Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (86. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
20.004
Cevap
782
Favori
1.599.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coldness

quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Şimdi bir film arıyorum tarihi sanırım 2000-2008 yılları olması lazım çünkü ben bu filmi bir akşam geç saatlerde Kanal D de izlemiştim , konu şu şekildeydi.

Film gerçek bir yaşam öyküsüydü sanırım ve bir kaç çocuk vardı bunlar kanalizasyon da insanları hapsediyorlardı , korku , gerilim tarzı bir filmdi. Çocukların yaşları da fazla büyük değildi hatırladıklarım bunlar. Filmi hatırlayan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar

Bilgisi olan yok mu

Bu izlediğiniz film bir fransız filmi miydi? ben bahsetiğiniz gibi bir film izlemiştim. filmin başında birlikte yaşayan bir çifte korkutuyorlar sonra bahsettiğiniz gibi kanalizasyona götürüp öldürüyorlardı. Filimin adı benim izlediğim dvd de others diye geçiyordu ancak arama yaptım bulamadım nette asıl ismini bulursam yazarım.

Şimdi fransız filmimi hatırlamıyorum ama dediğiniz isime bende baktım bulmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

quote:

Orijinalden alıntı: turker03

Beyler bunları hatırlayan varsa.....

İlki domuzlar vardı çiftlikte bunlar kendilerini yönetiyolar belli kuralları var insanlarla ticaret yasak filan daha sonra bi kaç yasaları yavaş yavaş değiştiriyodu köpeklerle darbe yapıyolardı filan...

İkincisi cnbc-e de izlemiştim iki tane çocuk paralarını sokaktaki mazgalın altına düşürüyo oradam almaya çalışıyolar(iran ve ya arap sinaması olabilir)

Üçüncü olarak film afrikada geçiyodu çocukları zorla halı dokumacısı olarak çalıstırıyolardı borçlarına karşı, halıları sattıkları halde hatalı diye daha fazladan çalıştırıyolardı küçük kızlara tecavüz filan ediyodu bunları çalıştıran adam.Çocuk kaçma filan çalışıyodu

anlattığına göre ilki Hayvan Çiftliği kitabının film uyarlaması olmalı bu olabilir mi:http://www.imdb.com/title/tt0204824/
    üçüncüsü benim de kaç yıldır bulamadığım birkaç filmden biri

evet dostum saol sanırım ilk film buydu, 3. olarak bahsettim filmi de bayadır arıyorum eğer bulursam sana pm atarım veya buraya yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kQpuK

quote:

Orijinalden alıntı: Berk_DH

quote:

Orijinalden alıntı: kQpuK

Bir film vardı bir emlakçı bir daireyi 2 kişiye satıyodu.biri erkek diğeri kadın.basrolde bu 2 kişi oynuyor.ikisinin ilk karşılaştığı anı hatırlıyorum.ikiside aynı evde dustan cıkmıs ve cıplaklar.kazara birbirlerine carpısarak karsılasıyorlar.(cıplak halde).

Teklif ~ The Proposal ~ (2009) ?

Doğru cok tesekkürler...

Bende bunu yazmak için girmiştim hatta sandra bullock oynuyodu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enerjidenizi

Hatırlayamadığım iki film ve bir dizi film var.

1 Birincisi yabancı bir film. Seneler önce seyretmiştim. Sarışın genç bir kızla esmer bir adam sanırım birinden saklanırken tepeden bir yüzük düşüyordu ve genç kız bunun kader olduğunu söyleyip yanındaki adama aşık oluyordu. Adam kızı sevmiyordu fakat kızı seven böyle mafya kılıklı zengin bir adam vardı. Sonunda kız kendini sevmeyen o adamla evlenmek üzereyken vazgeçip kendisini gerçekten seven diğer adamla evleniyor.

2 Bu dizifilm(yabancı) de çok uzun yıllar önceydi. Bir baba, anne ve iki yetişkin çocukları ile birlikte askeri birlik gibi bir şeylerden sürekli kaçıyorlardı ve her yeni bölümde farklı bir topluluğa veya boyuta giriyorlardı. Mesela bir keresinde kadınların yönettiği bir şehre girdiler. Bu şehirde erkekler asansöre binemiyorlar, yarı çıplak dışarda dolaşamıyorlar ve kuralları çiğneyince yakalanıp satılıyorlardı. Bir keresinde de insanların vücudundan enerji alan üstün teknolojili bir şehre girmişlerdi. Buna benzer bir diziydi. Hep kaçıyorlardı. Bilimkurgu ve fantastik bir diziydi.

3 Diğer bir film de Angeli adında sarımsı kızıl saçları olan genç bir kadının maceraları işleniyordu. Bu film sanırım seri şeklindeydi. İnternette aradım bulamadım. Konusu çok eskiydi. Böyle 1500 lü yıllar felan. Bu genç kadın birilerinden hatta bir şeylerden kaçıyordu. Sonra bir arap ülkesinde esir tüccarlarınca yakalanıp satılıyordu. Satıldığı kişi aslında heryerde aradığı sevgilisiydi. Sevgilisinin bir ayağı aksıyordu galiba. Kız bir ara bir arap emirine esir düşüyordu...Filmde "timothy dalton" oynuyordu fakat o filmi bir türlü bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

2. si sanırım Doctor who dizisi olabilir bu tür fantastik bir dizi olarak aklıma gelen ilki oldu.

Hayır o değil fakat buldum Otherworld (1985)
    http://www.youtube.com/watch?v=fHDg_Vo72j0

Diğer ikisini haala arıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.
  • filmde Bir ailenin çocuğu oluyor, çocuk biraz büyüyüp 2-3 yaşlarına gelince anne ve babası çocukta özel güçler olduğunu farkediyor, hatta birgün çocuğun babası birşey tamir ederken parmağını hafiften yaralıyor ve çocuk gelip babasının parmağını tutuyor ve birkaç saniye sonra parmak iyileşiyor, hatırladığım başka bir sahne de: çocuk tahminen 10-15 yaşlarına geldiği zaman arkadaşlayla göl gibi bir yere gidiyorlar, orada yüzerken arkadaşları bu çocukla dalga geçmeye başlıyor (yada dışardan başka birileri gelip suyun içine girip çocuğa sataşıyorlar tam haırlamıyorum) bu esnada çocuk ellerini suyun yüzeyine koyuyor ve bir anda su kaynayıp fakırdamaya başlıyor diğer çocuklar korkup kaçıyor

filmi 90′larda trt de izlemiştim. altın madolyonlu ya da tılsımlı çocuk gibi bir adı vardı ama orjinal ismi olmadan bulamıyorum. malum bizimkiler ilgisiz çeviriyorlar hala orjinal isimleri…

kafa yoran herkese şimdiden teşekkürler…
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Şimdi bir film arıyorum tarihi sanırım 2000-2008 yılları olması lazım çünkü ben bu filmi bir akşam geç saatlerde Kanal D de izlemiştim , konu şu şekildeydi.

Film gerçek bir yaşam öyküsüydü sanırım ve bir kaç çocuk vardı bunlar kanalizasyon da insanları hapsediyorlardı , korku , gerilim tarzı bir filmdi. Çocukların yaşları da fazla büyük değildi hatırladıklarım bunlar. Filmi hatırlayan varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar

Bilgisi olan yok mu

Bu izlediğiniz film bir fransız filmi miydi? ben bahsetiğiniz gibi bir film izlemiştim. filmin başında birlikte yaşayan bir çifte korkutuyorlar sonra bahsettiğiniz gibi kanalizasyona götürüp öldürüyorlardı. Filimin adı benim izlediğim dvd de others diye geçiyordu ancak arama yaptım bulamadım nette asıl ismini bulursam yazarım.

Şimdi fransız filmimi hatırlamıyorum ama dediğiniz isime bende baktım bulmadım

evet filmin aslını buldum. filmin orjinal adı ils(them)' miş. http://www.izafet.com/vizyondaki-filmler/35707-onlar-ils-them.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldness -- 1 Şubat 2012; 20:49:03 >
  • Merakla beklediğim film ismini tekrar hatırlatmak istiyorum. Filmi hayal meyal hatırlıyorum.Genç bir kadın bir yerlere gidiyor.Tabii bu dönem filmi.Kıyafetler falan ''muhteşem yüzyıl'' gibi..Biraz mistik ve gotik tarzındaydı film.Karanlıkta kalmış sırlar falan işleniyordu.Genç bir kadın yeni bir kasabaya gidiyor burada küçük bir erkek çocuk var ve orada yaşayan hayalet gibi bir adam var bu adam çocuğa zarar vermek istiyordu.Çocuk filmin sonunda bu adamla karşılaşıyordu ve çocuğun yüzünde garip şeyler oluyordu.Kadın çocuğa sarılıyordu.Bu filmi tv'de izledim.(kanal a,show,kanal d) olabilir. gece kuşağında 2000-2005 yılları arasında bir kaç kez izlemiştim. Bu filme benzer bir film izlediğini hatırlayan arkadaşlar bile söylesin lütfen artık çok sıkılmaya başladım çünkü çok uzun zamandır arıyorum.

Arkadaşlar başka sormak istediğim bir film daha var.Film ''mavi göl'' olabilir.Tek hatırladığım sahnesi kadın ve adam bir ada da yalnızlardır.Birgün kavga ederler adam biryerlere gider.Döndüğünde kumsalda insan iskeletleri görür ve kadının olduğunu sanar çok üzülür.Kadın sonra o yaptıkları barakadan çıkar.Adam çok şaşırır ve sevinir.Mavi gölü izledim böyle bir sahnesi yok.lütfen yardım.
  • Bahsettiğiniz ikinci filmde mavi göl olma olasılığı yüksek ama belki 7 gün 6 gece filmi var o tarz bir film. Buna benzer bir film daha var ismi sevgili Claudia olacaktı.
  • Ya yok mu bilen. Kaç haftadır bunu arıyorum :(

Filmde bir grup genç var. Başını kaçırdığım için tahminimce birileri ölüyor bu gruptan diye düşünüyorum.
    Sıra sıra ölüyorlar galiba... Ve biri de katili arıyor.
    Kızlardan biri sürekli sete gidiyor; oyuncu. Katili arayan da sete gidip o kızı uyarıyor. Sıra sende diyor, bir erkekten şüpheleniyor. .
    Sonra araba (hatta minibüs tarzı bişey, karavan da olabilir) kovalamacası başlıyor. minibüsü bir kadın kullanıyor ve katil diye bu minibüsün peşine düşüyor..
    Kovalamaca bi evde bitiyor.

Ve bu andan itibaren filmi izlerken isyan etmeye başlıyorum.

Katili arayan kız bi sandalyede bağlanmış, sırayla öldü sandığı tüm arkadaşları etrafında, ellerinde silahlar, katilin sen olduğunu biliyorduk filan diyorlar. :S
    Hepimiz başka bi katil bizi öldürmüş gibi yaparak seni şaşırttık ve köşeye kıstırdık filan diyorlar :S
    Oyuncu olan kızın setinden makyaj malzemeleri filan kullanmışlar vs..

İsyanım ılımlılaşmaya başlarken bir şok daha yaşıyorum..
    Bağlı kız daha agzını acamadan elinde silah olan arkadaşlarından biri kızı korkutmaya çalışırken silahı ateş alıyor. Ve bağlı halde duran kız ölüyor.

Grup birbirine giriyor bu silahı kim doldurdu bunun boş olması gerekiyordu filan diye...

Fakat son planda silahı ateş alan çocugu arabasında haince gülümserken görüyoruz...

Başını izleyemediğim bu acayip virajlı filmi, izlemek istiyorum...
    Hatırlayan var mı?
  • Küçükken kanald de izlediğim bir filmdi. 2000 li yılların başıdır. Filmde bilim adamı gibi biri var. Bir metroda olağan dışı şeylere rastlıyor ve metroyu incelemeye başlıyor. Ve bir böcek-yaratık karışımı bir canlının yuvasına rastlıyor. Bir grupla o yuvaya gidiyolar, hatta bir tanesini öldürüp üzerlerine sürüyolar, diğer yaratıklar kokularından tanımasın diye. Hatta filmin sonunda 1 tane yaratık kalıyordu onuda raylarda tren eziyordu ve bitiyordu diye hatırlıyorum.

Tekrardan izlemek istiyorum filmi ama bu detay dışında hiçbir film hatırlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Küçükken kanald de izlediğim bir filmdi. 2000 li yılların başıdır. Filmde bilim adamı gibi biri var. Bir metroda olağan dışı şeylere rastlıyor ve metroyu incelemeye başlıyor. Ve bir böcek-yaratık karışımı bir canlının yuvasına rastlıyor. Bir grupla o yuvaya gidiyolar, hatta bir tanesini öldürüp üzerlerine sürüyolar, diğer yaratıklar kokularından tanımasın diye. Hatta filmin sonunda 1 tane yaratık kalıyordu onuda raylarda tren eziyordu ve bitiyordu diye hatırlıyorum.

Tekrardan izlemek istiyorum filmi ama bu detay dışında hiçbir film hatırlamıyorum.

Galiba aradığın film bu
    http://www.imdb.com/title/tt0119675/
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Küçükken kanald de izlediğim bir filmdi. 2000 li yılların başıdır. Filmde bilim adamı gibi biri var. Bir metroda olağan dışı şeylere rastlıyor ve metroyu incelemeye başlıyor. Ve bir böcek-yaratık karışımı bir canlının yuvasına rastlıyor. Bir grupla o yuvaya gidiyolar, hatta bir tanesini öldürüp üzerlerine sürüyolar, diğer yaratıklar kokularından tanımasın diye. Hatta filmin sonunda 1 tane yaratık kalıyordu onuda raylarda tren eziyordu ve bitiyordu diye hatırlıyorum.

Galiba aradığın film bu
    http://www.imdb.com/title/tt0119675/

Evet hocam eyvallah
  • merhaba üstadlarım, benimde cok zaman önce izlediğim ama adını hatırlayamadıgım bir film var 10-15 sene önce izlemiş olabilirim sanırım. hatırladığım kadarıyla;

4-5 çocuk evin tavan arasında bi define haritası buluyolar. Sonra defineyi bulmak için yer altına inip bulmaya çalışıyolar. En sonunda da dilek için para atılan bi yerin ordan çıkıyolar.

hatırlayan bir arkadaşım varsa yardım ederse çok sevinirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: xboxhunter

merhaba üstadlarım, benimde cok zaman önce izlediğim ama adını hatırlayamadıgım bir film var 10-15 sene önce izlemiş olabilirim sanırım. hatırladığım kadarıyla;

4-5 çocuk evin tavan arasında bi define haritası buluyolar. Sonra defineyi bulmak için yer altına inip bulmaya çalışıyolar. En sonunda da dilek için para atılan bi yerin ordan çıkıyolar.

http://www.imdb.com/title/tt0089218/
  • Aradıgım film hatırladıgım kadarıyla adam ormanda gorillerle yaşadıgı ve gorillerle birlikte insanlara saldırdıgı için tımarhaneye kapatıyorlar adam aslında gorilleri ailesi gibi görüp onları korumaya çalıştıgı için saldırıyor adam hafif uzun beyaz saçlı biraz yaşlıydı bu filmi hatırlayan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hadron

quote:

Orijinalden alıntı: xboxhunter

merhaba üstadlarım, benimde cok zaman önce izlediğim ama adını hatırlayamadıgım bir film var 10-15 sene önce izlemiş olabilirim sanırım. hatırladığım kadarıyla;

http://www.imdb.com/title/tt0089218/

hocam vallahi helal olsun ne diyim çok teşekkürler...
  • Herkesin filmine çare olan bu forumda neden benim sorularım gözardı ediliyor?! Eminim ki arkadaşlar bahsettiğim filmi izleyen ya da bilen ''film kurdu'' arkaşın olduğunu biliyorum.Gerçekten çok uzun zamandır arıyorum.Artık bende meraktan öte saplantı haline geldi. film güzeldi konusunu hatırlayamadığım için tekrar izlemek istiyorum.

Merakla beklediğim film ismini tekrar hatırlatmak istiyorum. Filmi hayal meyal hatırlıyorum.Genç bir kadın bir yerlere gidiyor.Tabii bu dönem filmi.Kıyafetler falan ''muhteşem yüzyıl'' gibi..Biraz mistik ve gotik tarzındaydı film.Karanlıkta kalmış sırlar falan işleniyordu.Genç bir kadın yeni bir kasabaya gidiyor burada küçük bir erkek çocuk var ve orada yaşayan hayalet gibi bir adam var bu adam çocuğa zarar vermek istiyordu.Çocuk filmin sonunda bu adamla karşılaşıyordu ve çocuğun yüzünde garip şeyler oluyordu.Kadın çocuğa sarılıyordu.Bu filmi tv'de izledim.(kanal a,show,kanal d) olabilir. gece kuşağında 2000-2005 yılları arasında bir kaç kez izlemiştim. Bu filme benzer bir film izlediğini hatırlayan arkadaşlar bile söylesin lütfen artık çok sıkılmaya başladım çünkü çok uzun zamandır arıyorum.

Arkadaşlar başka sormak istediğim bir film daha var.Film ''mavi göl'' olabilir.Mavi göl tarzındaydı.Tek hatırladığım sahnesi kadın ve adam bir ada da yalnızlardır.Birgün kavga ederler adam biryerlere gider.Döndüğünde kumsalda insan iskeletleri görür ve kadının olduğunu sanar çok üzülür.Kadın sonra o yaptıkları barakadan çıkar.Adam çok şaşırır ve sevinir.Mavi gölü izledim böyle bir sahnesi yok.lütfen yardım.

Orijinalden alıntı: wingtsun85

Aradıgım film hatırladıgım kadarıyla adam ormanda gorillerle yaşadıgı ve gorillerle birlikte insanlara saldırdıgı için tımarhaneye kapatıyorlar adam aslında gorilleri ailesi gibi görüp onları korumaya çalıştıgı için saldırıyor adam hafif uzun beyaz saçlı biraz yaşlıydı bu filmi hatırlayan varmı

filmi kendim buldum

Instinct (1999)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskar034

Herkesin filmine çare olan bu forumda neden benim sorularım gözardı ediliyor?! Eminim ki arkadaşlar bahsettiğim filmi izleyen ya da bilen ''film kurdu'' arkaşın olduğunu biliyorum.Gerçekten çok uzun zamandır arıyorum.Artık bende meraktan öte saplantı haline geldi. film güzeldi konusunu hatırlayamadığım için tekrar izlemek istiyorum.

Merakla beklediğim film ismini tekrar hatırlatmak istiyorum. Filmi hayal meyal hatırlıyorum.Genç bir kadın bir yerlere gidiyor.Tabii bu dönem filmi.Kıyafetler falan ''muhteşem yüzyıl'' gibi..Biraz mistik ve gotik tarzındaydı film.Karanlıkta kalmış sırlar falan işleniyordu.Genç bir kadın yeni bir kasabaya gidiyor burada küçük bir erkek çocuk var ve orada yaşayan hayalet gibi bir adam var bu adam çocuğa zarar vermek istiyordu.Çocuk filmin sonunda bu adamla karşılaşıyordu ve çocuğun yüzünde garip şeyler oluyordu.Kadın çocuğa sarılıyordu.Bu filmi tv'de izledim.(kanal a,show,kanal d) olabilir. gece kuşağında 2000-2005 yılları arasında bir kaç kez izlemiştim. Bu filme benzer bir film izlediğini hatırlayan arkadaşlar bile söylesin lütfen artık çok sıkılmaya başladım çünkü çok uzun zamandır arıyorum.

Arkadaşlar başka sormak istediğim bir film daha var.Film ''mavi göl'' olabilir.Mavi göl tarzındaydı.Tek hatırladığım sahnesi kadın ve adam bir ada da yalnızlardır.Birgün kavga ederler adam biryerlere gider.Döndüğünde kumsalda insan iskeletleri görür ve kadının olduğunu sanar çok üzülür.Kadın sonra o yaptıkları barakadan çıkar.Adam çok şaşırır ve sevinir.Mavi gölü izledim böyle bir sahnesi yok.lütfen yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 4 Haziran 2012; 15:28:39 >
  • arkadaşlar ben bir film arıyorum izleyeli baya bi oldu filmin konusu şöyle: bir tane genç kız vardı hastanede yatıyordu ama ölmemişti onun evine taşınan bir gence ruhu gözüküyordu evimde ne işin var falan diyordur filmin sonunda kızla erkek gül bahçesinde öpüşüyordu galiba bu filmi bulursanız çok sevincem
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.