Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (700. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.005
Cevap
782
Favori
1.600.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marlboro__

quote:

Orijinalden alıntı: müzikci

quote:

Orijinalden alıntı: Marlboro__

quote:

Orijinalden alıntı: müzikci

Obili dostum sorduğum iki filme de nokta atışı yapmışsın, teşekkürü borcum bilirim. Bir de geçenlerde sorduğum en az 30 senelik bir bilimkurgu var, aynen yapıştırıyorum, belki bunu da bilirsin :D

------

Arkadaşlar, ismini bilmediğim ve internette çok araştırma yaptığım halde bulamadığım bir film var.

Gelelim elimdeki verilere, yani bu filmle ilgili hatırladığım şeylere.

Tahminen 70 lerin sonları 80 lerin başları olabilir. Ya da 80-85 arası olabilir.

Belki 30-35 sene önce küçük bir çocukken sinemada seyrettiğimi hatırlıyorum. Bir de bir kaç sene sonra TRT de sinema olarak izlediğimi

Bir bilim kurgu filmi. Daha doğrusu uzaylı filmi. Film ile net hatırladığım tek kare şu:

Karede üç tane robot var. Üçünün de elinde kılıç gibi bir şey var. (Hafızamı zorluyorum fakat ellerindeki kılıç metal kılıç gibi geliyor bana. Yani ışın kılıcı falan değil)

Demiştim ya üç tane robot var diye, ortadaki robot sağda ve soldaki robota göre oldukça dev boyutta. Ve bu üç robotun kafaları, (o zamanki sinema tekniklerine göre

basit bir şekilde oynuyor. Yani boyun masajı yapar gibi yukarı aşağı sağa sola gibi hareket ediyor kafaları.

Evet durum bu, hızlıca tekrar edecek olursam,

30-35 yıl öncesine ait bir bilim kurgu uzaylı filmi

O anki sahnede yanyana üç robot var, ortadaki oldukça dev boyutta, üçünün de ellerinde metal kılıç ve kafaları (sinema hilesi oldukları belli olacak şekilde) hareket ediyor. Hepsi bu

Bakalım bu filmi hatırlayan arkadaşlar çıkacak mı

The Black Hole 1979 bu olabilirmi
    https://www.youtube.com/watch?v=1AFSb3v9oXI

Bu değildi değerli dostum. Filmin o karesi sağ tepe arazi gibi bir yerde geçiyordu. Robotun birisi oldukça devdi

Starcrash (1979) ( fragmanda dev robot tepede ölüm saçıyor bu olabilirmi 1:45 )
    https://www.youtube.com/watch?v=pzfuNSpP0RA

Starcrash da değil maalesef değerli dostum. Bu starcrash filmini de çok incelemiştim. Robot dişi görünümlü bir dev robot, elinde kılıç var ve bu kılıç ışın kılıcı değil. Dişiliği hariç diğer yönleri uyuyor.

Hafızamdaki o sahnede dev robotun sağında ve solunda duran diğer iki normal boyutlu robotun ellerinde de metal kılıç var
  • bunu bul bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: layk5t

bunu bul bakalım

Itsuka Kotori
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Malesef değil :( ya son olarak 2 şey hatırlıyorum filimin en son sahnelerinden biri kilisedeydi diğeri de otobüsün içinde adamı öldürmeye çalışıyordu katilin biri kadın koruyordu
  • Beyler, merhaba. Benim de bir kısa film bulma sıkıntım var.

Filmi bir ya da iki sene önce tv2 ya da cnbc-e ya da onun gibi bir kanalda vermişlerdi. Kısa film mi ne veriyorlardı, bunu da vermişlerdi.

Olay II.Dünya savaşında geçiyor. İki asker olması lazım paraşütle bir İtalyan kasabasına atlıyorlar ama ayrı düşüyorlar. Düşman kuvvetler gelip bizim izleyeceğimiz adamı arıyorlar. Paraşütü takılmış, kesip kurtuluyor saklanıyor. Sonra önüne gelen bir kaç düşmanı vuruyor. En sonunda üst tarafta bir yerde vurması gereken birisi daha var. Buraları tam hatırlamıyorum ama birlikte atladığı adamı vuruyor. Yanına gittiğinde görüyor. Film bitiyor.

Filmin adını bullet gibi bir şey olarak hatırlıyorum ama nalet olsun ki bulamadım bir türlü. İMdb de bile 100 tane Bullet isimli kısa film var. Çoğunun resmi ya da konusu bile yok. Ama bu film galiba ödüllü müydü , festival filmi miydi öyle bir şeydi galiba.

Bulandan Allah razı olsun şimdiden.
  • Sasorii kullanıcısına yanıt
    2. Film "Masters of Horror" Sick Girl (2006)

• İngiliz filmi
    Konusu 2 kadınla evli olan bir ingiliz haftanın yarısını 1 karısıyla diger yarısını diger karısıyla geciriyor.
    2 kadınında birbirinden haberi yok. Birgün adam kaza yapıyodu sanırım polis karısına haber vermek için diğer karısına haber veriyodu ve kadınlar birbirini öğreniyorlardı.
    Bu duruma engel olmak için adamın çabası ortaya komedi unsurları çıkarıyordu.
    Filmin sonunda 1 adam 2 kadına birden aşık olamaz mı tarzı bi mesajıda vardı
    Adını bi türlü çıkaramadım
    İzleyen bilen duyan vardır umarım.
    Tesekkurler...
  • Uzun zamandır arıyorım bilen olaun lütfen.Aradığım film bir film içerisinde üç ayrı hikayesi olan bir film. İki hikayesini hatırlıyorum.birinde bi gitarist şeytanla anlaşma yapıyo çol iyi bir gitarist oluyo fakat işler ters gidiyo bi solo atarken eli kanıyo felan öyle bitiyodu.diğerinde bi patron eşini aldatıyo bi arabadalar kadınla. Kaza yapıyolar kadın ölüyo adam şeytanla anlaşma yapıyo zamanı geri alıyo ama her seferinde kaza bi şekilde oluyo kadını bir türlü kurtaramıyo.. hatırladıklarım bunlar. Bu filmi 2003 gibi sanırım moviemax de izlemiştim. Lütfen yardım
  • https://media.giphy.com/media/3oz8xCElGToeLSOscU/giphy.gif

Bu gif hangi filmden. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amrdvn

https://media.giphy.com/media/3oz8xCElGToeLSOscU/giphy.gif

Bu gif hangi filmden. Teşekkürler.

Film değil reklam filmi.

https://www.youtube.com/watch?v=N-hKgJnLRBg
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pori

Ticking Clock (2011)

çok teşekkür ederim tam olarak aradığım film
  • Ya arkadaşlar merhaba. Daha önce de buraya yazmıştım sanırım aradan 3 sene geçmiş 500 sayfayı incelemeye üşendim açıkçası en az bir 4 5 sene önce bir.film izlemiştim. Filmin genel konusunu hatırlamıyorum ama dönem western filmiydi. 3 ya da 4 arkadaş vardı. Hırsızlık vs yaparak geçimlerini sağlıyorlardı. Hatta kralın sarayını bile soyuyorlardı, çalmak istedikleri şamdanlarla ilgili komik bir sahne vardı. Parça parça hatırlıyorum filmi maalesef. Mezarlıkta ölü bir adamı soyuyorlardı. Diğer bir sahne ise içlerinden birisi darağacına asılıydı meydanda. Tam asılacakken kankalarından biri atıyla uçarak gelip kurtarıyordu onu falan filan. En net bu 3 sahneyi hatırlıyorum. Filmin adı da 3 4 kelimeli bir şeydi, uzun bir adı vardı. Her sene iki üç defa aklıma geliyor ve beni yiyip bitiriyor. Allah aşkına bir el atın yav
  • Pori kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam.
  • Gone_With_The_Sin kullanıcısına yanıt
    Strange Frequency 2 (2003)
    Tuhaf Frekanslar 2

http://www.imdb.com/title/tt0475404/plotsummary?ref_=tt_stry_pl
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueLost

Film aslında eski sayılmaz 1-2 sene önce kanal d`de izlemiştim gece 12 de falan vardı filmde bir grup insan bar gibi bir yerdeler sonra birden görünmeyen bir tür yaratıklar insanları yok ediyor böyle sanki ateş şeklinde kırbaçla insanlara dokunduğu anda bedenleri kül olup yok oluyor böyle camın arkasına saklandığında sizi göremiyor sonra yaşlı bir adamın evine gidip sığınıyorlardı hatta o yaşlı adam yaratıkların hem görüp hemde yok edebileceği bir silah icat ediyor...hatırladıklarım bu kadar

bilen yokmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlueLost B kullanıcısına yanıt
    http://www.imdb.com/title/tt1060277/ bu mu acaba?
  • Gone_With_The_Sin kullanıcısına yanıt
    @pori tesekkurler minnettarim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dijilal

http://www.imdb.com/title/tt1060277/ bu mu acaba?

Maalesef hocam bu değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evden cıkamayan bi kadın

Cıkamıyor evden dışarıya fobisi var korkuyor bilen varmı ?
  • evoo.9 kullanıcısına yanıt
    Sonra ne oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.