Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (3845. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kukuleta1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
84.751
Cevap
1.077
Favori
5.538.152
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38433844384538463847
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gezgin arkadaşlara bir uzmanlık sorum var. Aşağıdaki koşulları tam olarak yorumlayamadım;

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda veya Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) seyahat etmeleri, bu ülkelere giriş izni veren geçerli vizelerinin olması veya bu ülkelere geçerli bir vizeyle en son giriş yapılmasından bu yana 6 aydan daha az bir süre geçmiş olması,
    http://www.mfa.gov.tr/ingiltere-uzerinden-diger-ulkelere-aktarmali-seyahat-edecek-vatandaslarimiza-yonelik-duyuru_-13-mart-2014.tr.mfa

10 yıllık Amerika vizem var ama son Amerika seyahatim 2 sene önceydi. İngiltere aktarmalı Brezilya uçuşu alsam transit vize ihtiyacım olur mu olmaz mı acaba?

Bilgisi olanların youmlarını rica edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Üye -- 5 Şubat 2018; 14:0:40 >

• Transit vizeye ihtiyacınız var..
  • serkans. S kullanıcısına yanıt
    Ayda ortalama 4.000 TL harcama ve borcun tamamını ödeyince karsız profil miymiş?
  • mcksy kullanıcısına yanıt
    Tabiki bana böyle bir şey söylenmedi. Ama anladığım bu.

Yoksa benimki de iptal olurdu sanıyorum 15 yıldır olduğu gibi.

Kullandıkları sistem/kurdukları algoritma her ne ise, bu sene beni üzdü.

Parafly başvurdum. Önerisi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ms365

merhaba, tek tek sorularınıza yanıt verebilecek kadar teknik bilgim yok ancak her harcama hedefi geldiğinde fon alıyorum. zararım olmadı. alım emri verdiğiniz tarih ile, fonun hesabınıza geçtiği tarih arasında fon fiyatında cüzi bir değişiklik oluyor.
    örneğin ayın 21'inde fon alım emri veriyorum . 22'si kredi kartı hesap kesim tarihi. ertesi ayın 5'i son ödeme tarihi ve otomatik ödeme talimatı var. kredi kartı ekstresinin tümü ödendikten sonra (5'inde bu senaryoda) 1-2 gün içerisinde fon hesaba geçiyor, bozdurmak mümkün oluyor.

Cevabınız için teşekkürler. Zarar edilmediğine göre hedefi tutturmak için fon almak çok mantıklı.
    Benden de 176 TL kart ücreti aldılar. Belirli aralıklarla arayıp iptal ettirmeye çalışıyorum. Şuana kadar sadece world puan ile ödeme yöntemini önerdiler. Geçtiğimiz ay kartı kapatmamam karşılığı 40 tl puan yüklemişlerdi. Zararın dörtte birini burdan çıkardım. Sizi niye aramadılar anlayamadım. Normalde herkese dönüş yapıyorlar.
    Mil kartı kullanacaksanız Adios’tan başkasını önermem. Parafly’da uçak bileti biriktirmek için 4-5 ay uğraşman gerekiyor. Avans puan limitin düşükse bilet almak neredeyse imkansız. Oteli hiç söylemiyorum bile. Kart ücretini de iade etmiyorlar kesinlikle.
    Fakat mil kartı almayacaksanız bol kampanyalı Axess önerebilirim. Yine de bir yapı kredi değil. Ayrıca Akbank’ta maaş müşterisi olmayanlardan kart ücreti alabiliyor.
    Ben olsam Adios’a devam ederdim. Her ayın başındaki kampanyaları bekleme heyecanı bile yetiyor. Hem seyahat hem puan kampanyalarını. Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macnair -- 5 Şubat 2018; 17:6:40 >

• k-cavus K kullanıcısına yanıt
    zarar olayı hangi fonu seçeceğiniz ile ilgili aslında. hedefi tutturmak için genelde alınan fon riski en az olan fon (ykb1 miydi ismi emin olamadım). borsaya dayalı dövize dayalı fonlar da var, onlarda kayıp riskiniz olabilir.
  • Bir Üye kullanıcısına yanıt
    Belirtilen ülkeler dışında başka ülkelere seyahat edecekler transit vize alması gerekiyor ingiltereden. Yani sadece o ülkelere seyahat edecekseniz transit vizeye gerek yok. İngiltere aktarmalı brezilya seyahatinde transit vize gerekiyor.

• arkadaşlar TLCARD daki puanlar siliniyor mu. geçen sene silinmiyordu ama şiömdi eşimin tlcarda baktım puan yok olmuş sanırım
  • mussti19 kullanıcısına yanıt
    siliniyor evet
  • 200 lira aidat geldi. Harcama hedefi de vermiyorlar. Ya ödeyeceksin ya da puanından düşeceğiz diyorlar.
  • yazilimsever kullanıcısına yanıt
    2 ay sonra bana da gelir bakalim nasil atlaticaz

• plutonium35 P kullanıcısına yanıt
    Debit kartın aidatını iade alabilirsiniz. Ama kredi kartı çok zor. Zaten verilmiş emsal kararlar da var.
  • mericbey kullanıcısına yanıt
    Dolar'dan çevirtince % 10 ekstra kesinti oluyor. O yüzden Euro'dan çevireceğiz. Cup yani Peso değil de cuc alacağız. Yerliler cup kullanabilirken tursitler cuc kullanabiliyor.
    KKB nasıl sorguladınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazilimsever

200 lira aidat geldi. Harcama hedefi de vermiyorlar. Ya ödeyeceksin ya da puanından düşeceğiz diyorlar.

Benimde durum aynı hocam 200 lira yıllık üyelik ücretini puandan alalım diyorlar baka bir şey demiyor bu sene size uygulama böyle diyor (geçen sene düzenli ödüyorsunuz hemen iade edelim demişlerdi ve etmişlerdi) Play kartıma geçen ay yıllık üyelik ücreti 100 lira yansımış ben aramadan iptal etmişler ekstra gördüm bunu da söyledim malesef adios kartınız için durum bu diyor mecbur ekstrede ödeyeceğim.
  • EriadoR_ kullanıcısına yanıt
    Londra aktarmalı Amerika'ya uçtum bana transit vize soran olmadı.

Linke de baktığımda aktarma 24 saat içerisinde gerceklesecekse transit vizeden muaf olunacağı belirtilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istceko -- 6 Şubat 2018; 17:2:36 >
    Tabiki bazı ykb ye yıllarını vermiş arkadaşlar bu aidat problemlerinden yılmalı ykb yi bırakmalı...

gençlerin önünü açmalılar :)

189 puanımı verdim kafam rahat :))

• seas79 kullanıcısına yanıt
    Kartı zorunlu haller dışında kullanmayı bırakacağım. 2 yıldır ne bir kişiye özel kampanya geldi ne de son zamanlarda işime yarayan doğru düzgün puan kampanyası yaptılar. Kullanmadıkça daha kıymetli olunuyor bankalar için. Olmadı seneye kapatırım.
  • dowso D kullanıcısına yanıt
    189 TL puanınız ile mi ödediniz kart aidatını?
  • 
Sayfa: önceki 38433844384538463847
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.