Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (825. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.998
Cevap
782
Favori
1.599.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 823824825826827
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RoadRunner34

28.10.2011 de küçük bir yerel sinemada bir film izlemiştik sevgilimle. Filmle ilgili bir sürpriz yapmak istiyorum fakat filmi bulamadım. Korku filmi gibiydi, sonu çok saçma bir şekilde bitiyordu. Bir de hatırladığım kadarıyla kasabada geçiyordu. Yardımcı olabilecek var mı acaba yeterli mi bunlar
    Neredeyse tüm senaryoyu yazmışsın. Bu kadar açıklamayla bulunmazsa yazık bu foruma
  • Tahminen 80 lerde izledğim bir filmdi. Büyük ihtimalle 70 lerde çevrilmiştir. Filmde “yeşim gözlü adam” sözü geçiyordu. Filmin adımıydı yoksa bir katilden mi bahsediliyordu emin değilim. Ama adamın gözü yeşim renginde olabilir. (Veya iyi kötü çirkin filminde kötünün lakabı melek göz olduğu gibi bu filmde de katilin lakabı yeşim gözlü adam olabilir). Acaba bu yeşim gözlü adam filmini bulabilir miyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: müzikci

Tahminen 80 lerde izledğim bir filmdi. Büyük ihtimalle 70 lerde çevrilmiştir. Filmde “yeşim gözlü adam” sözü geçiyordu. Filmin adımıydı yoksa bir katilden mi bahsediliyordu emin değilim. Ama adamın gözü yeşim renginde olabilir. (Veya iyi kötü çirkin filminde kötünün lakabı melek göz olduğu gibi bu filmde de katilin lakabı yeşim gözlü adam olabilir). Acaba bu yeşim gözlü adam filmini bulabilir miyiz?
    "Hart to Hart" dizisinin bu isimde bir bölümü varmış. Eğer o değilse film hakkında başka ayrıntılar da vermelisiniz ki araştırılabilsin.

https://www.imdb.com/title/tt0597290/
  • Merhaba

3-4 ay önce izlediğim bir filmin adını bulamıyorum.
    Filmde bir uzay gemisi ile dünyaya dönmek isteyen yaşlı ve hasta bir kadın ve robotu bulunmakta. Kadın kendisini dünyaya götürecek uzay gemisine bir çanta para vereceğini söylemektedir. Geminin kaptanı ise kadını dünya yerine başka bir gezegene götürmeyi planlamaktadır. Gemide hem 2. kaptan hem de garson olarak görev yapan genç adam ve yaşlı kadın filmin sonunda dünya diye sandıkları gezegene birlikte inerler.hatırladıklarım bunlar :)
  • obili O kullanıcısına yanıt
    Bravo obili. Muhtemelen budur.

• Umarım izleyen olmustur ve hatirlayabilirsiniz. Şimdiden düşündügunuz icin tesekkurler

Bir kız bir genci yaralıyken buluyor . Mağara gibi deniz kenarında gizli bir yerde hergün gelip oğlana bakıyor . Oğlan sonra iyilesiyo ve köyüne dönüyor . Bunlar iki farklı köyde yaşıyorlar sonra o kıza talip çıkıyor onun için savasacaklar kazanan onu alacak falan . Sonra oğlanın amcası da o kıza talip oluyo ve gizli ilişki başlıyor ...

Eski zamanlarda geçen bir film Merlin zamanı gibi . Yabancı ve köy (kasaba da olabilir) gibi bir yer yani bizim oturdugumuz yerler suan nasıl binaysa o zaman da öyleydi. Romantik drama tarzinda bir filmdi .

• 4-5 Yıl önce izlediğim bir romantik film vardı

Annesi başka bir adamla evli saf bir genç çocuk vardı (çocuk evin bodrumunda kalıyor)
    bir kızla karşılaşıyordu kız müzikle uğraşıyordu (albüm çıkaracaktı) kız oğlanın ailevi meselelerini öğrendikten sonra gence yardım ediyordu ama bunlar birbirini yavaştan aşık oluyorlardı

Bilen biri varsa yardım edebilir mi?
  • aslında aradığım bir dizi var.
    konusunu sizlerin anlatıkları kadarıylada ve internetten bulduğum bilgilerlede bakınca bu BÜYÜK TUZAK adlı dizi olduğunu düşünüyorum.

bu tereddütten kurtulmak ve aradığım diziyibulmak konusunda
    yardımcı olacak arkadaşlar beklerim.

Yardımcı olacak arkadaşlar için hatırda kalan bazı şeyleri yazayım.
    -büyük ihtimalle 80'li yılların ikinci yarısıydı
    -carlos isimli bir mafya lideri vardı
    -emekli bir generalin yeğeni yüzüamaliyat edilerek değiştirilip mafyanın içine sokuluyordu galiba.kendisi James brown veya David Brovn ismini alıyordu sanki.
    -bu mafyaya sızan ajan bir kadından bilgi alıyorken "carlos la james brown
    kedi fare oyunu oynuyor." gibisinden bir diyalog.

ve telefon kulübesinden sürekli bilgi veriyorlardı üstlerine.

ve finalde carlos isimli yüzünü bile çok az gösterdikleri karizmaik lider le
    bu çakma ajan bir düello vardı ...fakat izleyememiştik.

Çok değerli arkadaşlardan ipuçları bekliyorum.
  • Selamun aleyküm arkadaşlar

Filmden hatırladığım sahne adam bodrum kata signak yapmis evine bırsey düşüyor cocuklariyla signaga girip zaman ayarli bir kiliti 30 sene felan galiba ayarliyor yillar sonra kapilar aciliyor

Şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: kasan.12

Selamun aleyküm arkadaşlar

Filmden hatırladığım sahne adam bodrum kata signak yapmis evine bırsey düşüyor cocuklariyla signaga girip zaman ayarli bir kiliti 30 sene felan galiba ayarliyor yillar sonra kapilar aciliyor

Şimdiden teşekkür ederim
    Aleyküm selam

Blast from the Past (1999) olmalı.
  • obili O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bu film

Bir film daha sormak istiyorum

Uzayi merak eden bir adam kapsül yapiyor ahşaptan bununla uzaya cikiyor ve isler ters gidiyor bir anda dunyaya geri geliyor teknolojinin az oldugu bir donemdi galiba

bir ara sormustum ama o filmi bulamamislardi

The Astronaut Farmer (2006 Bu film degil baska bir filmdi

• quote:

Orijinalden alıntı: kasan.12

Teşekkürler bu film

Bir film daha sormak istiyorum

Uzayi merak eden bir adam kapsül yapiyor ahşaptan bununla uzaya cikiyor ve isler ters gidiyor bir anda dunyaya geri geliyor teknolojinin az oldugu bir donemdi galiba

bir ara sormustum ama o filmi bulamamislardi

The Astronaut Farmer (2006 Bu film degil baska bir filmdi
    First Men in the Moon (1963)
    Böyle eski bir filmde ahşap bir gemi var. Bilmem bu mudur ...
  • Allahınızı severseniz el birliği ile bulalım kafayı yicem. Lise zamanlarında izlemiştim filmi ama öyle ünlü oyuncuları yoktu. Konusu ise vücudunda vitiligo hastalığı olan bir kız vardı ve serseri tipli sorunlu bir çocuğa aşık oluyordu. Hatırladığım bir sahneside çocuk kızı bir yere hapsediyor ve çiğ, bozuk et yediriyordu. Hatta bu aptal film yüzünden uzun bir süre et yiyememiştim

• Filmde karisini oldurup intahar eden katili ambulansa alıyolardi ambulansta katil bi anda canlaniyodu ambulans kaza yapiyodu katil kaciyodu.sonra her sene o günde katil insanlari öldürüyodu.Yıllar önce o gün doğan üniversiteli veya liseli bir grup gencin sırayla öldürülmesini konu alıyordu film.hatta başroldeki çocuk karga gibi bişeyin kostümunu yapmisti.Bulun be krallar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İsmini hatırlayamadığım bir film var cine5 de izlemiştim.Çocuğun küçüklüğünden başlıyodu film, babası belediye otobüsü şoförüydü.Bu çocuk mafya gibi bi adamın yerine zar atıyordu ve bu adama uğur getirdiği için yanındaydı hep çocuk.Filmde çocuk büyüdükçe baba rolüne mafya adam girmeye başlıyordu.Sonra zenci mahallesinden bir kıza aşık oluyor ve ilk olarak bu mafya adama falan anlatıyordu.Hiç unutmadığım yeri ise bu mafya adam çocuğa ''kız ilk arabaya biner ve senin için kapıyı içerden açarsa onunla evlenebilirsin'' demişti.Kızın kapıyı açtığı haberini vermek için mafya adama geri gittiğinde adamın öldüğünü vs görmüştü. Filmi çok beğenmiştim ve tekrar izlemek istiyorum ama adını unuttum. Var mı yardımcı olabilecek?
  • 2008 2010 yıllarında trt 1 de çıkan bir çizgi film vardı sanırım bir kız çocuğu vardı vede devasa boyutta bir robot vardı herkes kız ile robot arasında bağ olduğunu ve kızın robotu yeniden çalıştırabileceğini söylüyordu bunu yapana kadar kızı hapise kapıyorlardı sonra kız bir şekilde robotu yeniden canlandırıyordu bulabilecek varmı

• merhaba,

en azındna 25 -30 yıl önce izlediğim bir filmdi. film içerisinde madende çalışan atlar vardı ve bu atların bir süre sonra gözü karanlık nedeni ile güneş ışığı altında göremez hale geliyorudu. yani aslınd akör oluyorlardı ama yolların tamamını ezberledikleri için madende hareket edebiliyorlardı. filmdeki asıl karakter olan at bir göçük yada kaza sonrası insanların farklı yollardan dışarı çıkmasına yardımcı oluyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunizi

merhaba,

en azındna 25 -30 yıl önce izlediğim bir filmdi. film içerisinde madende çalışan atlar vardı ve bu atların bir süre sonra gözü karanlık nedeni ile güneş ışığı altında göremez hale geliyorudu. yani aslınd akör oluyorlardı ama yolların tamamını ezberledikleri için madende hareket edebiliyorlardı. filmdeki asıl karakter olan at bir göçük yada kaza sonrası insanların farklı yollardan dışarı çıkmasına yardımcı oluyordu
    The Littlest Horse Thieves (1976) veya Pit Pony (TV Movie 1997) olabilir.
  • cangndz C kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=yxy1Poejh_w
  • 
Sayfa: önceki 823824825826827
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.