Şimdi Ara

Adil Kullanim Kotasi Sacmaligi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkiye disinda baska hangi ulkede akk sacmaligi var ? baska ulkelerde oldugunu zannetmiyorum ve akk ne icin var adil diyorlar ama hic adil degil birisi aciklama yapabilirmi

• Badka ülkelerde günlük kota var veya yoğun saatlerde herkede kısıtlama var.

2 gundur takilmiyordum. Bugün takildim :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akk toplu kullanımı engellemek için uygulanıyor. yabancı ülkelerde 50 kişi para toplayıp danaya girer gibi internete girmediği için akk olayı yok. akk nezaman kalkar cevap: hiçbir zaman. altyapı olayı ise tamamen yalan şu an altyapının yüzde 25 i bile kullanılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 11 Mayıs 2015; 7:06:03 >
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    Şimdi bu yöntem ile Toplu kullanım engellenmiş mi oldu.. Yada büyük oranda düştü mü?

Bu toplu kullanım önlemi, suçsuz olanları etkiledi mi?

Eğer suçsuz olanları olumsuz yönde etkiliyorsa bu yöntemi uygulamak doğrumudur?

Toplu kullanmak suç mudur? Eğer Suç ise sadece suçluların cezalandırılması gerekli değilmidir?

Askeri bir mantıkla bir grup askerin hatasını tüm birlik mi çekmesi gereklidir?
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    1)evet ciddi çlçüde engellenmiş oldu.
    2)bu toplu kullanım suçsuz olanları etkiledimi bilmem ama kimse interneti tek kulanmıyor ttnette 190 tl sınırsız 16mbit tarifesi zaten tek kullanmıyorsunuz bari parasını verin tarifesidir.
    3)bu bir suç değildir adam 512 kbit internette verebilirdi. tekel oldugu sürece bu böyle devam eder.
    4)evet toplu kullanım suçtur ve tespiti mümkün değil.
    5)parası olana heryer adil ttnet bir zamanlar akk uygulamıyordu ve o dönemde toplu kullanım tavan yaptı baş edemedi ve akk uygulamaya karar verdi.

ttnet şu an hala tekel ve hiçbir alternatifi yok. uydunet superonline fiber vsvs bunlar sadece apartmanlara verilebilen çok sınırlı bölgede olan servis sağlayıcılar.kısacası onlar için yok diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Badka ülkelerde günlük kota var veya yoğun saatlerde herkede kısıtlama var.

2 gundur takilmiyordum. Bugün takildim :(

bazilarıda günlük kota uygulayanları beğenmiyor bizdekini görseler naparlardı acaba
  • Artık hep aynı konuları konuşmaktan sıkıldık..Bunlar kan emici beyler..

• quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Artık hep aynı konuları konuşmaktan sıkıldık..Bunlar kan emici beyler..

kan emici diyorsunda kardeşim yıllardır eme eme kan bırakmadılar topunun Allah belasını versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Artık hep aynı konuları konuşmaktan sıkıldık..Bunlar kan emici beyler..

kan emici diyorsunda kardeşim yıllardır eme eme kan bırakmadılar topunun Allah belasını versin.

Aynen öyle kardeş...Napalım elden bişey gelmiyor..

• anami babamı bunları aradığım kadar aramiyorum, tanismadigim müşteri temsilcisi kalmamıştır zeynep hanim veysel bey furkan bey dilek hanim burdan hepsine selamlarımı gönderiyorum yahya y. Ben, gerçekten ilgili kişiler, ne halt yemeye oturmuş olanlarda yokmu tabiki var, benim ben olduğumu ispatlayamiyorum ya işlem yapmıyor dirdirdir bananguvenlik muhabbeti yapıyor kapadım yüzüne hicde ayıp etmedim, sonuç olarak kurumu bozan çok kişi var

• Her ayın 10. da binlerce kişi kota bitti diye isyan ediyor niye bir şey yapmıyoruz? BTK ya toplu mail atsak?
  • Her hizmetin neden en rezil formu olmak zorunda bu ülkede çok merak ediyorum...
  • Toplu kullanım engellenmek isteniyorsa madem o zaman ben tüm ay 3 mbit'e razıyım 20 50 istemiyorum. Ama benden 3 mbit parası alınsın o zaman ?

Niye böyle bir alternatif sunulmuyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A9BF4BC74 -- 13 Mayıs 2015; 20:20:13 >
  • al bizim buralarda ben hariç herkes 5-6 kişilik gurplar halinde internet kullanıyor toplu kullanıma engel falan olmuyor anca bol bol küfür işitiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Börcır

Her ayın 10. da binlerce kişi kota bitti diye isyan ediyor niye bir şey yapmıyoruz? BTK ya toplu mail atsak?

atmadık mı sanki gelen cevap sözleşmenizde bu var almasaydınız oluyor
  • AKK siz tarifeler var zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.