Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar [ANA KONU] (223. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.072
Cevap
171
Favori
328.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar bir oyun vardı, fps tarzında. Bir bölümü aklımda kalmış, kalanı kadarını anlatayım.

Kadın bir karakteri oynuyorduk, elimizde altıpatlar bi silah vardı. Çöl gibi bir yerde sarayımsı bir yeri basıyorduk, beyaz elbiseli (Araplara benzeyen) adamlar koruyordu mekanı.

bu arada oyunu 2004-2007 yılları civarında oynamışımdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saul_goodmann -- 8 Haziran 2021; 12:32:54 >
  • belki hatırlayan çıkar.. 2002 2004 arası oynadığım oyunda karlı bir dağda kadın karakteri etrafa tıklayarak hareket ettiriyorduk yine tıklayarak tek odun üstünde dengede kalarak yamaçtan geçtik bir ev bulduk evin içinde tıklanabilir öğelere bakarken yeniden kapıyı açınca bir anda ayı kapıda belirdi ve yeniden kapattık arkadan çıkmaya çalışıyorduk bu kadarını hatırlayabildim sanırım escape room tarzı bir şeydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt

No One Lives Forever 2 de çok güzel oyundu bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

baktım ama değil hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: panter20

belki hatırlayan çıkar.. 2002 2004 arası oynadığım oyunda karlı bir dağda kadın karakteri etrafa tıklayarak hareket ettiriyorduk yine tıklayarak tek odun üstünde dengede kalarak yamaçtan geçtik bir ev bulduk evin içinde tıklanabilir öğelere bakarken yeniden kapıyı açınca bir anda ayı kapıda belirdi ve yeniden kapattık arkadan çıkmaya çalışıyorduk bu kadarını hatırlayabildim sanırım escape room tarzı bir şeydi.

Syberia serisi olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given35

selamlar bi oyun vardı böyle turuncu topraklı uzay gibi bi yerde geçiyordu istilacılar falan vardı değişik araçlar falan açık dünya sayılabilecek bi oyundu bi hatırlayamadım ismini

Red Faction: Guerrilla olabilir mi?

• Mesajı yazdıktan hemen sonra (oyunu aramaya başladıktan ise çook uzun zaman sonra) oyunu buldum :)

Oyunun adı Konuşan Hindi fakat oyuna erişebileceğim herhangi bir yer bulamadım eğer bulan olursa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

Herkese selamlar,

Aradığım oyun gayet eski 2005-2006 yıllarında oynadığımı anımsıyorum.

Bilgisayarda oynanan Türkçe seslendirmeli click/point (tıklayarak oynanan) türünde bir oyundu. Oyunda kümeste yaşayan bir grup hindinin hikayesi anlatılıyordu. Hindiler yaşadıkları boş ve anlamsız hayattan bezmişti, aralarından bir hindi onları eğitiyordu okuma yazma falan öğretiyordu daha sonra sahiplerinin onları besleyip yenilmeleri için satacağı bilincine vardıkları için kümesten kaçmaya karar veriyorlardı.

Oyunla alakalı hatırladığım sahneler şu şekilde:

1- Oyunun bir sahnesinde (başlangıç olabilir) akşam puslu mavi renklerin hakim olduğu bir havada kümesin dışını görüyorduk. Bir baykuş vardı ağacın dalında ona tıklayınca uçup kaçıyordu. Kurtlar uluyordu daha sonra kümesin içine giriyorduk ve oradaki olaylar başlıyordu.

2- Yem kovasını hindilerin olduğu yere bırakarak onları besliyorduk. Yem atınca kümesin sahibinin sesinden "Yiyin ve semirin semirdikçe daha çok yiyin büyüyün ki sizi satayım" tarzı bir cümle duyuyorduk. "Semirin" dediğine eminim :)

3-Bir sahnede beyaz bir tahtada A B C yazıyordu öğretmen olan hindi harfleri gösteriyor A deyince diğer hindiler de A diyordu bu şekilde tekrar ettikleri bir eğitim sahnesi vardı.

Umarım bulmama yardımcı olursunuz, oyunun daha çok eğitimsel/hikaye üzerine bir oyun tarzı vardı. Zamanında okullara dağıtılmış tarzda bir oyun olma ihtimali var fakat emin değilim. O dönem Türkçe seslendirmesi olan oyunlar pek fazla değildi çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalax -- 8 Haziran 2021; 4:41:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Syberia serisi olabilir mi?

Alıntıları Göster
    nokta atışı bir yanıt hocam hiç umudum yoktu müthiş bir şekilde tespit ettiniz tebrik ederim teşekkür ederim. aynı aklımda kalan kare de buydu zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: panter20

nokta atışı bir yanıt hocam hiç umudum yoktu müthiş bir şekilde tespit ettiniz tebrik ederim teşekkür ederim. aynı aklımda kalan kare de buydu zaten

Alıntıları Göster

Bahsettiğiniz yıllarda bir şekilde elime geçmişti, sanırım ya bir dergi CD'sinden çıktı. Evde internet yokken böyle şeyler nimetti. Siz anlattıkça kafamda o anılar canlandı.  

Rica ederim ne demek.  

• quote:

Red Faction: Guerrilla olabilir mi?

Alıntıları Göster

evet buydu çok teşekkürler çok detayını hatırlayamadım o halde buldunuz çok teşekkür ederim tekrardan sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given35

evet buydu çok teşekkürler çok detayını hatırlayamadım o halde buldunuz çok teşekkür ederim tekrardan sağolun

Alıntıları Göster

Zamanında çok oynamıştım. Turuncu topraklı, uzaylı, açık dünya deyince bu şekilde bir tek bu geldi aklıma. Rica ederim.

maalesef hocam bu da değil, biraz daha anımsamaya çalışıyorum neler vardı diye ama bu kadarı kalmış aklımda. sanırım kalacak öylece bulamadan

• Ya bi oyun vardı taaaa ne zamandır arıyorum boruları birleştiriyoduk sonra her bölüm sonunda yunan heykelleri gibi heykeller yapıypdul

• Ya bi oyun vardı boruları birleştiriyoduk sonra her bölüm sonunda yunan heykelleri gibi heykeller yapıyoduk

• quote:

Zamanında çok oynamıştım. Turuncu topraklı, uzaylı, açık dünya deyince bu şekilde bir tek bu geldi aklıma. Rica ederim.

Alıntıları Göster

ben de çok oynamıştım remastered çıkmış indirdim

• Arkadaşlar bir penaltı oyunu vardı. Ps1 veya Ps2 zamanlarıydı sanırım. Şut çekip puanları vuruyorduk. Penaltıyı kaçırınca Japonca bir kaç şey söylüyordu hatta kuzenlerle dalga geçerdik "Ağzına s*çmazsam" diyo kaçırınca burada falan diye   Sanırım oyuncunun sırtından görüyoduk tps açısı vardı, kaleyi de cepheden görüyorduk yani bildiğimiz fifa penaltı şekli olması lazım ama oyunla ilgili hatırladıklarım bunlar. Çok bi umudum yok  

• quote:

Orijinalden alıntı: Spawn2

Arkadaşlar bir penaltı oyunu vardı. Ps1 veya Ps2 zamanlarıydı sanırım. Şut çekip puanları vuruyorduk. Penaltıyı kaçırınca Japonca bir kaç şey söylüyordu hatta kuzenlerle dalga geçerdik "Ağzına s*çmazsam" diyo kaçırınca burada falan diye   Sanırım oyuncunun sırtından görüyoduk tps açısı vardı, kaleyi de cepheden görüyorduk yani bildiğimiz fifa penaltı şekli olması lazım ama oyunla ilgili hatırladıklarım bunlar. Çok bi umudum yok  

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 7 Temmuz 2021; 23:46:10 >
  • 2.kez yazıyorum bende

1. sene 1999 ile 2003 arası bir cd içinde shaware diye demo oyundu, 2 boyutlu uzayda geçen bir savaş oyunuydu, bir uzay mekiğini kontrol ediyorduk, sağa sola aşağı yukarı hareket edip, haritanın sonunda nükleer bomba işareti olan bir şeyi almaya çalışıyorduk, kuyruğa takılıp iple, onu en yukarı savaşarak götürmeye çalışıyorduk, senelerdir arıyorum bir türlü bulamadım.

2.Bir diğer oyun ise puzzle tarzı idi, bir kuzu vardı, yavrularını başkabir kutunun içinden bulmacaları çözerek çıkarmaya çalışıyorduk, görünüşleri pamuk gibi bembeyaz duruyordu.

3.oyun ise ekranda 2 fare vardı, co op olarak 2 kişilik oynanabiliyordu, alta bulunan kutuları kendi renklerimizi kaplatmaya çalışıyor sonra diğer fareye sataşıyorduk, pcde vardı.

teşekkürler, umarım bulabilen olur  

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

.

Alıntıları Göster

Yok hocam benim hatırladığım oyun sadece penaltı üzerineydi

• Merhabalar. Sene 2002 yada 2003. Tam hatırlamıyorum ama buzlu bir bölümü vardı savaşıyorduk. Araç kullanmada vardı sanki. Buzlar kırılıp suya düşme vardı. Hatırlayan çıkar mı

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.