Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.390
Cevap
140
Favori
239.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1637
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 140
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • X kare (371 mesaj) Mustafa277 (230 mesaj) trancenden (95 mesaj) pspsexer (65 mesaj) siberarmi (35 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2149 mesaj) Mobil (984 mesaj) Tablet (43 mesaj) Mini (136 mesaj) Uygulama (139 mesaj)
  • @
10 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Oyun Genel ve Diğer türler >> Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar [ANA KONU]
Giriş
    3572 Mesaj

Bir ihtimal

• Yarbay
    2049 Mesaj

Yok hocam , yanlış hatırlamıyorsam kamera daha uzaktı , karakter daha küçüktü , ayrıca böyle kayan ekran değil de ekran ekran ilerleniyordu sanırım.

Sadece daralan mağara duvarlarına değmeden ilerleme mantığı vardı , tabi 35 yıl olmuş unuttuğum şeyler vardır detay yazarken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wither -- 18 Ekim 2020; 20:44:27 >
    |
    |
    pspsexer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3572 Mesaj

Commodore 64 oyun havuzu benzer oyun çok ama anlatılana uyan bu diğer dalgıç oyunlarında genelde ekran sabitti oynamış varsa yazsın....diğer oyun da house of the dead 2 PC versiyonu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 18 Ekim 2020; 20:54:45 >

• Yarbay
    2049 Mesaj

Bu da değil ama andırıyor , sanırım bu kadar balık yoktu deniz anası tarzı şeyler mi vardı öyle bir şey.

|
    |
  • Yarbay
    7192 Mesaj

Yok bu üçü de değil. İlgin için sağol bu arada. Oyun 2D idi bu arada ki zaten o dönem 3d oyun yoktu, Wolfenstein 3D bile çıkmamıştı, 87-88 yılıydı sanırım.

|
    |
    ekostros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3572 Mesaj
    tamam şakayı bırakalım.

Hero of the golden talisman

Commodore 64 te o kadar çok dalgıçlı oyun var ki dalgıçlar federasyonu duysa bayraklarına commodore 64 resmi koyarlar.gördüğünüz gibi her tanıma uyuyorlar.hayattan bıkan c64 e oyun yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 19 Ekim 2020; 1:50:13 >

• Yarbay
    2049 Mesaj

Sanırım 10 bin civarı oyun çıkmıştı Commodore 64'e , bizimkisi samanlıkta iğne aramak gibi.Son eklediğin de değil malesef hocam , yine de sağol.

Oyun bu kadar detaylı değildi zaten , sadece su altı mağarası ve içinde soldan sağa ilerleyip duvarlara dokunmamaya çalışan bir dalgıç.Sanırım sarı renk ağırlıklıydı oyunda , hayal meyal hatırlıyorum tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wither -- 19 Ekim 2020; 22:20:37 >
    |
    |
  • Yarbay
    7242 Mesaj
    arkadaşlar bir kaç kere daha sormuştum uzun zaman önce yine sormak isterim;

eskiden atari salonlarında bir tip street fighter vardı chunli dönen tekme attığında veya ryu/ken yaptığında böyle aduketler falan çıkıyordu aşırı tempolu bir versiyonu vardı.. hatta guile alexpu mu ne attığında düz gitmiyor böyle aşağı yukarı dalgalı dalgalı giderdi ve arka arkaya 2 3 tane bile atabilirdik.. bunun tam ismini bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3572 Mesaj

Bu street fighter 2 oyunlari hack versiyon değişik ek isimleri var mesela golden edition.

https://www.youtube.com/results?search_query=Street+fighter+hack&app=desktop

Tam liste burada

Aha sari renk dedi sahitsiniz.. kısaca ne kadar çok oyun gorduyseniz bilmek o kadar zorlaşıyor.

Scuba dive olabilir sari renk arka planli

Bu arada forum mobil video ekleme yeni sistemi iyi çalışmıyor 15 denemede anca kabul etti yuklenen resimlerde silinmiyor.yazılımcılara duyurulur.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/dd/af/e7/ddafe71a3732366efefd28a5d33411c5.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 20 Ekim 2020; 2:13:58 >

• Er
    1 Mesaj

Arkadaşlar adını hatırlayamadığım bir oyun var. Tarif edeyim;

2005 yıllarında oynuyordum. Mavi bir robot kullanıyorduk TPS oyunuydu. Hem uçabildiğimiz hem karadan gidebildiğimiz bir oyundu. Oyun sürekli yeni bir hedef veriyor ve ona gidiyorduk. Burayı savun şurayı yok et tarzı görevler vardı. Robotun ince elips aşağı doğru incelen bacakları vardı. Silahları falan vardı. Ne zamandır arıyorum hala bulamadım. Hangi oyun olabilir lütfen yardım edin.

• Yarbay
    3572 Mesaj
    Akla front mission ve robots oyunlari geliyor.ama seçenek tonla.

Sanmiyorum ama Akla en gelmeyecek olanı yazalım.pek ucmaz ama pepsi man.arkadaşlar devam etsinler platform sormadan yazıp kacayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 20 Ekim 2020; 3:20:5 >
    |
    |
  • Yarbay
    2049 Mesaj

Bu da değil hocam ama mağara kısımları andırıyor.Emeğin için saol yine de.Ben de google'a ne yazdıysam bulamadım zaten , çıkmayacak sanırım.

|
    |
  • Yarbay
    3572 Mesaj
    bu da onun custom bir oyun olduğunu anlatır...bazı kişiler programcılar veya yazılım sirketleri resmi olmayan commodore 64 oyunlari üretmiş ve yaymıştır bu oyunların sayisi bilinmemektedir hatta hala bunu yapan var.

• Yarbay
    2049 Mesaj

Yok hocam bu oyunu o dönem bir çok atari salonunda gördüm.Sanmıyorum custom olduğunu.Tabi atari salonu dediğim o dönem , içinde Commodore 64 olan tahta kabinler.

|
    |
  • Yarbay
    3572 Mesaj
    Tahta kabinlerin içine de custom oyun kasedi takılabilir o devri biliyorum tahta kabini açınca görülüyordu her sey.bu oyunu oynamış biri yanıt verebilir biz de oynadiysak bile aklımızda kalmamış.sebebi ayni tur çok oyun olmasi linkteki listeye bak

https://www.youtube.com/playlist?list=PLhu6P10OJO01v6b7SU4ca6lJy8T3RqOQ_&app=desktop

Olmazsa 2.5 saat suren tüm c64 oyunlari videosu var tabii bunlara resmi olmayan oyunlar dahil değil.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=cr4lxRO6kVI

Başarılar.c64 derya deniz bu kadar kısıtlı bir cihazda bu kadar çeşit gerçekten şaşırtıcıydi.sebebi cihazın programlama temelli olması yani açık.

Ustteki linklerde belki görürsün.bu tur kayalı magarali dalgıçlı sıralamaları yaparsak forum server i duman çıkarabilir bu oyunu oynamış olan hatırlar.c 64 cihazi nin disinda ben salonda en çok kabinlerde river raid yie ar kung fu wizard of wor takilirdim datasette i hala hatırlarım bazılarında atari 2600 bazılarında c64.en cok tutanlar bunlardi salondan hatırlayan yazsın.benim aklımda olan tanima uyan dalgıçlık oyunlari usttekilerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 21 Ekim 2020; 2:32:48 >
    |
    |

• Çavuş
    74 Mesaj
    Eskiden oynadığım oyunda kurtçuklar vardı birbirimizi bombalardık.Roketatar,bomba falan vardı.Worms diyenler var ama 3 boyutlu olması lazım oyunun.Başka bir şey hatırlamıyorum adı ne olabilir?

• Yarbay
    4197 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8099EF3D8

Eskiden oynadığım oyunda kurtçuklar vardı birbirimizi bombalardık.Roketatar,bomba falan vardı.Worms diyenler var ama 3 boyutlu olması lazım oyunun.Başka bir şey hatırlamıyorum adı ne olabilir?
    worms 3d veya worms 4 mayhem'dir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    74 Mesaj

Mayhem olabilir,benziyor görselleri.Ikisini de indirip bakayım.Bir de bir oyun vardı kadın bir karakteri GTAdaki gibi kontrol ediyorduk.Başta bir tapınak gibi bir yere girip silahla köpek falan öldürüyorduk.Arada halatla bir yerlere falan tırmanıyorduk.O hangisi olabilir tahmininiz var mı? Başka bir sey hatirlamiyorum:(

|
    |
    X kare kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3572 Mesaj
    Tomb raider mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 21 Ekim 2020; 22:2:14 >
  • Çavuş
    74 Mesaj

Evet çok benziyor ama grafikleri falan epey iyiydi hatırladığım kadarıyla.Fakat serinin adı tomb raidermış.Teşekkür ederim 

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,844
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.