Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.508
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dubai de alabileceginiz en iyi otellerden bırı york international dır. Eglence seviyorsanız tabı. Dubainin en buyuk diskolarından bırıne sahip. Sanırım 100 kıza bir erkek dusuyor. 2000 kısılık demıslerdı.Resmen taciz ediyorlar. Tabi çoğu iş. Uzakdoğulu çok. Dubai şeriatla yönetilmesine rağmen otellerde içki serbest. Bazı şeylerede turuizm açısından göz yumuyorlar sanıyorum.Kuzenle girdik. Bır erkek olarak bekar olsam dunyada ılk gıdecegım yer olurdu.Otel musterilerine ucretsiz. Otelin onundeki kizlarin da otobus bekledigini sanmayin. Otel bu arada gercekten nezih. Personel saygili.
    Bigisayarcılarda aynı bolgede. Computer plaza otelin tam karşısı. Tamamı bilgisayarcı. Fiyatlar makul.
    Cep telefonu için abraj center a gitmelisiniz. Al sabhka road uzerinde. Butun cep toptancıları orda.ortadoguya burdan mal çıkıyor.Ust sınıf telefonlar turkıyenın yarı fiyatı. taksicilere soyleyın goturur. Dubaıde hersey çok ucuz çünkü gumruk vergisi ve kdv yok. Almassan dovuyolar yani. .:))Taksıler cok ucuz sehrın bır ucundan bır ucuna 20 tl ye fılan gıdersınız.
    Denız ıcın 10 dakıkalık taksı yolculugu sonucu 3 nolu beache gıdın. Palmıyeler bıtıyor denız baslıyor. Bali, phuket gıbı. Denız kenarında kalırsanız fıyatlar yuksek olacaktır.dubainin denizi 11 ay sicak ve kumu ipek gibi hic tas yok. Deniz tatili ocin harika bir yer. Haziran- temmuzl arasi gitmeyin cok sicak

Bu arada nasqer street, el fahidi street ve cevresı ınanılmaz. Alısverıs sevıyorsanız bu sokaklara gırın ve kaybolun. Bırbırını kesen yuzlerce sokak cadde resmen labırent. Cok cook guzel. Play staıon fotograf makınası, saat, masaj aletı, parfum aklınıza ne gelırse. Burada 5 saat gecırsenız sıkılmazsınız. Bu
    sokaklarda bide yanınıza zencıler yanasıyor ve rolex canta fılan lazımmı dıye soruyor. En baba çakma rolexı bunlardan alabılırsınız. Dayım saat aldı aslından farkı yok. Loıs vıtton cantalar vs vs de var.
    dubaının ıyı yanlarından bırı yemekte çok ucuz. Her yerde bulabıleceğını shawarma yanı bır cesıt doner. Ozel lavaslarda ve ıcıne patates koyularak verılıyor. Ve cok ucuz. 5 - 10 dırhem.
    Bızım paramız orda degerlı ve 1 tl ben ordayken yaklasık 3 dırhemdı. Bu shawarma cılardan bırde kat kat yapılan meyve suyu ısteyın. Turkıyede gormedım super bir tadı var.
    Burj el arab otelı dubaının sembolu otelden tur ayarlayıp bir kahvaltı alabılırsınız burda. Oteli gezmek icin yemek rezarvasyonu yapmak gerkiyor. En ucuzu kahvalti.Luks neymıs gorun. Sarı her sey altın veya altın kaplama. Restaurantlarda masalara gercek orkide koyuyorlar. Bir retaurantinda Yaninizdaki duvar komple akvaryum. Kahvaltida takimlar gumus ve altin. Tuvaletteki taharet mysulugu bile altin;)) vs vs
    Burj dubai yani yeni adiyla burj halife 1 km yuksejligiyle dunyanin en uzun binalarindan yanlis hatirlamiyorsam 3 ayri asansorle cikiliyor. Dunyanin en hizli asansorleriymis. Cikarken hizdan basiniz donebilir. Yaninda dunyanin en buyuk alis veris merkezi Dubai Mall ve 400 kopekbaligi ve 30000 kadar farkli balik turunun yasadigi shark fight club yani kopek baligi dovus clubu var . Burda kopekbaliklarinin diger baliklari parcladiklarini seyredebilirsiniz. Balik çeşidiyle guiness rekorlar kitabina girdi. Ayrica burj halufenin yanindaki su gosterisini sakin kacirmayin. Trip advisor de dubaide 1. Yapilacak sırasında.
    Dubai bahsettigim caddeler disinda alisveris icin inanilmaz buyuk aliavwris merkezleri barindiriyor. Alisveris merkezi demek haksizlik alusveris sehri demek lazim herbirine. Bunlardan mall of emirates icinde bir kayak merkezi barindiriyor. Disarisi 40-50 dereceyken icerdw pistlerde profesyonel kayak yapabilir yada kayak bilmiyorsaniz kizak kayabilirsiniz cok zevkli. Gercek kar kullaniliyor.
    Mutlaka aracli bir tur rehberi edinip sizi gezdirmesini saglayin. Fiyatlar makul. Gezeceginiz yerlerden biri de yeni kurulan gokdelenlerin arasina denizi uzattiklari ve teknenizi super lux yatinizi gikdelenin yanina park edebileceginiz bolge olmali, Burasi Dubai Marina. Basiniz donecektir.
    Kuyumcular carsisi gold bazaar ve baharat pazarinida gezebilirsiniz.
    Palmiye adalari ve world adasida uzaydan gorulebilen ve denizin uzerine insa edilen sehirler. Gercekten inanilmaz. Palmiye adasinin uzerindeki atlantis otelide karayiplerdekinin benzeri ve dunyanin en buyuk akvaryumlarindan birine sahip. Otele direkt giden kendi ozel metrosuna sahip. Mutlaka rehberinize soyleyin gezdirsin.
    Dubaiyi ikiye bolen bir nehir var. Burda sizi karsiya geciren kalabalik kucuk teknelere binmenizi tavsiye ederim. Isimleri abra.Cok otantik geliyor. Ucreti 1 dirhem :)). Ayrica gece yemekli tekne turuna cikip nehrin keyfini surebilirsiniz
    Ayrica Col safarisine cikin jeeplerle kum tepelerini akribatik hareketlerle asip colun ortasindaki vahada acik bufede barbeku yiyorsunuz.
    Dalisla ilgilenen arkadaslar ozel olarak batirilmis gemilere ve ucaga !! Dalabilirler.
    Burj el arab oteli ve sahili
    Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-

Deira nehrinden bir görünüm

Burj el arab otelinde bir restaurant masaların yanında gördüğünüz gibi balıklar yüzüyor

Burj el arab oteli ben ve oğlum Ege :)

Burj el arab oteli sarı gördüğünüz yerler altın veya altın kaplama

Dubai havalimanı dünyanın en büyük ve lüks havalimanlrından biri

Suda bir balık :)) Denizin rengine ve kuma dikkat

Abu dabi deki dünyanın en büyük camilerinden biri. Şortlu olduğumuz için verilen kıyafetleri giydik :)

Şehirden bir görünüm

Burj el arabta kahvaltı. Takımlr gümüş ve altın. Hava attığımı zannetmeyin paramız anca kahvaltıya yetti :) Oteli görmek için yemek rezervasyonu yapmanız lazım

Burj el arab tan bir sahne

Oğlan oyuncak istedi aldım :)

Yukardakini hemen kırdı aşşadakini aldım:)

Medinah jumeirah kanallar ve tekneler çok güzel

Bir eşide karayiplerde bulunan ünlü atlantis otel.

1km yüksekliğindeki dünyanın en uzun binalarından Burj dubai yeni adıyla Burj Halife O kadar uzunki fotoğrafa sığmadı bende çapraz çektim sonra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 26 Eylül 2011; 23:51:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Tabi çoğu iş.

bu ne demek hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzzy255

quote:

Tabi çoğu iş.

bu ne demek hocam

ucretlı :))
  • tesekkuler thekoch yazıya eklemeler yapıyorum bu arada arkadaslar.
    mobıl gezı ıncelemesı yazmak ne zormus parmaklarım agrıdı walla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 23 Eylül 2011; 23:00:31 >
  • Silinecek puanları değerlendirmek için termal otel baktım, seturdan afyon korel iyidir bakalım dediler. 3-5 yaş çocuklara ücret almazlarsa 3-4 gün kalalım kasım sonu dedik. 2. çocuğa ücret çıkardılar. Yazın Ela Quality de aynısı başımıza gelmişti, doğrudan oteli arayıp, durumu anlattık, oradan yetkili benim adımla konfirme 2 çocuk da ücresiz kalacak, yanınızdaki tur görevlisini verin söyleyeyim demişti ve biz de keyifle gitmiştik otele, ama bu sefer olmadı korel mümkün değil dedi. Eh ne yapalım dedik ve 2 çocuk 2 yetişkin 1308 Tl lik İstanbul-Roma 4-13 Mayıs 2012 pegasus biletini 80000 puanla (39518 avans) aldık. Otel vb. sonra ayarlarız diye düşündük, bu kadar önceden aldığımız için de biraz endişeliyim. Yanlış hesaplamadıysam katsayı (3,3) oluyor.
  • Benim Adios Premium ve Adios kredi kartlarım var. Her ikisinden de ayrı ayrı avans world puan kullanabilir miyim? Kullanılabilir avans puan limitini bu şekilde atlatabilir miyim?
  • quote:

dubai de alabileceginiz en iyi otellerde bırı york international dır. Eglence seviyorsanız tabı. Dubainin en buyuk diskolarından bırıne sahip. Sanırım 100 kıza bir erkek dusuyor. 2000 kısılık demıslerdı.Resmen taciz ediyorlar. Tabi çoğu iş. Kuzenle girdik. Bır erkek olarak bekar olsam dunyada ılk gıdecegım yer olurdu.Otel musterilerine ucretsiz. Bigisayarcılarda aynı bolgede bi işhanı var. Computer plaza otelin tam karşısı. Tamamı bilgisayarcı. Fiyatlar makul.
    Cep telefonu için abraj center a gitmelisiniz. Al sabhka road uzerinde. Butun cep toptancıları orda.ortadoguya burdan mal çıkıyor.Ust sınıf telefonlar turkıyenın yarı fiyatı. taksicilere soyleyın goturur. Dubaıde hersey çok ucuz çünkü gumruk vergisi ve kdv yok. Almassan dovuyolar yani. .:))Taksıler cok ucuz sehrın bır ucundan bır ucuna 20 tl ye fılan gıdersınız.
    Denız ıcın 10 dakıkalık taksı yolculugu sonucu 3 nolu beache gıdın. Palmıyeler bıtıyor denız baslıyor. Bali, phuket gıbı. Denız kenarında kalırsanız fıyatlar yuksek olacaktır. Bu arada nasqer street ve cevresı ınanılmaz. Alısverıs sevıyorsanız bu sokaklara gırın ve kaybolun. Bırbırını kesen yuzlerce sokak cadde resmen labırent. Cok cook guzel. Play staıon fotograf makınası, saat, masaj aletı, parfum aklınıza ne gelırse. Burada 5 saat gecırsenız sıkılmazsınız. Bu
    sokaklarda bide yanınıza zencıler yanasıyor ve rolex canta fılan lazımmı dıye soruyor. En baba çakma rolexı bunlardan alabılırsınız. Dayım saat aldı aslından farkı yok. Loıs vıtton cantalar vs vs de var.
    dubaının ıyı yanlarından bırı yemekte çok ucuz. Her yerde bulabıleceğını shawarma yanı bır cesıt doner. Ozel lavaslarda ve ıcıne patates koyularak verılıyor. Ve cok ucuz. 5 - 10 dırhem.
    Bızım paramız orda degerlı ve 1 tl ben ordayken yaklasık 3 dırhemdı. Bu shawarma cılardan bırde kat kat yapılan meyve suyu ısteyın. Turkıyede gormedım super bir tadı var.
    Burj el arab otelı dubaının sembolu otelden tur ayarlayıp bir kahvaltı alabılırsınız burda. Luks neymıs gordu. Sarı her sey altın veya altın kaplama.
    edltlenıyor

Dubai tüyoları için teşekkürler

• Editliyorum hocam daha bitmedi. Kismetse pzt resim de koyucam
  • Hocam Dubai artık eskisi gibi ucuz degil, Dolar aldı başını gitti. 1 tl şu anda 2 dirhem
    Bu arada Dubaide dolar kuru 30 yıldır sabit 1 dolar 3,67 Dirhem
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

Hocam Dubai artık eskisi gibi ucuz degil, Dolar aldı başını gitti. 1 tl şu anda 2 dirhem
    Bu arada Dubaide dolar kuru 30 yıldır sabit 1 dolar 3,67 Dirhem

Evet aslında dolarin dusmesini beklemek lazim alisveris icin. 1.50 iken dolar su zamana gore % 35 daha ucuzdu dubai
  • Arkadaşlar verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ederim.

Size bir soru sormak istiyorum. mart ayında almanyaya gideceğim ve bunun için tek yön uçak bileti alacağım. Öğrenci olduğumdan 500tl limitli play kartım var. daha önce ykm den biriktirdiğim yaklaşık 97 tl puanım var. ve bir miktar puanda babamın word (normal) kartında var.

Ben internet şubesinden kart tipini değiştiremiyorum. muhtemelen öğrenci olduğum için....

bu puanları kullanarak uçak bileti almak istersem babamın kartını adiosa çevirsem ve benim puanlarımı kullansam olurmu?
    yada ben kartımı adiosa çevirmek için ne gibi bi işlem yaptırmalıyım?

ve şimdi arama yaptırdığımda tam kesin olmamakla beraber gideceğim tarihlerde thy de bilet yaklaşık 75€ yani 190tl gibi. ben bunu yaklaşık olarak kaç tl lik puan ile alabilirim?

şimdiden teşekkürler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: einst79

Benim Adios Premium ve Adios kredi kartlarım var. Her ikisinden de ayrı ayrı avans world puan kullanabilir miyim? Kullanılabilir avans puan limitini bu şekilde atlatabilir miyim?

2 kart ayri numaralara sahipse evet.
  • quote:

Benim Adios Premium ve Adios kredi kartlarım var. Her ikisinden de ayrı ayrı avans world puan kullanabilir miyim? Kullanılabilir avans puan limitini bu şekilde atlatabilir miyim?

Avans limitini birlestiremezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergy

Arkadaşlar verdiğiniz tüm bilgiler için teşekkür ederim.

Size bir soru sormak istiyorum. mart ayında almanyaya gideceğim ve bunun için tek yön uçak bileti alacağım. Öğrenci olduğumdan 500tl limitli play kartım var. daha önce ykm den biriktirdiğim yaklaşık 97 tl puanım var. ve bir miktar puanda babamın word (normal) kartında var.

Ben internet şubesinden kart tipini değiştiremiyorum. muhtemelen öğrenci olduğum için....

bu puanları kullanarak uçak bileti almak istersem babamın kartını adiosa çevirsem ve benim puanlarımı kullansam olurmu?
    yada ben kartımı adiosa çevirmek için ne gibi bi işlem yaptırmalıyım?

ve şimdi arama yaptırdığımda tam kesin olmamakla beraber gideceğim tarihlerde thy de bilet yaklaşık 75€ yani 190tl gibi. ben bunu yaklaşık olarak kaç tl lik puan ile alabilirim?

şimdiden teşekkürler.....

Babaniiza puanlarinizi aktarip babanizin kartini adios yapabilirsiniz. Biletinizin 3 te birini yaklasik odersiniz 63 tl gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 24 Eylül 2011; 3:59:28 >

• quote:

quote:

Kartların biri Master Card diğeri Visa olsa ve limitleri farklı olursa neden olmasın!?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridest

quote:

quote:

Kartların biri Master Card diğeri Visa olsa ve limitleri farklı olursa neden olmasın!?

Biletleri kampanyadan alırsan @bilgisayars'ın dediği gibi birleştiremezsin ama biletleri kendin alırsan gidişi bir kartla dönüşü diğer kartla alırsın

• Arkadaşlar Yerel market kampanyası başlamış 50x 3 alışverişe = 15 TL worldpuan

yunus, öğütler , bildirici,adese vs pek çok market var listede 23 eylül- 23 Ekim arası alışveriş yapmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemy -- 24 Eylül 2011; 11:45:33 >
  • Orijinalden alıntı: sinan_15

Dostum gazeteci bir arkadaşım gözümün önünde New york'a 70$ a bilet almıştı. Şans ve takip işi.

hangi havayolundan almıştı aklında var mı? Takip edelim ama neyi takip edeceğimizi bilsek ...
    inanılmaz yahu,hangi havayolundan almıştı aklında var mı? Takip edelim ama neyi takip edeceğimizi bilsek ...

Bence Arz, talep ve diyalog meselesi uçak boş olunca indirim yapılabiliyor.
    Arkadaşım Emirates ile Madrid'ten Fildişi sahillerine bilet euro üzerinden hesaplanmıştı yaklaşık 70 $ ödeyerek gitmişti.
    Gördüğüm en uygun fiyattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy1980

Arkadaşlar Yerel market kampanyası başlamış 50x 3 alışverişe = 15 TL worldpuan

yunus, öğütler , bildirici,adese vs pek çok market var listede 23 eylül- 23 Ekim arası alışveriş yapmak gerekiyor.

Pehlivanoglu varmi acaba
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.