Şimdi Ara

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU] (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
56
Favori
90.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün AdGuard dan mail geldi. Genel bir saldırı olduğu ve şifrelerin yenilenmesi gerektiği hususunda. Maile baktım nereden gönderilmiş. Gerçekten AdGuard dan gönderildi sıkıntı yok.

Ancak ben üyelik satın almıştım. Bunun içinde banka bilgilerimi AdGuard sitesine girdim. Şimdi ise bu noktada şüphe duyuyorum. Neden? Madem saldırı oldu ve şifreler sıfırlamansı gerekti. Bizim banka hesap bilgileri bu siteye kayıt oluyor mu veri tabanında tutuluyor mu nasıl güveneceğiz?

Ayrıca artık neden YouTube, instagram veya twitter da ki reklamları engellenmiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 21 Eylül 2018; 14:2:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasakbölge

Bugün AdGuard dan mail geldi. Genel bir saldırı olduğu ve şifrelerin yenilenmesi gerektiği hususunda. Maile baktım nereden gönderilmiş. Gerçekten AdGuard dan gönderildi sıkıntı yok.

Ancak ben üyelik satın almıştım. Bunun içinde banka bilgilerimi AdGuard sitesine girdim. Şimdi ise bu noktada şüphe duyuyorum. Neden? Madem saldırı oldu ve şifreler sıfırlamansı gerekti. Bizim banka hesap bilgileri bu siteye kayıt oluyor mu veri tabanında tutuluyor mu nasıl güveneceğiz?

Ayrıca artık neden YouTube, instagram veya twitter da ki reklamları engellenmiyor?
    Muhtemelen bu konuyu takip etmiyorsunuz. Önceki sayfalar da ve bir kaç farklı mesajda, youtube uygulamasında reklam engellemenin neden sıkıntılı olduğu anlatılmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasakbölge

Bugün AdGuard dan mail geldi. Genel bir saldırı olduğu ve şifrelerin yenilenmesi gerektiği hususunda. Maile baktım nereden gönderilmiş. Gerçekten AdGuard dan gönderildi sıkıntı yok.

AdGuard kendi blogunda olayı anlatmış.

https://adguard.com/en/blog/adguard-security-notice/

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Hatalı bir çeviriye denk geldim.Düzeltmeniz mümkün mü?

@lugo_cloud
    Merhaba Vega,

Çeviri düzeltildi (ilk güncellemede düzlecektir sanıyorum). Ayrıca birçok yeni çeviri ve düzeltme de eklenmiş. Onların da çevirisini yaptım.(BU arada eklenen varsa onlara daha sonra bakacağım )
    Vakit bulamıyorum son zamanlarda bilgisayara bakmak için..

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 2 Ekim 2018; 0:43:55 >

• Merhaba AdGuard kullanıcısı arkadaşlar,

Sorularınız olmuş ancak cevaplayamadım kusura bakmayın. (yoğunum son zamanlarda)
    AdGuard çalışanı değilim tekrar söylüyorum, sizler gibi ben de bir kullanıcıyım. Sorunlarınıza birkaç ilgili arkadaşımız gerekli cevapları vermiş bile, onlara çok teşekkürler

AdGuard sunucularına bir saldırı olmuş geçenlerde! Korsanlar, farklı ve eski saldırılardan elde ettikleri parola ve e-posta adreslerini AdGuard Hesabım sistemi üzerinde denemeye çalışmışlar. Birçoğu engellenmiş. AdGuard işi garantiye almak ve kullanıcılarının hiçbirini mağdur etmemek adına "TÜM HESAPLARIN PAROLALARINI OTOMATIK SIFIRLAMIŞ"
    Bu nedenle aşağıdaki görsellerle gösterdiğim şekilde parolanızı sıfırlayın ve yeni parolanızı belrileyin. Çok basit. Zaten yakın zamanda 2-aşamalı bir giriş yöntemi kullanmaya başlayacaklar, bu şekilde daha güvenli hale gelecek AdGuard Hesabım sistemi.

Bilginize,

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]

• Sevgili iOS (Apple) kullanıcısı arkadaşlar,

Sizler için kötü haberler var. Apple yeni getirdiği kurallar ile artık uygulamalarda içerik engelleme yapan tüm engelleyicileri App Store'dan kaldırıyor. Yani, artık sadece Safari içinde içerik engellemeye izin veriyor. Masasütünde reklam engelleyiciler savaşı kazandı diyebiliriz ancak mobilde hâlâ savaş devam ediyor. Reklam verenler (en büyükleri Google ve Apple) reklamdan para kazandıkları için AdGuard ve benzerlerinin işini gittikçe zorlaştırıyorlar. Platform onların olduğu için güç onlarda denilebilir.
    Apple'ın koyduğu kurallar nedeniyle "iOS için AdGuard Pro" gelişimi (şimdilik) durduruldu.

Bkz.https://adguard.com/en/blog/adguard-pro-discontinued/

"Safari için AdGuard İçerik Engelleyici" kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android kullanıcıları haricen .apk olarak indirip bu sorunu bir yere kadar aşabiliyorlar ancak Apple iOS cihazlarda sanırım bu durum söz konusu değil. (Android kullanıcısıyım, duruma hakim değilim. Bilen varsa konu altında açıklayabilir)

Bilginize,
    Teşekkürler

• puhu tv'de adguardı tanıyıp kapatmamızı istiyor, kapatınca da hala aktifmiş gibi görüyor. bunun için ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flight Of Icarus

puhu tv'de adguardı tanıyıp kapatmamızı istiyor, kapatınca da hala aktifmiş gibi görüyor. bunun için ne yapabilirim.
    Merhaba,

Sorun yaşadığınız sitenin linkini ve aldığınız uyarının ekran görüntüsünü atar mısınız?
    Hangi AdGuard programını kullanıyorsunuz? Hangi filtreleri kullanıyorsunuz?

Sorulara cevap verirseniz, ben de deneyeceğim. Gerekirse rapor oluştururuz.

Teşekkürler,
  • lugo_cloud kullanıcısına yanıt
    puhutv.com

aldığım hata
    AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]

chrome eklentisini kullanıyorum. eklentiyi devre dışı bırakmama rağmen bu hatayı veriyor
  • quote:

puhutv.com

aldığım hata

chrome eklentisini kullanıyorum. eklentiyi devre dışı bırakmama rağmen bu hatayı veriyor
    Merhaba,

Ben AdGuard Windows kullanıyorum ve bu sitede sorun yaşamadım. Kullandığım filtreler imza kısmında yazdım.
    Site:https://puhutv.com/sahsiyet-1-bolum-izle

Sizden ricam filtrelerinizi kontrol edin, Kullandığınız filtrelere aşağıda imzada yazılı olan filtreleri de ekleyin lütfen!
    Host dosyanızda reklamları engelleyen girdiler varsa o da bu soruna neden oluyor olabilir. Bazen antivirüs yazılımları da reklam engelleme özellikleri kullanıyorlar. Kaspersky'ın benzer bir özelliği vardı. Bu gibi sebeplerde buna neden oluyor olabilir.

Dediklerimi deneyip, yine yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 2 Ekim 2018; 13:47:30 >

dediğiniz filtreleri kullanıyorum, host dosyamda herhangi bir mudahale yok. antivirüs programımda da reklam engelleme yok.

• quote:

dediğiniz filtreleri kullanıyorum, host dosyamda herhangi bir mudahale yok. antivirüs programımda da reklam engelleme yok.
    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?Firefox kullanıyorsanız "İzleme Koruması" özelliğini kapatıp deneyebilir misiniz?Bazı tarayıcılarda yerleşik reklam engelleme özelliği var.Mesela Opera tarayıcı gibi.
    Bunun dışında Disconnect,Ghostery gibi uzantılar kullanıyor musunuz?Bunlar da yanlış engellemeye sebep oluyorlar.

• quote:

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler ışığında bir rapor oluşturdum. Aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz.
    Herhangi bir uyarı almamanız gerekiyor normalde, ben de herhangi bir sıkıntı yok.
    https://github.com/AdguardTeam/AdguardFilters/issues/23310

Son olarak tarayıcı geçmişi ve önbelleğini temizleyerek dener misiniz?
    Sorun yaşadığınız diğer sitelerde eklenti menüsündeki "sorun bildir, rapor et" seçeneğini kullanarak kendiniz rapor oluşturabilirsiniz, bilginiz olsun.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 2 Ekim 2018; 23:19:29 >

• Android 7 ve sonrası için https filtreleme yapılamıyor bunun için bir yorumunuz var mı? "logo_cloud"

Reklam filtreleme Android tarafında da kısıtlamaya başladı malesef...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 4 Ekim 2018; 0:10:15 >
    Hocam ios 12 ile mi kısıtlamalar geldi?

• quote:

Orijinalden alıntı: waspote

Hocam ios 12 ile mi kısıtlamalar geldi?
    iOS 12 ile alakası yok.Apple yasaklama kararı almış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiyagnostikMan

Android 7 ve sonrası için https filtreleme yapılamıyor bunun için bir yorumunuz var mı? "logo_cloud"

Reklam filtreleme Android tarafında da kısıtlamaya başladı malesef...
    Android 8.0 yüklü Galaxy S8 kullanıyorum. Cihazım rootlu değil ve uygulamalar + tarayıcı hiç bir ortamda reklam ile karşılaşmıyorum.

Ömür boyu lisanslı sürüm ve aşağıdaki ayarları kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 7 Ekim 2018; 17:50:31 >

• Merhaba,

Uygulamanın mobil versiyonunda, "Geri Bildirim" menüsünün ikinci adımında kran görüntüsünde belirttiğim yer İngilizce.

Bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 14 Ekim 2018; 7:31:20 >
  • Merhaba EbuMuaz,

Haklısınız. O kısımların çevirisini yaptım. Siteye yansıması biraz zaman alacaktır.
    İlginiz için çok teşekkürler :) Uygulamalarda ise ufak birkaç çeviri kaldı, fırsat bulursam site çevirilerini de tamamlayacağım.

Teşekkürler :)
  • GitHub'da bulunan "bkrucarci/turk-adlist" reposu size mi ait?3 tane reklam ağı bildirdim.Uygun bir zamanda kontrol eder misiniz lütfen?

@lugo_cloud
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.