Şimdi Ara

Adana'da 4 Metre Çanak İle Astra (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
25.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ŞUAN 1.70 LİK ANTENLE 800 E YAKIN ŞİFRELİ ŞİFRSİZ KANAL SAYISINA ULAŞILABİLİYOR
  • Sayın next-Urla arkadaşım. Yazınızdan uydu sistemleri satıcısı bayi olduğunuz anlaşılıyor.Ancak çok kısa yazınızdan istifade etmek mümkün değildir.1.70 m'lik çanak antenle ASTRA 19.2 E den nasıl oluyorda 800 ün üzerinde şifreli ve şifresiz yayın alınabildiğini söylüyorsunuz?.Bizzat siz 1.70 lik çanak antenle 800 ün üzerinde TV yayınımı alabiliyorsunuz,yoksa bu söylediğiniz başkalarının iddiaları veya duyumlarınızmı?Bakınız sizinde bildiğinizi tahmin ettiğin şu siteye tekrar bir bakınız: "http://www.lyngsat.com/astra19.html ".Bu ASTRA uydusu üzerindeki frekanslar ben 1992 den beri bildim bileli hep aynı frekanslardır.Ordada görüleceği üzere verilen TV program listesinin en son güncellenme tarihi 08.10.2009 dur.Bu son duruma bakarsak şifreli şifresiz yayınların tümü 500 ü az geçkindir.Şu anda analog yayınlar bizi ilgilendirmemesine rağmen hadi 40 adet analog yayınlarıda ilave etsek 600 ü ancak geçer.Siz 800 ün üzerinde hemde 1.70 lik antenle TV lerin alındığını söylüyorsunuz.İşin içinde bizzat olan bir profesyonel olarak beni aydınlatır ve 19 senedir tam çözemediğim şu ASTRA'yı ve özelliklede şifreli kanallar olan ispanyol,fransız ve diğer kanalların açılımı konusunda yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.Bu işler için sadece anten yeterli olmayıp başka alet ve ekipmanlarmı gerekmektedir?Selamlar.NOT:İzmir'e yakın olsa idim size gelirdim.Ancak ben Marmara bölgesindeyim.
  • 3-4 ay öncesine kadar gündüzleride % 100 sinyal gücü ile ulaşıpta, şimdi gündüz sıfır çeken fakat geceleyin yine % 100 sinyal seviyelerine ulaşan frekanslar şunlardır:
    - 11954 H 27500
    - 12246 V 27500
    - 12460 H 27500
    - 11836 H 27500
    - 12051 V 27500
    - 12070 H 27500
    - 12110 H 27500
    - 12129 V 27500
    - 12148 H 27500
    - 12168 V 27500
    - 12207 V 27500
    - 12402 V 27500
    Yukarıdaki frekansların 3-4 ay öncesine kadar gündüzleyin bile % 100 kazançla alınabilip şimdi gündüz hiç alınamayıp geceleri yine % 100 sinyal seviyesine ulaşmasının nedeni nedir acaba?Gündüz alınamıyorsa aynı şekilde geceleyinde alınamaması gerekmezmiydi acaba?.Şayet bu işi analog yayınlar için konuşuyor olsaydık gece gündüz arasındaki sinyal azalması ve artrmasını izah edebilirdik.Ee peki bu digitaldeki gece gündüz arasındaki azalıp çoğalmayı nasıl izah edeceğiz?.Gündüz bir sinyal olupta bu sinyal barmetrede azalıp çoğalıyor olsa yada farzı mahal % 30 veya %40 kazançla sabit duruyor olsa yine bir anlam verebiliriz.Gündüz kelime sinyal yok gece full sinyal.Ben bu işi çözemedim!.
  • Bahsettiğiniz çanak anten in resimlerini buraya da eklemenizi rica ediyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: lazer5.20

3-4 ay öncesine kadar gündüzleride % 100 sinyal gücü ile ulaşıpta, şimdi gündüz sıfır çeken fakat geceleyin yine % 100 sinyal seviyelerine ulaşan frekanslar şunlardır:
    - 11954 H 27500
    - 12246 V 27500
    - 12460 H 27500
    - 11836 H 27500
    - 12051 V 27500
    - 12070 H 27500
    - 12110 H 27500
    - 12129 V 27500
    - 12148 H 27500
    - 12168 V 27500
    - 12207 V 27500
    - 12402 V 27500
    Yukarıdaki frekansların 3-4 ay öncesine kadar gündüzleyin bile % 100 kazançla alınabilip şimdi gündüz hiç alınamayıp geceleri yine % 100 sinyal seviyesine ulaşmasının nedeni nedir acaba?Gündüz alınamıyorsa aynı şekilde geceleyinde alınamaması gerekmezmiydi acaba?.Şayet bu işi analog yayınlar için konuşuyor olsaydık gece gündüz arasındaki sinyal azalması ve artrmasını izah edebilirdik.Ee peki bu digitaldeki gece gündüz arasındaki azalıp çoğalmayı nasıl izah edeceğiz?.Gündüz bir sinyal olupta bu sinyal barmetrede azalıp çoğalıyor olsa yada farzı mahal % 30 veya %40 kazançla sabit duruyor olsa yine bir anlam verebiliriz.Gündüz kelime sinyal yok gece full sinyal.Ben bu işi çözemedim!.

• Şuan astra uydusunda 617 adet kanalım mevcut. 105 cm lik ucuz bir çanak ve donanımla kör taramada elde ettiğim sonuçlardır. Yer İzmir

quote:

Orijinalden alıntı: lazer5.20

Sayın next-Urla arkadaşım. Yazınızdan uydu sistemleri satıcısı bayi olduğunuz anlaşılıyor.Ancak çok kısa yazınızdan istifade etmek mümkün değildir.1.70 m'lik çanak antenle ASTRA 19.2 E den nasıl oluyorda 800 ün üzerinde şifreli ve şifresiz yayın alınabildiğini söylüyorsunuz?.Bizzat siz 1.70 lik çanak antenle 800 ün üzerinde TV yayınımı alabiliyorsunuz,yoksa bu söylediğiniz başkalarının iddiaları veya duyumlarınızmı?Bakınız sizinde bildiğinizi tahmin ettiğin şu siteye tekrar bir bakınız: "http://www.lyngsat.com/astra19.html ".Bu ASTRA uydusu üzerindeki frekanslar ben 1992 den beri bildim bileli hep aynı frekanslardır.Ordada görüleceği üzere verilen TV program listesinin en son güncellenme tarihi 08.10.2009 dur.Bu son duruma bakarsak şifreli şifresiz yayınların tümü 500 ü az geçkindir.Şu anda analog yayınlar bizi ilgilendirmemesine rağmen hadi 40 adet analog yayınlarıda ilave etsek 600 ü ancak geçer.Siz 800 ün üzerinde hemde 1.70 lik antenle TV lerin alındığını söylüyorsunuz.İşin içinde bizzat olan bir profesyonel olarak beni aydınlatır ve 19 senedir tam çözemediğim şu ASTRA'yı ve özelliklede şifreli kanallar olan ispanyol,fransız ve diğer kanalların açılımı konusunda yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.Bu işler için sadece anten yeterli olmayıp başka alet ve ekipmanlarmı gerekmektedir?Selamlar.NOT:İzmir'e yakın olsa idim size gelirdim.Ancak ben Marmara bölgesindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naten -- 13 Ekim 2009; 10:30:05 >
  • "-Bahsettiğiniz çanak anten in resimlerini buraya da eklemenizi rica ediyorum."

Sayın naten,Şimdiye kadar hiçbir yerde yayınlanmamış ve görülmemiş olan çanak antenime ait resimlerden sadece birkaçını isteğiniz üzerine göndermiş bulunuyorum.Reklam olmamak adına yüzlerde perdeleme yapmışımdır.

Not:Forum 200 kb dan fazla almadığı için parti parti gönderiyorum.

Adana'da 4 Metre Çanak İle Astra

• Devamı

• Devamı

• Devamı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer5.20 -- 14 Ekim 2009; 21:03:22 >
  • Devamı

• Devamı

• Devamı

• Devamı

• Devamı

• Devamı

• 5.2'lik çanak ile 28.2 astra uydusunu full alıyormusunuz?
  • Evet,28.2 E yönündeki Astra 2A/2B/2D uydusundaki frekanslardan gelen kanalları full alıyorum.Esasında birkaç ay öncesine kadar 19.2 E'deki Astra 1H/1KR/1L/1M üzerindeki frekanslarıda gündüzleri full alırken şimdi yukarıda saydığım frekanslar gündüzleri gelmeyip ancak gece 20.oo den sonra gelmeye başlıyarak yine full frekans alımı oluyor.19.2 deki astradan bu frekanslar içinde sinyal alıpta şimdi gece dahi hiç sinyal alamadığım frekans 11.832 dir.Dikkat edilirse daha eski yıllarda 19.2 deki astranın adı 1C/1E gibiydi..Bu uydu iyice yaşlandığından, görüleceği üzere hemen yanına diğer yeni uydular yerleştiriliyor olacakki "KRLM" gibi harflere kadar gelmişler.Tabi bu sırada eski uydu üzerindeki frekanslar yeni uydulara taşınırken transponder açısı farklılığı yüzünden alabildiğimiz birkaç frekans bu yüzden alınamıyor olabilir. Astra 19.2, tüm uydular içinde en popüler olanı olduğu ve şifresizlerin daha fazla alınabildiği uydu olduğu için bu uydudayımdır.Eskiden modüller ve change kartlar sayesinde şifrelilerinde çoğu çözülebiliyordu.Daha sonra uyducular bu modüllere yazılım atıp karta gerek kalmıyorken,direkt receivere yeni yazılımlar atıp,modüllerede gerek kalmamıştı. C Cinema'ların, Canal +'ların,C + Cine'lerin,
    taquilla'lar gibi kanalların açılımını yapabilen yazılımlar atabildikleri için bu 19.2 Astra çok cazipti.Ancak şimdi yeni şifrelendirmeler yüzünden artık bu paketlerin açılım yazılımını yapamıyorlar.28.2 Astra'daki kanalların çoğu ise hep ingiliz kanalları ,burdada çok şifreli kanal var.Ama uyduculara bu kanalları seyretmek istiyorum ne yapmam lazım diye sorduğumda,ya yapılacak birşey yok diyorlar, yada yasal kartlardan temin edeceksiniz diyorlar.Yasal kart işide açıkçası çok pahalı olduğu ve her yerde bulunmadığı vede yeterli bilgi sahibi olan çıkmadığı için işime gelmiyor. Bunların şifrelerini kırmak için siz ne yapıyorsunuz?.Öğrenebilirmiyim?.Hangi bölgedesiniz.Astra 28.2 ile daha çok ege böldesi ilgilenmekte galiba?Astra 28.2 nin şifreli kanallarının çözüm şeklinden bahsedecek başka arkadaşlarında fikirlerinden istifade etmek isterim.Daha evvelde dediğim gibi,sadece TV yayınları değil çok kaliteli ses veren bazı radyolarda beni çok ilgilendirmektedir.Bazı paket radyo programlarıda şifreli olduğu için her türlü müzik yayını yapan bu radyolarıda dinleyememekteyim.
  • CCcam desem yeterli olur herhalde? 30W-75E arası İstanbul'dan 10000 civarı kanal alıyorum. Kart paylaşım sayesinde de tüm şifreler kırılıyor. Yasak bunlar forumda...
  • "CCcam" ile ilgili verdiğiniz bilgiyi inceledim.Yönlendirmede oldukça yardımcı oldunuz .Teşekkürler.
  • Fotoğraflar için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.