Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (1624. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.077
Favori
5.538.228
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kAr_gA

26 temmuzda tr- chicago, dönüş 15 ağustos new york-tr olsa:

1- Temmuz Amerika kampanyasıyla başlayıp ağustos tüm dünya kampanyasıyla bitirsek 449TL puanla bilet alabilir miyiz?
    2- Aynı şehirden döneceksiniz diye bir koşulları oluyor mu bu tür kampanyalarda?

kardeş nereden bakıyoruz bu şekilde uçak biletlerine ben thy sayfasında bir türlü bulamadım. bende new yorka gidip 3-4 gün gezip chicagodan dönmeyi tercih edebilirim.
  • quote:

1- Temmuz Amerika kampanyasıyla başlayıp ağustos tüm dünya kampanyasıyla bitirsek 449TL puanla bilet alabilir miyiz?
    2- Aynı şehirden döneceksiniz diye bir koşulları oluyor mu bu tür kampanyalarda?

kardeş nereden bakıyoruz bu şekilde uçak biletlerine ben thy sayfasında bir türlü bulamadım. bende new yorka gidip 3-4 gün gezip chicagodan dönmeyi tercih edebilirim.
  • Multi city-trip olarak aratin, biletika, ucuzabilet gibi ya da expedia lastminute.com dan daha da detayli bulabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotblastmain

quote:

Orijinalden alıntı: mertali

quote:

Orijinalden alıntı: hotblastmain

Güncel yurtdışı WP bilgisi:

8-11 Nisan Dubai
    Pegasus ile gidiş dönüş 2 kişi : 500 TL WP
    Ramada Plaza Jumeirah Beach Residence Hotel : Kahvaltı dahil (3 gece) 445 TL WP.

Çarpan 3,08-3,10 civarı.

Düşündüğüm otellerden biriydi dönüşünüze izlenimlerinizi bekliyorum..

Mutlaka yazarım merak etmeyin. Fiyat olarak bence iyi. booking'deki yorumlar da güzel. Lokasyon olarak övmüşler ki bence önemli.
    Bakalım :)

Şubat sonu wp ile aynı bölgede Hilton Jumeirah Residences'da kaldım.

http://www3.hilton.com/en/hotels/uae/hilton-dubai-jumeirah-residences-DXBBRHI/index.html

Yukarıdaki adresten resimlere bir bakın...
    Diamond üyesi olduğum için suit odaya upgrade ettiler.
    Yatağa yatınca sağ pencereden Burj el arap ve palimye adası, karışımdaki pencereden deniz görüyordum.
    Oda 200m2'den fazlaydı, içinde 2 yatak odası, 3 banyo, 1 mutfak, çamaşır makinesine kadar vardı.
    Otellin ön tarafındaki Hilton Jumeirah Resort'un plajınıda kullanabiliyordum.
    Otele sabah 8'de gittik, kahvaltı yapana kadar odayı hazırladılar, çıkış günüde akşam 6'de çıkıp, havalimanında Holiday Inn'de kaldık.

Ramada'da sahil boyu yürüyüş yolunun (The Walk) ilerisinde görünüyordu.

Biraz puanlarınıza kıyacaksanız, Jumeirah bölgesinde bir otel kesinlikle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oksit

quote:

Daha ben de bakmadım, bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

quote:

Orijinalden alıntı: deimos

arkadaşlar merhaba,

ankara-münih-cenevre-toronto şeklinde bir uçuş için transit schengen vizesi almak gerekir mi?

arkadaşım iki aktarma olduğu için vize gerektiğini söyledi ama daha önce bu şekilde uçan var mı vizesiz?

Havaalanlarından çıkış yapmayıp transit devam edecekseniz sadece son varış noktasına (Kanada) vize gerekir. Yalnız Münih-Cenevre uçuşundan şüpheliyim. İsviçre Şengene dahil değil ...
    Daha önce Ankara-Münih-San Diego uçtum. Münih te havaalanında 8 saat bekledim, vize gerekmedi tabii. Ya da benzer şekilde İstanbul-Frankfurt-Londra, Ankara-Doha-BKK uçtum, aktarmalarda birşey sormadılar vs.vs.

Bir de neden bu kadar çok aktarmalı uçuyorsunuz onu anlayamadım.

Ben de daha önce San Diego'ya Münih üzerinden uçtum, en son Kanada'ya gelirken yine Münih aktarmalı uçtum. Gerçi ikisinde de schengen vizem vardı ancak tek aktarma olduğunda vize gerekmediğini biliyorum. Zaten soruda da sorduğum gibi iki aktarma olduğunda durumun ne olduğunu merak ediyordum. idata'dan ve lufthansa'dan aldığım bilgiye göre iki aktarma olunca transit vize gerekiyormuş. Seyahat edecek arkadaşım pazartesi günü vizeye başvuracak. Uçağı cuma günü, umarım yetişir.

Neden iki aktarma olduğuna gelirsek, Lufthansa bir gün Münih-Toronto uçuşu yaparken diğer gün Cenevre-Toronto uçuşu yapıyor. Yani her uçuş gün aşırı yapılıyor. Arkadaşımın seyahat edeceği gün diğeri vardı. Direk uçuş yoktu. O zaman düşünemedik böyle bir ihtiyaç olacağını.

Ayrıca İsviçre bir süre önce Schengen bölgesine dahil oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deimos -- 16 Mart 2013; 0:04:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onnumara

bookinturkey.com'dan da arama yaptım. Küba için ağustos ayında 2500 liralık limit dahilinde iki seçenek var: Aeroflot ve Air Canada. Air Canada hem vize istemesi hemde aktarma esnasında bir gece konaklama gerektirmesi nedeniyle elenince geriye sadece Aeroflot kalıyor. O da belirli günler için mümkün. Tek seçenek aeroflot iken bileti şimdiden almalı mıyız yoksa bir indirim mi beklemeliyiz? KLM, Air France gibi şirketlerin promosyon yapma ihtimali nedir sizce?

Valla durumu netleştirir netleştirmez biletleri almayı dusunuyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magic2

arkadaşlar adios 800 tl limitli bir karta ne kadar avans verir ? ( otel rezervasyonları için ) acil cevap verebilirseniz çok sevinirim çok teşekkürler .

bir Allahın kulu bimiyo mu ya ?
  • quote:

quote:

arkadaşlar adios 800 tl limitli bir karta ne kadar avans verir ? ( otel rezervasyonları için ) acil cevap verebilirseniz çok sevinirim çok teşekkürler .

bir Allahın kulu bimiyo mu ya ?

Bilen bir Allah'ın kulu ilk sayfaya yazmış hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: datox

Arkadaşlar YKB Resmen Play Kampanyası puanlarımın üzerine yattı.

28 Şubat tarihinde kayıt açtırdım, 3 İşGünü içerisinde dönüş yapacağız dediler, her aradığımda "işleminiz sonuçlanmamış, işleminizin takibi için gerekli yere mail atıyorum, aranıcaksınzı" deyip başlarından savıyorlar. 15 gün oldu hiç birşey olmuyor.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Şikayetvar'a yazmayı düşünüyorum.

tüketici hakem heyetine gidin.bankalara bu sıralar bir şey oldu.hiç bir şekilde müşteriye çözüm konusunda,özellikle haklıysanız yardımcı olmuyorlar.başlarından savmak için oyalıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan400

http://www3.hilton.com/en/hotels/uae/hilton-dubai-jumeirah-residences-DXBBRHI/index.html

Yatağa yatınca sağ pencereden Burj el arap ve palimye adası, karışımdaki pencereden deniz görüyordum.
    Oda 200m2'den fazlaydı, içinde 2 yatak odası, 3 banyo, 1 mutfak, çamaşır makinesine kadar vardı.
    Otele sabah 8'de gittik, kahvaltı yapana kadar odayı hazırladılar, çıkış günüde akşam 6'de çıkıp, havalimanında Holiday Inn'de kaldık.

Biraz puanlarınıza kıyacaksanız, Jumeirah bölgesinde bir otel kesinlikle tavsiye ederim.

2 kişi için bu tip oteller sorun olmuyor ama çocuklarda girince işin içine afaki rakamlar çıkıyor...
    Bakalım nasip ilk önce uçak sonra otel işini halledeceğim..Eylül gibi planlıyorum..Sıcaklar artmaya başlamıştır dubaide..
    Holiday inn i uçak geç kalktığı için mi tercih ettiniz? sanırım pegasus 3 de falan kalkıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: atakninja

Hoşbulduk canlar.. Bende geldim aranıza.. Deli gibi alışveriş yaparım worldcard kullanırım.. Fishcarddan hediye çıkar diye 5 senedir hayal kurdum olmadı daha mantıklı kartlarla yola devam etmeye karar verdim bende :)

Hoşbulduk @isolayn007 @simonbolivar01 özellikle sizler :)

Hoşgeldin dostum, alışveriş deneyimlerinden burada da yararlanırız, en kısa sürede otel satın alacak performanslar bekliyoruz senden
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertali

quote:

Orijinalden alıntı: erkan400

2 kişi için bu tip oteller sorun olmuyor ama çocuklarda girince işin içine afaki rakamlar çıkıyor...
    Bakalım nasip ilk önce uçak sonra otel işini halledeceğim..Eylül gibi planlıyorum..Sıcaklar artmaya başlamıştır dubaide..
    Holiday inn i uçak geç kalktığı için mi tercih ettiniz? sanırım pegasus 3 de falan kalkıyor..

THY ile dönüş, sabah 8:20.
    Son gün gece yarısı uyanmaktansa, orada kalmayı tercih ettim.

• quote:

Aradım, seyahat hattı 2si ayrı kampanya birleştremiyoruz dedi.
  • quote:

Aradım, seyahat hattı 2si ayrı kampanya birleştremiyoruz dedi.
  • quote:

çoklu uçuşa şuradan bakabiliyoruz

https://online.turkishairlines.com/internet-booking/start.tk?multi=1&lang=TR

THY sitesi son 1-2 yılda iyice yavanlaşmaya başladı.

Öncelikle çoğu havayolu firmasında bulunan uçuş haritasını kaldırdılar, şimdi de çoklu uçuş bağlantısına ana sayfadan ulaşamıyorsunuz. Web sitesi daha sade ve işlevsel hale gelmeliyken, giderek daha karışık ve işlevsiz hale geliyor. Hadi bakalım, daha neler göreceğiz...

Bu arada siz üstadlara bir sorum olacak, daha önceki sayfalarda bahsedilen open-jaw'ı çoklu uçuş ile yapabiliyoruz. Stop-over için bu tür bir seçeneğimiz var mı ? Ayrı havayolları olursa o zaman stop-over olmuyor da ayrı biletler mi oluyor? Süreleri biz tercih edebiliyor muyuz ? Ayrıca kampanyalardaki bu madde "Kampanya dahilindeki biletlerde aktarma noktasında gece konaklama yapılamaz." stop-over'ı mı engelliyor yoksa stop-over yaparsanız masraflar sizi ilgilendirir demek mi istiyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzyville

Selam arkadaşlar , HGS geçiş hareketlerini internet bankacılığından göremiyor muyuz?

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan ?????
  • quote:

quote:

Selam arkadaşlar , HGS geçiş hareketlerini internet bankacılığından göremiyor muyuz?

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan ?????

hgs geçişlerini sadece burdan görebilirsin:

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/

buraya üye ol görebilirsin başka da hiçbi yerde göremezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Krombacher

quote:

çoklu uçuşa şuradan bakabiliyoruz

https://online.turkishairlines.com/internet-booking/start.tk?multi=1&lang=TR

THY sitesi son 1-2 yılda iyice yavanlaşmaya başladı.

Öncelikle çoğu havayolu firmasında bulunan uçuş haritasını kaldırdılar, şimdi de çoklu uçuş bağlantısına ana sayfadan ulaşamıyorsunuz. Web sitesi daha sade ve işlevsel hale gelmeliyken, giderek daha karışık ve işlevsiz hale geliyor. Hadi bakalım, daha neler göreceğiz...

Bu arada siz üstadlara bir sorum olacak, daha önceki sayfalarda bahsedilen open-jaw'ı çoklu uçuş ile yapabiliyoruz. Stop-over için bu tür bir seçeneğimiz var mı ? Ayrı havayolları olursa o zaman stop-over olmuyor da ayrı biletler mi oluyor? Süreleri biz tercih edebiliyor muyuz ? Ayrıca kampanyalardaki bu madde "Kampanya dahilindeki biletlerde aktarma noktasında gece konaklama yapılamaz." stop-over'ı mı engelliyor yoksa stop-over yaparsanız masraflar sizi ilgilendirir demek mi istiyor ?

Stopover'in anlami aktarma noktasinda 24 saatten fazla kalmaktir.

24 Saatin altinda kalislar istege bagli oşsa bile stopover sayilmaz.

Kampanyadaki "gece konaklama yapilamaz" stopover anlamina geliyor. Stopover'a kesinlikle izin yok. Bali'ye SQ ile giderken Sinagpur'da 3 gun kalamazsin. United ile San Francisco'ya giderken New York'ta 2 gece kalamazsin. British Airways ile Toronto'ya giderken Londra'yi da 4 gun gezeyim diyemezsin.

Ama ucuslarini ayarlamayi basarirsan 23:59 dakika kalabilirsin. Bu stopovera girmez.

Ben gecen sene kullandigim bilette, Santiago, Sili'ye giderken Atlanta'da 18 saat kaldim. Ayni kural orada da vardi ama setur bir sorun yaratmadi.

Stopover kullanilan havayolu ile ilgli degil, kalis suresi ile ilgli bir terim.

• 
Sayfa: önceki 16221623162416251626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.