Şimdi Ara

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.141
Cevap
56
Favori
90.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eğer reklam engellemede DNS yoluyla engellemeyi kullanıyorsanız ben kesinlikle over-quic protokolünü tavsiye ederim. Adguardın zaman zaman interneti yavaşlatması problemini mobilde çözmüş gibi gözüküyor.

• OnlyJ kullanıcısına yanıt
    Ama ben adguardın DNS (sistem DNS) kullanıyorum aktif ama internet hız sorunu yaşamıyorum.
    Eğer ki sizde kullanıyorsanız adguard DNS (sistem)de açmamı önerir misiniz yoksa DNS olarak adguard DNS kendisi için mi geçerli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemone_2 -- 1 Ocak 2021; 18:17:27 >
  • DNS over-quic üzerinden kullanmak için ,

1-Adguard uygulaması güncel olmalı,Adguard uygulamasına girin Sağ üst köşedeki güncellemeleri kontrol et tuşuna basın versiyon Android için 3,6 son sürüm

2- 3,6 sürüm güncelledikten sonra tekrar uygulamaya girip sol üst menü ye basıp DNS filtreleme giriyoruz ,

3- DNS sunucusu seçin diyoruz --Adguard DNS seçiyoruz

Seçtiğimiz "Adguard dns " üstüne basıp açılan yerde "Sunucu Tipi" başlığına basıp DNS OVER quick seçiyoruz.

Hem Android hem iOS DNS OVER quick gelmiş , PC de göremedim, muhtemelen program güncelleme alınca gelecek veya ben PC de göremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • optimus95 kullanıcısına yanıt
    Tamam teşekkür ederim yardımlarınız için.
  • Modem arayüzünden, DNS kısmına ilgili dns'leri giriyorum fakat hiç bir değişme olmuyor. Ne yapmam lazım tam olarak?

• Afazi kullanıcısına yanıt

Nasıl bir değişim bekliyorsunuz? Bu sadece belli bir sayıda takipçileri/reklamların domainlerini engelleyebilir. Reklamların boşlukları kalır, onları yok etmek için eklenti veya uygulama kullanmanız gerekiyor.

Bu adresten DNS'in çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

• OnlyJ kullanıcısına yanıt

Hız olarak bakacak olursak DNS için en hızlı protokol normal UDP port 53 üzerinden olandır. Hangi protokol olduğundan öte erişim süresi önemlidir. Mesela AdGuard DNS'e ulaşmak için trafik Batı Avrupa ülkelerine gidiyor. Gecikme haliyle biraz yüksek oluyor.

Alıntı

metni:
    Adguardın zaman zaman interneti yavaşlatması problemini mobilde çözmüş gibi gözüküyor.

Bu kolay kolay değişecek bir durum değil. Ben de ondan dolayı yükleyip yükleyip kaldırıyorum zaten. :) Çünkü kendi sertifikasını yüklüyor/izin istiyor. HTTPS trafiğini süzüyor. Şu anda bunu yapan her yazılım interneti olduğundan daha yavaş duruma getiriyor. Bahsettiğim işlemleri genelde antivirüsler gerçekleştiriyor, onlarda da durum aynı. Kapatsan AdGuard'ın reklam engelleme seviyesi olumsuz etkileniyor, antivirüs içinde koruma seviyesi olumsuz etkileniyor. Donanımın ne kadar güçlü olduğununda önemi yok, o yavaşlama hissedilmeyecek kadar güçlü makinelerde bile test araçlarıyla ölçülebiliyor.

• Microsoft edge ile Android'de kullanırken sayfa yüklenmeden önce sayfaya ulaşılamıyor diye uyarı çıkıyor bir süre sonra da kendiliğinden sayfa yenileniyor ve yükleniyor bunu önlemenin bir çaresi var mı?
  • ANDROİD için gerçekten memnun kaldığım bir vpn'nin premium hesabını ortak alacağız. Şu an 2 kişiyiz. Ortak hesaba dahil olmak isteyen arkadaşlar özelden mesaj atsın en kısa sürede dönerim. 1 yıllık premium vpn kişi başı 50 TL.

• Merhaba arkadaşlar. Android telefonuma Adguard DNS kurulumu yaparak reklamlardan bir nebze de olsa kurtulmak istiyorum. Adguard'ın kendi websitesinde genel olarak bilgi edindim ancak siz kullanıcıların görüşlerinin daha isabetli olacağı kanaatindeyim. Adguard DNS kullanmaya başladığımda güvenlik ile ilgili bir problem yaşar mıyım? Sonuçta telefonda banka uygulamalarından tutun da mail hesaplarına kadar birçok önemli bilgi ve işlem bulunuyor. Reklamlardan kurtulayım derken banka hesaplarımın ele geçirilmesini istemem. Konudan pek anlamadığım için soruyorum, şimdiden teşekkürler.

• S_R_S S kullanıcısına yanıt

@S_R_S AdGuard DNS yazmışsınız. DNS yerine uygulamasından mı bahsediyorsunuz yoksa? Çünkü DNS'in bahsettiğiniz bilgilere erişim imkanı zaten yok. En fazla bağlantı kurduğunuz sitelerin domainlerini görebilirler. Atıyorum donanimhaber.com'a girdiğinizi görebilirler fakat donanimhaber.com/'dan sonrasını görmeye DNS'in erişimi yoktur. Aynı şekilde HTTPS (şifreli) bağlantıysa bahsettiğim şeye ISS'nin de erişimi yoktur. Erişimden kastım örnek verdiğim donanimhaber.com adresinde hangi konulara girdiğiniz, şifreleriniz, vs.

Fakat uygulamasından bahsediyorsanız evet, şifreleriniz dahi her şeyi görebilme imkanları oluşuyor. Çünkü kendi sertifikalarını araya sokup/yükleyip HTTPS (şifreli) trafiğin içerisini süzüyorlar. Bu gelişmiş reklam engellemesi için gerekli. Fakat güvenlik kısmında kocaman bir delik açıyor. Diğer arkadaşında belirttiği gibi bunun için banka sitelerini/uygulamalarını beyaz listeye alıyorlar. Ama bütün banka siteleri beyaz listede bulunuyor mu bilemiyorum. Zaten banka sitesi olması şart değil, atıyorum hepsiburada.com'dan alışveriş yaptığınızda yine kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. Eee o siteler beyaz listede değiller. Kendileriyle çelişiyorlar. Bu projenin (windows ve mobile uygulamaların) açık kaynaklı olması şart, yapacağız demişlerdi, aylardır bekliyoruz. AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU] 

• @Heretic Soul @The Hollow Cevaplarınız için teşekkür ederim. Benim sormak istediğim Adguard programı değil de sadece DNS kısmıydı. Verdiğiniz bilgilere göre de Adguard DNS kullanmamızda güvenlik açısından herhangi bir sakınca görünmüyor. Tekrar teşekkürler, iyi forumlar...

• Düzenleme: alttaki msg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah!n -- 4 Mart 2021; 17:15:50 >
  • Yaklaşık 3 senedir premium versiyonunu kullanıyorum. Bundle, Yahoo Mail gibi uygulamalarda bir süredir reklam engelleyemiyor. Memnun değilim açıkçası. Eskiden tavsiye ederdim herkese ama artık etmiyorum.

• Adguard uygulamasını malum mackolik reklamlarını kaldırmak için android telefona yüklediğimde uygulama içi reklamları kaldırmak için premiuma yükseltmeye zorluyordu uygulamayı kaldırdım. Sonra telefonun özel dns ayarı kısmına dns.adguard.com sunucusunu girdim. Şu an telefonda reklamların tamamı gizlendi. En çok da can sıkıcı süreli tam ekran reklamların gittiğine sevindim.
    Şimdi sorun şu; bu işlem güvenli midir ?

• Ömür boyu için uygun kampanya var mı ?

• AdGuard VPN kullanan var mı Chrome için? Ömür boyu lisans alınıyor mu AdGuard VPN Chrome için?

• Sondoron S kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Ömür boyu lisans alınıyor mu AdGuard VPN Chrome için?

Hayır, yıllık satılıyor.

• We ❤️ privacy, do you? (60% off AdGuard VPN)

Celebrate love this Valentine’s Day

Valentine’s Day is coming, so we’ve decided to throw a big sale on AdGuard VPN. 60% off the Yearly subscriptions! Purchase now and share it with your loved ones <3

Each subscription can be used on up to 5 devices.

SHARE LOVE & VPNThe discount is valid until February 16, inclusively.

"AGVPN60PROMO" kuponu ile 60% değerinde bir indirim 

Sevdiklerini koru. AdGuard VPN %60 indirimli!

Planınızı seçin:

Aylık

$5.99/ay

+KDV

Yıllık

-60%

$2.40/ay

+KDV, yıllık faturalandırılır

Toplam: $28.75

(%60 indirim)

Sevgililer Gününe özel AdGuard VPN Yıllık aboneliği %60 indirimli. Aynı anda 5 cihaza kadar kullanılabilir!

Şimdi satın al ve sevdiklerinin internette güvende, emin ve neredeyse görünmez olmalarını sağla.

• Tek ihtiyacın olan şey sevgi ve reklamsız deneyim. %40 indirim!

Havada aşk kokusu var!

Sevgililer Gününe özel; Yıllık Aile lisanslarında %40 indirim sunuyoruz. Bunlar aynı anda 9 cihazda kullanılabilir!

Şimdi 'LOVEANDCARE' promosyon kodunu kullanarak satın al ve sevdiklerini reklam, takip ve çevrimiçi tehlikelere karşı koru.

Kişisel

3 cihaza kadar

8 TRY

+KDV, her ay için, yıllık faturalandırılır

ŞİMDİ SATIN AL

Aile

9 cihaza kadar

23 TRY

15.17 TRY

+KDV, her ay için, yıllık faturalandırılır

LİFETIME / ÖMÜRBOYU için aynı promasyon kodu geçerli olabilir denemek lazım.

İhtiyacı olan baksın kampanyaya

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.