DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: X@ndeR Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı
15.302
Cevap
620
Favori
1.030.788
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      165 Mesaj
      02 Ocak 2013 20:31:04
      Arkadaşlar ormanda çukur gibi biyerde kendilerine yer altında değişik biyer oluşturmuşlardı ancak parti yaparken bir arkadaşları 5 kişiyi oraya kapatıyordu , sonra bunları serbest bırakıyordu sanırsam ancak ölenler felan oluyordu bilen varmı ?
      |
      |

• Binbaşı
      1961 Mesaj
      02 Ocak 2013 21:33:36
      quote:

Orijinalden alıntı: OpposingForce

Beyler bayanlar bir 9gagda gezerken bir afiş gördüm;

Hemen geçmişe gittim kafamda çok eskiden izlediğim bir film vardı. Sanırım karete ya da kungfu filmi gibi birşeydi. Ayrıntı veremeyeceğim çünkü hayal meyal hatırlıyorum. yaklaşık 15 yıl önce filan izledim sanırım :D Herneyse filmdeki karakterler birbirlerinin kafasına bir şerit yapıştırıyorlardı. verdiğim fotoğraftaki gibi alınlarının ortasına şerit yapıştırıyorlardı ve dövüş filmiydi sanırım :D anlatamadım ya neyse belki bilen çıkar kolay gelsin

şeritlerin üzerinde japonca ya da çince yazılar yazıyordu. aynen koyduğm resimdeki gibi hatta rengi bile aynı sanırım

• Yüzbaşı
      601 Mesaj
      02 Ocak 2013 21:55:24
      quote:

Orijinalden alıntı: obili

Alıntıları Göster

Kardeşim çok çok teşekkür ederim. Hiç umudum yoktu çünkü hiçbir şey hatırlamıyordum :D toprağın bol olsun çok sağol

• Binbaşı
      1961 Mesaj
      02 Ocak 2013 22:00:16
      quote:

Orijinalden alıntı: XaeDoS

Beyler konusu orta çağda geçiyordu tvde izlemiştim , Bir kız var bu kız savaşlara felan katılıyor sanırsam ingiltere için savaşıyor işte savaşları kazanıyor seviliyor ancak bir süre sonra kaybetmeye başlıyor ve içine şeytan girmiş denilerek idam edilmeye götürülüyor ancak sonunu hatırlamıyorum tvde uzun zaman oldu ancak bu kızın savaşta kaçamaması gözümün önüne geliyor kale kapısını kapatıyorlardı işte nedense o sahne kalmış birde kız bakiremi diyerek bir rahibe gelip filmin başında bakıyordu sanırsam bu filmi hatırlayan olursa sevinirim

Muhtemelen budur.
      |
      |

• Binbaşı
      1961 Mesaj
      02 Ocak 2013 22:02:36
      quote:

Kardeşim çok çok teşekkür ederim. Hiç umudum yoktu çünkü hiçbir şey hatırlamıyordum :D toprağın bol olsun çok sağol

Öldüm mü len ...

Hiç gülesim yoktu

• 02 Ocak 2013 22:12:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: obili

Alıntıları Göster

Öldüm mü len ...

Hiç gülesim yoktu

Yarıldım.
      |
      |

• Yarbay
      2315 Mesaj
      02 Ocak 2013 22:23:44
      amerikada zenci ve zeki birinin hikayesini anlatan bir film vardı, lisede kaykaycılarla takılıyordu ileridede bi markette falan çalışıyordu
      2 aydır arıyorum kimse bilemedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

“ If its hostile - you kill it. „
      Hunter

|Green Day|Rammstein|Coldplay|Awolnation|Rolling Stones|
    • Çavuş
      48 Mesaj
      02 Ocak 2013 23:06:58
      Arkadaşlar 2010 NBA Finalleri 7.maçı(Lakers-Celtics) sabahında hatta karne günü sabahıydı Show tv'de bir film izlemiştim, birkaç kareteci çocuk vardı bunlardan birinin kardeşine kalp gerekiyordu, dövüşerek alıyorlardı kalbi hatta kardeşi araba yarıştırdıktan koşarken düşüyordu kalbi zorlanıyordu ve hastaneye kaldırılıyordu böyle plaza gibi bir yerde kavga ediyorlardı Japon ya da Çin filmiydi.

Kadir Has Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği Devrek/Zonguldak
    • Binbaşı
      1961 Mesaj
      02 Ocak 2013 23:53:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Berkin67

Arkadaşlar 2010 NBA Finalleri 7.maçı(Lakers-Celtics) sabahında hatta karne günü sabahıydı Show tv'de bir film izlemiştim, birkaç kareteci çocuk vardı bunlardan birinin kardeşine kalp gerekiyordu, dövüşerek alıyorlardı kalbi hatta kardeşi araba yarıştırdıktan koşarken düşüyordu kalbi zorlanıyordu ve hastaneye kaldırılıyordu böyle plaza gibi bir yerde kavga ediyorlardı Japon ya da Çin filmiydi.

Bahsettiğin film YAMAKASİ 1 ve 2 nin bir karışımı gibi
      |
      |

• Yüzbaşı
      913 Mesaj
      03 Ocak 2013 00:50:45
      Arkadaşlar bende bir film arıyorum hatırladıklarım şunlardı. Çinli bir çocuk vardı bisikleti vardı. İçine kapanık biri. Alman bir kızla arkadaşlık kuruyordu. Sanırım Almanya'da geçiyordu film. Cnbc-e vermişti bu filmi. Çinli çocuk yabancı dil sorunu vardı sanırım kızla tam iletişim kuramıyordu var mı bu filmi hatırlayan
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      03 Ocak 2013 01:37:42
      Merhaba! Böyle bir hizmeti verdiğiniz için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Benim yıllardır bulamadığım 4 film var Yardımcı olacak herkese şimdiden sonsuz teşekkürler:

1. Film: 2002-2003 gibi TRT'de "Yeni Hayatlar" adıyla Cumartesi gecesi ve pazar öğleden sonra tekrarı yayınlandı. Türü dramdı. Filmin konusu; Eviyle ve çocuklarıyla pek ilgilenmeyen sadece pazar günleri kiliseye giden, üç çocuğuyla sürekli kavga eden, alkolik ve dul bir anne. Ev işlerini ve küçüklerin bakımını büyük kız yapıyordu. Yıllar sonra aynı mahalleye taşınıp kendisini bulan liseden sevgilisiyle karşılaşıyor. Ona kendisini hamile bırakıp ortadan kaybolduğunu, ailesine ve çevresine durumunu izah edemediğini ve okulu bırakarak onu bu haliyle kabul eden bir adamla evlendiğini söylüyordu. Evleri sahile yakındı ve kadının o adamdan olan çocuğu yine o adamın çocuğuyla arkadaşlık edip aşık oluyordu. Yıllardır bir daha rastlamadım TRT'ye mail attım cevap gelmedi.

2. Film: Yine aynı dönemde TRT Western kuşağında "Kızıl nehir aşıkları" adıyla yayınlanmıştı.

3. Film: Tv8' de en az üç kez izledim İngiliz yedek hava üssünde bir kazada ölen arkadaşının evini ziyaret eden genç subayın zamanla arkadaşının karısıyla başlayan gizli ilişkisini konu alıyordu. Çalılklar arasında bir patikadan
      sahile iniyorlardı. Bazen üs bölgesinden izinsiz geliyor ve bir seferinde de kulağını arı sokuyordu. Arkadaşının anne babası da eşiyle yaşıyordu. Durumu farkedip gelinlerine kızıyorlardı oğullarının hatırasına ihanet ettiği için.

4. Film: 3. Filme çok yakın orta yaşlı bir subay tel örgü dışındaki evinde fahişelik yapan kadına gidiyor. Kadın leğende elde çamaşır yıkayarak odun keserek tavuk yemleyerek yetim çocuklarına bakmaya çalışıyor. Subayın fikri tamamen değişiyor ve uzun çabalar sonucu yine cephede ölmüş bir asker eşi olan ve çaresizlikten vücudunu satan bu kadınla evlenmeyi başarıyor, tabi üs bölgesinde de alay konusu oluyordu..

• Binbaşı
      1961 Mesaj
      03 Ocak 2013 01:54:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Enva

Merhaba! Böyle bir hizmeti verdiğiniz için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Benim yıllardır bulamadığım 4 film var Yardımcı olacak herkese şimdiden sonsuz teşekkürler:

1. Film: 2002-2003 gibi TRT'de "Yeni Hayatlar" adıyla Cumartesi gecesi ve pazar öğleden sonra tekrarı yayınlandı. Türü dramdı. Filmin konusu; Eviyle ve çocuklarıyla pek ilgilenmeyen sadece pazar günleri kiliseye giden, üç çocuğuyla sürekli kavga eden, alkolik ve dul bir anne. Ev işlerini ve küçüklerin bakımını büyük kız yapıyordu. Yıllar sonra aynı mahalleye taşınıp kendisini bulan liseden sevgilisiyle karşılaşıyor. Ona kendisini hamile bırakıp ortadan kaybolduğunu, ailesine ve çevresine durumunu izah edemediğini ve okulu bırakarak onu bu haliyle kabul eden bir adamla evlendiğini söylüyordu. Evleri sahile yakındı ve kadının o adamdan olan çocuğu yine o adamın çocuğuyla arkadaşlık edip aşık oluyordu. Yıllardır bir daha rastlamadım TRT'ye mail attım cevap gelmedi.

2. Film: Yine aynı dönemde TRT Western kuşağında "Kızıl nehir aşıkları" adıyla yayınlanmıştı.

3. Film: Tv8' de en az üç kez izledim İngiliz yedek hava üssünde bir kazada ölen arkadaşının evini ziyaret eden genç subayın zamanla arkadaşının karısıyla başlayan gizli ilişkisini konu alıyordu. Çalılklar arasında bir patikadan
      sahile iniyorlardı. Bazen üs bölgesinden izinsiz geliyor ve bir seferinde de kulağını arı sokuyordu. Arkadaşının anne babası da eşiyle yaşıyordu. Durumu farkedip gelinlerine kızıyorlardı oğullarının hatırasına ihanet ettiği için.

4. Film: 3. Filme çok yakın orta yaşlı bir subay tel örgü dışındaki evinde fahişelik yapan kadına gidiyor. Kadın leğende elde çamaşır yıkayarak odun keserek tavuk yemleyerek yetim çocuklarına bakmaya çalışıyor. Subayın fikri tamamen değişiyor ve uzun çabalar sonucu yine cephede ölmüş bir asker eşi olan ve çaresizlikten vücudunu satan bu kadınla evlenmeyi başarıyor, tabi üs bölgesinde de alay konusu oluyordu..

2 numara bu olabilir.
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      03 Ocak 2013 02:05:02
      Teşekkürler dostum muhtemelen bu gibi. TRT'nin denetimleri ile çevirilerine ve kendilerine özgü kurumsal türkçelerine alışamadım gitti valla...)))
      |
      |

• Binbaşı
      1961 Mesaj
      03 Ocak 2013 11:39:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Enva

Hafızana hayran oldum kardeş. Yılına ve yayınlandığı ismi bile hatırlıyorsun. Bulmamak olmazdı
      Bu da 1. filmin...
      Nereden buldun dersen ;

http://www.milliyet.com.tr/2003/02/26/tv/tvfilm.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obili -- 3 Ocak 2013; 11:41:40 >
      |
      |

• Er
      6 Mesaj
      03 Ocak 2013 20:42:17
      merhaba arkadaşlar öncelikle zaman ayırıp yardımcı olan herkese teşekkürler bende 5-6 sene evvel digitürk movies kanallarında bir film syretmiştim bir adam sevgilisi tatile çıkınca onun yerine bir gazetede köşe yazarlığı yapıyor güzin abla misali ve epeycede popüler oluyordu yazdığı yazılar. bir enteresan sahneside kıçına boya hortumu sokulup duvardaki tuvale doğru hıkk ınarak çıkan şekle anlam wermeye çalışmaları felan ismini hatırlayamıyorum.. şimdiden teşekkür ediyorum..

• Er
      3 Mesaj
      04 Ocak 2013 20:28:54
      Arkadaşlar kolay gelsin herkese. Ben gecen sene bi film izlemiştim uzakdogu filmi. film baya uzundu karısının kardeşi sanırım kral gibi bişeydi adamın heryerini kırıp denize atıyordu sonra orman gibi bi yerde yıllarca kendini eğitip sadece kendinin görebildiği biriyle dövüşüyordu karısı adamın delirdiğini düşünüyordu sonuna doğru adamın karısı ölmüştü çocuğuyla beş parasız avare avare geziyorlardı adam sürekli şarap içiyordu en sonunda da bi dövüş müsabakasında bitiyordu film adam da ölüyordu sanırım. Kaç gündür arıyorum hatırlayan yada bilen var mı acaba ? Bu filmi tek ben mi izledim ya yok mu hiç hatırlayan lütfen bilen varsa yazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sah7ee -- 5 Ocak 2013; 22:34:37 >

• Er
      1 Mesaj
      05 Ocak 2013 00:42:10
      arkadaşlar kolay gelsin bende bir film soracağım bileniniz vardır umarım

film eski bir film diye hatırlıyorum libya tunus gibi bir yerde geçiyor.

adam hapse atılıyor. adamın kim olduğunu anlamak ve bilgi almak için sırayla koğuşuna tutuklu kılığında ajanlar gönderiliyor.

en sonunda koğusuna birisi geliyor ve iş birliği yapmak istdiğini söylüyor ve eğer bizimle bir olursan seni ve ülkeni kalkındırırız diyor ama adam kabul etmiyor .

hatırlayabildiğim bukadar ve çoğu hayal meyal hatırladıklarım. politik biyografi tarzı bir filmdi galiba

BULABİLİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM
      ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
      |
      |

• Onbaşı
      16 Mesaj
      05 Ocak 2013 03:22:59
      Merhaba, 90'lardan kalma bir filmin adını hatırlayamadım. 5-6 çocuk var. Hepsinin babası asker.Bir yerde esir düşüyorlardı.Çocuklarda babalarını kurtarmaya gidiyorlardı.Sonunda bir uçağa biniyorlar.Amerikaya giderken 2 Amerikan uçağı yaklaşıyor.Kendilerinin Amerikalı olduğunu ispatlamak için uçağın üstünden kapağı açıp en küçük çocuğun üzerindeki amerikan bayrağı baskılı tshirtü gösteriyorlar.Hatırlayıp ismini bildiren olursa çok sevinirim.Teşekkürler.

• 05 Ocak 2013 08:39:17
      Belki 15 yıl kadar önce seyrettiğim bir filmde tek başına yaşamaya çalışan ve oradan oraya savrulan bir kadın; onu korumak için gölge gibi takip eden bir adam vardı.

Adam ,iyi niyetli takibi(aşık olduğu içindi herhalde)sırasında onu rahat izlemek için kötü koşullarda yaşıyor ve ilginçtir hayali bir kız çocuğu ile sürekli konuşuyordu.

Kadın biraz da hayatta kalabilmek için dolandırıcılık yapıyordu galiba...
      Tamamını hatırladığım finalinde ise kadını takip eden devlet görevlileri karlı bir günde kasaba cafesinde kadına ulaşıyorlar,iyi adam sayesinde kadın oradan kaçabiliyor(hatta kadının karavanında son diyaloglar oluyor)ama güvensizliği filmi beklenmedik bir finalle bitiriyordu.

Baş rollerinde Angelina Jolie ve Kiefer Sutherland'ın oynadığını zannediyordum ama değilmiş,tip olarak benzedikleri için öyle kalmış aklımda herhalde....
      Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi gönderiyorum...
    • Binbaşı
      1961 Mesaj
      05 Ocak 2013 10:46:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Darth Royal

Merhaba, 90'lardan kalma bir filmin adını hatırlayamadım. 5-6 çocuk var. Hepsinin babası asker.Bir yerde esir düşüyorlardı.Çocuklarda babalarını kurtarmaya gidiyorlardı.Sonunda bir uçağa biniyorlar.Amerikaya giderken 2 Amerikan uçağı yaklaşıyor.Kendilerinin Amerikalı olduğunu ispatlamak için uçağın üstünden kapağı açıp en küçük çocuğun üzerindeki amerikan bayrağı baskılı tshirtü gösteriyorlar.Hatırlayıp ismini bildiren olursa çok sevinirim.Teşekkürler.

|
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
2,524
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.