Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (781. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: free70
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.005
Cevap
782
Favori
1.600.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
88. Sırada  bugün en iyi #17
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hatırlayamadım bir film bilen adını yazsın lütfen, barda 2 arkadaş bir çifle karşılaşır, çift eylenmek için bu ikiliye şunu yaparsan şu kadar para verecem diyerek kotayı sürekli artırır, ve enson köpeği öldürüp kim önce yerse vs. olayı çok abartırlar en son birbirlerini öldürme ye kadar gidiyor bu filmi izleyip adını hatırlayan varmı beyler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.BİNGÖL

merhaba arkadaşlar
    hatırlayamadığım bir film vardı konusu böyle eskiden askeri bir sığınak gibi kullanılan bir dağın altında geçiyordu. oraya neden geldiklerini hatırlayamadığım (sivil) gelenler oluyordu dağın içine giren çıkamıyordu orada yaratık tarzı seyler görüp kaçmaya çalışıyorlardı çıkmayı başardıklarında ise geçmisemi geleceğemi ne çıkıyorlardı diye hatırlıyorum ve gördükleri yaratıkların aslında kendileri olduklarınımı ne düşünürorlardı gibi birşeydi hatırlayan bilen varsa yazabilirmi teşekkürler

http://www.imdb.com/title/tt1905040/
    Devils Pass olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

hatırlayamadım bir film bilen adını yazsın lütfen, barda 2 arkadaş bir çifle karşılaşır, çift eylenmek için bu ikiliye şunu yaparsan şu kadar para verecem diyerek kotayı sürekli artırır, ve enson köpeği öldürüp kim önce yerse vs. olayı çok abartırlar en son birbirlerini öldürme ye kadar gidiyor bu filmi izleyip adını hatırlayan varmı beyler?

http://www.imdb.com/title/tt2389182/
    Cheap Thrills (2013)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gundonumu

quote:

merhaba arkadaşlar
    hatırlayamadığım bir film vardı konusu böyle eskiden askeri bir sığınak gibi kullanılan bir dağın altında geçiyordu. oraya neden geldiklerini hatırlayamadığım (sivil) gelenler oluyordu dağın içine giren çıkamıyordu orada yaratık tarzı seyler görüp kaçmaya çalışıyorlardı çıkmayı başardıklarında ise geçmisemi geleceğemi ne çıkıyorlardı diye hatırlıyorum ve gördükleri yaratıkların aslında kendileri olduklarınımı ne düşünürorlardı gibi birşeydi hatırlayan bilen varsa yazabilirmi teşekkürler

Devils Pass olabilirmi?

adamsın ya gerçekten harika teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gundonumu

quote:

merhaba arkadaşlar

Devils Pass olabilirmi?

adamsın ya gerçekten harika teşekkürler

Rica ederim iyi seyirler.
  • obili O kullanıcısına yanıt
    tşkler..
  • eski bir zombi filmi vardı ormanda yaşıyorlardı. gündüzleri genç kız kılığına girip erkekleri ayarlıyorlardı sonra orman götürüp aileleriyle tanıştırıyorlardı ve gün batımından sonra herkez zombiye dönüşüp getirdikleri insanları yiyorlardı. hatırlayan varsa lütfen ismini yazabilir mi.
  • Çok eskiden izlenmiş bir film.Eski dövüş filmi gibi biraz Brave Hearta benziyor.Konusu şöyle:Eskiden bir köye saldırırlar ve coğu kişiyi esir götürürler.Burada abi kardeşin anne ve babasını onların gözlerinin önünde öldürüyorlar.Bu iki kardeş büyürler ve kendilerine ordu toplarlar,köylere saldırıp insanları esir götürüyorlar.Ve esir götürdükleri insanların içerisinde güzel bir kız varmış(Catherine Mccormack'a benziyor)Büyük kardeş bu kızdan hoşlanmaya başlamı.İsmi galiba Samuraymış kardeşlerden birinin.Ve bu sırada büyük kardeş başka yere baskına gitmiş. Diğeri ise abisinin bu kızdan hoşlandığını hiss etmiş ve abisi baskında olduğu sırada kızı öldürmek istiyormuş ağacın yanında galiba.

Filmi annem yıllar önce izlemiş.Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler film mi yoksa dizimi pek hatırlamıyorum ama %90 ihtimalle film olması lazım.Bir adam vardı normal başka bir işle uğraşıyor fakat adam bir dedektif tutuyor karısını izlemesi için, dedektif te karısının adamı aldattığını öğreniyor,kadın kocaısını aldattığı adamla birlikte lüks bi gökdelenli bi evde tefeci tarzı bi adamlar tarafından yaklanıyor.Adamı gökdelenden aşağı atıyorlar tam bu sırada baş rol kadının kocası aşağıda adamın yere düştüğünü görüyor bukadarını hatırlıyorum . Ama oyuncular tanıdıktı baya özellikle dedektif galiba

• Merhaba arkadaslar. film belkide cokta unlu degil ama taniyan arkadaslardan adini sotlemesini ri9ca ediyorum.

• hiç kimsenin olmadığı bir yere iniş yapan bir uçak yolcular hava alanı sanırım iner ve hepsi pencereden dışarı bakar boşluk vardır bu kadar hatırlıyorum çok eski bir film sanki o boşlukta gizemli yaratıklar varmış gibi arka müzik gelir
  • Arkadaşlar merhaba. İki film var hatırlayamadığım. Birincisinde bir grup genç vardı, bir katil tarafından aranan. İçlerinden sanırım bir kız katille bir şekilde bağ kurup onun geçmişini görebiliyordu. Geçmişinde ise katilin sarı bir odada kilitli olduğunu görüyoruz. Ağzı dikilmiş ve babası tarafından işkence görüyordu. İkinci filmde ise bir genç kız ölen ablasının evine gidiyor orda olan yeğenini görmek için. Küçük kız ona geceleri bir hayaletin yanına geldiğini söylüyor. Genç kız başta inanmıyor ama kızın vücudundaki izleri görüyor. Daha sonra küçük kızın odasına bir kamera yerleştiriyor. Dolaptan gelen yaratık gibi bir şey görüyor. Daha sonra bu yaratığın eşi tarafından yakılmış ve öldü zannedilen ablası olduğunu öğreniyor. Şimdiden bulan arkadaşlar için teşekkür ederim:)
  • merhaba arkadaşlar bi film arıyorum hatırladıgım 2 tane çatlak çift genc bir kız ve erkek sevgiliyi alıyolar bi yere kaptıyolar ve tecavuz edıyolar kadın cocuga adam kıza değişik bir filmdi aksiyon
  • Bahsedeceğim filmi seyredeli 25 yıldan fazla olmuştur. Belki de 30 yıl. Daha doğrusu seyredemeyeli. Çünkü yarıda kesilmişti.

•••

Muhtemelen yılbaşına yaklaşan bir Aralık ayı akşamı TRT1 de verilmişti. Filmin Türkçe ismini kesinlikle doğru hatırlıyorum : “Bir Yılbaşı Hediyesi”.

•••

Belki 80 li yıllarda çekilmiştir, belki 70 li yıllarda çekilmiştir, belki 60 lı yıllarda, lbelki de daha eski.

•••

Bir çocuğa alınan bir yılbaşı hediyesi ile ilgiliydi konusu. Fakat film yarısında kesilmişti. O zamanlar internet bilgisayar gibi araçlar olmadığı için ve de yaşım küçük olduğu için ne olduğunu anlamamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün sonra gazetelerde yazmıştı niye yarıda kesildiği; hıristiyanlıkla ilgili görüntüler içeriyormuş.

•••

Birkaç sene önce bu filmi bulabilir miyim diye internette aradım. Orjinal adını bilmiyordum. Bildiğim sadece “Bir Yılbaşı Hediyesi” olan Türkçe adıydı. Bu filmi bulmak isterken karşıma hıristiyanlıkla ilgili konular geçtiği için yarıda kesilen başka bir film çıktı. Bu filmin ismi “Jeux Interdits” (İngilizce adıyla Forbidden Games 1952) idi. Bu filmi indirip izledim. Fakat benim aradığım film bu değildi. Benim aradığımın Türkçe ismi “Bir Yılbaşı Hediyesi”.

Acaba bu filmi bulabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müzikci -- 4 Şubat 2018; 0:31:58 >
  • müzikci M kullanıcısına yanıt
    Daha önceki sorduğunuz zamanki metinde bulunan "bir çocuk filmi" ibaresi de olmasa , hiçbir ayrıntı yok filme dair. Keşke biraz ayrıntı verebilecek olsaydınız. Aslında ben şöyle düşünüyorum. 2013 te sorunuza aldığınız yanıt , muhtemelen kesintiye uğrayan film olarak doğrudur. Ancak aradan yıllar geçtikçe olayları unutup başka olaylarla birleştirebiliyor insan. Bir ihtimal aradığınız film kesintiye uğrayan değil , başka bir filmdir. Yılbaşı ile ilgili de tonla film var. Biraz ayrıntı hatırlayabilirseniz memnuniyetle tekrar yardımcı olmaya çalışırız. Yine de ben şansımı deneyerek şöyle bir film ismi sunayım : A Christmas Story (1983) .
    ya tutarsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: müzikci

Bahsedeceğim filmi seyredeli 25 yıldan fazla olmuştur. Belki de 30 yıl. Daha doğrusu seyredemeyeli. Çünkü yarıda kesilmişti.

•••

Muhtemelen yılbaşına yaklaşan bir Aralık ayı akşamı TRT1 de verilmişti. Filmin Türkçe ismini kesinlikle doğru hatırlıyorum : “Bir Yılbaşı Hediyesi”.

•••

Belki 80 li yıllarda çekilmiştir, belki 70 li yıllarda çekilmiştir, belki 60 lı yıllarda, lbelki de daha eski.

•••

Bir çocuğa alınan bir yılbaşı hediyesi ile ilgiliydi konusu. Fakat film yarısında kesilmişti. O zamanlar internet bilgisayar gibi araçlar olmadığı için ve de yaşım küçük olduğu için ne olduğunu anlamamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç gün sonra gazetelerde yazmıştı niye yarıda kesildiği; hıristiyanlıkla ilgili görüntüler içeriyormuş.

•••

Birkaç sene önce bu filmi bulabilir miyim diye internette aradım. Orjinal adını bilmiyordum. Bildiğim sadece “Bir Yılbaşı Hediyesi” olan Türkçe adıydı. Bu filmi bulmak isterken karşıma hıristiyanlıkla ilgili konular geçtiği için yarıda kesilen başka bir film çıktı. Bu filmin ismi “Jeux Interdits” (İngilizce adıyla Forbidden Games 1952) idi. Bu filmi indirip izledim. Fakat benim aradığım film bu değildi. Benim aradığımın Türkçe ismi “Bir Yılbaşı Hediyesi”.

Acaba bu filmi bulabilir miyiz?

Zannedersem bahsettiğiniz filmi bende o kesildiği gece seyrettim. Yarıda kaldığını ve hristiyanlık propagandası sebebiyle kesildiğini hatırlıyorum. Bir sahnesinde çocuk el arabasıyla haçlar taşıyordu zannedersem. Dini öğeler yoğundu.Durağan bir filmdi. Ama ismi bende de yok maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

Daha önceki sorduğunuz zamanki metinde bulunan "bir çocuk filmi" ibaresi de olmasa , hiçbir ayrıntı yok filme dair. Keşke biraz ayrıntı verebilecek olsaydınız. Aslında ben şöyle düşünüyorum. 2013 te sorunuza aldığınız yanıt , muhtemelen kesintiye uğrayan film olarak doğrudur. Ancak aradan yıllar geçtikçe olayları unutup başka olaylarla birleştirebiliyor insan. Bir ihtimal aradığınız film kesintiye uğrayan değil , başka bir filmdir. Yılbaşı ile ilgili de tonla film var. Biraz ayrıntı hatırlayabilirseniz memnuniyetle tekrar yardımcı olmaya çalışırız. Yine de ben şansımı deneyerek şöyle bir film ismi sunayım : A Christmas Story (1983) .
    ya tutarsa

Daha önce sormuş muyum? 😊.

Ayrıntıları maalesef hatırlayamıyorum. Ama nedense internette yayından kaldırılan filmler olarak arama yapınca Forbidden Games filmi ile ilgili haberler çıkıyor. Bir Yılbaşı Hediyesi filmi ile ilgili haber çıkmıyor maalesef. Filmin adı bir yılbaşı hediyesi olunca ve bir çocuk filmi olunca, öyle tahmin ediyorum ki bu çocuğa noel hediyesi olarak bir incil veya bir haç alınmış olabilir. Ama emin değilim. Filmin orjinali ile ilgili bilgiler koskoca internet aleminin bir köşesinde saklı duruyor. İşte oraya bir ulaşabilsek 😊

• müzikci M kullanıcısına yanıt
    A Christmas Story (1983) tutmadı yani .
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

A Christmas Story (1983) tutmadı yani .

Maalesef bu film değil, hatta öyle tahmin ediyorum ki film çok daha eskiydi. 1950 ler 1960 lar olabilir. Siyah beyaz filmdi.

• 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.