.

Belki de pratikte zaten katsayılar aşıldığı için düzenleme yapılacaktır.
    Mesela yurtdışı uçuşlar için 2.5-4 gibi bir katsayı belirlenecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosphorus74

quote:

Katsayıların değişeceğinden kasıt tabloda verilen katsayılar mı (örneğin yurtdışı uçuşlar için 2.5-3.1)
    yoksa son günlerde kullanılan katsayı 3.5'e kadar çıkmıştı yeniden bir hesaplama yöntemi geliştirip katsayıları 2.5-3.1 aralığına mı çekecekler?

http://forum.donanimhaber.com/m_43479733/mpage_17/f_/key_//tm.htm#51777614

"0,0068 sabiti, € kurunun 1,8 ile 2,25 arasında tahminine göre ayarlandığını sanıyorum. Tekrar ayarlama yapılırsa 0,0056 gibi bir değere getirebilirler. Aynı örneği 33000 puana alırız ozamanda. "

• arkadaşlar antalyada kurban bayramı için otel seçeceğim.
    Isıtmalı, büyük, kapalı, yüzme havuzu olan güzel bir otel tavsiyesi olan varmı. Malum havalar soğuk olacak o tarihte 5 kasım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

arkadaşlar antalyada kurban bayramı için otel seçeceğim.
    Isıtmalı, büyük, kapalı, yüzme havuzu olan güzel bir otel tavsiyesi olan varmı. Malum havalar soğuk olacak o tarihte 5 kasım.

Sanırım şu anda Kurban Bayramı için firmalar fiyat belirlemediği için satışlar kapalı gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celtavigo

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

arkadaşlar antalyada kurban bayramı için otel seçeceğim.

Sanırım şu anda Kurban Bayramı için firmalar fiyat belirlemediği için satışlar kapalı gözüküyor.

bazı arkadaşlarada, bazı oteller için, yer yok diyorlarmış seyahat hattında ne iş anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 26 Eylül 2011; 16:22:13 >
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.