Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2592. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84.751
Cevap
1.076
Favori
5.538.620
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25902591259225932594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    900 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

New York konusunda tavsiye verebilirim. Manhattan'da adamakıllı kalınacak oteller 150-200 $'dan başlıyor, fiyatlar akıl almaz seviyede tavsiyem airbnb'den ev kiralamanız Manhattan dışında. Biz bu sefer Queens'de kaldık, zaten aklı almaz gelişmişlikte bir metro ağları olduğundan hemen hemen heryerden Manhattan'a kolay ulaşılıyor. Queens veya Brookly'nde uygun fiyatlı ev veya oda kiralayabilirsiniz. New York başlı başına bir dünya zaten tavsiye spesifik olarak isterseniz verebilirim.

İşin aslı NEw York çok sevdiğim bir yer değil, belki de curcunası, kalabalığı İstanbul gibi olduğundandır, tek farkı örümcek ağı gibi gelişmiş bir metro ve ulaşım altyapılarının olması, İstanbul'da 1 km'nin 1 saatle gidilebildiği varsayılırsa. :)

New York'tan trenle, otobüsle veya arabayla gidilebilecek şehirler PHiladelphia, Washington D.C ve Boston ki biz araba kiralayıp buraları gezdik, benzin aşağı yukarı bizim 3'te 1'i fiyatımız yani yol masrafı yok denebilir.

Hocam cevabınız için teşekkürler. Ben de eyaletler arası geçişlerde hangi aracı kullanayım diye düşünüyorum. Siz araba kiralayıp her yeri arabayla mı gezdiniz yoksa sadece iki eyalet arasında ulaşım için mi kiraladınız? Ayrıca araba kiralama için önerebileceğiniz trick'ler var mı? Gidip de avis'den kiralanmaz herhalde

• KSK_istayfa kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı yardımlaşmaya yazarsanız. Daha çok cevap alırsınız ve bu konu için daha iyi olur ...
  • Seyahat hattından otobüs bileti alıp daha sonradan tarih erteletebiliyor muyuz ya da açık bilet alabiliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: numberone2000

Kart ekstresinde görünüyor maalesef. Siteden anlık takip edilemiyor.

Teşekkürler, oraya bakmayı unuttum. Şimdilik burası da işimi gördü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

quote:

New York konusunda tavsiye verebilirim. Manhattan'da adamakıllı kalınacak oteller 150-200 $'dan başlıyor, fiyatlar akıl almaz seviyede tavsiyem airbnb'den ev kiralamanız Manhattan dışında. Biz bu sefer Queens'de kaldık, zaten aklı almaz gelişmişlikte bir metro ağları olduğundan hemen hemen heryerden Manhattan'a kolay ulaşılıyor. Queens veya Brookly'nde uygun fiyatlı ev veya oda kiralayabilirsiniz. New York başlı başına bir dünya zaten tavsiye spesifik olarak isterseniz verebilirim.

İşin aslı NEw York çok sevdiğim bir yer değil, belki de curcunası, kalabalığı İstanbul gibi olduğundandır, tek farkı örümcek ağı gibi gelişmiş bir metro ve ulaşım altyapılarının olması, İstanbul'da 1 km'nin 1 saatle gidilebildiği varsayılırsa. :)

New York'tan trenle, otobüsle veya arabayla gidilebilecek şehirler PHiladelphia, Washington D.C ve Boston ki biz araba kiralayıp buraları gezdik, benzin aşağı yukarı bizim 3'te 1'i fiyatımız yani yol masrafı yok denebilir.

Hocam cevabınız için teşekkürler. Ben de eyaletler arası geçişlerde hangi aracı kullanayım diye düşünüyorum. Siz araba kiralayıp her yeri arabayla mı gezdiniz yoksa sadece iki eyalet arasında ulaşım için mi kiraladınız? Ayrıca araba kiralama için önerebileceğiniz trick'ler var mı? Gidip de avis'den kiralanmaz herhalde

Hocam içimde kaldı şu mesajı görünce philly washington boston derken atlantic city'i atlamayın. doğunun kumar ve outlet merkezi.

Araba kiralama için yukardaki arkadaş kadar yardımcı olamayacağım fakat malumunuz bir aracı x'den alıp y şehrine bırakmak büyük bir masraf. Aracı daha fazla kiralayıp geri götürseniz daha ucuza halledebilirsiniz Fiyatları araştırmak için priceline/hotwire kullanabilirsiniz. Birde genel bir kıyaslama yapayım havalimanları ve büyük şehirlerde araçlar daha pahalı. Atlantic cityden yada jersey city'den kiralamak new yorktan kiralamaya göre daha ucuz olacaktır mesela.

@mculhaci hocam dediğiniz konuyu pek görmemiştim ondan buraya yazdım. sağolun yinede.

• Arkadaslar benim vakif bank kedi kartima 'Kampanya kural ihlali aciklamasi' adı altinda 1832.78 tl borc yansitilmis. Musteri hizmetlerini aradim 124. sıradasiniz dedi. Sizde kontrol edermisiniz var mi sizde de böyle birsey

• quote:

Orijinalden alıntı: doganays

Arkadaslar benim vakif bank kedi kartima 'Kampanya kural ihlali aciklamasi' adı altinda 1832.78 tl borc yansitilmis. Musteri hizmetlerini aradim 124. sıradasiniz dedi. Sizde kontrol edermisiniz var mi sizde de böyle birsey

Az önce ben de başka bir konu için aramıştım 125.sıradasınız diyince dalga mı geçiyonuz la diyip kapattım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert969

quote:

Arkadaslar benim vakif bank kedi kartima 'Kampanya kural ihlali aciklamasi' adı altinda 1832.78 tl borc yansitilmis. Musteri hizmetlerini aradim 124. sıradasiniz dedi. Sizde kontrol edermisiniz var mi sizde de böyle birsey

Az önce ben de başka bir konu için aramıştım 125.sıradasınız diyince dalga mı geçiyonuz la diyip kapattım.

Simdi tekrar aradim 221. Siradasiniz dedi. Vakifbank.com.tr den itiraz dilekcemi yazdım. resmi cevap gelsin tuketici mahkemesine vercem

• 9 mayıs'ta adios'a başvurdum. şubedeki hanımkız stajyer gibi bir çalışandı. istediği tüm belgeleri verdim. kamu çalışanıyım, e-devlet üzerinden maaş bordromu alıp müdüre imzalatıp teslim ettim. bugün başvuru ne alemde diye aradım. red edilmiş; sebep eksik belge. hangi belge eksik: gelir belgesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert969

quote:

iptal/iade olduğu halde yüklenen puanlar tespit edilmişse 3 katını ekstreye borç olarak yansıtıyorlar.Örneğin 2 kliksa 1 teknosa yaptınız.İşlem iptal oldu ama puan yüklendi.Banka bunu tespit ediyor ve 300 puan karşılığı 900 tl borç yansıtıyor.

Ya da benzer şekilde avans kapatma süreniz dolduğu halde kapatmamışsınızdır.

• thundere kullanıcısına yanıt
    Konunun benim ile alakası yok ama merak ettim iptal olunca neden 3 katını borç olarak yansıtıyorlar ki öyle saçmalık mı olur?

• kazanılan puanla uçak bileti alınmıştır ya da eksi puan vardır mesala 100 tl kazanılmışşa 300 tl sayılmıştır...kazanılan puan 3 le çarpılmış ekstreye ceza olarak yansıtılmış...
  • 20 mayıs 200 e 20 carrefoursa başlıyor

• süpriz eksreler istemiyoruz... Banka müşterisine uyarılar ya da bilgilendirmeler zamanında yapılmalıdır!
  • quote:

banka kartımı güvenlik dolayısıyla yenileyip tekrar gönderdi ve yaklaşık bir sene sonra böyle bir ceza yedim.
    müşteri hizmetlerini arayın düzeltiyorlar.
    tabi açık kartınız varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anisiz

Arkadaşlar Adiosla konaklama konusunda fikirlerinize ihtiyacım var,
    Geçen hafta yurtdışı konaklama aldım 2.04 ile çarptı , bugün yine yurtdışı konaklama aldım 1.99 ile çarptı,
    Bugün satın alacağım 1-2 oteli de fiyat yüksekliği nedeniyle iptal ettim,
    Otel listesine SETUR-bookinturkeyden bakmama rağmen-telefonda adios için sitenin üzerinde fiyatlar verildi,
    Şuradan sorguladığımda(http://www.skyscanner.com.tr/) başka siteler üzerinden, hotels, booking vs zaten bookinturkeye göre avantajlı fiyatlar buluyorum bir de yazdığım gibi, bookinturkeynin de üzerinde fiyatlar söylüyor SETUR yetkilisi,

Konaklama konusunda (yurtdışı-Avrupa ) öneriye açığım, Vakıfbank Milplus (X2) , şu an Yapı kredi Adios (x2) katsayı veriyor, vakıfbank kredi kartının limiti yüksek olduğu için yapı kredi Adiosu-Adios Premiuma da çevirmiyor, zaten 100 WP maliyeti ortalama 130 lira, bir de hem otel listesi kısıtlı hem de katsayılar çok kötü,

Farklı alternatifler vs. var mı ?

Arkadaşım " zaten 100 WP maliyeti ortalama 130 lira" demişin fazladan para ödemişin senin için katsayının iyi olma ihtimali zaten yok.

Saygılar.

• Müşteri Hizmetleri ile şimdi görüşme fırsatı yakaladim. Bir yanlışlık olduğunu duzeltilmesi için talep oluşturduğunu soylediler. Iptal iade puan borcum yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: KSK_istayfa

quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

quote:

Hocam içimde kaldı şu mesajı görünce philly washington boston derken atlantic city'i atlamayın. doğunun kumar ve outlet merkezi.

Araba kiralama için yukardaki arkadaş kadar yardımcı olamayacağım fakat malumunuz bir aracı x'den alıp y şehrine bırakmak büyük bir masraf. Aracı daha fazla kiralayıp geri götürseniz daha ucuza halledebilirsiniz Fiyatları araştırmak için priceline/hotwire kullanabilirsiniz. Birde genel bir kıyaslama yapayım havalimanları ve büyük şehirlerde araçlar daha pahalı. Atlantic cityden yada jersey city'den kiralamak new yorktan kiralamaya göre daha ucuz olacaktır mesela.

@mculhaci hocam dediğiniz konuyu pek görmemiştim ondan buraya yazdım. sağolun yinede.

Arkadaşın dediği doğru, başka yere araba bırakmak masraflı, tek yön ücreti alırlar, alınan şehre bırakmak eniyisidir. Ben rentalcars.com ile ayırttım ve çok memnun kaldım, sitede aratınca hangi kiralama şirketi olduğunu da yazıyor, NY JFK Budget'tan aracı kiraladık sonrasında WAshinton - Philadelphia - Boston'da 3'er gün kaldık hepsini arabayla yaptık ve New York'a gelir gelmez arabayı geri bıraktık, New York'taki 4 günümüzde metroyla gezdik. Daha önce ABD'de Fox, National, Alamo ve Budget aracılığıyla kiraladım ve hepsinden de memnun kaldım.

New York'ta kalacaksanız araba sakın kiralamayın, köprü geçişleri pahalı olur (Manhattan - Queens geçişleri ücretsiz olsa da, genelde köprüler pahalı G.W köprüsüne 13$verdik gerisini siz düşünün), araba park edecek yer bulamazsınız Manhattan'da, otoparka bırakayım deseniz birkaç saat için 30-40$ vermeniz gerekebilir. New York'ta arabaya ihtiyaç yok, örümcek ağı gibi tüm şehri sarmalayan metro, otobüs ve tren hatları var, bizdeki gibi 10km yol için 2-3 aktarma yapmanız gerekmiyor, düz hatta 3-4 km giden verimsiz hatlar değiller anlayacağınız.

Diğer şehirlere gidecekseniz araba kiralamanın yanında tren, otobüs, uçak opsiyonlarını düşünebilirsiniz. Biz çok farklı yerleri gezeceğimiz için araba kiraladık. Trenleri pahalı, neredeyse uçak parası. Araba kiralarken en dikkat edilmesi gereken tüm sigortayı kapsıyor mu, 3. kişilere verilen zararları kapsıyor mu, lastik ve yol yardımı ne kadar? ilk aklıma gelenler. Hotwire ve Priceline genellikle sigortası basit şekilde satıyor, rentalcars.com ise baya kapsamlıydı, sadece yol yardımı ve lastik sigortası satın aldık ekstradan.

Araba kiralamanın New York dışında şöyle avantajı var istediğiniz saatte istediğiniz yere gitmekte özgürsünüz, ABD büyükşehirlerinde otopark bulmak sıkıntılı ve pahalı, Philadelphia'da ücretsiz yerler bulabildim park etmelik, Washington'daysa park yeri az, ücretler orta seviye (sabahtan akşama 10$'a veya 2 saatlik 4$'a bulunuyor park yeri).

Eğer sadece şehir merkezlerinde olacaksanız araba kiralamayın, doğu yakasındaki bütün büyük şehirlerin(New York, Boston, Philadelphia, Washington D.C biz Türk'lerin hayal bile edemeyeceği gelişmişlikte ulaşım altyapıları var. Hem şehir merkezindeki otellerin araba park yeri olmaz genelde, olsa da pahalı olur ve ihtiyaç da yok. Şehirleri akılalmaz düzende olduğundan Bütün atraksiyonlar da aynı yerlerde toplanmış oluyor, fazla gitmeniz gerekmiyor.

Seyahat planınızı yaparsanız daha detaylı bilgi de verebilirim bulunduğum şehirler hakkında(NY, Philadelphia, Boston, Washington D.C, Chicago, Los Angeles, St. Louis).

Otobüsle şehirlerarası ulaşım için direk internetten bilet alabilirsiniz;
    https://www.greyhound.com/
    http://www.chinatown-bus.org/

Tren:
    http://www.amtrak.com

NY Metro Haritası:
    http://web.mta.info/maps/submap.html

Araba kiralarsanız bulunduğunuz yerdeki en ucuz benzincinin listesi:(Haliyle bize göre şaka gibi fiyatlar, galon bazında, bir Amerikalının ortalama gelirinin yıllık 40.000$ olduğunu da varsayarsak gerisini hayal edin :)
    http://www.gasbuddy.com/

Başka sorunuz olursa yardımcı olurum, daha bilgiler arkadaşlar da vardır muhakkak ABD hakkında bilgi verecek, yaşayan vs.. ben sadece turist olarak birkaç kez gittim.

• BKM Ekspress ile kliksa.com ödenebiliyor mu arkadaşlar? Ben BKM ile ödeme yapılan alışveriş sitelerinin listesini bulamadım da????
  • 
Sayfa: önceki 25902591259225932594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.