Şimdi Ara

Adil kullanım kotasında oyuna gelmeyin, kotaya geçmeyin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
6.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adil kullanım kotasında oyuna gelmeyin, kotaya geçmeyin!

1 Mayıs 2017 itibariyle Türkiye, Adil Kullanım Kotası adına önemli bir adım attı ve geceleri kota uygulamasını kaldırdı. Sonrasında da tamamen bu uygulamadan vazgeçilmesini içeren bir yol haritası hazırlanmış durumda ancak Mayıs itibariyle her şey daha pozitif olması beklenirken deyim yerindeyse ortalık bir anda toz duman oldu.

Kotaların kısmen kaldırılması sonrasında bir anda gündeme gelen “eski usul” kotalı tarifeler, tüketicileri şaşırtmış ve kızdırmıştı. Özellikle Kablonet bu noktada en katı isim oldu ve kotalı tarifelerini hayata geçirdi. Hatta burada yer alan yazımızda da sizlere aktardığımız gibi kota aşım ücreti önce 2TL olarak açıklanmış sonrasında ise 50 kuruşa çekilmişti.

Kotalı Paketlere Geçmek Zorunda Değilsiniz!

Düzenlemelerin sonrasında ortaya çıkan kotalı paketlerin kafa karışıklığına neden olduğu açık ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. O da kotalı paketlere geçmek zorunda olmadığınız. Abone olarak taahhüttünüz bitse bile mevcut tarifenizi değiştirmeden kampanyasız fiyattan yola devam etme şansınız var. Sonrasında ise fiyat zamları açıklanan yıllık resmi enflasyon rakamları ölçüsünde olabilir. Fahiş artışlar içinse BTK’ya şikâyette bulunarak durumun incelenmesini talep edebiliyorsunuz. BTK’nın bu konuda işletmecilere ciddi cezalar kestiğini ve bu tür durumların takipçisi olarak çözüm sağladığının altını çizmekte yarar var.

Adil kullanım kotasında oyuna gelmeyin, kotaya geçmeyin!

Bu noktada bazı servis sağlayıcılar sözleşmesi sona eren müşterilerini aramaya başlamış ve kotalı tarife teklifinde bulunmuş. Kabul ettiğiniz takdirde önceki tarifenizdeki sınırsız kullanım haklarınızdan da feragat etmiş oluyorsunuz. Bu noktada internet servis sağlayıcınızdan gelen teklifleri iyi analiz etmekte yarar var.

Kotalı paketler ilerleyen dönemde de kaçınılmaz bir şekilde yürürlükte olacağa benziyor. Önemli olan nokta tüketici olarak haklarınızı bilmeniz ve olası bir mağduriyet karşısında hakkınızı aramanız olacaktır. Aşağıda yer alan videodan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan ile yaptığımız röportajı izleyebilirsiniz.

• Donanım Haber ekibi olarak bu konu hakkındaki tutumunuz ve konunun yakın takipcisi olarak halkı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim şahsen. Halkı bilinçlendirerek 3 mbps den buralara geldik böyle devam edersek daha ileri gideceğimize şüphe yok. Yılmayın arkadaşlar sonunda tüketici olarak bizim kazanacığımıza inanıyorum. Bu konu hakkında destek olup usanmadan hakkımızı savunan arkadaşlarımada canı gönülden teşekkür ediyorum.
    Türknete kavimler göçünü başlattığımız zaman bu firmalar kararlarından dönmek zorunda kalacaklar. Ayrıca btk ya şikayet yağmuruna tutmamız lazım. Gerekirse hükümete oy vermesenizde, bir daha size oy vermem gibi yalanda olsa tehdit cümleleri de kurun.

Daha bugün baska hatta geçicem dediğim için aranıp telefon paketimi ilk aldığım gibi zamsiz halde tekrar sundular. Önünüze atılani kabul etmeyin alternatif fimalari koruyun çünkü onlar sayesinde bu beladan kurtulabilirz ancak.
    Merhabalar dostlar,

Eşimize, dostumuza gelen "kotalı paketlere abone çekmeye çalışma" hamlelerini gördükten sonra bilmeyen varsa aktaralım, hakkımızı arayalım düşüncesi ile bu yazıyı kaleme aldık. Lakin yorumlarda reklam yaptığımızı söyleyen, bunu herkesin bilmesi zaruri bir durummuş gibi "alaycı bir üslupla" söylemler gördüm. Genelde bu tür dayanaksız ifadelere yanıt vermemeye gayret etsem de burada cevap zaruri bir hâl almış. Lütfen, hepimiz aynı gemideyiz. Kotalar hepimizi mağdur ediyor ve bugün geldiğimiz noktada forumdan çıkan girişimin öneminin çok büyük olduğunu düşünüyorum. Buradan hareketle de ben de dilim döndüğünce farkındalık yaratmaya gayret ediyorum ve şahsım adına konuşuyorum reklam malzemesi olamayacak kadar hassas.
  • türk telekom kullanıyorum bir sorun olur mu kotayı geçtim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım Haber ekibi olarak bu konu hakkındaki tutumunuz ve konunun yakın takipcisi olarak halkı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim şahsen. Halkı bilinçlendirerek 3 mbps den buralara geldik böyle devam edersek daha ileri gideceğimize şüphe yok. Yılmayın arkadaşlar sonunda tüketici olarak bizim kazanacığımıza inanıyorum. Bu konu hakkında destek olup usanmadan hakkımızı savunan arkadaşlarımada canı gönülden teşekkür ediyorum.

• Nisan 1 de çoktan geçti ama...

• Tabi ki de mümkün kılmayacağız bunu. Akşam Netflix'te en sevdiğim diziyi 4k televizyonumda izlerken birden faturam 400 tl mi olacak? Hahahah. Komik. Parası olanları dahi kandıramamanız dileğiyle.
  • olmos O kullanıcısına yanıt
    Şuan sınırsız paket kullanıyorsanız sözleşmede varsa hiçbirşey yapamazlar ancak ileridede böyle bir kota olayı filan çıkarırlarsa geçmeyelim ve hepimiz hakkımızı arayalım.
  • Bende geçtim 80GB şu an sorun çıkmaz değil mi daha ay ortası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kotalı internet pişmanlıktır
  • Bak qardaşım m?n bu internet? ayda 60 manat verir?m v? s?nin gönderilerini görm?k m?cburiyy?tind? deyil?m ama 1 h?ft?dir s?nin gönd?rm?l?rin çıkıyo qarşıma bu m?lumatlandırıcı paylaşımlar üçün t?ş?kkürl?r ahmet b?y-?f?ndi
  • Okumak istemeyenler için özet : Taahhüt bitince taahhütsüz fiyattan devam edebilirsiniz.

Bilmiyorduk Ahmet çok sağol!
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

Bak qardaşım m?n bu internet? ayda 60 manat verir?m v? s?nin gönderilerini görm?k m?cburiyy?tind? deyil?m ama 1 h?ft?dir s?nin gönd?rm?l?rin çıkıyo qarşıma bu m?lumatlandırıcı paylaşımlar üçün t?ş?kkürl?r ahmet b?y-?f?ndi

Azerbaycanlı gardaşıma salamlar!
  • Türknete kavimler göçünü başlattığımız zaman bu firmalar kararlarından dönmek zorunda kalacaklar. Ayrıca btk ya şikayet yağmuruna tutmamız lazım. Gerekirse hükümete oy vermesenizde, bir daha size oy vermem gibi yalanda olsa tehdit cümleleri de kurun.

Daha bugün baska hatta geçicem dediğim için aranıp telefon paketimi ilk aldığım gibi zamsiz halde tekrar sundular. Önünüze atılani kabul etmeyin alternatif fimalari koruyun çünkü onlar sayesinde bu beladan kurtulabilirz ancak.

• İtalya'da yaşıyorum ve böyle birşey görmedim burada

Fiber internet 29 €

• Yazı resmen kota konusunda odak noktasını kablonete çekmeye çalışan bir çabaya sahne olmuş..

Sonrasındaki türksel yetkilisi ile yapılan röportajın yayınlanması ise subliminal bir yöntemle türkseli aklama çabasıdır.

Çok beğendiğim bir söz var... siz tilkiyseniz biz kuyruğuyuz... Bırakın hala milleti aptal yerine koymayı.. röportajın altındaki mesajlar hoşunuza gitmedi başka bir haberle kendinizi ve reklam vereninizi böyle basit yöntemlerle aklamaya gayret etmeyin.. hala daha aptal yerine koyuluyoruz.. bunu yapan turksel değil DH...

BIRAKIN SUBLIMINAL MESAJLARI...

• Adil kullanım kotasında oyuna gelmeyin, kotaya geçmeyin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 16 Mayıs 2017; 16:3:56 >
  • Konuyu okumadan, başlığı yanlış okuyup kotayı geçtim bir şey olur mu diye sormuş millet

• 99 tlye 25 mbps paket çıkarmışlar anlat anlat bitiremedi adam bide piyasanın 1/3 i fiyatlara diyor ya
  • Akk kalktiginda adi bir şekilde el ayak oyunlarına girmeden, akkyi kaldirip adam gibi yoluna devam eden iss kazanır, beni de kazanır.

• Merhabalar dostlar,

Eşimize, dostumuza gelen "kotalı paketlere abone çekmeye çalışma" hamlelerini gördükten sonra bilmeyen varsa aktaralım, hakkımızı arayalım düşüncesi ile bu yazıyı kaleme aldık. Lakin yorumlarda reklam yaptığımızı söyleyen, bunu herkesin bilmesi zaruri bir durummuş gibi "alaycı bir üslupla" söylemler gördüm. Genelde bu tür dayanaksız ifadelere yanıt vermemeye gayret etsem de burada cevap zaruri bir hâl almış. Lütfen, hepimiz aynı gemideyiz. Kotalar hepimizi mağdur ediyor ve bugün geldiğimiz noktada forumdan çıkan girişimin öneminin çok büyük olduğunu düşünüyorum. Buradan hareketle de ben de dilim döndüğünce farkındalık yaratmaya gayret ediyorum ve şahsım adına konuşuyorum reklam malzemesi olamayacak kadar hassas.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    ne arızalı insanlarsınız , adam oturmuş yazmış bilmeyenler bilinçlensin diye.ilkokulda örtmenim örtmenim diye ön sırada parmağını kaldırıp kendini paralayan veletlerden ne farkınız kaldı?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.