Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (1625. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.595
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16231624162516261627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theunnamed

quote:

Orijinalden alıntı: onnumara

bookinturkey.com'dan da arama yaptım. Küba için ağustos ayında 2500 liralık limit dahilinde iki seçenek var: Aeroflot ve Air Canada. Air Canada hem vize istemesi hemde aktarma esnasında bir gece konaklama gerektirmesi nedeniyle elenince geriye sadece Aeroflot kalıyor. O da belirli günler için mümkün. Tek seçenek aeroflot iken bileti şimdiden almalı mıyız yoksa bir indirim mi beklemeliyiz? KLM, Air France gibi şirketlerin promosyon yapma ihtimali nedir sizce?

Valla durumu netleştirir netleştirmez biletleri almayı dusunuyorum ben.

IBERIA Madrid ucuslarini iptal ettiginden beri, Air France / KLM neredeyse tek tabanca.

Bu saatten sonra ozellikle bayrami da icine alan agustosta bir promosyon olmasi cok dusuk bir ihtimal.
    Kanada vizesi de kolay bir vize degil. Bence beklemeden Aeroflot alin derim.

Ben gecen sene Eylülde gittim. En guzel zamanlarindan. Simdiden iyi tatiller...

• Arkadaslar bir soru.
    Hepsiburada 500 e 75 tl kampanyasından bir urun almıstım ve 75 tl puan hesabıma yattı. Simdi ykb seyehat hattı aracılıgıyla puan karsılıgı 250 tl olan bir bilet alsam. 75 tl sini puanımdan düşüp 175 tl de avans puan kullanmıs olacagım. Bizim bu ürünü bir ihtimal iade etme durumumuz var emin değiliz ve biletleride acilen almalıyım. Simdi ben ürünü daha sonra iade ettiğimde 75 tl puan geri alınması gerekiyor doğal olarak ve bu durumda işleyiş nasıl olur?
    1 yıllık borc puanım 250 ye mi çıkar?
    Ekstreme 75 tl borc mu yazılır?
    Ya da başka bir işleyiş mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msvair

Arkadaslar bir soru.
    Hepsiburada 500 e 75 tl kampanyasından bir urun almıstım ve 75 tl puan hesabıma yattı. Simdi ykb seyehat hattı aracılıgıyla puan karsılıgı 250 tl olan bir bilet alsam. 75 tl sini puanımdan düşüp 175 tl de avans puan kullanmıs olacagım. Bizim bu ürünü bir ihtimal iade etme durumumuz var emin değiliz ve biletleride acilen almalıyım. Simdi ben ürünü daha sonra iade ettiğimde 75 tl puan geri alınması gerekiyor doğal olarak ve bu durumda işleyiş nasıl olur?

bak iade ettiğin zaman. hediye çekine yani bunların deyimi ile ödeme kuponuna çevireceksin.

sonra o kuponu ister ikinci elde sat veya kullan.

Kısaca provizyona (provizyon numarası ile iade işlemine) dokundurtmayacaksın o zaman puanına bişiey olmaz.

eğer kartına geri iade ederlerse parayı. 75 lira puanın yanar. ve evet -250 Tl bakiye yazılır. ekstreye sadece iade ettiğin bedel + olarak yansır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

Arkadaslar bir soru.

bak iade ettiğin zaman. hediye çekine yani bunların deyimi ile ödeme kuponuna çevireceksin.

Kısaca provizyona (provizyon numarası ile iade işlemine) dokundurtmayacaksın o zaman puanına bişiey olmaz.

eğer kartına geri iade ederlerse parayı. 75 lira puanın yanar. ve evet -250 Tl bakiye yazılır. ekstreye sadece iade ettiğin bedel + olarak yansır.

İade edecek olursam çek falan istemem kredi kattıma iade isterim puanlarda yanarsa yansın. Bu durumda dogrumu anladım ;
    75 tl puanımı geri alırlar ve 250 tl puan borclanmıs olurum ekstreme (-) olarak birşey yansıtmazlar?

• Arkadaşlar rotam kesinleşti gibi;
    İst-Singapur (3 gün) 8-11 agu.
    Singapur-phuket(tiger airways yada airasia)phi phi adası ko samui dahil 6-9 gün
    Phuket-Bangkok(2-3 gün) gene air asia yada tiger varsa yerel havayolu
    Pattaya(2-3 gün)
    Bangkok-İst dönüş

1.Şimdi gelelim sorulara ara uçuşları seyahat hattı maharetiyle alabilirmiyim...
    2.Otelleri seyahat hattı maharetiyle almak istesem nasıl bir yol tavsiye dersiniz singapur hariç nereden ne zmn ayrılacapım 3 aşağı 5 yukarı belli ama
    kesin değil
    Rotayla ilgili bir sıkıntı varmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

Arkadaslar bir soru.

İade edecek olursam çek falan istemem kredi kattıma iade isterim puanlarda yanarsa yansın. Bu durumda dogrumu anladım ;
    75 tl puanımı geri alırlar ve 250 tl puan borclanmıs olurum ekstreme (-) olarak birşey yansıtmazlar?

aynen öyle iade kadar ekstreye + yansır ama puanlarından 75 düşer.

fakat karta iade istemek pek mantıklı değil... ödeme kuponunun son kullanma tarihi 2099 oluyor

böylece 75 lira puanında yanmamış olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 16 Mart 2013; 17:48:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rozy975
    Stopover'in anlami aktarma noktasinda 24 saatten fazla kalmaktir.

24 Saatin altinda kalislar istege bagli oşsa bile stopover sayilmaz.

Kampanyadaki "gece konaklama yapilamaz" stopover anlamina geliyor. Stopover'a kesinlikle izin yok. Bali'ye SQ ile giderken Sinagpur'da 3 gun kalamazsin. United ile San Francisco'ya giderken New York'ta 2 gece kalamazsin. British Airways ile Toronto'ya giderken Londra'yi da 4 gun gezeyim diyemezsin.

Ama ucuslarini ayarlamayi basarirsan 23:59 dakika kalabilirsin. Bu stopovera girmez.

Ben gecen sene kullandigim bilette, Santiago, Sili'ye giderken Atlanta'da 18 saat kaldim. Ayni kural orada da vardi ama setur bir sorun yaratmadi.

Stopover kullanilan havayolu ile ilgli degil, kalis suresi ile ilgli bir terim.

Teşekkür ederim, daha önce de olduğu gibi çok yardımcı oldunuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger86

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyville

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyville

Selam arkadaşlar , HGS geçiş hareketlerini internet bankacılığından göremiyor muyuz?

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan ?????

hgs geçişlerini sadece burdan görebilirsin:

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/

buraya üye ol görebilirsin başka da hiçbi yerde göremezsin

Eyvallah kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtasova

Arkadaşlar rotam kesinleşti gibi;
    İst-Singapur (3 gün) 8-11 agu.
    Singapur-phuket(tiger airways yada airasia)phi phi adası ko samui dahil 6-9 gün
    Phuket-Bangkok(2-3 gün) gene air asia yada tiger varsa yerel havayolu
    Pattaya(2-3 gün)
    Bangkok-İst dönüş

1.Şimdi gelelim sorulara ara uçuşları seyahat hattı maharetiyle alabilirmiyim...
    2.Otelleri seyahat hattı maharetiyle almak istesem nasıl bir yol tavsiye dersiniz singapur hariç nereden ne zmn ayrılacapım 3 aşağı 5 yukarı belli ama
    kesin değil
    Rotayla ilgili bir sıkıntı varmı?

dostum singapur hariç benzer bir rotayı geçen hafta yaptım. öncelikle şunun diyeyim ağustos ayı bangkok,phuket ve singapur için muson yağmurlarının en yoğun olduğu nemin ve sıcaklığın maksimum olduğu bir ay. tabii buna paralel ölü sezon olduğundan otel fiyatları daha ucuzdur.

ara uçuşları ben airasia ile yaptım fiyatları bizim pgs gibi ucuzdur. seyahat hattı ile almana gerek yok zaten ucuz biletler. direk web sitesinden gir kendin al.
    otelleri ben seyahat hattından almıştım. onun için setur'u arayıp yurtdışı otel almak istiyorum diyorsun sana bir liste atıyorlar. içinden beğeniyorsun kartının tipine göre sana bir oran veriyorlar.

ben bangkok için eastin grand sathorn (5*) oteli almıştım setur'un anlaşması var ve metro istasyonunun tam üzerinde rahat edersin.

diğer yerler için phuket samui phuket o mevsimde dediğim gibi ölü sezon olduğundan ucuzdur. yine buralar için kalacağın bölgeyi seçip seyahat hattına söyle sana olası otelleri mail ile atsınlar sonra booking üzerinden notlarına bakıp kararını ver.

ama ben olsma bu kadar uzun bir tatil yapacak olsam yılın en kötü mevsiminde değilde biraz daha ılımlı bir ayda giderdim. tabii tercih senin.

hava durumu için şu siteye bir göz at istersen.

http://www.thebesttimetovisit.com/weather/singapore-idvilleeng-85.html

• quote:

Orijinalden alıntı: rozy975

quote:

Orijinalden alıntı: theunnamed

quote:

Orijinalden alıntı: onnumara

bookinturkey.com'dan da arama yaptım. Küba için ağustos ayında 2500 liralık limit dahilinde iki seçenek var: Aeroflot ve Air Canada. Air Canada hem vize istemesi hemde aktarma esnasında bir gece konaklama gerektirmesi nedeniyle elenince geriye sadece Aeroflot kalıyor. O da belirli günler için mümkün. Tek seçenek aeroflot iken bileti şimdiden almalı mıyız yoksa bir indirim mi beklemeliyiz? KLM, Air France gibi şirketlerin promosyon yapma ihtimali nedir sizce?

Valla durumu netleştirir netleştirmez biletleri almayı dusunuyorum ben.

IBERIA Madrid ucuslarini iptal ettiginden beri, Air France / KLM neredeyse tek tabanca.

Bu saatten sonra ozellikle bayrami da icine alan agustosta bir promosyon olmasi cok dusuk bir ihtimal.
    Kanada vizesi de kolay bir vize degil. Bence beklemeden Aeroflot alin derim.

Ben gecen sene Eylülde gittim. En guzel zamanlarindan. Simdiden iyi tatiller...

Teşekkür ederim tavsiyeniz için, hemen alacagım bileti. Endişelenmeye başladım, niyetlendik bi kere iptal olmasın :D

• 10 yıllık ABD vizem var. Küba ya gidecek olursam, sonrasında ABD ye girerken zorluk çıkarırlar mı sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbuli

quote:

Orijinalden alıntı: selo224

1100 tl puanım birikti adios da yurtdışına beraber çıkacak bir arkadaş arıyorum tek gitmek çok keyifli olmayacak çünkü ilk gidişim olacak düşünen arkadaşlar yeri ve zamanı uyarsa pm den iletişime geçebiliriz.. (istanbulda yaşıyorum öğretmenim)

122 tl puanım var bende ilk defa gitme düşüncesindeyim ama avrupa 199tl yüzünden 23 mayıs 31 mayıs gibi düşünüyorum. hedef olarak barselonaya kilitlenmiş durumdayım . henüz kesinleştiremedim. ilgilenenler için ;
    10-12 mayısta f1 var
    22-26 mayıs primavera sound müzik fesitvali var (hazirandaki sonar kadar olmasada)

şunuda ekleyeyim 11-19 mayıs otomobil fuarı

off offf ne güzel konular bunlar f1 tekli gezmeler şeytan dürtüyor 340 tl var..

• quote:

Orijinalden alıntı: uniqlo

quote:

Orijinalden alıntı: Eros34

quote:

Orijinalden alıntı: selo224

1100 tl puanım birikti adios da yurtdışına beraber çıkacak bir arkadaş arıyorum tek gitmek çok keyifli olmayacak çünkü ilk gidişim olacak düşünen arkadaşlar yeri ve zamanı uyarsa pm den iletişime geçebiliriz.. (istanbulda yaşıyorum öğretmenim)

Kardeş o puana sana ülkeyi verirler, yalnız kalmazsın

Gs ya da fb taraftariysan en azindan gonul verdigin renklerin deplasmandaki maclarini izlersin.
    Ornek gs icin ist- italya ya da ispanya gidis donus icin 199 puana ucak, 3 gece icin 250 puana otel, 3 gunlukte araba kiralama madem puan bol soyle yuksek hacimli bi arac icinde 150-200puan harca :)) eh daha ne olsun diil mi?

Alıntıları Göster
    flood olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netkit -- 16 Mart 2013; 21:48:03 >

• Acil yardım arkadaşlar:
    1200 TL lik bilet alacağım. Anladığım kadarı ile yaklaşık 400 puana ihtiyacım var. Benim puanlarım ise 100.
    300 puanı hangi aşamada nasıl borçlanacağım? Yani önce avans puan mı istemem lazım, yoksa biletleri puanla alacağım deyince yetmediği için otomatik mi borçlanıyorum?
    Biletleri bugün almam lazım.
    Şimdiden teşekkürler.
  • abi ordan otomatik düşüyolar avans puanınız yeterse sayet.avans puanınızda limitinize bağlı.fakat nasıl bugün alcaksınız.kapalı olmuyomu bbi saatten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirogluhalit

abi ordan otomatik düşüyolar avans puanınız yeterse sayet.avans puanınızda limitinize bağlı.fakat nasıl bugün alcaksınız.kapalı olmuyomu bbi saatten sonra

Cevabınız için teşekkür ederim. Evet gündüz yapılabileceğini şimdi gördüm ben de.
    Yani şimdi ben puanla alıyorum diyeceğim, onlar önce 100 puanı harcayacak, sonra 300 avans puan verecek. (Limitim 10.000 TL, orada sorun yok).
    Doğru anlamış mıyım?
  • evt aynen öle.kalanı avansolarak onlar alacak abi.senin bişey yapmana gerek yok.
  • Arkadaslar...
    World puanlarim artmaya devam ediyor...
    Haziran ayinda balayina ITALYA planimiz var ucak biletinin bir tanesini World puanla digerini de adios ile alip puan kazanmistim...
    Simdi sira geldi Hotele... ITALYA da iki kisi balayi icin onerebileceginiz hoteller var midir...
    Hoteller genelde eski ve pahali gorunmekte. Henuz SETURla baglantiya gecmedim.
    Puan biriktirmeye bir muddet daha devam edecegim ama en azindan kac puana ihtiyacim olacagini bilmek istiyorum
    ITALYA ya giden arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim...
    Adiossss.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: antgokhan07

Arkadaslar...
    World puanlarim artmaya devam ediyor...
    Haziran ayinda balayina ITALYA planimiz var ucak biletinin bir tanesini World puanla digerini de adios ile alip puan kazanmistim...
    Simdi sira geldi Hotele... ITALYA da iki kisi balayi icin onerebileceginiz hoteller var midir...
    Hoteller genelde eski ve pahali gorunmekte. Henuz SETURla baglantiya gecmedim.
    Puan biriktirmeye bir muddet daha devam edecegim ama en azindan kac puana ihtiyacim olacagini bilmek istiyorum
    ITALYA ya giden arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim...
    Adiossss.........

Italya icin tavsiyem sudur hocam, hesabinizi cok iyi yapmaya calisin, birde yorgan ayak olayi var ya sormayin gitsin. 4 sene once otel ve ucak bileti haric 2200 euro gitmisti 13-14 gunde, yani basit bir yemekten siradan aktivitelere, taksisine varana dek cidden otellerde bile asiri pahali. Karayipler ya da uzakdoguyla fiyatlar ayniya gelecektir. Italya tam bi para tuzagi memleket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 16231624162516261627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.