Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (3478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
84.746
Cevap
1.077
Favori
5.536.999
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34763477347834793480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • puan silinme muhabbetini hortlatıcam ama bu açıklamayı yapan Tüketici Derneği Genel Başkanı, adam tamamen bir genelleme yaparak bütün kart puanlarının hersene sonunda silindiğini söylüyor. Neye istinaden böyle bir açıklama yapıyor anlamış değilim. Yıllarıdır bonus ve world kullanırım hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım. Kaldıki mevcut puanlarım 1-2 senede biriktirilebilecek puanda değil.

Adam bizim hakkımızı koruyacak bir derneğin başkanı ama tüketicileri yanlış yönlendiriyor.

Haber metni bir çok haber sitesinde var.
    http://www.a24.com.tr/kredi-karti-puanlari-bu-ay-sifirlaniyor-para-puanlar-neden-siliniyor-haberi-40081230h.html?h=51

Bu arada 3 ay önce ykb cüzdan ile mobil ödeme yapıp hatırlamıyorum ama ya 25 tl indirim almıştım yada 25 tl puan ozaman uygulama farklıydı. Ondan sonraki 2 ay nedense mobil ödeme yapamadım. 2 ay 25 tl resmen kardan zarar oldu. Neyse dün başka bir başlıkta okudum bir arkadaş orijinal pil olmassa nfc çalışmaz demiş. Benim jeton ozaman düştü ben o alışverişten sonra telefonun pilini değiştirmiştim ve mobil ödeme o günden sonra yapamadım. Eski bataryayıda şirketin atık pil kutusuna atmıştım. Dün kutuya bakayım dedim, baktım pil orada hemen taktım şarj ettim daha sonra akşam mobil ödemeyi denedim ve çalıştı.
    Gerçekten de orijinal olmayan pilde nfc çalışmıyor. Herkesin bilgisi olsun diye burada tekrar yazmak istedim.

• mcksy kullanıcısına yanıt
    Dediginiz gibi tekrar kayit actirdim ve 6-7 defa MH ile gorusmemiz oldu. Sonunda 50TL WP yatirildi hesabima. Arkadaslara tavsiyem, benim basimdan gecen sey onlara da olmussa mutlaka kayit actirip mcksy bey' in tavsiye ettigi gibi isin takipcisi olsunlar.

Sonucta, mail order olup olmamasina biz karar vermiyoruz ve bizim bilgimiz disinda oluyor ne oluyorsa. Biz urunu sepete atip, kk bilgisi giriyoruz sadece.

Zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim. Iyiki bu bilgi paylasim formumuz var. 50TL wp cepte sayenizde :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenko77 -- 15 Aralık 2016; 9:11:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu yılbaşı kampanyasında kuyum işini internetten halledemeyeceğiz galiba, seçili internet sitelerinde altın satan bir site yok. Bu konuda önerileriniz nelerdir?
    Kuyumcuları araştırmaya başladım, kapalı çarşı taraflarından almayı düşünüyorumda hergün gidip 100 liralık almak ta zor iş...

Seçili internet siteleri

1V1Y.COM
    ackitabevi.com
    adamuzikkitap.com
    altincicadde.com
    bonprix.com.tr
    do-re.com.tr
    dostyayinevi.com
    dr.com.tr
    dunyaaktuel.com
    e-bebek.com
    e-Hamal.com
    erkekvebakım.com
    idefix.com.tr
    inkilap.com
    kabalci.com.tr
    kundo.co
    leonardini.com.tr
    lezzetlihediye.com
    Lidyana.com
    literatur.com.tr
    markafoni.com
    mizu.com
    Modaelinizde.com
    Modagram
    morhipo.com
    nezih.com.tr
    nobeltip.com
    sekiz.com
    shopigo.com
    Tazemasa.com
    trendyol.com
    unnado.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

puan silinme muhabbetini hortlatıcam ama bu açıklamayı yapan Tüketici Derneği Genel Başkanı, adam tamamen bir genelleme yaparak bütün kart puanlarının hersene sonunda silindiğini söylüyor. Neye istinaden böyle bir açıklama yapıyor anlamış değilim. Yıllarıdır bonus ve world kullanırım hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım. Kaldıki mevcut puanlarım 1-2 senede biriktirilebilecek puanda değil.

Adam bizim hakkımızı koruyacak bir derneğin başkanı ama tüketicileri yanlış yönlendiriyor.

Haber metni bir çok haber sitesinde var.
    http://www.a24.com.tr/kredi-karti-puanlari-bu-ay-sifirlaniyor-para-puanlar-neden-siliniyor-haberi-40081230h.html?h=51

Bu arada 3 ay önce ykb cüzdan ile mobil ödeme yapıp hatırlamıyorum ama ya 25 tl indirim almıştım yada 25 tl puan ozaman uygulama farklıydı. Ondan sonraki 2 ay nedense mobil ödeme yapamadım. 2 ay 25 tl resmen kardan zarar oldu. Neyse dün başka bir başlıkta okudum bir arkadaş orijinal pil olmassa nfc çalışmaz demiş. Benim jeton ozaman düştü ben o alışverişten sonra telefonun pilini değiştirmiştim ve mobil ödeme o günden sonra yapamadım. Eski bataryayıda şirketin atık pil kutusuna atmıştım. Dün kutuya bakayım dedim, baktım pil orada hemen taktım şarj ettim daha sonra akşam mobil ödemeyi denedim ve çalıştı.
    Gerçekten de orijinal olmayan pilde nfc çalışmıyor. Herkesin bilgisi olsun diye burada tekrar yazmak istedim.

Adiosu silemezler işin mantıgına aykırı. Ayrıca bankanın tasarrufunda silip silmemek.

• quote:

Orijinalden alıntı: day_dreamer

quote:

Orijinalden alıntı: sak0575

quote:

Orijinalden alıntı: semihhhhhh

quote:

quote:

quote:

ilginçtir, 1,5 yıldır g4 kullanıyorum, ykb den her denemede başarısız işlem uyarısı aldım..
    her kampanya boş geçti..
    hala, 100 tl iade kampanyasına adayım..
    aynı telefonda, cepteteb mobil ödemede kayıtlı..
    3 denememden, 3 ü de başarılı..
    hala anlayamadım..

Ykb cüzdanda çalışmıyor. G3 te öyle. Samsung modelleri daha uyumlu. Eski olarak s4 yeni olarak 2016 a500 süper.

hocam forumda yapanlar var..

Lg g4 ile mobil ödeme yapabilenler varsa anlatsınlar da bilelim. Çok uğraştım olmayınca esimin s4 unden hallediyoruz.

ben de aynı şeyi düşündüm..
    fakat, evde benden başka android kullanan yok..
    yazınız üzerine, bu kampanya için,
    ödünç bir samsung ayarlayacağım..

BU ARADA LG G4 İLE YKB MOBİL ÖDEME YAPABİLENLERİN YORUMLARINI BEKLİYORUZ..

İlk çıktığından beri g4 ile sıkıntısız ödeme yapıyorum. Uygulamayı silip tekrar yükleyin, mobil ödemeye girin, kartın altındaki mobil ödemeyi açma butonuna basın, sözleşme ekrana gelecek, onu da onaylayıp aktifleşmesini bekleyin. Siz büyük ihtimal o sözleşmeyi onaylamadınız, onaylanmadığını zaman mobil ödeme açılsa bile kasa onay vermiyor.

Dediklerinizi defalarca yaptim..
    Olmuyor..
    Farklı bir telefonla deneyeceğim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• idefix hediye kart vb. yok değil mi?
  • Bu arada yılbaşı yaklaşıyor , market harcamasını yılbaşı biletlerinde yapabilirsiniz.Migros ve Carrefourda var. Ben iki yarım aldım. Bi arkadaş da 5-6 tane alıp işyerinde 1-2 lira daha ucuza sattı.
  • Arkadaşlar merhaba ilk kez Adios ile seturdan puanla tatil alacağım. Erken rezervasyon yapsam sigorta yapılıyor mu? Yani rezervasyon iptalinde puanlar yanıyor mu? Club hotel turan prince world ve Sentido Turan Prince arasında kararsız kaldım. Daha önce konaklayan oldu mu?
  • simonuniti kullanıcısına yanıt
    Dostum 1-2TL sorun değilde o sattığı biletlere birşey çıkarsa o büyük sıkıntı işte
  • Otomatik ödeme puanı yatan var mı? 20 tl bekliyordum, hala yatmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRESYA27

Arkadaşlar merhaba ilk kez Adios ile seturdan puanla tatil alacağım. Erken rezervasyon yapsam sigorta yapılıyor mu? Yani rezervasyon iptalinde puanlar yanıyor mu? Club hotel turan prince world ve Sentido Turan Prince arasında kararsız kaldım. Daha önce konaklayan oldu mu?

puanlarla alınan tatil için erken rezervasyon sigortası yok. ayrıca sentido turan prince iki sene önce kaldım iyiydi bu yaz giden arkadaşlarım hiç iyi yorum yapmadı onlarda önceki senelerde giderlerdi. otel işi hizmet sektörü olduğu için her sene farklı olabiliyor şans işi :(

yinede sentido turan prince için değişmeyen şeyler için yorumlarım

* sahil ve deniz kum
    + çocuk aquası çocuklar için eğlenceli
    - yorucu bir otel denizden havuza odanıza gitmek için baya bir mesafe var
    - plaj havluların 1 kere verilmesi sonrası değişim yapılmaması güzel bir uygulama değildi.
    - odada wifi çekim gücü iyi değildi.

• quote:

Maygold(ak,deniz,finans,garanti,halk,kuveyt,teb,vakıf)-8https://www.maygold.com.tr/hesaba-transfer
    Grams(deniz,finans,garanti,kuveyt,teb,vakıf)-6https://www.grams.com.tr/urunler
    Hepsiburada(deniz,garanti,kuveyt,teb,vakıf)-5http://www.hepsiburada....-havale-altin-c-80081046
    Cephaneci(ak,garanti,halk,kuveyt)-4http://www.cephaneci.com/gram
    Nadirgold(deniz,garanti,kuveyt)-3https://www.nadirgold.c...a-altin-havale-transfer/
    Gramaltın(garanti)https://www.gramaltin.com/elektronik-altin
    Nova(deniz)http://www.novabazar.com/Gram-Altin-Kulce
    Tuğrul(kuveyt)http://www.etugrul.com/alt%C4%B1n-transfer/
    Harem(kuveyt)http://www.e-haremaltin...338400/1/gram-altin.html
    Banda(finans)http://www.bandagold.co...ABA-HAVALE,LA_210-2.html

misal cephaneci'den altını yapı krediyle alsak halkbankası altın hesabıma aktarabilir miyim?

• donnie.darko D kullanıcısına yanıt
    Istediginiz kart ile alip cephanecinin gonderim yaptigi bir bankadaki altin hesabiniza gonderebilirsiniz. Ben farkli kart farkli altin hesabi kombinasyonunu cok yaptim.
  • sakizagaci S kullanıcısına yanıt
    Baska bir konuda okudugum kadariyla nadirgold sitesinden yapilanlar world icin kuyum kategorisinde geciyormus. Ama orada da en az 4gram hesaba havale var.
    Kendim de acikcasi netten kuyum alisverisi yapabilecgim bir yer bakiyorum. Dediginiz gibi surekli kuyumcuya gidip gelmek zor.
  • Cephaneci kuyum olarak geçmiyor mu?Cephaneciyi aradım ortak pos var diyor ama net yapı kredi üyesiyiz cevabını alamadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sanırım ekim ayı idi..
    world genel kampanyasına akaryakıt sektörü dahildi..
    bir önceki ay (eylül) shell kampanyası vardı..
    eylül ayında 4 shell alışverişi yaparsak,
    1/10 ekim 100 tl lik shell alışverişine, 40 tl ekstre indirimi veriyordu..
    1 ekimdeki shell alışverişim, hem genel kampanyaya sayıldı,
    hem de ekstre indirimi geldi..
    yani ekstre indirimi, 100 tl lik harcamamı aşağı çekmedi..

Sonradan market puanınızın aşağı çekilmediğine yüzde 100 emin misiniz? Eğer puan çekilmemiş ve böyle bir durum varsa yakın zamanda belkide güncelleme yapmışlardır. Benim bahsettiğim 3 ay önceydi.

market değil, akaryakıt idi..
    %100 emin olmak için o ayki ekstreme bir kez daha bakıp pm atacağım..
    (fazladan alışverişi ekarte etmek için)
    alışverişim 2 ay önceydi.. ekim ayında..

BU ARADA, FORUMA KATKILARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM..

Market derken genel kampanyayı kastetmiştim. Hani hep öyle deriz ya Market kampanyası da bu ay su kadar puan veriyormuş falan diye. Sanırım o ay yakıt da genelde vardı. Geri bildiriminizi merak ediyorum. Acelesi yok tabi.

Diğer hususta da; Adios geçmişinde başıma gelen şeyleri paylaşmak istedim sadece. Rica ederim ne demek.

arakadaştan özür diliyorum..
    o ay 7 harcamam olmuş..
    ekstre indirimi olan harcamamın,
    kampanyaya dahil olup olmadığından emin değilim..
    tecrübe eden varsa, yazsın..
    hepimiz bilgilenelim..

akaryakıt ekstre indirimlerinde genelde şu kadarlık daha yakıt alımınızda ekstrede şu kadar indirim yansıtılacaktır diyor.
    mobil ödeme kampanyasında ekstre iadesi diyor ve 20 ocakta yansıtılacak diyor zaten geri dönüp o market harcamasını düşürme gibi bir sistem olmaz hocam.
    örneğin kartımla 150 tl şokta mobil ödeme yaptım 20 aralıkta. şok 21 aralıkta bankadan komisyonları vs düşüp 145 tlyi hesabına aldı. yapı kredi 20 ocakta ekstremde 100 tl mobil ödeme iadesi yaptı toplam borcumdan 100 tl sini silmiş oldu. eğer bunu 20 aralıktaki şok market alışverişimden yaparsa şok marketede bu 100 tl iade oldu baştan hesap görelim demesi gerekiyor.
    yada diğer mobil ödeme kampanyaları ile birleşir diyor. 101 tl ödedik ve 100 tl ekstre iadesi aldık diyelim. %25 puan kampanyasından 1 tl ye göre mi %25 hesaplayacak.
    iade yapılan işlemi değiştirmez markete 100 tl ödediysek bu 100 tl market olarak borç yazılır bize.
    benimki yorumdur şahsen mobil ödeme işlemimi 11 alışverişten birisi sayıyorum aksi olursa da mh ile anlaşacağımızı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fortuneteller

quote:

Orijinalden alıntı: aykutali

yapıkredi kartımı mh yi arayıp adiosa çevirttirdim bu akşam kartı basıp göndereceklermiş. içindeki 40 wp silinmeden kalacak anladığım kadarıyla.
    vakıfworld kartımda mevcut onda da benzer avantajlar(puanları silinmeyip katlı şekilde tatil paketlerinde kullanabileceğim) sunan bir sistem var mı acaba?

yeni kart gelmese bile özelliği adios olarak değişiyor. İnternet bankacılığından görebilirsiniz.
    Yıllar önce ben de normal kredi kartımı adios olarak değiştirmiştim. Yeni kartınız basılıyor diye mail gelmişti. Üzerinden 3 sene geçti karttan haber yok :)

hocam 12 aralıkta akşam 8 gibi mh ile görüşüp kart tipi değiştirttim. 15 aralıkta kartı teslim ettiler adamlar 3 yılda çok geliştirmiş kendilerini:))

• merhaba arkadaşlar sizlerin yardımına ihtiyacım var şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize yıllık 2.500-tl puan kullanım üst limiti var benim şu anda avans puanla birlikte 2.500 civarında bir puanım oluyor bunuda katsayısı 2 olsa 5.000 tl bir tatil mi yapabiliriz daha fazlası puanımız olsa dahi yada yıl içinde başka bir türlü kullanamıyormuyuz otel uçak bileti vs yerlerde 1 yıl sonramı kullanabiliriz.tekrardan biriken puanlarımızı saygı ve hürmetlerimle..
  • salih_akkaya S kullanıcısına yanıt
    Evet daha fazla puanınız olsa dahi kullanamazsınız. Normal alışverişte kullanabilirsiniz fakat Seyahat hattı üzerinden kullanabilmeniz için Ocak 1'i beklemeniz gerekiyor.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş mesajlarda nadirgold sitesinden yapılan alışverişlerin kampanyaya dahil olduğunu bende gördüm.
    Görünürde gold kuyum ama faturada hediyelik eşya olarak geçiyor. Bu birinci mesele.
    İkinicisi sabah sitesinden 1gr hasaltın sipariş verdim, sonra ykbyi aradım, kampanyaya dahil olmadığını söylediler,
    müşteri hizmetleri şu kuyumcu bu kuyumcu diyemiyor ama ykb posundan geçmesi lazımmış.
    POStan geçince tabi slipte worldpuan kazanıldığını görmek lazım.
    nadirgold'u aradım orası vakıfbank wolrdcardmış ve siparişi iptal ettim.
    Bana yakın bir AVMnin kuyumcusunu aradım, bilindik markalardan, Ykb üyesi olduklarını söylediler ortak posları varmış.
    Muhtemelen böyle yapıcam.
  • 
Sayfa: önceki 34763477347834793480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.