Şimdi Ara

Adata, mSATA formundaki XPG SX300 ve Premier Pro SP300'ü satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Adata, mSATA formunda hazırladığı iki yeni SSD'si XPG SX300 ve Premier Pro SP300'ü satışa sunmaya hazırlanıyor.

50.95 mm x 30 mm x 4 mm boyutlarında ve 7 gram ağırlığında tasarlanan SSD'lerin başlıca teknik özellikleri sırasıyla şu şekilde;

XPG SX300:

• 64 GB, 128 GB ve 256 GB depolama seçeneği

• MLC tipi NAND Flash bellek yongası

• SATA 6 Gb/sn arayüzü

• LSI SandForce SF-2281 kontrolcü

• 550 MB/sn'ye varan sıralı okuma hızı

• 505 MB/sn'ye varan sıralı yazma hızı

• 25.000 IOPS 4K rastgele okuma performansı

• 85.000 IOPS 4K rastgele yazma performansı

• 1.200.000 saat hata öncesi kullanım süresi

Premier Pro SP300

• 24 GB, 32 GB ve 64 GB depolama seçeneği

• MLC tipi NAND Flash bellek yongası

• SATA 3 Gb/sn arayüzü

• LSI SandForce SF-2141 kontrolcü

• 280 MB/sn'ye varan sıralı okuma hızı

• 260 MB/sn'ye varan sıralı yazma hızı

• 12.500 IOPS 4K rastgele okuma performansı

• 46.000 IOPS 4K rastgele yazma performansı

• 1.200.000 saat hata öncesi kullanım süresi

SSD'lerin tavsiye edilen satış fiyatları;

XPG SX300:

• 64 GB: 89.99$

• 128 GB: 149.99$

• 256 GB: 299.99$

Premier Pro SP300:

• 24 GB: 49.99$

• 32 GB: 59.99$

• 64 GB: 79.99$

• 1 TB olanı 399 dolar iken bunun çeyreğinin 299 dolara satılabileceğini zannetmeleri gerçekten ilginç.http://www.amazon.com/OCZ-Technology-RevoDrive-Hybrid-RVDHY-FH-1T/dp/B005J4P0JS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1340106564&sr=8-3&keywords=1+tb+ssd

• mSATA nerede PCI nerede dostum farklı segmentleri karşılaştırmak mantıksız.

256GB demek üzerindeki her bir çip muhtemelen 64GB'tan oluşacak demek bu da büyük bir şey. O yüzden fiyat hala yüksek fakat mantıklı gelen bir yükseklik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2kol3bacak -- 19 Haziran 2012; 15:08:19 >
  • Bu msata işi laptoplar için çok iyi bir seçenek.Yeni model laptoplarda msata yeri ayrılmış durumda.SSD ye geçmek için ya normal hdd yi söküp (depolama alanı çok yetersiz kalıyordu) ya da optik sürücü sökülüyordu(ki buda iyi bir seçenek değil.)Ancak SSD çıkalı uzun zaman olmasına rağmen hala makul seviyelere gelebilmiş değil.Bunda Tayvan daki sel nedeniyle fiyatı 2 katına çıkıp bir türlü normal seviyelere inemeyen hdd lerin de payı büyük.Bakalım ne kadar daha bekleyez fiyat ve kapasite bakımından hdd nin yerine geçmesi için?

• quote:

Orijinalden alıntı: saitouhajime

1 TB olanı 399 dolar iken bunun çeyreğinin 299 dolara satılabileceğini zannetmeleri gerçekten ilginç.http://www.amazon.com/OCZ-Technology-RevoDrive-Hybrid-RVDHY-FH-1T/dp/B005J4P0JS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1340106564&sr=8-3&keywords=1+tb+ssd

İkisinin de disk olması dışında alakaları bile yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PCI kullanmak istemesem bile pahalıki, seçim serbest, fiyat avantajı var.
    PCI olmasın diyene 179 dolara SSD var. 299 her halükarda pahalı.http://www.amazon.com/Crucial-2-5-Inch-Solid-State-CT256M4SSD2/dp/B004W2JL2A/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1340108119&sr=1-1&keywords=256+gb+ssd

• Fiyatlar daha gelmemiş olan bir SSD için fazla yüksek, haberdekinden çok daha ucuza satışa çıkabilir bunlar.

• mSata ile sata ve pcı-e diskleri karşılaştırıyosunuz beyler , okuyun ilk önce

• yahu bilmeden konuşuyorsunuz .. biriniz gitmiş PCI ssd yi örnek veriyor(ayrıca o tam bir ssd değil hybrid disk...)

diğeri sata 2.5" diski örnek veriyor..

farkındamısınız bilmiyorumda söz konusu olan ürün mSata !?!?!?

---

insanları bilgilendirme faslımız bittiğine göre

neyse ben normal yorumuma dönüyorum:

gayet başarılı bir ürün olmuş , bu boyutlarda bu transfer hızını tebrik etmek lazım fiyatlar o kadarda uçuk değil ama normalde olması gerekenin yakalaşık 75$ üstü olmuş..

hata öncesi kullanım süresi dışında bi çıkıntı göremedim o yüzden 9/10 veriyor ve yorumumu sonlandırıyorum.

(son olarak belirtmek isterimki ultrabooklar için vazgeçilmez olmuş:))

• quote:

Orijinalden alıntı: BaRReT81
    mSata ile sata ve pcı-e diskleri karşılaştırıyosunuz beyler , okuyun ilk önce

Dostum 2 karşılaştırmayı da yapan benim, uygun fiyatlı mSata SSD linki yok, muadil parçalardan örnekledim, bunlar da mSata'dır demiyorum. Pahalılar diyorum kısacası.

• quote:

1 TB olanı 399 dolar iken bunun çeyreğinin 299 dolara satılabileceğini zannetmeleri gerçekten ilginç.http://www.amazon.com/OCZ-Technology-RevoDrive-Hybrid-RVDHY-FH-1T/dp/B005J4P0JS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1340106564&sr=8-3&keywords=1+tb+ssd

Valla şununla yukarıdakini bir tutuyorsun ya. Pes.
    Al tak o zaman o Revodrive ı notebookuna.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng
    Valla şununla yukarıdakini bir tutuyorsun ya. Pes.Al tak o zaman o Revodrive ı notebookuna.

Anlamazdan geldiğiniz aynı tavrı sana göstersem, o notebook'a takılmaz, sende hiç bir şey bilmiyorsun yazmam gerekir. Anlamıyorsan anlamanı da beklemiyorum zaten.

• quote:

Hibrid disk o. 1 TB HDD, 100 GB SSD barındırır. Asıl kayıt yeri HDD'dir.

• Boş bir tartışma, ssdlerde msata,2.5",3.5", pci, flash disk, ram falan hepsi benzer üretim bandından çıkan parçalar, hedef kitle oynar, bunları fiyat bazında birbiriyle kıyaslamak abes değil.
    Bir kişi sadece doğru noktaya değinmiş, saitonun ilk verdiği link melez, ne kadarı ssd, ne kadarı hdd ona bakmak lazım, işten çıkmadım anca bu kadar yazdım, akşama vaktim olursa o linki araştırıcam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BaRReT81mSata ile sata ve pcı-e diskleri karşılaştırıyosunuz beyler , okuyun ilk önce
    Dostum 2 karşılaştırmayı da yapan benim, uygun fiyatlı mSata SSD linki yok, muadil parçalardan örnekledim, bunlar da mSatadır demiyorum. Pahalılar diyorum kısacası.

tamam bende 3.5 inç bi hdd linki atayım çok pahalı diyeyim elma ile armutu karşılaştırmışsınız.

• Melez olan PCI diske ben baktım, 850 mb civarı yazma, 1 GB civarı okuma hızı var, bir çok SSD'den yüksek hızlar ama buna göre tahminen 1 GB SSD'yi veri aktarımı için koymuşlar, 1 TB'da HDD'si vardır, PCI olmasa SSD yerine tercih ederim. Yine de üretsinler, SSD'lerle rekabet ediyor sonuçta, fiyatların daha da düşmesini sağlayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    bende 3.5 inç bi hdd linki atayım çok pahalı diyeyim elma ile armutu karşılaştırmışsınız.

Attığınız HDD linkinin okuma yazma hızları SSD'lerle rekabet edebilecekse olabilir.

• Melezler ömürden kaybediyor, sonuçta içinde hareketli parçalara sahip 1 HDD var ve ömrü de en fazla HDD kadar olabilir, SSD'ler çalışırken bile taşısanız ömrü HDD lerden uzun.

• Pahalılar diyorum kısacası

• quote:

Orijinalden alıntı: KaraKanarya
    Attığınız HDD linkinin okuma yazma hızları SSD'lerle rekabet edebilecekse olabilir.

Bence olamaz. Bir tanesi m-Sata yani ufacık notebook veya netbook'un içinde küçücük bir slota takılıyor.

Diğerisi ise büyük. Onu böyle bir cihaza takamazsın.

Sadece masaüstü PC den veya onlara takılabilen disklerden bahsediyor olsak belki olabilirdi ama m-Sata sadece taşınabilir sistemlere hitab ediyor. (Bazı özel anakartları saymazsak.)

Bu yüzden karşılaştırılamaz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.