Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (1820. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sarveniko Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
84.747
Cevap
1.077
Favori
5.537.478
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18181819182018211822
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zeytin45

quote:

Orijinalden alıntı: Wharfedale

Arkadaslar,
    Esim ve ben dubai de yasiyoruz.

Bu bahsettiginiz kredi kartini ( adios ) alsak ykb den ve burda onu kullansak
    mantikli olurmu sizce.

Ben burada local bir bankanin kredi kartini kullaniyorum ve aylik yaklasik 3-4 bin tl karsiliginde harcamam oluyor.

Yani puan kazanayim derken kur farkindan dolayi daha cok zarar ediyor olmayayim sonra.

Nedir bu konudaki dusunceleriniz acaba ?

Saygilarimla.

Dubai'de olduğunuz için world işyeri üyesi kampanyalardan faydalanamayacaksınız ve puan toplayamayacaksınız kaldı ki ykb nin kur politikası çok kötü kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ederim.adiosu olan arkadaşlar yurtdışına tatile gittiklerinde ellerinden geldiğince kullanmamaya çalışıyorlar adiosu bu kur politikası yüzünden

Yurtdışı için kullanacağınız kart Garanti'den Shop and Miles, yeni adıyla Miles and Smiles.

Aylık 4000 lira harcıyorsanız üyelik durumunuza göre yaklaşık 4000 mil kazanırsınız, bu da 5 ayda bir THY Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu gidiş-dönüş bileti demek.

Kart ödeme seçeneği olarak da $-€-TL seçersiniz, Dubai'de sadece çevrim $'a çevrilir en az kur farkı bu şekilde yaşanır. Bu para birimi olan yerlerde ise kur farkı vermezsiniz.

Eskisi kadar iyi olmasa da, Garanti son yıllarda tüm sabrımı tüketik, nefretimi kazanmış olsa da yurtdışında sadece Miles and Smiles kartı diyorum

• örnek bir bilet

aynı bilet numarasına ait elinizde 4 ucuç var
    bilet

Amerikanın dışında başlamış ve amerikanın dışında bitecek olsun

örnek

istanbul Newyork
    new york las vegas
    las vegas nyc
    New york istanbul

burada new york las vegas new york
    arasındaki uçaklar için bağaj hakkınız

istanbul nyc ist arasında bagaj hakkınız neyse o olur. THY ile uctu iseniz 2 x23 kg ücretsiz bagajınızı iç hatlarda da taşıyabilirziniz. ama bu durumu check in konturundaki çalışana iletmek zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxlboy -- 21 Mayıs 2013; 21:49:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deblod

Aylık 4000 lira harcıyorsanız üyelik durumunuza göre yaklaşık 4000 mil kazanırsınız, bu da 5 ayda bir THY Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu gidiş-dönüş bileti demek.

tam bilmemekle beraber eğer bahsettiğiniz mil THY miles and smile mili ise vergileri ödersiniz. o da en az 250-300 tl den başlar.

Eğer bu mil kredi kartı mili ise onuda kartın sitesinden öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

örnek bir bilet

bilet

örnek

istanbul Newyork
    new york las vegas
    las vegas nyc
    New york istanbul

istanbul nyc ist arasında bagaj hakkınız neyse o olur. THY ile uctu iseniz 2 x23 kg ücretsiz bagajınızı iç hatlarda da taşıyabilirziniz. ama bu durumu check in konturundaki çalışana iletmek zorundasınız.

Bu extraordinary bir bilgi :) böyle bir hakkı ilk kez duyuyorum. Bununla ilgili yazılı bir belge vs. biliyor musunuz peki? Adioscuların çok işine yarayacak bir bilgi. Adamlar mırın kırın ederse kapak niyetine gösterebilmek lazım.

• Orijinalden alıntı: mvcakir

Skyscanner'da Mayıs 2014 İstanbul-Shangai araması yaptım,

http://www.skyscanner.com.tr/ucak-bileti/ista/csha/140503/140510/ucus_ucretleri-kalkis-istanbul-varis-%C5%9Eanghay-icinde-mayis-2014.html?cabinclass=economy&flt=1

En ucuz bilet 1689 TL. Yaklaşık katsayı 3 desek kişi başı 563 TL puan gerekir. Şöyle düşünün, 449 TL puanından daha avantajlı olabilmesi için biletin 1350'den ucuz olması gerekiyor. (Yine katsayıyı 3 olarak alırsak) Böyle bir bilet bulamadıktan sonra kampanyayı beklemek en mantıklısı. Üstelik kampanyadan alınca 2500 TL limiti aşmadığınız sürece üst sınıftan da rezervasyon yaptırabilme imkanı oluyor. Son sayfaları okuduysanız görmüşsünüzdür, bir çok arkadaş Amerika'ya comfort classta gidiyor.

Orijinalden alıntı: duduco

Aslında sorunuza sadece kendiniz net cevap verirsiniz. Birçok forum arayana kadar belli başlı işlem yapmanız gerekiyor. İstanbul Pekin bir hafta sonraya ve 10 günlük tarihle bilet baktım 1700 TL ye bulabiliyoruz. Bu kadar kısa sürede bu fiyata bulunabiliyorsa biryıl önceden almaya bence gerek yok. Ama mayısta da 449 TL lik kampanya çıkar mı belli olmaz. Ama tek baktığım yer olan THY de bu fiyata alınabildiğini düşünürsek 100 TL lik fazla puan ile 1 ay öncesinden alma riskine girer ve son bir ayı beklerdim. Kesin tarih ve havaalanı seçeneklerini bir kaç denemeyle kendiniz de bulabilirsiniz.
    Ama tecrübe dolayısıyla ben kesinlikle son bir ayı beklerdim

Teşekkürler arkadaşlar. Bu durumda az biraz risk alıp kampanya beklemek çok mantıklı. Zira bilet 2500 TL yi de zor geçiyor. Kampanya olmazsa da 200-300 TL fark öderiz artık.

• Merhaba Değerli Adiosçular.

Kendimize ait bir bölüm olsun istemez miydiniz ?

http://forum.donanimhaber.com/m_75363663/tm.htm konu da bize destek çıkarsanız , Donanım Haber ' de Turizm için ayrı bir bölüm açılmasını sağlamış olursunuz , İlginize şimdiden teşekkür ederim. Lütfen bir mesajda siz atınız.

Destekleriniz bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: castellani

Bu extraordinary bir bilgi :) böyle bir hakkı ilk kez duyuyorum. Bununla ilgili yazılı bir belge vs. biliyor musunuz peki? Adioscuların çok işine yarayacak bir bilgi. Adamlar mırın kırın ederse kapak niyetine gösterebilmek lazım.

Olay havayolları birliğinin ( IATA) bir kararıdır.

Bu olay sadece amerika ile alakalı değil , dünyanın her hangi bir ucuna aynı bilet numarası ile uçulan her hat için geçerli, tabiki uçulan havayolunun IATA üyesi olması lazım.

http://www.ana.co.jp/wws/us/e/asw_common/guide/baggage_rule_2011/iata_302.html

Burada yazan "MOST SIGNIFICAN CARRIER (MSC)"

yani en uçuştaki en etkili havayolu hangisi ise onun kuralı

önceki örnekte MOST SIGNIFICAN CARRIER (MSC) havayolu THY idi o yüzden amerika da da 2x23kg bagaj hakkı var

Bunu geçerli olması içi iki ana kural

tek bilet numarası + IATA üyesi havayolu ( bu çok önemli değil çünkü diğer koşullarda sistem zaten tek bilet kesimine izin vermiyecektir )

• quote:

quote:

örnek bir bilet

bilet

örnek

istanbul Newyork
    new york las vegas
    las vegas nyc
    New york istanbul

Ankara çıkışlı uçuş yapanlar icin alışılmış bir uygulama aslında bu,Ankara-İstanbul iç hat sınırlarına takılmasının İstanbul dan yurtdışına devam ediyorsanız .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar lütfen cehaletimi bağışlayın. şimdi ben pegasusun sitesine girip önümüzdeki sömestr tatiline izmir istanbul 4 kişilik gidiş dönüs bilet ayarladım 191 lira tuttu. yapıkredi seyahat hattından bu biletleri elimdeki 2,8 çarpan ile yaklaşık 80 tl puan ile alma imkanımız varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost acı söyler

arkadaşlar lütfen cehaletimi bağışlayın. şimdi ben pegasusun sitesine girip önümüzdeki sömestr tatiline izmir istanbul 4 kişilik gidiş dönüs bilet ayarladım 191 lira tuttu. yapıkredi seyahat hattından bu biletleri elimdeki 2,8 çarpan ile yaklaşık 80 tl puan ile alma imkanımız varmı

YK nin yurtiçine 2.8 çarpan vermesi süpriz olur. Tahminim 1.8 çarpan verir. Seyahat hattını arayın, talebinizi iletin, fiyat alın.
  • quote:

quote:

Bu olay sadece amerika ile alakalı değil , dünyanın her hangi bir ucuna aynı bilet numarası ile uçulan her hat için geçerli, tabiki uçulan havayolunun IATA üyesi olması lazım.

önceki örnekte MOST SIGNIFICAN CARRIER (MSC) havayolu THY idi o yüzden amerika da da 2x23kg bagaj hakkı var

tek bilet numarası + IATA üyesi havayolu ( bu çok önemli değil çünkü diğer koşullarda sistem zaten tek bilet kesimine izin vermiyecektir )

Benim aklıma takılan konu "aynı bilet numarası" detayı. Örnek veriyorum yine. Ben THY İST-JFK uçtum, 5 gün orda kaldım. Sonra Deltadan JFK-Orlandı bileti aldım. Bu durumu kapsar mı söylediğiniz ? Esas konu bu.

Yoksa bağlantılı uçuş aldığımızda, ve bağlantının Amerika içi kısmı diğer bir havayolu ile olduğunda, bagaj ücreti talep edemeyeceklerini biliyorum. Tıpkı arkadaşın verdiği Ankara-İst-USA uçuşunda yurtiçi bagajlama kurallarının geçerliliğini yolcu lehine yitirmesi gibi.

• quote:

quote:

quote:

Benim aklıma takılan konu "aynı bilet numarası" detayı. Örnek veriyorum yine. Ben THY İST-JFK uçtum, 5 gün orda kaldım. Sonra Deltadan JFK-Orlandı bileti aldım. Bu durumu kapsar mı söylediğiniz ? Esas konu bu.

Yoksa bağlantılı uçuş aldığımızda, ve bağlantının Amerika içi kısmı diğer bir havayolu ile olduğunda, bagaj ücreti talep edemeyeceklerini biliyorum. Tıpkı arkadaşın verdiği Ankara-İst-USA uçuşunda yurtiçi bagajlama kurallarının geçerliliğini yolcu lehine yitirmesi gibi.

Yok dostum arada bavulu alınca olmuyor o is.

• quote:

Siz THY ile İst-LA uçuşunu THY ile iki valizle yaptınız diyelim. Bunu mu gerekçe gösterdiniz ? Başak bir havayolunun şartları bir diğerininkini neden bağlasın anlamadım? Yoksa Türkiye Amerika uçuşunu da mı Delta ile yaptınız ?

Gidis biletlerini Ankara-Frankfurt-Los Angeles-Las Vegas, dönüş ise Newyork-Munich-Ankara olacak sekilde Lufthansa'dan aldım. Las Vegas tan Los Angeles e arabayla geçtim. Los Angeles-Newyork uçuşunu da dediğim gibi Delta ile yaptım.
    İki farklı havayolunun kuralları birbirini bağlamayabilir. Bu konuda bir şey diyemem. Ancak temel olarak bana mantıksızlık gelen durumu Delta yetkilisine izah ettim. Sonuçta benim Newyork tan cikista bagaj hakkım var. Ülkeye girerken de bagaj hakkim var. Arada zinciri Delta ile tamamlıyorum sadece. Bunun neden bana 50 dolar ekstra getirdiğini anlamadığımı belirttim. Delta yetkilisi de ya benimle uğraşmamak icin valizlerimi ekstra ucret almadan ucaga aldi yada beni haklı buldu ve check-in işlemimi tamamladı.
    İnanin bu kısmını bilemiyorum. Bu konu gündeme gelince, aynı konudaki basıma gelenleri paylaşmak istedim sizlerle.
    Buradaki asıl aktarmak istedim husus, bazı durumlarda Amerikalılar'ın tolerans gösterebildigi..

Konu ile alakalı degil ancak, park ucreti ile ilgili bir tecrubemi aktarmak istiyorum. Esimle öğleden sonra saat 3 gibi universal studios'a gittik. Yanlis hatirlamiyorsam 15 $ olan otopark ucretini odeyerek içeri girdik. Otopark fişi ile içeri girdiğinizde 1 kişi icin sinema bileti de veriyordu yine yanlis hatirlamiyorsam. Her neyse, biz sinemaya gitmedik. Universal studios icerisine girmek icin giselere gittik. bilet ucreti kisi basi sanirim 77 dolardi. Gisedeki arkadastan biraz tavsiye istedim bu ucreti odeyecegiz, ama deger mi degmez mi diye. O da bence erken saatte gelin ve boylelikle icerdeki bir cok etkinlige katilabilirsiniz dedi. Neyse biz de vazgectik ve ertesi gun erken saatte yeniden geldik. tabi bu sefer bizden yeniden park ucreti almak istediler. Biz de bir gun once geldigimizi, asil gelis amacimizin studyolari gezmek oldugunu ve zaman yeterli olmadigi icin giremedigimizi, bu sebeple yeniden geldigimizi ve yeniden park ucreti almamalarini rica ettik. Kapıdaki görevli yeniden park ücreti ödemeden içeri girmemize izin verdi.

Cok kuralcı gözüken ve bir konuda da öyle davranan Amerikalılar'ın da tolere ettigi durumlar olabiliyor.

Sadece bunu vurgulamak istedim. Eğer haklı oldugunuzu düşünüyorsanız, kendi gerekçelerinizi belirterek uygun bir üslup ile açıklamaya çalışın. Bazen faydası olabiliyor..
    Tecrübe ile sabittir..

Edit: Gereksiz alıntılar silindi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meceng -- 22 Mayıs 2013; 14:28:43 >

• Arkadaslar, fransa icin vize alip tek girisli, o vizeyle fransaya degilde baska avrupa ulkelerine giris yapilabilirmi

• quote:

benzer bir yolculuğu tüm uçaklar AA olacak şekilde haziran sonunda yapacağım.. iç hat uçarken bu dediğinizi denerim :)
  • beyler ilk sayfalarda yada kampanya şartlarında göremediğim için soruyorum. Bu wp kampanyalarında internet sitelerinden alışverişte mesela mcj kampanyasında sanal kart geçerli oluyor mu ? Mutlaka tecrübe etmişsinizdir.
  • Üstatlar Multinet yüklemasi için bir püfnoktası vs varmıdır? (İlk kez yükleme yapıyorum. 10tl yükleyince kart bedava gönderiliyormuş amacım vakıf ın e ticaret kampanyasından 50 ye 5tl +%5 kazanmak.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsonbahar

Arkadaslar, fransa icin vize alip tek girisli, o vizeyle fransaya degilde baska avrupa ulkelerine giris yapilabilirmi

Önce Fransaya giriş yaparsanız ordan diğer şengenlere geçebilirsiniz. Ama hiç Fransaya girş yapmazssanız her zaman riski var.

@kimyacı: multinette tüyoya gerek yok. 10 tl yüklediğiniz gibi 50 tl yükleyin.

@meceng güzel bir noktaya temas ettiniz. İletişim faydalıdır.

@justin sanal kart ana kartınıza bağlıdır. geçerli olur.

Sıradaki :) şaka şaka sıramı savdım, kaçıyorum.
  • 29 haziran 7 gece kıbrıs kaya artemis planım var. Ustalardan veya Kıbrıs tecrübesi olanlardan tavsiye bekliyorum. 2300 puanım var katsayı ne olur acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liberty Citizen

mcj ve brandium D&R henüz yatmamış

an itibariyle durum aynı.
    mh ile görüşen oldu mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 18181819182018211822
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.