Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.005
Cevap
782
Favori
1.600.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kinslayer

Yıllardır ismini merak ettiğim bir film var. Şu ana kadar bulma çabalarımdan bir sonuç alamadım. Buraya da soruyorum ama, inanın cevap verebilecek biri olursa hem çok sevineceğim hem de çok şaşıracağım. Yani eğer özel olarak western filmlerine bir ilginiz yoksa veya sürekli trt-1 pazar sabahı filmlerini izlemiyorsanız muhtemelen ilgi alanınızın dışındadır.

Bir kere izlediğim bu filmin benim aklıma kazınmasının tek nedeni ise sadece bir sahne. O sahneyi tasfir edebilirim sadece filmle ilgili, aynı zamanda duyduğum en can alıcı diyaloglardan birini de barındırıyor. Küçüklük aklımın hatırladığı kadarıyla anlatayım:

2-3 adam (cowboy kıyafetleriyle falan) saloon'da (taverna) bir masanın etrafında oturuyorlar. İçlerinden ortadaki (Pedro) cebinden bir saat çıkartıyor.
    -Babam birgün bana demişti ki, ben ölünce bu saat senin olacak, (duraksar) 5 dakika sonra öldü.
    +(şaşırarak) yoksa babanı mı öldürdün Pedro?
    -(kahkahayla) hayır, kafasını kestim.

Evet sahne böyle. Benim filmi beraber izlediğim kişilerden sadece bir tanesi hayatta. O da filmin adını hatırlayamamakla beraber, karakterin isminin "Meksikalı Deli Pedro" olduğunu söyleyebildi ancak.
    Pek ümidim olmasa da, filmi tanıyan olursa çok mutlu olacağım.

Teşekkürler

merhaba dostum, sırf sana cevap yazmak için foruma üye oldum, o bahsettiğin babasını vuran adam "Fernando Sancho" bu bahsettiğin film hangisiydi tam bilemiyorum şimdi, bana bu sahneyi babam anlatırdı, bu sahnenin manevi değeri var bende :) inşallah isim işine yarar, filmin adını bulursan bana da haber verir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahaneler -- 1 Nisan 2013; 23:30:10 >
  • Merhabalar. benim de adını bir türlü hatırlamadığım bir film var.

Film doksanların başında geçiyordu. Yakın zamanda yıkılacak bir evde yaşayan kardeşlerin hikayesiydi. Kardeşlerden biri ünlü ressamların resimlerini evin duvarlarına çizip insan frigürlerinde gerçek insaları kullanarak fotoğraflarını çekiyordu. maalesef hiçbir oyuncuyu hatırlsmıyorum. Filmi yıllar önce Kanal e'de izlemiştim ( Cnbce-e öncesi). Hatırlayan varsa bana pm'den ulaşsın lütfen. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunussecgen

Arkadaşlar şöyle bi film vardı

Çocugun babası bi süper kahraman gibi birşey oluyordu bi markette mi ne iron man gibi birşeyin içine giriyordu sonra yerden kalkıyordu felan eski bir film

Belki bu film olabilir.

http://www.imdb.com/title/tt0116705/
    http://www.youtube.com/watch?v=zyEr8YX1cnY
  • merhaba arkadaslar.su an kafayı yemek üzereyim.izledikten sonra baya zaman gecti.bi türlü adını hatırlayamadım.film bir akıl hastanesinde geciyordu.normal insanlar ve akıl hastaları vardı.iyileştirmeye calısıyorlar falan hersey normal.sonra salgın oluyordu.akıl hastaları insan yemeye baslıyorlardı.aklımda kalan tek ayrıntı,salgın baslamadan önce hastanenin zenci güvenlik görevlisi gizlice sarışın bir akıl hastası kadına tecavüz ediyordu.ve şöyle diyordu:"yüzünü cevir,midemi bulandırıyorsun" tabi kadın hastalık kaptıktan sonra adamın penisini yedi fln :) hatırlayan olursa cok makbule gecer :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oookey

merhaba arkadaslar.su an kafayı yemek üzereyim.izledikten sonra baya zaman gecti.bi türlü adını hatırlayamadım.film bir akıl hastanesinde geciyordu.normal insanlar ve akıl hastaları vardı.iyileştirmeye calısıyorlar falan hersey normal.sonra salgın oluyordu.akıl hastaları insan yemeye baslıyorlardı.aklımda kalan tek ayrıntı,salgın baslamadan önce hastanenin zenci güvenlik görevlisi gizlice sarışın bir akıl hastası kadına tecavüz ediyordu.ve şöyle diyordu:"yüzünü cevir,midemi bulandırıyorsun" tabi kadın hastalık kaptıktan sonra adamın penisini yedi fln :) hatırlayan olursa cok makbule gecer :)

• oh be..cok teşekkür ettim hocam :) allah razı olsun
  • evet benimde yıllar önce (tahminen 2000'lı yıllarda) tv8 de izlemiştim.bir asansör vardı.bu asansörde görevli yaşlı bir adam vardı.pek hatırlamıyorum ama sanirim asansör arıza yapmıştı.bu adamda asansörün içinde mahsur kalan insanlara farklı farklı hayaletli felan hikayeler anlatıyordu.bu sanirim film değil diziydi.ah ah hatırlıyorum ki...valla yardimlarinizi bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Film sanırım trende başlıyordu. İki tren tam yanyana geçerken bir patlama oluyor ve kendini kapsülde buluyordu. Askerlik rütbesi vardı. Sanırım yüzbaşı. Trende bomba olduğu için sürekli öldükçe kapsüle, sonra tekrar trene geri dönüyordu. Her yeniden gönderildiğinde karşısındaki kız "sözünü dinledim. kursa yazıldım diyordu. sanırm bu kadar anlatım yetmesi lazım

Edit: Gerek kalmadı. Başkası sormuş aynı filmi. Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birdost71 -- 2 Nisan 2013; 22:55:17 >
  • merhaba arkadaşlar benimde adını bilmediğim ve çok aradığım bi film var, eski bi film star tvde yayınlanmıştı, köy gibi bi yerde erkeklerle kızlar yarışıyolardı, yarışma esnasında tek tek ölüyolardı şeytanlı bi filmdi adı sanırsam "dişi şeytan" diye hatırlıyorum ama bulamadım netten bi türlü bilen varsa yazsın ya bende kurtalayım aramaktan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dahaneler

quote:

Yıllardır ismini merak ettiğim bir film var. Şu ana kadar bulma çabalarımdan bir sonuç alamadım. Buraya da soruyorum ama, inanın cevap verebilecek biri olursa hem çok sevineceğim hem de çok şaşıracağım. Yani eğer özel olarak western filmlerine bir ilginiz yoksa veya sürekli trt-1 pazar sabahı filmlerini izlemiyorsanız muhtemelen ilgi alanınızın dışındadır.

Bir kere izlediğim bu filmin benim aklıma kazınmasının tek nedeni ise sadece bir sahne. O sahneyi tasfir edebilirim sadece filmle ilgili, aynı zamanda duyduğum en can alıcı diyaloglardan birini de barındırıyor. Küçüklük aklımın hatırladığı kadarıyla anlatayım:

2-3 adam (cowboy kıyafetleriyle falan) saloon'da (taverna) bir masanın etrafında oturuyorlar. İçlerinden ortadaki (Pedro) cebinden bir saat çıkartıyor.
    -Babam birgün bana demişti ki, ben ölünce bu saat senin olacak, (duraksar) 5 dakika sonra öldü.

Evet sahne böyle. Benim filmi beraber izlediğim kişilerden sadece bir tanesi hayatta. O da filmin adını hatırlayamamakla beraber, karakterin isminin "Meksikalı Deli Pedro" olduğunu söyleyebildi ancak.

Teşekkürler

merhaba dostum, sırf sana cevap yazmak için foruma üye oldum, o bahsettiğin babasını vuran adam "Fernando Sancho" bu bahsettiğin film hangisiydi tam bilemiyorum şimdi, bana bu sahneyi babam anlatırdı, bu sahnenin manevi değeri var bende :) inşallah isim işine yarar, filmin adını bulursan bana da haber verir misin?

Yıllar sonra birisinin böyle bir ipucu vermesi beni gerçekten çok memnun etti. Çok teşekkürler bu paylaşım için. Hemen aktörün filmografisini taramaya başlıyorum. Hepsini tek tek izlemem gerekse de doğru filmi bulacağımdan şüphem yok. Seninle de paylaşmaktan zevk duyarım.

Görüşmek üzre.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Yıllar sonra birisinin böyle bir ipucu vermesi beni gerçekten çok memnun etti. Çok teşekkürler bu paylaşım için. Hemen aktörün filmografisini taramaya başlıyorum. Hepsini tek tek izlemem gerekse de doğru filmi bulacağımdan şüphem yok. Seninle de paylaşmaktan zevk duyarım.

Görüşmek üzre.

http://www.sinemalar.com/film/42208/il-ritorno-di-ringo

http://www.sinemalar.com/film/49584/the-big-gundown

şunlara bi bakar mısınız?
  • Arkadaşlar bi film vardı aşk filmi diye hatrlıyorum çok güzel bi sarı kız oynuyodu böyle araba yıkarken sevdiği çocukla birbirlerini ıslıyolardı sonra boya falan atıyolardı tabi sonra sı malum sevişme kısmı tam bunlar orda birbirini ıslarken arkadan rusça bi müzik de giriyodu ben filmi 2008 de izledim diyede hatırlıyorum direk bu sahneyi hatırlayan bilen yada filmi hatırlayan varmıdır biliyorum çok anlamsız bi tarif oldu ama hani belki çıkar bi bilen :)
  • arkadaşım anlatmıştı fakat ismini unutmuş filmin ünlü bir oyuncu oynuyordu herahlde hatırladığım olmayadabilir, filmde adam robot fakat sonradan tıp kitapları falan okuyor işte kendini geliştiriyor gt gide sonunda insana dönüşüyordu filmde işte bir kıza aşık sonra o kız ölüyor mu zaman yüzüdnen onun bir akrabasına mı aşık oluyordu ileriki zamanlarda bunun gibi bir filmdi yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dontspeak00

arkadaşım anlatmıştı fakat ismini unutmuş filmin ünlü bir oyuncu oynuyordu herahlde hatırladığım olmayadabilir, filmde adam robot fakat sonradan tıp kitapları falan okuyor işte kendini geliştiriyor gt gide sonunda insana dönüşüyordu filmde işte bir kıza aşık sonra o kız ölüyor mu zaman yüzüdnen onun bir akrabasına mı aşık oluyordu ileriki zamanlarda bunun gibi bir filmdi yardımcı olursanız sevinirim

Bu olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: h1k1n

quote:

Orijinalden alıntı: marmelat7

cnbce de izlediğim ama hatırlayamadığım bir film 80 ler 90 lar ne çok eski ne de yeni; bir evde geçiyor komedi tadında katil kim araştırması, olaylar, tanıkların hepsi ev halkından, bir dedektif var. aşçı, uşak var, adam yaşlı öldürülmüş evin sahbinin kızları, kızkardeşleri, karısı, metresi var evde var da var yani. başını kaçırmıştım tekrar izlemek istiyorum lütfen yardımcı olun.

Teşekkürler...

http://www.imdb.com/title/tt0088930/ -clue 1985-

çok teşekkür ederim "clue" işte buydu.
  • beyler bayanlar bi filmde ya futbol ya da başka bir spor yapacaklardır bir adam sakatlanır ve onun yerine köpeği alırlar karşı takım itiraz eder köpek oynamayaz diye hakemler baya kalın kitaba bakıp böyle bir kural var mı yok mu diye bakarlar ve böyle bi kural yoktur köpek oynar.

acaba hangi filmdeydi bu sahne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mishakal

beyler bayanlar bi filmde ya futbol ya da başka bir spor yapacaklardır bir adam sakatlanır ve onun yerine köpeği alırlar karşı takım itiraz eder köpek oynamayaz diye hakemler baya kalın kitaba bakıp böyle bir kural var mı yok mu diye bakarlar ve böyle bi kural yoktur köpek oynar.

Bu olabilir mi?

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mishakal

beyler bayanlar bi filmde ya futbol ya da başka bir spor yapacaklardır bir adam sakatlanır ve onun yerine köpeği alırlar karşı takım itiraz eder köpek oynamayaz diye hakemler baya kalın kitaba bakıp böyle bir kural var mı yok mu diye bakarlar ve böyle bi kural yoktur köpek oynar.

hocam dediğiniz film air bud serisinden filmlere göz atın hangisi olduğunu hatırlamıorum
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Görüşmek üzre.

Alıntıları Göster

Görüşmek üzre.

http://www.sinemalar.com/film/42208/il-ritorno-di-ringo

http://www.sinemalar.com/film/49584/the-big-gundown

şunlara bi bakar mısınız?

ben filmografiye bir daha baktım ve filmin "Tabancalı Serseri" olması kuvvetle muhtemeldir diye düşünüyorum, orijinal adı "Una pistola per Ringo" , çünkü hatırladığım kadarıyla filmdeki söz konusu karakterin adı da "Sancho" idi, filmleri izleme imkanınız varsa "Sancho" karakterini canlandırdığı filmlere öncelik veriniz lütfen, saygılarımla
  • merhaba,

Yabancı bir filmdi. Konusu kölelik ile ilgiliydi, 2 siyahi arkadaş köle olarak kamp gibi bir yerde çalışıyorlardı.Yaşlandıktan sonra da beraberlerdi aynı şekilde köleliğe devam ediyorlardı.Sonra zengin bi adam için çalışmaya başlıyorlardı, bu iki köleden biri bu zengin adamı vuruyordu. Sonra yanılmıyorsam özgürlüklerine kavuşuyorlardı.

Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.