Şimdi Ara

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.144
Cevap
56
Favori
90.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -1907fb-

Androidde kullanıyorum. Bataryanın %19 ila %24ünü Adguard tüketiyor. Arkaplanda açık durması bu kadar çok pil tüketmemeli. Farklı bir uygulama ile Adguardın google chrome açınca aktif kapatınca pasif olmasını sağladım fakat diğer program yer, ram ve pil harcıyor.

Adguardda gereken düzenleme yapılmalı diye düşünüyorum.

Merhaba,

%19 - %24 batarya tüketimi yaptığı bilgisini nereden aldınız? Paylaşır mısınız?

Teşekkürler,
  • quote:

Androidde kullanıyorum. Bataryanın %19 ila %24ünü Adguard tüketiyor. Arkaplanda açık durması bu kadar çok pil tüketmemeli. Farklı bir uygulama ile Adguardın google chrome açınca aktif kapatınca pasif olmasını sağladım fakat diğer program yer, ram ve pil harcıyor.

Adguardda gereken düzenleme yapılmalı diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz durum bir sorun değil. Konu ile ilgili açıklama hem ilk sayfada hem de Adguard uygulaması ve sitesi içerisinde mevcut.

Ben yine de işinizi kolaylaştırmak adına buraya yazayım. Uygulamaların filtrelenmesi Adguard üzerinden gerçekleşir. Kendi açıklamaları da bu şekilde: "Trafik bizim üzerimizden işlediği için pil ve data tüketiminde en çok bizi görürsünüz" diyorlar.

Yani sizin açtığınız tüm oyunlar ve uygulamalar bu program üzerinden internete çıkıyor. Batarya tüketim istatistiklerinde de çok kullanım yapıyor görünmesi normal.

Pil tüketimi konusuna karşı çok hassas iseniz size önerim root edilmiş bir cihaza Better Battery Stats Pro uygulamasını yüklemeniz ve ayrıntılı tüketim istatistiklerini takip etmeniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam merhaba. Proxy mode kullanmıyorum. Ama bir şey farkettim. Play marketten datayı takip eden data manager gibi program yükledim. Wifi mode sayıyor ama mobil data sayılmıyor. Google LLC diye program var. Onu yükledim hem data hem wifi okuyor kaç MB harcadı isem. Eşimin telefonu Samsung j 7. Onda da nougat yüklü. Onunda kontrol ettim. Aynı şey onda da var. Sanırım nougat, gerçekten bu tarz data tüketimi yapılmasına müsaade etmiyor yada ne bileyim kodlar ile alakalı bir durum var. İki telefon da nougat yüklü. Biri Samsung biri Android one 4g. 3 cihaz için aldım, biri de kızım da yüklü. Ona da bakacağım bir ara. O da lollipo yüklü. Bakıp sonucu sonra yazacağım inşallah

• Android pil detayında gösteriyor. EbuMuaz arkadaşımız açıklamasında ilk mesajı okumamı istemiş. Oradan detaylara bakarım. Fakat bu konunun EbuMuaz tarafından izah edildiği gibi sadece yazılımsal birşey olduğunu düşünmüyorum. Zira ilgili ugulamayı kullanmadığımda pil performansım 3-5 saat arası artmış oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk mesakdaki ayrıntıya bakarım yeniden. Fakat bu konunun izah ettiğiniz gibi sadece yazılımsal birşey olduğunu düşünmüyorum. Zira ilgili uygulamayı kullanmadığımda pil performansım 3-5 saat arası artmış oluyor.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın program çok değerli ve önemli bir uygulama. Pil tüketimine rağmen kullanılması gerekiyor. ben sadece tecrübemi paylaşmak istedim ve geliştirme yapılabilir mi diye öneri sundum.

Bahsettiğiniz uygulamayı indirip pil tüketim değerleriyle ilgili detaylara bakacağım.

ilginize teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Herkes düşüncelerini ve tecrübelerini söyleyebilir. Bu konu yabancı forumlarda da en çok sorulan sorular arasında.
    Pil tüketimi konusunu geliştiricilerin göz ardı edeceğini sanmıyorum. Zaten o kadar çok soruluyorki, uygulama içinde özel açıklama bölümü yapıldı. Açıkçası reklamlar yüklendiği zaman kotam azalıyor ve RAM kullanımı artıyor. Fazla RAM kullanımı da batarya kullanımını etkiler.

Benim telefonumda %3 diyor AdGuard kendi kullanımı için. 1 gün gidiyor telefonumun şarjı AdGuard açıkken, bu benim için yeterli. Eğer AdGuard'ın çok batarya tükettiğini düşünüyorsanız, hosts listeleri ile çalışan yine sahte VPN kullanan ücretsiz reklam engelleyiciler var. Tavsiye etmiyorum ama deneyebilirsiniz. AdGuard kadar ayrıntılı değiller ve kaçırılan reklamlar fazla

Pil kullanım istatistiklerinde hata olduğunu düşünüyorsanız Github bölümünde sorunuzu sorabilirsiniz, şu an yılbaşı tatilinde ekip (9 Ocak'a kadar) ancak sonra cevap alabilrisiniz sanıyorum.

https://github.com/AdguardTeam/AdguardForAndroid/issues

Yukarıdaki bağlantıdan "New Issue" diyerek yeni başlık açıp sorunuzu sorun, direkt birinci ağızdan sorunuza cevap bulursunuz, hem bizlerde takip etmiş oluruz :)

Teşekkürler,

• quote:

İlk mesakdaki ayrıntıya bakarım yeniden. Fakat bu konunun izah ettiğiniz gibi sadece yazılımsal birşey olduğunu düşünmüyorum. Zira ilgili uygulamayı kullanmadığımda pil performansım 3-5 saat arası artmış oluyor.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın program çok değerli ve önemli bir uygulama. Pil tüketimine rağmen kullanılması gerekiyor. ben sadece tecrübemi paylaşmak istedim ve geliştirme yapılabilir mi diye öneri sundum.

Bahsettiğiniz uygulamayı indirip pil tüketim değerleriyle ilgili detaylara bakacağım.

ilginize teşekkür ederim.

Mutlaka pil tüketimini artıracak etkisi var Adguard'ın. Arka planda çalışıyor, internet trafiğini kontrol ediyor ve düzenliyor. Telefon da kullanılan her uygulama Adguard'ı tetikliyor. Bu şekilde alarm ve wakelock sayısı artıyor. Açıkçası telefon kullanım süresi ile screen on time değerleri farklı başlıklar. Telefonun kullanım süresi için sabahtan akşama yeterlilik arıyorsanız Adguard bu süreye büyük bir olumsuz etki de bulunmaz. Uzun kullanım süresi için etkisi olabilir. 3-5 saat benim için önemli değil. Telefon kullanımım işim noktasında sabaha karşı 4 ve akşam 5 saatleri arasında. Kalan zaman da ya telefon ile işim olmuyor yada zaten evde olduğum için pil süresinin önemi kalmıyor.

Zaten programın amacı deneyim kalitesini artırmak. Telefon ile vakit geçirirken reklamlardan arınmış, rahatsız etmeyen kullanım sunmak. Bunun da bir bedeli oluyor.

Eğer root ve xposed gibi konulara hâkim yada ilgili iseniz farklı engelleyicileri deneyebilirsiniz. PM yoluyla yardımcı olabilirim. Ancak tecrübelerime dayanarak bu konu da işini en iyi yapan uygulamanın bu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. XDA forum da bu konularla ile ilgili çok vakit geçirdim.

Anlayışınız için teşekkürler.

• @EbuMuaz

@lugo_cloud

İlginize teşekkür ederim.

Yıllardır Çin yerli üretimi cihazlar kullandığım için root kullanı şart :) farklı filtre programları denemedim. Adguard kalitesi tartışılmaz diye düşünüyorum.

Pil konusunda inceleme yapıp bilginize sunacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@EbuMuaz

@lugo_cloud

Yıllardır Çin yerli üretimi cihazlar kullandığım için root kullanı şart :) farklı filtre programları denemedim. Adguard kalitesi tartışılmaz diye düşünüyorum.

Her gününüz Reklamsız geçsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 2 Ocak 2018; 19:16:48 >
  • lugo_cloud kullanıcısına yanıt
    Androidde RAM kullanımı Windows'dakinden farklı, az da çok da olsa aynı gücü harcar, sabittir. Yani %10 da %90 da RAM kullanılsa batarya kullanımını arttırmaz. Batarya süresini arttıran CPU nun kullanımıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EbuMuaz

quote:

@EbuMuaz

@lugo_cloud

Reklam yapanlar belli arkadaşım. Ben gördüğümü tecrübemiz aktarıyorum. Kimseye birşey ispat zorunda değilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EbuMuaz

quote:

@EbuMuaz

@lugo_cloud

Reklam yapanlar belli arkadaşım. Ben gördüğümü tecrübemiz aktarıyorum. Kimseye birşey ispat zorunda değilim.

Yanlış anladınız sanırım. Size reklam yapıyorsunuz demedim. Konu reklamları engelleme ile ilgili olduğu için kullandığınız cihazlarda reklamsız içeriklerle mutlu bir hayat diledim :))

• Haber1903.com sitesinin yeni dizaynında sanırım önlem almışlar. Program aktifken site açılmıyor

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Haber1903.com sitesinin yeni dizaynında sanırım önlem almışlar. Program aktifken site açılmıyor

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]

Merhaba,

Bildirdiğiniz için teşekkürler
    Bu bir "Reklam engelleyicinizi kapatın" uyarısı. Ben bir rapor oluşturdum, kısa zaman sonra düzeltilecektir. Düzeltildiğinde yine size cevap yazacağım.

Teşekkürler,

• spotify reklamları engelliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

spotify reklamları engelliyor mu ?

Bilgisayardakini engelliyor. Telefonda denemedim, dog food versiyonunu kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aschil

spotify reklamları engelliyor mu ?

Merhaba,

Android ve iOS cihazlarında; AdGuard'ın ücretli premium versiyonu Spotify reklamlarını engelliyor. Bizzat Android telefonumda tecrübe ediyorum. Reklam vs dinlemiyorum, görmüyorum.
    Windows üzerinde; Windows için AdGuard, Spotify reklamlarını engelliyor. Spotify Windows üzerinde istediğiniz kadar şarkı atlayabilir ve reklamsız dinleyebilirsiniz. Bilginize,

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 7 Ocak 2018; 9:57:59 >
    teşekkürler.
    Hocam, daha evvel paylaştınız mı bilmiyorum ama gerçekten sormaz isem rahat etmeyeceğim. Bu uygulama sonuçta reklam engelleme için var. Peki Instagram ve Tumblr gibi Android uygulamalarda neden reklam görüyoruz? Bu uygulama play markette yok nedeni belli, kendi sitesinden indiriyoruz. Hâl böyle iken şu sponsor reklamları ve diğer reklamların uygulama üzerinden çıkması gerçekten sinir bozucu :(

• quote:

Orijinalden alıntı: gokful7988

Hocam, daha evvel paylaştınız mı bilmiyorum ama gerçekten sormaz isem rahat etmeyeceğim. Bu uygulama sonuçta reklam engelleme için var. Peki Instagram ve Tumblr gibi Android uygulamalarda neden reklam görüyoruz? Bu uygulama play markette yok nedeni belli, kendi sitesinden indiriyoruz. Hâl böyle iken şu sponsor reklamları ve diğer reklamların uygulama üzerinden çıkması gerçekten sinir bozucu :(

1) Lisanslı mı lisanssız mı kullanıyorsunuz Adguard'ı?

2) Hangi filtreler aktif?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.