Şimdi Ara

ADANA / TURKCELL-SuperOnline Fiber İnternet Servisi Başlıyor Sonunda. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
9.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cukurova
    Karşı çıkan arkadaşlara sorarım torrent, emula gibi sistemlerden film, oyun, müzik vb. (korsan) veriler indirmek dışında 50 gb. kotayı nasıl doldurabilirsiniz?

iTunes'tan 2-3 tane full HD film satın alarak.

iTunes'tan 5-10 tane full HD dizi indirerek.

Steam'den 3-4 tane oyun alarak.

PS3 ve Xbox 360 için 4-5 tane online oyun demosu indirerek.

SETI@Home v.b. bilime faydalı 24/7 çalışıp bandwidth kullanan programları çalıştırarak.

Daha sayayım mı?

Herkesi 5-10 tane dvdrip indiren modele sokamazsınız. Superonline kendi reklamlarında 1 DVD indirme hızından bahsediyor.

Sorarım size, DVD diye bir şey mi kaldı dünyada bu devirde? Artık Bluray var, full HD tvler var.

50GB kota 1 bluraya yetmiyor, bu mu ışık hızında internet? Ayda bir tane film indiremeyecek miyim blu ray yasal?

Hangi çağda yaşıyoruz acaba, Full HD TV ve IPTV ve blu-ray çağı mı yoksa 512k ile download yapılan çağda mı? (Bana Superonline'ın Triple Play'i adı altında Digitürk ortaklığı ile verdiği 3-5 tek tük filmin kota götürmemesinden bahsetmeyin lütfen. Niye ben kendimi uyduruk Digitürk web tv ile kısıtlayım iTunes varken, Hulu varken, TVU varken?)

Kabloları sökün diyerek abartmış olabilirim ama yapılan haksızlığa göz yumamam. Rekabet iyidir elbet, ama tüketiciye zarar veren, onu "acıtan" %600 zam gibi uygulamalara sonuna kadar karşıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 22 Mart 2010; 20:27:38 >

• quote:

Bu trafiği Tr çapında düşünürsek backbone üzerindeki core mpls ve router cihazlarını fazlasıyla zorlar. Saturasyon ve jitter yüzünden kalite çok düşer. Tabii gerçekte hiçbir zaman bu kadar büyük band genişliğine ulaşılmıyor ama projede planlanması lazım.

Kendiniz demişiniz planlanması lazım diye. Niye 2008'den beri (2007 sonu) devam eden bir hizmetin planlanması şimdiye denk geliyor? Bugüne kadar planlanmadı da şimdi mi akıllarına geldi?

Bırakın allah aşkına. Ucuz ve hızlı internet, gerçek sınırsız, ve gürül gürül sloganlarıyla site yönetimleriyle anlaşabilmek için yapıldı bunlar. 2008'den beri yurtdışı çıkışlarına ve altyapıya yeterince yatırım yapılsaydı bunlar olmazdı. Ama insanlara yalan yanlış reklam yapılmasa, baştan bu fiyatla gelse hizmet, sorarım size daha İstanbul dışına çıkabilir miydi? HAYIR.

quote:

bundan sonra ne olursa olsun bu ADİL KULLANIM kavramı her yerde olacaktır.

Yoo yok öyle birşey, daha 3 gün geçmedi hemen Superonline yine "pro paket" adı altında "ADİL KULLANIM" olmayan tarifeler çıkarttı.

Neymiş demekki bu Adil Kullanım'ın asıl amacı? Sınırsız tarifeye ZAM, hem de %100 - %600 arasında ZAM. Kandırılan müşteride patladı herşey. "Gerçek Sınırsız" diye aldığımız internete 1 gün sonra 50GB kota konmasının Adil olmakla alakası ancak parasaldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 22 Mart 2010; 20:13:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX

quote:

Karşı çıkan arkadaşlara sorarım torrent, emula gibi sistemlerden film, oyun, müzik vb. (korsan) veriler indirmek dışında 50 gb. kotayı nasıl doldurabilirsiniz?

iTunes'tan 2-3 tane full HD film satın alarak.

iTunes'tan 5-10 tane full HD dizi indirerek.

Steam'den 3-4 tane oyun alarak.

PS3 ve Xbox 360 için 4-5 tane online oyun demosu indirerek.

SETI@Home v.b. bilime faydalı 24/7 çalışıp bandwidth kullanan programları çalıştırarak.

Daha sayayım mı?

Herkesi 5-10 tane dvdrip indiren modele sokamazsınız. Superonline kendi reklamlarında 1 DVD indirme hızından bahsediyor.

Sorarım size, DVD diye bir şey mi kaldı dünyada bu devirde? Artık Bluray var, full HD tvler var.

50GB kota 1 bluraya yetmiyor, bu mu ışık hızında internet? Ayda bir tane film indiremeyecek miyim blu ray yasal?

Hangi çağda yaşıyoruz acaba, Full HD TV ve IPTV ve blu-ray çağı mı yoksa 512k ile download yapılan çağda mı? (Bana Superonline'ın Triple Play'i adı altında Digitürk ortaklığı ile verdiği 3-5 tek tük filmin kota götürmemesinden bahsetmeyin lütfen. Niye ben kendimi uyduruk Digitürk web tv ile kısıtlayım iTunes varken, Hulu varken, TVU varken?)

Kabloları sökün diyerek abartmış olabilirim ama yapılan haksızlığa göz yumamam. Rekabet iyidir elbet, ama tüketiciye zarar veren, onu "acıtan" %600 zam gibi uygulamalara sonuna kadar karşıyız.

o zaman neden sinirsiz var? 50gb uzeri download yapan her kullanici yasa disi isler ceviyorsa bu mantiga gore 100tl/propaket kullananlar hirsizlik yapiyor demek ki. vay adiler!
    tabii onlar profesyonel kullanicilar degil mi? gercekten ihtiyaclari oldugu icin aliyorlar. eskiden gercekten ihtiyaclarini karsilamak icin yarisi kadar ucret odemeleri yeterliydi. amaaaaan zaten onlar pro madem ihtiyaclari var kopek gibi oderler diye dusunuyor sanirim birileri.

-yanlis anlamaya musait kisimlar duzeltildi-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 22 Mart 2010; 21:27:59 >

• Evet rekabet ortamı pek çok şeyi değiştirebilir Bir arkadaş yukarıda mesaj yazmıştı kota aşımından sonra en azından 1 ya da 2 mbps'ye düşerebilirler ileride Ama daha önce de dediğim gibi superonline bu kota olayını en başından beri söyleseydi bu kadar tepki toplamazdı İnsanların beklentilerini çok yüksek tuttular ve şimdi hayal kırıklığı oldu

güven meselesine gelince coca cola burger king hakkında da şehir efsaneleri dönüyor Yok içinde şu var bu var Hadi bir takım kendilerine özgü maddeler karıştırıyor olabilirler ama Bütün dünyayı nasıl karşılarını alacaklar Bir şey olduğunda bunun bedelini nasıl ödemeyi düşünüyorlar Superonline da türkiye'yi dolandıramaz buna cesaret edemezler İmar bankası bile bir şekilde müşterilerinin ödemelerini yaptı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freddia -- 22 Mart 2010; 21:45:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freddia

Evet rekabet ortamı pek çok şeyi değiştirebilir Bir arkadaş yukarıda mesaj yazmıştı kota aşımından sonra en azından 1 ya da 2 mbps'ye düşerebilirler ileride Ama daha önce de dediğim gibi superonline bu kota olayını en başından beri söyleseydi bu kadar tepki toplamazdı İnsanların beklentilerini çok yüksek tuttular ve şimdi hayal kırıklığı oldu

Freddia arkadaşım, "Gerçek Sınırısız", ve "Gürül Gürül" gibi Superonline reklamları bence beklenti yaratmaktan çok halkı kandırmak, ve hatta dolandırmak kadar korkunç bir suç. Beklenti dediğimiz şey örneğin kaliteli hizmet beklersiniz, kayıp oranını az beklersiniz, pingi düşük beklerseniz, tarifeleri uygun beklersiniz.

Ama gidip tarifelere %100-%600 arasında zam beklemezsiniz.
    Sınırsız diye aldığınız tarifenin 50GB kotalıya dönmesini beklemezsiniz.
    Sözleşme imzalandıktan sonra tek taraflı değiştirilmesini beklemezsiniz.
    21. yy'da fiber ile 512k download yapmayı beklemezsiniz.

Bunları yapan bir şirkete güvenemezsiniz.

En başından nasıl söylesin böyle birşeyi? Tekrar yazıyorum şu anki tarifesiyle çıksaydı meydana, İstanbulda bırakın semt semt ilelemeyi, ancak apartman apartman o da zorla ilerlerdi.

1 ya da 2mbite düşmesini beklemek polyanacılık olur. Verilen haklar geri alındıktan sonra artık geleceğe umutla bakamıyoruz malesef.

• Bu adil kullanım saçmalığına en iyi cevabı Adanadan alacaklar. Tabiki müşteri bulabilirler, ama en azından %50 bir azalma bekliyorum. Ayrıca bilinçli Adanalılar, satış elemanlarının suratına adil kullanım zırvalığını yapıştırdıkça, daha da canları yanacak... Görün bakalım 3 ay bedava 5- ay bedava kampanyalarını havada uçuşacak...
  • Madem itunes'dan blue-ray satın alıp full hd seyrediyor, psn store dan oyun alıp download ediyorsun ve iptv, tivubu beni kesmez hd isterim diyorsun, o zaman hocam sana ayda 100 tl hiç dokunmaz. Zaten lüks içinde yaşıyorsun.

Yok ben sıradan biriyim msn muhabbet edip, facebook, mailler, gazeteler takılıp surf yapıyorum dersen 1 mbit sınırsız fazlasıyla sana yeter.(Torrentlerinde biraz yavaş iner)

Eğer "kuyruk acım var, ondan yapıyorum, superonline beni mağdur etti, kandırdı" diyorsan elinde sözleşmen var, mahkemeye gidebilirsin ama yok okumadan imzaladım dersen hiç konuşmaya hakkın yok.
    TTNet'den 8 mbit limitsiz adsl alsan ve kullanırken 1 ayda; 15 gün bakım adı altında internetini kesse ve geri kalan 15 günde sadece 512 kbit hızla internet verse sözleşme gereği senden yine aynı parayı çatır çatır alır.

Şimdi superonline zam yaparak(kota koyarak) fiyatları ttnet ile eşit duruma getirmiştir fakat kota miktarı ve hız olarak hala en avantajlıdır. Yani şu durumda bile en kazık ttnet ama nedense gerçekleri hala göremiyorsun. İptal et tekrar adsl geç! seni tutan mı var? Ne bu gereksiz, maksatlı ve taraflı yaygara.

Superonline tamda büyüme aşamasında böyle oyunlar yapar mı sence?
    Türktelekom'un 20 yılda yaptığı bakır kablolamayı adamlar fiberkablo ile 2-3 yılda yapmayı amaçlıyor ve bu yatırımın geri dönüşü zaten çok uzun vadede olacak. Senin evine kadar gelen fiber, switchler,aradaki transmisyon cihazları, yurt dışı bağlantı ve kiraları... milyonlarca dolar para bunlar seni kandırmakla veya senden alacağı fatura bedeli ile olacak iş mi?

Peki superonline bunu(kotayı) neden yaptı?
    Diğer firmalar(ttnet değil) zaten rekabet kurumuna(http://www.rekabet.gov.tr/) başvuracaklardı ve superonline kaybedecekti.Diğer firmalar ttnet'den (Al-sat ile) kiraladıkları adsl hatlarında istedikleri gibi indirim yapamazlar.Adamların alış maliyeti belli ve Adil kullanım uygulaması onlarda da var bunu çıkartan varolmasını sağlayan yine ttnet.
    Benzer durumlardan dolayı, şikayet üzerine kurum milyonlarca dolar ceza kesti ttnete ve bu kararlar rekabet kurumu sitesinde var, arama bölümünden veya googledan aratıp bulabilirsiniz.
    İşin iç yüzünü bilmeden konuşuluyor sonra kuyruk açım var ondan yaptım deniyor.

1. Şuan "aynı fiyattaki" tarifeler karşılaştırılsa hız,kota ve teknoloji yönünden en uygun Superonline fiber internettir.

2. Her firmanın sözleşme örneğini internette veya satış bürolarında bulabirsiniz alın, okuyun, kıyaslayın. Şartların hepsi aşağı yukarı aynıdır. Sonra ağlamayın.

2. "Adil kullanım uygulamasını" icat eden, uygulayan ve diğer firmalara dayatan TTNet'tir. Superonline da buna bir yerde uymak zorundadır yoksa RK tarafından büyük ceza alır, devam ederse lisansı bile iptal edilebilir.

3. Superonline şuan tamamen altyapıyı geliştirmeye büyütmeye odaklanmıştır ve planlar önümüzdeki 5-10 yıl gibi uzun vadeler üzerine yapılmaktadır. Kısa vadede müşteriyi kandıralım voliyi vurup kaçalım gibi birşey zaten söz konusu olamaz.

Ben uzun yıllardır sektörde çalıştığım için tarafsız olarak bildiğim şeyleri yazıyorum, bende fake veya gizli kimlikle istediğim firmayı dibe vurmayı veya göklere çıkarmayı bilirim. İsteyen ttnet alsın, isteyen superonline... benim cebime giren çıkan birşey yok ve biraz zeki olan birinin "apartmana bedava da hat çektirmeyin, gelirlerse kovalayın" gibi sözlerede itimat edeceğini sanmıyorum lakin böyle yaygaralar yüzünden matbaa da osmanlıya 300 yıl geç gelmiştir.

• Şuan bana en avantajlı olan VDSL2 gibi görünüyor.Her yerde yok olayına girecekseniz, fiber internette heryerde yok.
    16 MBPS 110 TL ve ekstra bir yığın olanak.Hadi tam performans alamadık, 12 mbps olsun.(Benim içinde bu problem yok santral 20m ilerimde.)
    http://www.ttnet.com.tr/web/234-1196-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_vdsl2/kisaca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterinarius -- 22 Mart 2010; 23:48:11 >
  • hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterinarius -- 22 Mart 2010; 23:47:52 >
  • cukurova adlı kullanıcıya cevap bile vermeyin. pişkinlik de sınır tanımayan bir yaklaşımı var . Kullanıcı adını bağlı olduğu şirketin adı olarak alan sürekli bunu inkar eden ve sürekli gerçekleri çarpıtan bu arkadaşa cevap vermeyin takılsın kendi kendine.
  • quote:

Madem itunes'dan blue-ray satın alıp full hd seyrediyor, psn store dan oyun alıp download ediyorsun ve iptv, tivubu beni kesmez hd isterim diyorsun, o zaman hocam sana ayda 100 tl hiç dokunmaz. Zaten lüks içinde yaşıyorsun.

50 GB'ı napacaksınız sorunuza cevaptı o. Şimdi zengin-fakir demogojisi yaparak konuyu çevirmenize gerek yok. 100 TL sana dokunmaz mantığıyla %100-%600 arası zam yapmayı da haklı çıkartırsınız siz.

quote:

Eğer "kuyruk acım var, ondan yapıyorum, superonline beni mağdur etti, kandırdı" diyorsan elinde sözleşmen var, mahkemeye gidebilirsin ama yok okumadan imzaladım dersen hiç konuşmaya hakkın yok.

Kuyruk acısı derken kime ithamda bulunduğunuza dikkat edin, bir tek ben değilim sınırsız (pardon ESKİ SINIRSIZ ŞİMDİ KOTALI) abonesi olan. Ayrıca konuşmaya hakkım olup olmamasını heralde sizden öğrenecek değilim.

quote:

TTNet'den 8 mbit limitsiz adsl alsan ve kullanırken 1 ayda; 15 gün bakım adı altında internetini kesse ve geri kalan 15 günde sadece 512 kbit hızla internet verse sözleşme gereği senden yine aynı parayı çatır çatır alır.

TTNet'ten bahseden kim? TTNet sözleşmesini tek taraflı güncelleyip herkese dayatıyor mu acaba, yoksa soruyor mu geçmek istermisiniz diye? TTNet sürekli zam mı yapıyor indirim mi?

quote:

Şimdi superonline zam yaparak(kota koyarak) fiyatları ttnet ile eşit duruma getirmiştir fakat kota miktarı ve hız olarak hala en avantajlıdır. Yani şu durumda bile en kazık ttnet ama nedense gerçekleri hala göremiyorsun. İptal et tekrar adsl geç! seni tutan mı var? Ne bu gereksiz, maksatlı ve taraflı yaygara.

En kazık ttnet mi? Biraz araştırmacı olmanız lazım, sektördeyim diyorsunuz ama fiyatlardan haberiniz yok galiba efendim: 20mbit fiber 200 TL, 32 mbit VDLSL2 140 TL. 10mbit fiber 100 TL, 16mbit VDSL2 110TL.

quote:

Peki superonline bunu(kotayı) neden yaptı?
    Diğer firmalar(ttnet değil) zaten rekabet kurumuna(http://www.rekabet.gov.tr/) başvuracaklardı ve superonline kaybedecekti.

Kotayı yaptı da sınırsızı kotalıya çevirerek yaptı. Üzerinde de %100-%600 sınırsıza zam yaptı. Yani sınırsız-kotalı arasında bir fiyatlarda yeni tarife belirleyip de yapabilirdi, yapmadı. Kısaca amaç zamlamaksa kulp bulunur bir şekilde.

quote:

1. Şuan "aynı fiyattaki" tarifeler karşılaştırılsa hız,kota ve teknoloji yönünden en uygun Superonline fiber internettir.

http://resim.donanimhaber.com/m_38620678/tm.htm (Yukarıda yazdığım gibi)

quote:

2. Her firmanın sözleşme örneğini internette veya satış bürolarında bulabirsiniz alın, okuyun, kıyaslayın. Şartların hepsi aşağı yukarı aynıdır. Sonra ağlamayın.

Adil kullanım şartlarda yoktu, ayrıca tek taraflı değişiklik yapma hakkı hukuka aykırıdır, geçersizdir madde olarak. Biraz "sözleşme" ne demektir araştırın.

quote:

2. "Adil kullanım uygulamasını" icat eden, uygulayan ve diğer firmalara dayatan TTNet'tir. Superonline da buna bir yerde uymak zorundadır yoksa RK tarafından büyük ceza alır, devam ederse lisansı bile iptal edilebilir.

Yukarıda yazdığım gibi zam yaparak başlatması bunu, gerçek amacını gösteriyor.

quote:

3. Superonline şuan tamamen altyapıyı geliştirmeye büyütmeye odaklanmıştır ve planlar önümüzdeki 5-10 yıl gibi uzun vadeler üzerine yapılmaktadır. Kısa vadede müşteriyi kandıralım voliyi vurup kaçalım gibi birşey zaten söz konusu olamaz.

Ölme eşşeğim ölme? Odaklanırken bu %100-%600 zam nedir? Aşırı mı odaklandı anlayamadım. Başlarken maliyet belliydi bir anda mı %600 arttı maliyet? 10 yılda daha çok zam yapacak demek oluyor bu heralde Bu arada voliyi yedi bütün ex-sınırsız kullanıcılar, kaçmasına gerek kalmadı Superonline'ın.

quote:

Ben uzun yıllardır sektörde çalıştığım için tarafsız olarak bildiğim şeyleri yazıyorum,

Gerçekten çok tarafsızsınız. Çukurova civarında bir Superonline taşeron firmasındada çalıştığınız, ya da Çukurova Holding çalışanı olmanız da yüksek ihtimaller dahilinde. Ama önemli değil, sizin kendi deyiminizle "kuyruk acıısı" diyorum.

quote:

lakin böyle yaygaralar yüzünden matbaa da osmanlıya 300 yıl geç gelmiştir.

Lakin böyle %100-%600 zamlar nedeniyle OECD ülkeleri arasında en pahalı interneti biz kullanıyoruz.

"Kuyruk acınız mı var mahkemeye yallah" "Okumadın mı sözleşmeyi vah vah" gibi yorumlarla değil 300 yıl 1000 yıl geri kalırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomX -- 23 Mart 2010; 0:07:33 >

• Atatürk parkı ile büyük sehir Belediye binası arasında oturuyorum güya 8mbit ttnet var bağlandığından beri 1.5 mbit bile görmedim

Normalde dl yapmam online oyun oynarım onun için çarşıya da superonline gelirse kesinlikle gececeğim 50 gb in yeteceğini dusunuyorum

8 mbitin yarım verimle kullanmayı gectim arada bir internet kesiliyor ev telefonu calinca internet kesiliyor gercekten yazık acaba kablonete gecmek dha mı iyi olur oyunlar için iyi olduğu söyleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: K U N

Atatürk parkı ile büyük sehir Belediye binası arasında oturuyorum güya 8mbit ttnet var bağlandığından beri 1.5 mbit bile görmedim

Normalde dl yapmam online oyun oynarım onun için çarşıya da superonline gelirse kesinlikle gececeğim 50 gb in yeteceğini dusunuyorum

8 mbitin yarım verimle kullanmayı gectim arada bir internet kesiliyor ev telefonu calinca internet kesiliyor gercekten yazık acaba kablonete gecmek dha mı iyi olur oyunlar için iyi olduğu söyleniyor

Kablonet pingde rakipsiz şu an.

Superonline fiber biraz sıkıntılı, forumda konular mevcut.
  • Kablonet uydunet olarak mı geçiyor pek bilgili değilim bu konulrda
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX

quote:

Orijinalden alıntı: Freddia

Evet rekabet ortamı pek çok şeyi değiştirebilir Bir arkadaş yukarıda mesaj yazmıştı kota aşımından sonra en azından 1 ya da 2 mbps'ye düşerebilirler ileride Ama daha önce de dediğim gibi superonline bu kota olayını en başından beri söyleseydi bu kadar tepki toplamazdı İnsanların beklentilerini çok yüksek tuttular ve şimdi hayal kırıklığı oldu

Freddia arkadaşım, "Gerçek Sınırısız", ve "Gürül Gürül" gibi Superonline reklamları bence beklenti yaratmaktan çok halkı kandırmak, ve hatta dolandırmak kadar korkunç bir suç. Beklenti dediğimiz şey örneğin kaliteli hizmet beklersiniz, kayıp oranını az beklersiniz, pingi düşük beklerseniz, tarifeleri uygun beklersiniz.

Ama gidip tarifelere %100-%600 arasında zam beklemezsiniz.
    Sınırsız diye aldığınız tarifenin 50GB kotalıya dönmesini beklemezsiniz.
    Sözleşme imzalandıktan sonra tek taraflı değiştirilmesini beklemezsiniz.
    21. yy'da fiber ile 512k download yapmayı beklemezsiniz.

Bunları yapan bir şirkete güvenemezsiniz.

En başından nasıl söylesin böyle birşeyi? Tekrar yazıyorum şu anki tarifesiyle çıksaydı meydana, İstanbulda bırakın semt semt ilelemeyi, ancak apartman apartman o da zorla ilerlerdi.

1 ya da 2mbite düşmesini beklemek polyanacılık olur. Verilen haklar geri alındıktan sonra artık geleceğe umutla bakamıyoruz malesef.

PHANTOMX.....SANA 9 SORU....

1-ÖNCELİKLE DERDİN NEDİR ? ESKİ KULLANICIYIM...BEN ABONE OLURKEN ADİL KULLANIM DİYE BİR SÖYLENTİ YOKTU...ŞU ANDA MAĞDUR DURUMDAYIM DİYOR MUSUN ?
    2-SUPERONLİNE SANA BU OLAYIN DUYURUSUNU 5-6 AY ÖNCEDEN GEREK SİTEDEN GEREKSE FATURALAR YARDIMI İLE DUYURDU MU?
    3-ŞARTLARDA YAPILAN DEĞİŞİKLİK TÜM İNTERNET SAĞLAYICILARI TARAFINDAN MI YAPILDI YANİ ADİL KULLANIM HİKAYESİ ?
    4-MEVCUT ŞARTLARINI DEĞİŞTİREN SUPERONLİNE SÖZLEŞMEYİ TEK TARAFLI FESİH MADDESİ KOYMUŞ MU SÖZLEŞMEYE ?
    5-BU SÖZLEŞMEYE İSTİNADEN 5 KURUŞ BEDEL VERMEDEN BELLİ TARİHE KADAR YANİ 15 NİSAN İPTAL HAKKIN VAR MI ?
    6-15 NİSAN TARİHİNİ DUYURDUĞUNA GÖRE YETKİLİ VE İLGİLİ MERCİİLERDEN ( HANİ SİZİN ŞİKAYETLERİ YAZDIĞINIZ MERCİİLERDEN Kİ KESİN GÜLÜYORLARDIR SİZE ) İZİN ALINMIŞ MIDIR ?
    7-YANİ ASIL DERDİN KANDIRILMAK SENİN İFADEN İLE BİLGİNİN EKSİK VERİLMESİ BAŞLARDA SINIRSIZ YOKTU GİBİ ESKİ VE YENİ KAMPANYA KARŞILAŞTIRMASI MI?
    8-HİZMETİN DAHA GELMEMİŞ OLDUĞU ADANAA İÇİN BU FORUM SAYFASI AÇILMIŞ MIDIR?
    9-EĞER YENİ KULLANANLAR İÇİN AÇILDI İSE BU SAYFA VE ADANA LININ KANDIRILMA ŞANSI YOKSA..YANİ BAŞTAN NEYİN NE FİYATTA OLDUĞU GAYET AÇIK OLDUĞU ANDA NEDEN ISRARLA KABLO ÇEKMESINLER....SUNU YAPMASIN BUNU YAPMASINLAR DİYORSUN...SORUYORUM DİYOR MUSUN?

EĞER BÜTÜN CEVAPLAR EVET İSE ÇÖZÜM ŞU ; EYLEM PLANI MIDIR NEDİR GİDİN ORADA YAZIN...BİZ ADANA İÇİN BU HİZMETİ NASIL ALIRIZ ALIR MMIYIZ ALMAZ MIYIZ GİBİ KONULARI KONUSALIM...

BİZİM BAŞIMIZDAN SİZİNKİ GİBİ BİR OLAY GEÇMEDİ...ÖNEMLİ OLAN İNTERNET DEĞİL...FİBER NE DEMEK GİT VE GÖR...GİR ITALIA TELEKOM...BRITISH TELEKOM GİR VE GÖR ADAMLAR İNTERNET..TV..TELEFON..MOBİL SERVISI VERIYOR...

ALT YAPI DÖŞENİYOR..ŞEHRİN GEREKIRSE MOBESE KAMERA SİSTEMİ BU ALTYAPIDAN GEÇECEK...YANİ BULUNULAN ALAN MEKANA DEĞER GELİYOR...

HAKKINIZ VARSA ARAYIN...ÖRGÜTLENİN...AMA ADANA İLE NE ALAKSI VAR...İŞİNE GELEN ALIR...İŞİNE GELMEYEN ALMAZ....

O ZAMAN HANGİ MARKA GİYECEĞİMİZE...NE YİYECEĞİMİZE...HANGİ DİZİYİ İZLEYECEĞİMİZE...HANGİ TAKIMI TUTACAĞIMIZA...HER KONUYA YORUM YAPIN....

GİDİN KENDİ SAYFANIZDA KONUSUN...

• Ağustosun yazısını özet geçeyim;

Hakkın yeniyorsa koyun gibi karşılık verme, hakkını arama.Ayrıca üyelik esnasında eksik bilgilendirme var ben yeni üye sayılırım, hiç bir şekilde bu konudan bana bahsedilmedi, bunun da tarafsız yorumu da "DOLANDIRICILIK" olduğudur.

Bu arada Adana da isteyen alır, burada tecrübeli kullanıcılar tecrübelerini paylaşıyorlar.
    Bu gün 50 gb kota koyan sol, yarın bunu haşırt 15 gb'a da çeker.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterinarius -- 23 Mart 2010; 18:08:18 >
  • Şu konuda superonline'ı savunan gençler çıkın delikanlı gibi oranın çalışanıyım deyin onu bile diyemiyorsunuz.
  • NEDEN HEP KÖTÜ ÖRNEK VERİLİYOR..BEN ADANA ya yeni geldim....

ataşehirden bende kullandım...29 TL ye sınırsızın da sınırsızı 1 seneden fazla kullandın mı kullanmadın mı ?

bu sorunun cevabı hayır ise ben bişey bilmiyorum...29 TL ye ben 2 seneden fazla kullandım önce 1 sonra 5 sonra 10 oldu kota geldi vs vs.....

sektör değişiyor arkadaşım....sadece super değilki....

TTnet sınırlı limitsiz ..............1 mb........29.............15 GB..................15 TL telefon sabit ücreti....
    TTnet tamamen sınırsız ........8 mb........99.............gerçek sınırsız.......15 TL telefon sabit ücreti

fiber sınırlı limitsiz................10 mb.......29.............50 GB ..................sabit telefona ücret vermıyosun....yıl sonuna kadar LİGTV bedava..normal sezonda taahhütsüz aylık 29...
    fiber tamamen sınırsız..........10 mb.......99.............gerçek sınırsız........sabit telefona ücret vermıyosun...yıl sonuna kadar LİGTV bedava..normal sezonda taahhütsüz aylık 29...

yani burada herşey işte.....ben sadece şu anda mantıklı olanı söylüyorum...yarın TT ne olcak smıle olcak başbakan kım olcak....allah korusun işimiz gücümüz olacak mı ? kadercilik anlayısı değil realite önemli o kadar kötü yapsakta hala adamlar mantıklı bir paket sunuyor..

HANGİ PAKET MANTIKSIZ.....BANA BİRİSİ ÇIKSIN DESİN Kİ....FİBERİ İLK ALDIĞINDA ŞU DEZAVANTAJI VAR...
    SAVUNDUKLARINIZA KATILIYORUM...BAŞINIZDAN GEÇENLER SADECE SİZE ESKİDEN TANINANLAR ÇOK ÇOK ÇOK FAZLAYMIŞ BENCE...
    İNDİR İNDİR İNDİR.....ADAMLARDA BUNA SIONIR KOYMUS...99 VER ALASINI İNDİR KIMSE SAAN BİŞEY DEMEZ.....
    İLK ABONE OLACAKLAR YERİ BURASI YANİ ADANA....BANA İLK ABONELIK ICIN SURASI DEZAVANTAJLI DİYEN CIKSIN TARTŞALIM :)

• BU ARADA KESİN SEN ÇALIŞAN MISIN DİYEN OLACAK :))

MÜŞTERİ NUMARAMI VEREYIM ISTERSENIZ...22XX94X1.....

SİZ SÖYLEMEDEN BEN SÖYLEYEYİM DELİKANLI GİBİ :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ağustoss

BU ARADA KESİN SEN ÇALIŞAN MISIN DİYEN OLACAK :))

MÜŞTERİ NUMARAMI VEREYIM ISTERSENIZ...22XX94X1.....

SİZ SÖYLEMEDEN BEN SÖYLEYEYİM DELİKANLI GİBİ :)

Sanki çalışan müşterisi olamıyor sol'un. Çok ikna edici oldun verdiği bilgi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.