Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (847. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
16 Misafir (6 Mobil) - 10 Masaüstü6 Mobil
5 sn
19.991
Cevap
780
Favori
1.594.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 845846847848849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu filmi yıllardır arıyorum ve bulan yok

film 1900’ ya da 1920’lerde amerikada geçiyor (avrupada olabilir). bir kadın kimsesiz sokak çocuğunu kocası öldüğünde dışarıya atıyor. sonra manavcıyla dost oluyor ve manavcı gerçek annesini ve babasını bulmasına yardımcı oluyor. çocuk birkaç kere yetiştirme kurumuna girip çıkıyor.

filmin sonunda ise babası denizci, annesi ünlü bir piyanist çıkıyor. hatta çocuk annesi olduğunu bilmediği halde çiçekle onun önüne geliyor ve annesinin şoförü yanlışıkla çocuğa çarpıyordu. sonra gerçek annesi olduğu anlaşınca mutlu mesut yaşıyorlardı.

bu filmi 2010 dan beri forum sitelerine yazıyorum ama kimse bulamıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu şöyle ; kadının 4-5 kız kardeşi var kızkardeşlerinin birinin düğününne bekar katılmamak için koca arıyor , sanırım kadın hostes ,sürekli uçakla başka şehirlerde zengin koca adaylarıyla görüşüyor uçaklara hep geç kalıyor koşturuyor son anda felan yetişiyor ... sonuçta çocukluk arkadaşına aşık , çocuk buna tenekeden bi yüzük vermiş onla yeniden evlilik teklif ediyor... sonunda düğüne yanlız katılıyor ''koca bulamadım ama kendimi buldum'' gibi bişey söylüyor ... finalde şöyle bir sözleri var '' bu adam 30 sene aynı kamyonete binecek fakir ama 30 sene de aynı kadını beni sevecek''
    izleyen bilen var mı acaba??
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirProtein

konu şöyle ; kadının 4-5 kız kardeşi var kızkardeşlerinin birinin düğününne bekar katılmamak için koca arıyor , sanırım kadın hostes ,sürekli uçakla başka şehirlerde zengin koca adaylarıyla görüşüyor uçaklara hep geç kalıyor koşturuyor son anda felan yetişiyor ... sonuçta çocukluk arkadaşına aşık , çocuk buna tenekeden bi yüzük vermiş onla yeniden evlilik teklif ediyor... sonunda düğüne yanlız katılıyor ''koca bulamadım ama kendimi buldum'' gibi bişey söylüyor ... finalde şöyle bir sözleri var '' bu adam 30 sene aynı kamyonete binecek fakir ama 30 sene de aynı kadını beni sevecek''
    izleyen bilen var mı acaba??
    teşekkürler
    The Wedding Date (2005)
    Benzer bir hikaye ama acaba bu mudur?
  • obili O kullanıcısına yanıt
    ararken bu filmede baktım ...bu film değil...cevabın için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paul Muaddib

bu filmi yıllardır arıyorum ve bulan yok

film 1900’ ya da 1920’lerde amerikada geçiyor (avrupada olabilir). bir kadın kimsesiz sokak çocuğunu kocası öldüğünde dışarıya atıyor. sonra manavcıyla dost oluyor ve manavcı gerçek annesini ve babasını bulmasına yardımcı oluyor. çocuk birkaç kere yetiştirme kurumuna girip çıkıyor.

filmin sonunda ise babası denizci, annesi ünlü bir piyanist çıkıyor. hatta çocuk annesi olduğunu bilmediği halde çiçekle onun önüne geliyor ve annesinin şoförü yanlışıkla çocuğa çarpıyordu. sonra gerçek annesi olduğu anlaşınca mutlu mesut yaşıyorlardı.

bu filmi 2010 dan beri forum sitelerine yazıyorum ama kimse bulamıyor
    Defalarca yanlış iz üstünden aramışım. Kısmet bugüneymiş
    https://www.imdb.com/title/tt0205190/

Ufaklik (1999)
    Kruimeltje

Amerika değil Hollanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

Merhaba.
    Teşekkür ederim soran arkadaşa yardım edeyim derken bana da ilginç bir film göstermiş oldunuz.

Yalnız, 50 defa sorulmuş ve yanıtlanmış olması bir şeyi ifade etmiyor. Yanlış görmemişsem bu başlık 840 kusur sayfadan oluşuyor(şimdilik) ve yine yanlış aklımda kalmamışsa (mesaj yazarken bilgileri göremiyorum) 2009 yılında açılmış. Bir insanın, bunca sayfayı okuyup aradığı filmi bulabilmesi imkansıza yakın. Ben bu foruma, bu başlık nedeniyle üye oldum. En başından okumaya başladım. Şu anda bir aydan uzun süredir düzenli olarak başından beridir okuyorum, daha yarısına gelemedim.

Şimdi arkadaşa kızmaya gerek yok. Hadi hadi iyi eğlenceler sıkmayın canınızı

Alıntıları Göster
    Kızgın gibi göründüysem benim hatam. Sadece bu film düzenli olarak sürekli soruluyır gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

Defalarca yanlış iz üstünden aramışım. Kısmet bugüneymiş
    https://www.imdb.com/title/tt0205190/

Ufaklik (1999)
    Kruimeltje

Amerika değil Hollanda.

Alıntıları Göster
    hocam yemin ederim bu filmi bulmak için burada açtığım konu sayısı 50 yi geçmiştir. çok teşekkür ederim minettarın sana 🙏🏼

• Paul Muaddib kullanıcısına yanıt
    Rica ederim . Aradığını bu kadar içten ve ısrarla arayanlardan birine katkıda bulunabilmek güzel . 1 veya 2 kişi daha hatırlıyorum böyle ısrarla arayan ama bulamamıştım sanırım onların filmlerini .

• Eski bir anime.
    Bir çocuk bir grupla yolculuk yapıyor. Hızlı koşan bir adam var. Çok uzağı gören keskin nişancı bir okçu ve kulağı çok büyük iyi duyan bir adam vardı.
  • 133T 313554R kullanıcısına yanıt
    Sonradan buldum bu filmdi. Güzel tespit teşekkürler
  • çocukken izlediğim için hakkında çok bir detay hatırlamıyorum. bu filmi bulmak biraz zor olacaktır.filmde çıplak bir adam olduğunu(çırılçıplak değil de tanga gibi bir beyaz külot ile poposu gözüküyordu) ve o çıplak adamı bir makinenin içinde bir yerlere ışınlandığını hatırlıyorum. tabi tek başına bir makine yoktu etrafında uzay roket fırlatılırken insanların olduğu gibi bir sürü insan vardı ve hesaplama falan yapıyolardı. artık ışınlanma değilde zaman yolculuğu da olabilir. bir de bir sahnede bu çıplak adam suda yıkanıyordu. başka bir şey hatırlamıyorum. bulabilen olursa hoş olur ama sanımıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuchobi

çocukken izlediğim için hakkında çok bir detay hatırlamıyorum. bu filmi bulmak biraz zor olacaktır.filmde çıplak bir adam olduğunu(çırılçıplak değil de tanga gibi bir beyaz külot ile poposu gözüküyordu) ve o çıplak adamı bir makinenin içinde bir yerlere ışınlandığını hatırlıyorum. tabi tek başına bir makine yoktu etrafında uzay roket fırlatılırken insanların olduğu gibi bir sürü insan vardı ve hesaplama falan yapıyolardı. artık ışınlanma değilde zaman yolculuğu da olabilir. bir de bir sahnede bu çıplak adam suda yıkanıyordu. başka bir şey hatırlamıyorum. bulabilen olursa hoş olur ama sanımıyorum.
    12 monkeys (1995) olabilir .

• obili O kullanıcısına yanıt
    az önce baktım da evet bu filmi daha önce izlediğime eminim ama birçok şeyi yanlış hatırlıyormuşum. neyse teşekkürler.
  • Günlerdir arıyorum bulamadım. Lütfen yardım edin. Kafayı yiyeceğim :D

Film şöyle: Ressam bir kadın var sosyetik sergi açıyor. Eşi çok sallamıyor bunu. Daha sonra kadın eski eşinden bir kitap alıyor ve okumaya başlıyor. Eski eşi bu kitapta kadınla olan ilişkisini farklı bir hikaye ile anlatıyor.

Eski eşi hakkında bilgi: yazar, zengin olmayan normal bir insan. Kadın eski eşi ile evlenirken gerçekten aşık ve inancı tam yazar olacağı konusunda fakat bir süre sonra adama olan inancını kaybediyor ve ayrılıyorlar.

Kadının annesi zaten istersen evlen ama bu adam senin ihtiyaçlarını karşılayamaz felan diyor. Kadın ayrılıp bu sergisini felan çok sallamayan adamla evleniyor. Bu arada yazardan da hamileymiş çocuğuda aldırıyor şeklinde bir durum var.

Asıl olay bu film bunu işliyor.

AMA film şöyle yazarın eski eşine gönderdiği kitabı anlatarak yukarıdaki konuyu işliyor. Kitaptaki hikayede şu şekilde: Yanlış hatırlamıyorsam adam karısı ve kızını alıp tatile çıkıyor. (amerika olabilir). Hava kararmış yolculuk devam ederken arkadan mustang vari (net hatırlamıyorum) bir araba bunları sıkıştırıyor. Bu da selektör yapıyor. Sonra mustang vari arabadaki adamlar bunları taciz edip yoldan çıkarıyor. Arabadan inip geliyorlar ve pencereyi açmasını söylüyorlar açmayınca lastiğini patlatıyorlar. Sonra bunları arabadan indiriyorlar. lastiği tamir edip kızla kadını kendi arabalarına alıyorlar adamda haydutlardan biriyle onları takip ediyor kendi arabası ile. Sonra adamı başka bir yere atıyor bu haydut. arabayı da götürüyor. Adam karısı kızı ve arabası olmadan 2-3 gun çölde yürüyüp bir kasabaya varıyor. şerifle felan konuşuyor. olay yerine felan gidiyorlar. Bu haydutlara tabi hemen ulaşamıyorlar.

Araları hatırlamıyorum. İlerleyen yerlerde kızın ve kadının tecavüz edilip öldürülmüş cesedini buluyorlar. Haydutun arkadaşının biri ile elebaşını yakalıyorlar ama ellerinde delil yok. Polisin ömrü az kalmış ve meslekten atılma pahasına adama yardım ediyor. sonra haydutu elerinden kaçırıyorlar. Adam haydutu karısına ve kızına tecavüz ettiği karavanda kıstırıyor. Haydutta şöyle yaptım böyle yaptım diye anlatıyor ve tetiği çekmeye cesaretin yok diyor. İlk başta ceseret edemiyor kavga dövüş derken bizim adam yaralanıyor ama tetiğide çekip öbür adamı öldürüyor. Kitabın konusu bu.

Biri yardım etsin bulamıyorum bu filmi. Eski bir film de değil. Nasıl bulamam kafayı yiyecem.
  • arkadaşlar merhaba, 2004-2012 (evet biraz fazla bir yıl aralığı oldu) yılları arasında büyük ihtimalle cnbc-e'de yayınlanmış olan bir anime film arıyorum. filmden hatırladığım bir sahne; ejderha festivali sahnesi, film fantastik bir filmdi ve bu sahnede o festivaldeki ejderha canlanıyor gibi bir durum vardı.
    yıl aralığının fazla olması sebebi ise; cnbc-e'de yayınlanan animeler şeklinde google'da arama yaptığımda zamanında yayınlanan filmlerin 2006'da howl's moving castle yayınlanmış (onu izlediğimi biliyorum ve ismini de o günden beri biliyorum) ve 2011'de de steamboy yayınlanmıştı ki aradığım film bu da değil.
    aradığım film bunlardan biri değil özetle:
    -howl's moving castle
    -spirited way
    -steamboy
    -metropolis
    -Tekkonkinkreet

ayrıca filmin son sahnesinde, insanlar birer birer sevimli küçük hayvanlara dönüşüyordu. tavşan, sincap, kunduz vs gibi.

ejderha festivallerinde kullanılan ejderha maketlerinden bir örnek
  • Merhaba benimde hatırlayamadığım bir film var.

Film 10 Cloverfield Lane filmi gibi kapalı bir mekanda bir grup insan içinde geçiyor. Sonradan dışarı çıkıyorlar ama ummadıkları bir dünya ile karşılaşıyorlar.
    Tam hatırlamıyorum ama bunlar kendilerini bir uzay görevinde sanıyor. Çıktıklarında dünyada mahvolmuş bir durumda buluyorlar. tam terside olabilir.
  • merhabalar bana yardımcı olursanız çook çook makbule geçer

şimdi film amerikan filmi olması lazım , cocukluktan alıyorlardı erkekleri yetiştirip asker yapıyorlardı ama özel kuvvetlerdi yani çok özel asker oluyorlardı sonra bir komutan gelip artık robot asker kullanıcaz hem maliyeti daha düşük diyordu ve bunları yarıştırıyorlardı robotlar kazanınca bunları uzayda biyere bırakıyorlardı bi tanesi hayatta kalıyordu sonra işgal için gelen robotları öldürüyodu
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratsahinnnn

merhabalar bana yardımcı olursanız çook çook makbule geçer

şimdi film amerikan filmi olması lazım , cocukluktan alıyorlardı erkekleri yetiştirip asker yapıyorlardı ama özel kuvvetlerdi yani çok özel asker oluyorlardı sonra bir komutan gelip artık robot asker kullanıcaz hem maliyeti daha düşük diyordu ve bunları yarıştırıyorlardı robotlar kazanınca bunları uzayda biyere bırakıyorlardı bi tanesi hayatta kalıyordu sonra işgal için gelen robotları öldürüyodu
    Soldier (1998)https://www.imdb.com/title/tt0120157/
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoru998

Günlerdir arıyorum bulamadım. Lütfen yardım edin. Kafayı yiyeceğim :D

Film şöyle: Ressam bir kadın var sosyetik sergi açıyor. Eşi çok sallamıyor bunu. Daha sonra kadın eski eşinden bir kitap alıyor ve okumaya başlıyor. Eski eşi bu kitapta kadınla olan ilişkisini farklı bir hikaye ile anlatıyor.

Eski eşi hakkında bilgi: yazar, zengin olmayan normal bir insan. Kadın eski eşi ile evlenirken gerçekten aşık ve inancı tam yazar olacağı konusunda fakat bir süre sonra adama olan inancını kaybediyor ve ayrılıyorlar.

Kadının annesi zaten istersen evlen ama bu adam senin ihtiyaçlarını karşılayamaz felan diyor. Kadın ayrılıp bu sergisini felan çok sallamayan adamla evleniyor. Bu arada yazardan da hamileymiş çocuğuda aldırıyor şeklinde bir durum var.

Asıl olay bu film bunu işliyor.

AMA film şöyle yazarın eski eşine gönderdiği kitabı anlatarak yukarıdaki konuyu işliyor. Kitaptaki hikayede şu şekilde: Yanlış hatırlamıyorsam adam karısı ve kızını alıp tatile çıkıyor. (amerika olabilir). Hava kararmış yolculuk devam ederken arkadan mustang vari (net hatırlamıyorum) bir araba bunları sıkıştırıyor. Bu da selektör yapıyor. Sonra mustang vari arabadaki adamlar bunları taciz edip yoldan çıkarıyor. Arabadan inip geliyorlar ve pencereyi açmasını söylüyorlar açmayınca lastiğini patlatıyorlar. Sonra bunları arabadan indiriyorlar. lastiği tamir edip kızla kadını kendi arabalarına alıyorlar adamda haydutlardan biriyle onları takip ediyor kendi arabası ile. Sonra adamı başka bir yere atıyor bu haydut. arabayı da götürüyor. Adam karısı kızı ve arabası olmadan 2-3 gun çölde yürüyüp bir kasabaya varıyor. şerifle felan konuşuyor. olay yerine felan gidiyorlar. Bu haydutlara tabi hemen ulaşamıyorlar.

Araları hatırlamıyorum. İlerleyen yerlerde kızın ve kadının tecavüz edilip öldürülmüş cesedini buluyorlar. Haydutun arkadaşının biri ile elebaşını yakalıyorlar ama ellerinde delil yok. Polisin ömrü az kalmış ve meslekten atılma pahasına adama yardım ediyor. sonra haydutu elerinden kaçırıyorlar. Adam haydutu karısına ve kızına tecavüz ettiği karavanda kıstırıyor. Haydutta şöyle yaptım böyle yaptım diye anlatıyor ve tetiği çekmeye cesaretin yok diyor. İlk başta ceseret edemiyor kavga dövüş derken bizim adam yaralanıyor ama tetiğide çekip öbür adamı öldürüyor. Kitabın konusu bu.

Biri yardım etsin bulamıyorum bu filmi. Eski bir film de değil. Nasıl bulamam kafayı yiyecem.
    nocturnal animals
  • Yaklaşık 3-4 sene evvel bir film izlmelitim,film genel olarak bir sınıfta 10 dan fazla olmasın bir grup öğrenci ile felsefe hocaları arasında geçiyordu.Derste,hocayla birlikte yanılmıyorsam kıyamet sonrası ütopya kuruyorlardı sürekli fakat kurulan ütopyaların hepsinde her seferinde bir sorun çıkıyordu.Filmin sonunda da felsefe hocası sınıfın sarışın güzelini götürüyordu :D

• 
Sayfa: önceki 845846847848849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.