Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
81.504
Cevap
1.065
Favori
5.032.099
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Banka - Kredi Kartı Fırsatları >> Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-
Giriş
    2251 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hakangeziyor

Herkese merhaba,
    sorumun cevabını bayağı bir forumda aradım ama maalesef ulaşamadım. Daha doğrusu nokta bir şey aradığım için bakmaktan yoruldum.
    Önümüzdeki yıl Mayıs ayında bir kaç arkadaş Çin'e gitmeye karar verdik.
    Öğrenmek istediklerim ise şunlar:
    1- Uçak biletleri yaklaşık 300 gün önce satışa çıkıyor. İlk çıktığında almak mantıklımıdır? Baha doğrusu Türkiye'den Çin'e ortalama gidiş-dönüş fiyatları ne kadardır? Ne kadarın altında bulamam mesela? Pekin gidiş Şangay dönüş ya da tersi çok fiyat farkeder mi?
    2- Adios'un dönemsel kampanyaları var. "449 TL World puana uzak doğu" gibi. Belki de en mantıklısı bunlardır ancak ne kadar önce yapılıyor bu kampanyalar? Örneğin 2014 mayıs uçuşu için 2014 başını mı beklemek lazım? Yoksa daha da erken yapılıyor mu? Bunlar da bir üst sınır oluyor, örneğin 2500 TL gibi. Kampanyayı beklesek her zaman karlı çıkarız diyebilirmiyiz? Yani biletler 2500 TL nin çok çok üsütüne çıkar mı?
    Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse memnun olurum.
    Kolay gelsin.

Aslında sorunuza sadece kendiniz net cevap verirsiniz. Birçok forum arayana kadar belli başlı işlem yapmanız gerekiyor. İstanbul Pekin bir hafta sonraya ve 10 günlük tarihle bilet baktım 1700 TL ye bulabiliyoruz. Bu kadar kısa sürede bu fiyata bulunabiliyorsa biryıl önceden almaya bence gerek yok. Ama mayısta da 449 TL lik kampanya çıkar mı belli olmaz. Ama tek baktığım yer olan THY de bu fiyata alınabildiğini düşünürsek 100 TL lik fazla puan ile 1 ay öncesinden alma riskine girer ve son bir ayı beklerdim. Kesin tarih ve havaalanı seçeneklerini bir kaç denemeyle kendiniz de bulabilirsiniz.
    Ama tecrübe dolayısıyla ben kesinlikle son bir ayı beklerdim
    |
    |

• Binbaşı
    1315 Mesaj
    Arkadaşlar ben harcama sözüne puan talep etmiştim 1-30 nisan arası tanımlandı. Harcamayı yapmama rağmen puan hala yatmadı. Sizlerde durum nedir. Kişiye özel harcama sözü veripte puanı yatan var mı?
    |
    |
    merhabalar arkadaşlar bugün itibarı ile play ile değişim talebinde bulunduğum adios kartım elime geçti, bende bir adioscu oldum.merak ettğim bir konu var gittigidiyor dan 100 puan kazandım önceki kartım play ile, hesabımda görünmekte ve 2 haziran son kullanma tarihli. şimdi playkartın tüm özellikleri adiosa geçtiğine göre bu yüklenen puanların adiostan silinme ihtimali var mı .bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa görüşlerini almak isterim mundar olmasın güzelim 100 lira
    Abd içi uçuşlarda bagaj hakkı olmuyormuş.Bugün tesadüfen temsilci söyledi.Bunu aşmanın bir yolu var mı?Bagaj ücretleri ne kadardır?Uçuş firmalarım united airlines ve us airways.
  • Yüzbaşı
    688 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dost acı söyler

merhabalar arkadaşlar bugün itibarı ile play ile değişim talebinde bulunduğum adios kartım elime geçti, bende bir adioscu oldum.merak ettğim bir konu var gittigidiyor dan 100 puan kazandım önceki kartım play ile, hesabımda görünmekte ve 2 haziran son kullanma tarihli. şimdi playkartın tüm özellikleri adiosa geçtiğine göre bu yüklenen puanların adiostan silinme ihtimali var mı .bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa görüşlerini almak isterim mundar olmasın güzelim 100 lira

İlk sayfa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: anil

Abd içi uçuşlarda bagaj hakkı olmuyormuş.Bugün tesadüfen temsilci söyledi.Bunu aşmanın bir yolu var mı?Bagaj ücretleri ne kadardır?Uçuş firmalarım united airlines ve us airways.

Evet ilk kez ABD yapan herkesin yaşadığı şaşkınlıklardan bir tanesidir :) 20-30 dıolardan başlar genelde bagaj başına ücret. 50 dolar olan bile var. Farklı havayolu seçeneklerine bakabilirsiniz. Jetblue havayolunda tek bagaj ücretsiz sonrası ücretli. Southwest te sanırım 2 ücretsiz. American Airlines ı araştırın. Genelde bu firmaların sitelerine girerseniz bagaj koşulları adı altında tüm detaylara erişebilirsiniz.

Ayrıca Amerikan havalimanlarında, check in ve bagaj teslimi havalimanındaki ilk işlemdir. Güvenlik sonra gelir. Ona da dikkat edin.
    |
    |

Bagaj başına 50 dolardı.

Çözüm olarak kabin içi alabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

arkadaşlar alışveriş asistanı yaptım müşteri no ile katıldım,,real e katıldım,,5 tane 100 tl ye katıldım,,şimdi forum bayrampaşadaki realden 200 tl oğlana bisiklet alsam bu 3 kampanyayada sayılırmı?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: fragman44

quote:

Orijinalden alıntı: dost acı söyler

İlk sayfa

teşekkürler sayın fragman44
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: hak78

quote:

Bagaj başına 50 dolardı.

Selamlar,
    Gecen yıl Nisan ayında LAX-NYC(JFK) uçuşunu Delta Airlines ile yapmıştım. İki valiz icin bizden 50 dolar talep etmişlerdi. Eder kabın icine alınabilecek boyutlarda valiziniz varsa kabine alabiliyorsunuz. Ancak bizim valizlerimiz kabin icine sığmayacak kadar buyuk oldugundan 50 dolar ücret talep etmişlerdi. Ben bu tutara itiraz ettim. ABD'ye giriş ve çıkış biletlerinde bulunan 2 valiz hakkımı göstererek itiraz ettim. Görevli bana Los Angeles'e nasıl geldiniz biletlerimizde ABD de Las Vegas'a gittiğiniz yazıyor dedi. Ben de Los Angeles e araç kiralayarak geldim dedim. Bana gidiş-dönüş döngüsünün dışına çıktığımı Las Vegas'tan Los Angeles e uçakla gelmediğimi ve bu sebeple ödemeyi yapmam gerektiğini bildirdi. Ben yine itiraz edip LAX a nasıl geldiğim sizi ne ilgilendirir, sonuçta ülkenize girerken 2 valiz hakkım ile giriş yapmıştim dedim. Sonra görevliye üst amiriniz ile görüşmek istiyorum, ben bu ücreti ödemek istemiyorum diye tekrar itiraz ettim.
    Bunun üzerine ne oldu biliyor musunuz?
    Görevli bayan valizlerime etiketleri yatıştırdı, valiz kartımı verdi ve bana dönerek tamam ücret ödeniyorsunuz! dedi.

Bu hikayeyi tüm arkadaslarıma anlatmışımdır.
    Elbette görevli bana bu ücreti zorla da odettirebilirdi belki. Ancak insiyatif kullanarak durumu geçiştirdi diyebilirim.
    Buna benze bir iki itirazım sonucumda ABD ziyaretimde dolarları kaptırmadık diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1372 Mesaj
    mcj ve brandium D&R henüz yatmamış

Teşekkürler.
    |
    |
    Bahsedilenler: hak78 , meceng , bibbifok
  • Teğmen
    131 Mesaj
    gittigidiyor ve kliksa kampanya puanları yattı 40000 wp :))
    |
    |

Orijinalden alıntı: meceng

quote:

Orijinalden alıntı: hak78

quote:

Bagaj başına 50 dolardı.

Selamlar,
    Gecen yıl Nisan ayında LAX-NYC(JFK) uçuşunu Delta Airlines ile yapmıştım. İki valiz icin bizden 50 dolar talep etmişlerdi. Eder kabın icine alınabilecek boyutlarda valiziniz varsa kabine alabiliyorsunuz. Ancak bizim valizlerimiz kabin icine sığmayacak kadar buyuk oldugundan 50 dolar ücret talep etmişlerdi. Ben bu tutara itiraz ettim. ABD'ye giriş ve çıkış biletlerinde bulunan 2 valiz hakkımı göstererek itiraz ettim. Görevli bana Los Angeles'e nasıl geldiniz biletlerimizde ABD de Las Vegas'a gittiğiniz yazıyor dedi. Ben de Los Angeles e araç kiralayarak geldim dedim. Bana gidiş-dönüş döngüsünün dışına çıktığımı Las Vegas'tan Los Angeles e uçakla gelmediğimi ve bu sebeple ödemeyi yapmam gerektiğini bildirdi. Ben yine itiraz edip LAX a nasıl geldiğim sizi ne ilgilendirir, sonuçta ülkenize girerken 2 valiz hakkım ile giriş yapmıştim dedim. Sonra görevliye üst amiriniz ile görüşmek istiyorum, ben bu ücreti ödemek istemiyorum diye tekrar itiraz ettim.
    Bunun üzerine ne oldu biliyor musunuz?
    Görevli bayan valizlerime etiketleri yatıştırdı, valiz kartımı verdi ve bana dönerek tamam ücret ödeniyorsunuz! dedi.

Bu hikayeyi tüm arkadaslarıma anlatmışımdır.
    Elbette görevli bana bu ücreti zorla da odettirebilirdi belki. Ancak insiyatif kullanarak durumu geçiştirdi diyebilirim.
    Buna benze bir iki itirazım sonucumda ABD ziyaretimde dolarları kaptırmadık diyebilirim.

Siz THY ile İst-LA uçuşunu THY ile iki valizle yaptınız diyelim. Bunu mu gerekçe gösterdiniz ? Başak bir havayolunun şartları bir diğerininkini neden bağlasın anlamadım? Yoksa Türkiye Amerika uçuşunu da mı Delta ile yaptınız ?

• Teğmen
    175 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

quote:

Orijinalden alıntı: Wharfedale

Arkadaslar,
    Esim ve ben dubai de yasiyoruz.

Bu bahsettiginiz kredi kartini ( adios ) alsak ykb den ve burda onu kullansak
    mantikli olurmu sizce.

Ben burada local bir bankanin kredi kartini kullaniyorum ve aylik yaklasik 3-4 bin tl karsiliginde harcamam oluyor.

Yani puan kazanayim derken kur farkindan dolayi daha cok zarar ediyor olmayayim sonra.

Nedir bu konudaki dusunceleriniz acaba ?

Saygilarimla.

Dubai'de olduğunuz için world işyeri üyesi kampanyalardan faydalanamayacaksınız ve puan toplayamayacaksınız kaldı ki ykb nin kur politikası çok kötü kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ederim.adiosu olan arkadaşlar yurtdışına tatile gittiklerinde ellerinden geldiğince kullanmamaya çalışıyorlar adiosu bu kur politikası yüzünden

Yurtdışı için kullanacağınız kart Garanti'den Shop and Miles, yeni adıyla Miles and Smiles.

Aylık 4000 lira harcıyorsanız üyelik durumunuza göre yaklaşık 4000 mil kazanırsınız, bu da 5 ayda bir THY Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu gidiş-dönüş bileti demek.

Kart ödeme seçeneği olarak da $-€-TL seçersiniz, Dubai'de sadece çevrim $'a çevrilir en az kur farkı bu şekilde yaşanır. Bu para birimi olan yerlerde ise kur farkı vermezsiniz.

Eskisi kadar iyi olmasa da, Garanti son yıllarda tüm sabrımı tüketik, nefretimi kazanmış olsa da yurtdışında sadece Miles and Smiles kartı diyorum

• Yüzbaşı
    339 Mesaj
    örnek bir bilet

aynı bilet numarasına ait elinizde 4 ucuç var
    bilet

Amerikanın dışında başlamış ve amerikanın dışında bitecek olsun

örnek

istanbul Newyork
    new york las vegas
    las vegas nyc
    New york istanbul

burada new york las vegas new york
    arasındaki uçaklar için bağaj hakkınız

istanbul nyc ist arasında bagaj hakkınız neyse o olur. THY ile uctu iseniz 2 x23 kg ücretsiz bagajınızı iç hatlarda da taşıyabilirziniz. ama bu durumu check in konturundaki çalışana iletmek zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 21 Mayıs 2013; 21:49:26 >

Orijinalden alıntı: deblod

Aylık 4000 lira harcıyorsanız üyelik durumunuza göre yaklaşık 4000 mil kazanırsınız, bu da 5 ayda bir THY Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu gidiş-dönüş bileti demek.

tam bilmemekle beraber eğer bahsettiğiniz mil THY miles and smile mili ise vergileri ödersiniz. o da en az 250-300 tl den başlar.

Eğer bu mil kredi kartı mili ise onuda kartın sitesinden öğrenebilirsiniz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: xxlboy

örnek bir bilet

aynı bilet numarasına ait elinizde 4 ucuç var
    bilet

Amerikanın dışında başlamış ve amerikanın dışında bitecek olsun

örnek

istanbul Newyork
    new york las vegas
    las vegas nyc
    New york istanbul

burada new york las vegas new york
    arasındaki uçaklar için bağaj hakkınız

istanbul nyc ist arasında bagaj hakkınız neyse o olur. THY ile uctu iseniz 2 x23 kg ücretsiz bagajınızı iç hatlarda da taşıyabilirziniz. ama bu durumu check in konturundaki çalışana iletmek zorundasınız.

Bu extraordinary bir bilgi :) böyle bir hakkı ilk kez duyuyorum. Bununla ilgili yazılı bir belge vs. biliyor musunuz peki? Adioscuların çok işine yarayacak bir bilgi. Adamlar mırın kırın ederse kapak niyetine gösterebilmek lazım.

• Onbaşı
    22 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mvcakir

Skyscanner'da Mayıs 2014 İstanbul-Shangai araması yaptım,

http://www.skyscanner.com.tr/ucak-bileti/ista/csha/140503/140510/ucus_ucretleri-kalkis-istanbul-varis-%C5%9Eanghay-icinde-mayis-2014.html?cabinclass=economy&flt=1

En ucuz bilet 1689 TL. Yaklaşık katsayı 3 desek kişi başı 563 TL puan gerekir. Şöyle düşünün, 449 TL puanından daha avantajlı olabilmesi için biletin 1350'den ucuz olması gerekiyor. (Yine katsayıyı 3 olarak alırsak) Böyle bir bilet bulamadıktan sonra kampanyayı beklemek en mantıklısı. Üstelik kampanyadan alınca 2500 TL limiti aşmadığınız sürece üst sınıftan da rezervasyon yaptırabilme imkanı oluyor. Son sayfaları okuduysanız görmüşsünüzdür, bir çok arkadaş Amerika'ya comfort classta gidiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Aslında sorunuza sadece kendiniz net cevap verirsiniz. Birçok forum arayana kadar belli başlı işlem yapmanız gerekiyor. İstanbul Pekin bir hafta sonraya ve 10 günlük tarihle bilet baktım 1700 TL ye bulabiliyoruz. Bu kadar kısa sürede bu fiyata bulunabiliyorsa biryıl önceden almaya bence gerek yok. Ama mayısta da 449 TL lik kampanya çıkar mı belli olmaz. Ama tek baktığım yer olan THY de bu fiyata alınabildiğini düşünürsek 100 TL lik fazla puan ile 1 ay öncesinden alma riskine girer ve son bir ayı beklerdim. Kesin tarih ve havaalanı seçeneklerini bir kaç denemeyle kendiniz de bulabilirsiniz.
    Ama tecrübe dolayısıyla ben kesinlikle son bir ayı beklerdim

Teşekkürler arkadaşlar. Bu durumda az biraz risk alıp kampanya beklemek çok mantıklı. Zira bilet 2500 TL yi de zor geçiyor. Kampanya olmazsa da 200-300 TL fark öderiz artık.
    |
    |

• Emekli Yönetici
    3682 Mesaj
    Merhaba Değerli Adiosçular.

Kendimize ait bir bölüm olsun istemez miydiniz ?

http://forum.donanimhaber.com/m_75363663/tm.htm konu da bize destek çıkarsanız , Donanım Haber ' de Turizm için ayrı bir bölüm açılmasını sağlamış olursunuz , İlginize şimdiden teşekkür ederim. Lütfen bir mesajda siz atınız.

Destekleriniz bekliyorum.
    |
    |
üniversite
Bey Azura
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.