Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar [ANA KONU] (195. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.072
Cevap
171
Favori
328.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kimse bilemesin dile mi anlatıyorsun? Hani amaç oyunu bulmaksa düzgün anlat. Hard truck apocalips. Oyun bu ise söyle. Çünkü anlattığından hiç bir şey anlaşılmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınızı alıp ortadan kaybolmayın. Hepimiz evde oturuyoruz. Teşekküre gerek yok sadece olabildiğince çabuk doğru yanlış diye cevap verin. Emek veriyoruz burda.

• Arkadaşlar merhaba, aradığım lanet oyunu hiçbir yerde bulamayınca hırs yaptım belki siz bulabilirsiniz diye umut ediyorum.

Bundan yaklaşık 15-18 yıl önce (tarihi tam olarak hatırlamıyorum ancak o zamanlar çocukluğumun geçtiği yer aklımda) eğitim oyunu oynuyordum bilgisayardan Türkçeydi.

İçerisinde uzay gemisinde geçen matematik oyunu (geminin camında hesap, alttaki butonlarda da cevaplar vardı), kayıp eşyaları bulduğumuz tuhaf müzikli bulmaca oyunu (sanırım evde geçiyordu takat malikane tarzı bir yerdi), çocukların birbirlerine balon atıp renklerinin ne olduğunu bulmaya çalıştığımız bir oyun daha vardı.

Ben bu oyunu babamın arkadaşının verdiği cdlerden yüklemiştim, eğitim seti tarzında bir şey olduklarını hatırlıyorum ama emin değilim. 2002-2005 arasında kullandığımı hatırlıyorum ama oyun daha önceden çıkmış olabilir.

İnternetten ne ararsam bulamadım bir türlü, umarım aranızda bilen duyan vardır çok mutlu olurum.

Düzenleme: Aradan 20 yıl geçtiği için hatırladıklarım da yazdıklarım da yarım yamalak olmuş. Bu bahsettiğim oyunlar set halindeydi ayrı ayrı yüklenmiyordu. Oyun tamamen Türkçeydi ama sonradan mı çevrildi yoksa yerli bir oyun muydu hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woida -- 16 Mayıs 2020; 13:12:0 >

• Mustafa277 M kullanıcısına yanıt
    Yok dostum bu deil bu yandan bakmali benimki bu gta bakisli olandi bide boyle bu kadar renkli deildi cöl gibi bir yerde geciyordu

• Woida W kullanıcısına yanıt
    Matematikli uzay gemili oyun math blaster olabilir. Türkçe sürümü varmı bilmiyorum. İşin aslı çok aramama rağmen Türkçe eğitim oyunlarına dair bir iz bulamadım. Oyunları vakti zamanında oynadık. Emek emek tercüme edilmişlerdi. Hiç iz bırakmadan nasıl kaybolurlar, niye kaybolurlar...

Cevabın için teşekkür ederim, math blaster'e çok benzettim ben de baktığımda. Türkçe eğitim oyunlarını arattığımda sadece son nesil oyunları görüyorum maalesef, bahsettiğim set 5-6 oyundan oluşuyordu tek bir "launcher" üzerinden hepsine geçiş yapabiliyorduk. Emin olamamakla beraber math blaster bahsettiğim setin içerisindeki oyunlardan biriydi.

Yanlışlıkla karşıma çıkarsa çok rahatlayacağım
  • Benim hatırlayamadığım 2 oyun var biraz bahsedeceğim en ufak fikri olan paylaşırsa sevinirim.

İlki bir savaş oyunuydu ilk bölümlerinde elinde bıçak ile başlıyordu bu bıcağı düşmana atıp onları öldürebiliyordu daha sonra ki bölümlerde tab tuşuna basarak karakter değiştirebiliyordu mesela uzaktan sniperken taba basıp siperdeki karaktere geçebiliyordu bu sadece bir bölümlük olabilir tam hatırlayamıyorum.

İkincisi büyük karıncalar yada karıncaya benzeyen yaratıklar yada örümcekler dünyayı istila ediyordu onlara ateş ederek öldürüyorduk bu oyundan baska bir sey hatırlamıyorum ama hafızamda yer edindi ve bu oyunu çok hatırlamak istiyorum umarım gördüğüm bir rüya değildir.
  • horoskope kullanıcısına yanıt
    İkinci oyun pek çok şey olabilir edf earth defence force oyunlarına bir bak.

İlk oyun commandos olabilir, incelersiniz müsait olunca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yanıtlarınız için teşekkür ederim, ilk oyun fps tarzı, ikinci oyun arkadasında dediği gibi edf earth defence oyunlarından biri 👍

Commandos: Strike Force, birkaç tane daha böyle oyun var. Detay vermezsen kimse bilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa277

Commandos: Strike Force, birkaç tane daha böyle oyun var. Detay vermezsen kimse bilemez.
    Benim oyun o degil dostum cevap vermistimde bakabilirmisin yine

• WoLFLyCris12 kullanıcısına yanıt
    Final fantasy Chokobo yaz sürdüğün deve kuşu buysa oynadığın oyun o seriden değilse bilemeyeceğim.

• WoLFLyCris12 kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=CUb6OGteRsQ&app=desktop

Anladığım kadarıyla senin oyunun türü action rpg, bu adam onarlı onarlı epey bir ps 2 action rpg listesi yapmış. Bu videolara bak aradığını bulduğunda bana da haber ver hangisiymiş merak ettim.

• Yalvarıyorum bulalım yıllardır aklımda.şimdi sıralıyorum hatırladıklarımı:
    1)oyun simgesi kelebekti ama o icon farklı olabilir herkeste
    2)minyon askerler vardı mario gibi dümdüz ilerliyordum bazı araçlara binirdim tank falan oluyordu genelde ve lav silahıyla ateş ediyordum falan.askerleri vurunca bir şeyler düşüyordu galiba hatırlamıyorum sadece o güzel his kaldı aklımda.
    Küçük askerler ve sürekli savaşmak.hatırlayamıyorum bir türlü

Edit:polisler de vardı galiba.açılış ekranı mı mavi kelebekti simgesimi acayip kafam karışık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helallokma -- 19 Mayıs 2020; 10:24:15 >
  • helallokma H kullanıcısına yanıt
    Metal slug, bu oyun değil ama benziyormu. Hangi özellikleri farklı.

Daha küçük karakterlerdi galiba ve görüntüsü bayağı farklıydı.yani koştura koştura gidiyordum lavla normal silahlarla ateş ediyordum.yani çok tuhaf ya bir türlü hatırlayamıyorum

• bende de bir oyun var rpg türünde biraz asyamsıydı sanırım nioh'a benziyor diyebilirim ikiz kardeşimiz vardı ve onunla da oynayabiliyorduk. karakterlerden birinin eli yaraydı metin 2 sura gibi sanırım. zor bir kurbağa bossu görevi vardı kesinlikle nioh değil oyun eski ama grafikleri iyiydi
  • Mert Dutal kullanıcısına yanıt
    brothers a tale of two sons

buldum teşekkürler baya yanlış anlatmışım çocuktum izlerken bilgiler yanlış kazınmış aklıma oyun Devil May Cry

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.