Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
84.746
Cevap
1.077
Favori
5.537.318
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -hakanb-

quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

EN BOMBA

haziran temmuz amerika gidiş dönüş

399 puan

Kampanya biletleri 31 Temmuz 2012 tarihine kadar alınmalı, 1 Haziran - 31 Temmuz 2012 tarihleri arasında kullanılmalıdır. Bu tarihler dışında alınacak ve kullanılacak biletler kampanya dışında kalacaktır.
    Kampanya, sadece Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden alınacak olan uçak biletleri için geçerli olacaktır.
    Kampanya İstanbul çıkışlı - Amerika Birleşik Devletleri varışlı ve Amerika Birleşik Devletleri çıkışlı - İstanbul varışlı direkt ya da aktarmalı, gidiş-dönüş uçak biletleri için geçerlidir. Kampanya dahilindeki biletlerde aktarma noktasında gece konaklama yapılamaz. Kampanyada ödeme gidiş-dönüş biletleri için 399 TL karşılığı olan 79.800 tutarındaki puan kullanımıyla gerçekleşecektir. (Nakit veya kredi kartı ile ödemeler kampanyaya dahil değildir.)

Kampanya müthiş. Amerikaya gideceğim bu yaz. Acaba 399 puanı ne kadar alışverişle tamamlayabiliriz? Şuan 0 puan var Ya da ne kadar avans çekmem lazım? Tabi ne kadar öderim 1 yıl sonrasında.

• Arkadaşlar sanırım Yapı Kredi'nin doğum gününde 5 kat fazla worldpuan kampanyası 19 ocak itibariyle sona ermiş. 1 şubat haftası benim doğumgünümdü ve kampanya bana tanımlanmadı. Bende müşteri hizmetlerini aradım çıkan temsilci herkese tanımlanmıyor dedi bende bunun üzerine manuel tanımlayın dedim ve kayıt aldı. Kaydın sonucunu almak için 2-3 sefer aradım çıkan tüm temsilciler kampanyanın artık bittiğini söylediler. En sonunda bugün kayıt sonuçlanmış ve bana telefonla kampanyanın artık yapılmadığından manuel tanımlama için olumsuz dönüş yaptılar. Altın alıp satacaktım ve %2 veren kuyumcu da bulmuştum şansa bak. 15 gün sonra bitseydi yararlanacaktım. Bilginize
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

EN BOMBA

haziran temmuz amerika gidiş dönüş

399 puan

Kampanya biletleri 31 Temmuz 2012 tarihine kadar alınmalı, 1 Haziran - 31 Temmuz 2012 tarihleri arasında kullanılmalıdır. Bu tarihler dışında alınacak ve kullanılacak biletler kampanya dışında kalacaktır.
    Kampanya, sadece Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden alınacak olan uçak biletleri için geçerli olacaktır.
    Kampanya İstanbul çıkışlı - Amerika Birleşik Devletleri varışlı ve Amerika Birleşik Devletleri çıkışlı - İstanbul varışlı direkt ya da aktarmalı, gidiş-dönüş uçak biletleri için geçerlidir. Kampanya dahilindeki biletlerde aktarma noktasında gece konaklama yapılamaz. Kampanyada ödeme gidiş-dönüş biletleri için 399 TL karşılığı olan 79.800 tutarındaki puan kullanımıyla gerçekleşecektir. (Nakit veya kredi kartı ile ödemeler kampanyaya dahil değildir.)

Kampanya müthiş. Amerikaya gideceğim bu yaz. Acaba 399 puanı ne kadar alışverişle tamamlayabiliriz? Şuan 0 puan var Ya da ne kadar avans çekmem lazım? Tabi ne kadar öderim 1 yıl sonrasında.

dostum ilk mesajı okudunmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cartok

quote:

Orijinalden alıntı: eraye43

Afyon ikbal veya korel otel için alsak olurmu acaba

Ben 11 Şubatta 1 gün için aldım 2 kişi 288 TL fiyat 95 Tl civarı puana geldi.

hocam ikbal otel değerlendirmesi bekliyoruz.
    hafta sonları için puan saçacak pardon harcayacak yer lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: cartok

quote:

Orijinalden alıntı: eraye43

Afyon ikbal veya korel otel için alsak olurmu acaba

Ben 11 Şubatta 1 gün için aldım 2 kişi 288 TL fiyat 95 Tl civarı puana geldi.

hocam ikbal otel değerlendirmesi bekliyoruz.
    hafta sonları için puan saçacak pardon harcayacak yer lazım

dostum afyondaki termallere yaşlı ağırlıklı gidiyor, gerçekten 5 yıldız konforu istersen çeşme radisson blu resort öneririm, çeşmedeki en iyi otel diyebilirim. Yoluda kafana takma 1 uçakla burdasın, ayrıca denk getirebilirsek bizde ailecenek geliriz.

• hocam sizinle tanışmak için bile gelinir teşekkür ederim mutlaka inceleyeceğim aklımda bulunsun
    aslında bizim termalle hiç işimiz olmaz eşim hamam, sauna spa vesaire sevmez bende sadece hamamdan keyif alıyorum.
    ama harbiden ne yapsam ne etsem şu puanları diye düşünmekten sıyıracam valla
    arkadaş çok puan toplamakta ne büyük dertmiş yaa
  • Adios ile alakalı değil ama pegasustan gelen maili paylaşıp sormak isterim. Genelde kampanyaları ve uçuşları için en sık kullandığım havayolu oldu son zamanlarda.

http://www.flypgs.com/plus/?utm_source=WEBSITE&utm_medium=MISAFIR&utm_campaign=2012+Subat+07+|+Plus+|+500+bin+koltuk

Pegasus Plus ile %2 indirim ve üyelik sonrasında puan kazanımından bahsediyor.

Okuduğum kadarıyla kredi kartı uygulamasından farklı cep tel ile üye olunuyor ve yıllık ücret vs görmedim. ben zaten web site üyesiydim , Kredi kartı olan Pegasus kart üyelik ücreti vs nedeniyle cazip gelmemişti ama buna olumlu bakıyorum. Düşünceleriniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: valhalax

Adios ile alakalı değil ama pegasustan gelen maili paylaşıp sormak isterim. Genelde kampanyaları ve uçuşları için en sık kullandığım havayolu oldu son zamanlarda.

http://www.flypgs.com/plus/?utm_source=WEBSITE&utm_medium=MISAFIR&utm_campaign=2012+Subat+07+|+Plus+|+500+bin+koltuk

Pegasus Plus ile %2 indirim ve üyelik sonrasında puan kazanımından bahsediyor.

Okuduğum kadarıyla kredi kartı uygulamasından farklı cep tel ile üye olunuyor ve yıllık ücret vs görmedim. ben zaten web site üyesiydim , Kredi kartı olan Pegasus kart üyelik ücreti vs nedeniyle cazip gelmemişti ama buna olumlu bakıyorum. Düşünceleriniz nedir?

pegasusun kampanyalarını vakıf world puan ile 3 te 1 fiyatına seyahat hattından alınmalı diye düşünürüm her zaman, vakıf world almak kısmet olmadı daha. Adiosla puanla biliyorsunuz yurtiçi 2 ile çarpılıyor, kampanya linkinizi incelyeyemedim mobillm, eve gidince bir bakayım

• Arkadaslar bursada oturmama ragmen daha önce hiç termal otele gitmediğim için termal otel olayına yabanciyim. Nedir arkadaslar termal otelin olayı. Sıcak su havuzları fln kisiye özel mı oluyor. Ya da sauna kisiye özel mı yoksa ortak kullanım mı oluyor? Puanlar çoğaldı. Afyon ya da Bolu da haftasonu termal otele gitsek ucretsiz olarak otelde nasıl zaman geçirebiliriz? Konaklama bedeline neler dahil oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

Arkadaslar bursada oturmama ragmen daha önce hiç termal otele gitmediğim için termal otel olayına yabanciyim. Nedir arkadaslar termal otelin olayı. Sıcak su havuzları fln kisiye özel mı oluyor. Ya da sauna kisiye özel mı yoksa ortak kullanım mı oluyor? Puanlar çoğaldı. Afyon ya da Bolu da haftasonu termal otele gitsek ucretsiz olarak otelde nasıl zaman geçirebiliriz? Konaklama bedeline neler dahil oluyor?

termal oteller genelde sıcak suyun çıktığı ve bu sularda şlfalı bazı elementlerin bulunduğu yerlere kurulur, kükürt gibi. Sudaki maddelere göre her bolgenin ayrı şlfası bulunur. Ama sıcak olduğu için genel hastalıklara kemik hastalıkları romatizma gibi iyi gelir. Ama senin benim gibi sağlıklı insanlarada inanılmaz bir rahatlık, gevşeklik verir. Rahatlama sayesinde streside alır. Ayrıca cildinede çok güzel bir yumuşaklık ve parlaklık verir.

• çeşme deki termal oteller yarım pansiyon çalışır, genelde buradaki tesisler termal havuz için extra ücret alırlar, ama genelde ısıtmalı havuzla termal havuzlar yanyana olduğu içln bir şekilde beleşe gelebillyor..

Ayrıca termal otellerde spa hizmetide doğal olarak çok gelişmiştir. Örneğin radisson blue resort sanırım ortadoğu ve balkanların en büyük spası. Masaj olayını tahmin edebilirslniz, bu spa nın içlnde çok büyük bir hamamı olduğu gibi ailelere veya çiftlere özel küçük hamamlarıda var. Ayrıca bölgedeki en büyük ısıtmalı kapalı havuza sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 11 Şubat 2012; 23:22:53 >
  • Hocam teşekkür ederim Çeşme uzak kalıyor. Ankara da çalışıyorum Bolu ya da Afyon da bir termal otel deniyim diyorum haftasonu işten izin almadan araba ile gidip geliyim.
  • Arkadaşlar biraz önce çok canımı sıkan bir durumla karşılaştım,

Nisanda Miami için New york aktarmalı bilet almıştım. thy ile istanbul - new york uçuşum 11:00 de başlıyor ve 14:45 te bitiyordu sonraki uçuşum ise american airlines ile 3 saat sonra idi, aktarma için iyi bir zamandı.

biraz önce baktımki THY uçuş saatini 13:00 olarak güncellemiş ve şu durumda benim iki uçuşum arasında aktarma için sadece 1 saat 15 dakikam var. New yorkda uçaktan inip aramadan ve pasaport kontolünden sonra terminal değiştirip diğer uçağı yakalamam resmen imkansız. üstelik en ufak bir rötardaki bu thy söz konusu ise gayet normal şansım daha istanbuldan ayrılmadan biter.

Bu durumda ben ne yapmalıyım malum adios ile bileti aldığımız için değişiklik zor görünüyor. gece gece çok canım sıkıldı.

Böyle bir tecrübe yaşayan oldumu?
  • Hocam seyehat hattından bugun yarın sizi ararlar. Degisiklik olduğunu bildirirler ona gore onayınızı alırlar. Siz onlar aramadan önce THY den uygun bir uçuş seçin hazırlıklı olun. Aynı durum basıma geldi cuma gunu aradılar. Onayımı aldılar. Benim böyle bir durumum olmadıgı için onayı kabul ettim hemen. Onlar aramaz ise bile siz arayıp kendiniz durumu duzelltirsbilirsiniz diye umuyorum

• quote:

Hocam seyehat hattından bugun yarın sizi ararlar. Degisiklik olduğunu bildirirler ona gore onayınızı alırlar. Siz onlar aramadan önce THY den uygun bir uçuş seçin hazırlıklı olun. Aynı durum basıma geldi cuma gunu aradılar. Onayımı aldılar. Benim böyle bir durumum olmadıgı için onayı kabul ettim hemen. Onlar aramaz ise bile siz arayıp kendiniz durumu duzelltirsbilirsiniz diye umuyorum

şöylede bir durum var, ben bu rotayı kendim seçtim her ne kadar thy sitesinden baktığımda aktarmalı uçuşum görünsede, benim seçtiğim güzergah thy tarafından satılmıyordu, new york miami arası uçuşu ben kendim belirledim (ucuzabilet.com sitesinde bağlantılı satış olarak görünüyordu). bu durumu bir bahane olarak görürlerse çok kötü olur. birde alternatif bir uçuş yok, keşke sabah saatlerinde başka bir uçuş olsaydı ama günün ilk uçuşu bu. baya bir canım sıkıldı. acaba yanıma bavul almasam sadece sırt çantası ile bir koşsam şansım olurmu ?

thynin sattığı miami uçuşlarıda frankfurt aktarmalı ve aktarma arasında 12 saat var.

• Olan olmuş ama benim forumdaşlara tavsiyem bağlantısız uçuşları 2 uçak arasını minumum 5 saat tutmanız özellikle yurtdışı aktarmalarda,
    dediğiniz gibi koşarak uçağı yakalamak gibi bir maceraya girmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 12 Şubat 2012; 1:10:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Olan olmuş ama benim forumdaşlara tavsiyem bağlantısız uçuşları 2 uçak arasını minumum 5 saat tutmanız özellikle yurtdışı aktarmalarda,
    dediğiniz gibi koşarak uçağı yakalamak gibi bir maceraya girmeyin.

bütün planı değiştirmem gerekecek şimdi. uçak otel her şey... ancak baktım uygun bir aktarmada yok. thy bir sorumluluk almalı böyle bir durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

quote:

Hocam seyehat hattından bugun yarın sizi ararlar. Degisiklik olduğunu bildirirler ona gore onayınızı alırlar. Siz onlar aramadan önce THY den uygun bir uçuş seçin hazırlıklı olun. Aynı durum basıma geldi cuma gunu aradılar. Onayımı aldılar. Benim böyle bir durumum olmadıgı için onayı kabul ettim hemen. Onlar aramaz ise bile siz arayıp kendiniz durumu duzelltirsbilirsiniz diye umuyorum

şöylede bir durum var, ben bu rotayı kendim seçtim her ne kadar thy sitesinden baktığımda aktarmalı uçuşum görünsede, benim seçtiğim güzergah thy tarafından satılmıyordu, new york miami arası uçuşu ben kendim belirledim (ucuzabilet.com sitesinde bağlantılı satış olarak görünüyordu). bu durumu bir bahane olarak görürlerse çok kötü olur. birde alternatif bir uçuş yok, keşke sabah saatlerinde başka bir uçuş olsaydı ama günün ilk uçuşu bu. baya bir canım sıkıldı. acaba yanıma bavul almasam sadece sırt çantası ile bir koşsam şansım olurmu ?

thynin sattığı miami uçuşlarıda frankfurt aktarmalı ve aktarma arasında 12 saat var.

Bir turizmci ve eski bir biletci olarak sunu soyleyebilirim: Eger biletinizin tamamini tek bir bilet olarak aldiysaniz bu THY'nin bu ucus baglantisini garantiye aldiginizi gosterir. Her sehrin bir minimum connecting time'i vardir. Yani minimum baglanti suresi. Bu surenin altinda kalanlari zaten hava yollari biletlemez. Eger sizin su andaki baglanti sureniz bu surenin altinda kalmis ise THY size baska bir baglantiyi saglamak ile gorevlidir ve bunu mutlaka yapacaktir. Cikan degisiklik daha pahali bile olsa THY sizden herhangi bir fark istemez ve isteyemez.

Bu arada illa bu New York ucaginin olmasina da gerek yok. O gun THY'nin Washington veya Chicago ucagi ile baglantili bir ucus bulursaniz ucusunuzu onlardan birine de degistirebilirsiniz.

Sirt cantasi olayinda suna cok dikkat edin. Artik ucuslara hicbir sekilde sivi alinmiyor. Yaninizda parfum, sampuan vs kesinlikle tasiyamiyorsunuz. Sadece kabin bagaji alirsaniz yaniniza bunlari evde birakip, miami'den yenilerini almaniz gerekecek.

Diger yonden dusunelim. Bu degisiklige ragmen aktarma icin kalan sure minimum connecting time'a uygun. Ama THY ucagi rotar yapti, pasaporttta cok kuyruk vardi, sonuc olarak sizin elinizde olmayan sebeplerden baglanti ucagina yetisemediniz. Bu size bileti satan havayolunun sorumlugunda. Siz bileti 3 saat baglanti ile satin almissiniz. Sonrasinda THY ucak saatini degistirmis. THY sizi yeni bir ucak ile Miami'ye ulastirmak zorunda. Artik bu noktadan sonra hangi ucagi bulursa onunla yollayabilir sizi. Atlanta aktarmali Delta, Washington aktarmali United. Miami yerine FLL (Fort Lauderdale) havalimanina da bakmayi unutmayin. Miami havalimanina sadece 40 mil uzaklikta. Bazen cok daha iyi baglantilar bulunabiliyor.

Butun bu soylediklerim butun parkur bir kerede THY bileti ile birlikte tek bir fiyat, tek bir bilet numarasi ile aldiysaniz gecerlidir. New York - Miami parkuru icin ayri bir bilet kestirdiyseniz, THY'nin hicbir sorumlulugu yoktur ve hicbir degisiklik icin onay vermez.

Bol sanslar...

• quote:

Orijinalden alıntı: rozy975

quote:

quote:

Bir turizmci ve eski bir biletci olarak sunu soyleyebilirim: Eger biletinizin tamamini tek bir bilet olarak aldiysaniz bu THY'nin bu ucus baglantisini garantiye aldiginizi gosterir. Her sehrin bir minimum connecting time'i vardir. Yani minimum baglanti suresi. Bu surenin altinda kalanlari zaten hava yollari biletlemez. Eger sizin su andaki baglanti sureniz bu surenin altinda kalmis ise THY size baska bir baglantiyi saglamak ile gorevlidir ve bunu mutlaka yapacaktir. Cikan degisiklik daha pahali bile olsa THY sizden herhangi bir fark istemez ve isteyemez.

Bu arada illa bu New York ucaginin olmasina da gerek yok. O gun THY'nin Washington veya Chicago ucagi ile baglantili bir ucus bulursaniz ucusunuzu onlardan birine de degistirebilirsiniz.

Sirt cantasi olayinda suna cok dikkat edin. Artik ucuslara hicbir sekilde sivi alinmiyor. Yaninizda parfum, sampuan vs kesinlikle tasiyamiyorsunuz. Sadece kabin bagaji alirsaniz yaniniza bunlari evde birakip, miami'den yenilerini almaniz gerekecek.

Diger yonden dusunelim. Bu degisiklige ragmen aktarma icin kalan sure minimum connecting time'a uygun. Ama THY ucagi rotar yapti, pasaporttta cok kuyruk vardi, sonuc olarak sizin elinizde olmayan sebeplerden baglanti ucagina yetisemediniz. Bu size bileti satan havayolunun sorumlugunda. Siz bileti 3 saat baglanti ile satin almissiniz. Sonrasinda THY ucak saatini degistirmis. THY sizi yeni bir ucak ile Miami'ye ulastirmak zorunda. Artik bu noktadan sonra hangi ucagi bulursa onunla yollayabilir sizi. Atlanta aktarmali Delta, Washington aktarmali United. Miami yerine FLL (Fort Lauderdale) havalimanina da bakmayi unutmayin. Miami havalimanina sadece 40 mil uzaklikta. Bazen cok daha iyi baglantilar bulunabiliyor.

Butun bu soylediklerim butun parkur bir kerede THY bileti ile birlikte tek bir fiyat, tek bir bilet numarasi ile aldiysaniz gecerlidir. New York - Miami parkuru icin ayri bir bilet kestirdiyseniz, THY'nin hicbir sorumlulugu yoktur ve hicbir degisiklik icin onay vermez.

Bol sanslar...

Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, sanırım bir çok arkadaş içinde faydalı olacaktır.

Bana gönderilen biletde hem thy hemde american airlines'a ait iki ayrı rezervasyon numarasına ve tek bir ebilet koduna sahip. thyden baktığımda american airlines bağlantısı, american airlines'a baktığımda thy aktarması net biçimde görünüyor. ancak bileti satan bayan bu rotayı kendimin belirlediğini eğer bir gecikme filan olursa hava yolu şirketlerinin bir sorumluluğu olmadığını üzerine basarak söylemişti. ancak ben uçuşumu bağlantılı olarak internet sitelerinde görüyordum, thynin saat değişikliğinden sonra bu uçuşlar kalktı artık görünmüyor. umarım seturdaki bayan beni yanlış bilgilendirmiştir. ilk olarak thy ile görüşeyim, burada bilgilendirme yaparım.

• Orijinalden alıntı: oksit

Orijinalden alıntı: rozy975

Bol sanslar...

Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, sanırım bir çok arkadaş içinde faydalı olacaktır.

Bana gönderilen biletde hem thy hemde american airlines'a ait iki ayrı rezervasyon numarasına ve tek bir ebilet koduna sahip. thyden baktığımda american airlines bağlantısı, american airlines'a baktığımda thy aktarması net biçimde görünüyor. ancak bileti satan bayan bu rotayı kendimin belirlediğini eğer bir gecikme filan olursa hava yolu şirketlerinin bir sorumluluğu olmadığını üzerine basarak söylemişti. ancak ben uçuşumu bağlantılı olarak internet sitelerinde görüyordum, thynin saat değişikliğinden sonra bu uçuşlar kalktı artık görünmüyor. umarım seturdaki bayan beni yanlış bilgilendirmiştir. ilk olarak thy ile görüşeyim, burada bilgilendirme yaparım.
    [/quote
    En azindan thy yi bir gun onceye alin, newyorkta bir gün kalın aa uçuşunuzu değiştirmeyin. Değişiklik için aradıklarında bu durumu belirtebilirsiniz.
    Bu arada new yorktaki farklı havaalanlarına dikkat. Çok karışıklık oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hak78 -- 12 Şubat 2012; 11:47:18 >

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.