Şimdi Ara

Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Adana'da yaşıyorum.Evim 2. Kat.165.m2. toplamda.Evimde eskiden kalma kat kaloriferi sistemi takılı hiç kullanılmadı.Evi aldığım şahısta toplamda 1 hafta ya kullanmış ya kullanmamış ,mazotlu olduğu için fiyat çok yüksek bende kullanmadım dedi.

Şimdi bu sene doğalgaz için hazırlık yapıyorum , şimdi komdi olarak hermetrik düşünüyorum, Kasım -Şubat ayı olarak yılın 4 ayı kullanacağımı varsayıyorum.

Kışın aman aman bir doğuk olmuyor ,ılıman geçiyor, ....ama banyo ve mutfak kullanımı içinde kullanmak istiyorum.

Çevremde vailant,buderus, vıessman kullanıcıları var ,benide sürekli telkin ediyor kesinlikle bu 3 markadan şaşma diye.

Sorunsuz ,oda modülasyonuyla kullanabileceğim, sıkıntı yaşamayacağım kombi önerilerinizi bekliyorum.Saydığım 3 marka ve diğer markalarla ilgili.

• yoğuşmasız kombiler 2014 yılından itibaren piyasadan kaldırılacak
    f/p premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm
    yazdığınız markaların yoğuşmasız kombileri tam yoğuşmalı kombiler ile aynı fiyatta
    örnek:viessmann vitopend çok sorunlu bir kombi ve modülasyon aralığı çok dar,beş para etmez 10yıl öncesinin kombisi
    viessmann şirketi sırf adı viessmann diye bu kombiyi 1500liradan aşağıya satmıyor

buderus ve vaillant'ın basic modelleri de aynı şekilde:buderus u42,buderus u53,vaillant 202-3pro,vaillant 202-5
    hepsinin fiyatı 1400-1500lira civarında

http://www.viessmann.com.tr/etc/medialib/internet-tr/prospekte.Par.45892.File.File.tmp/Vitopend100-W_10.5-31kW.pdf

modülasyon aralığı %43 - %100

minimum ısıl güç:10,7kw

Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi

tasarruf istiyorsanız 1500lira civarında f/p premix yoğuşmalı kombi ve kombiye en uzak 2 petek hariç,kalan petekler kaliteli termostatik vana:danfoss ra 2000 serisi gaz sensörlü termostatik vana

• çok teşekkür ediyorum,

valla inanın buradaki sizlere doğalgaz -kombi firmalarından daha çok güveniyorum.

neden derseniz firmalar elindeki malları ,stokları eritmek için en iyisiymiş gibi lanse edip bitirmeye çalışıyorlar ,bizde ticaretin içindeyiz.az çok biliyoruz.

ama görüştüğüm 4-5 firma ısrarla adanada yoğuşmaya ne gerek var diyolar.

Ya diyorumki -3-4 ayda olsa gündüz full olarak kullanacağım ,bana mutlak şekilde modülasyonlu ve verimli ,faturamda mutlak suretle farkını göreceğim

bir kombi lazım diyorum.

Bu işi biz biliriz ,neden daha fazla ödeyeseniz ki havasındalar,

aklımdan bosch veya baymak geçiyor ,yok çok sorunlu ,yok servisi iyi değil, yok şöyle yok böyle ,

görüştüğüm tüm firmalar kendi malına ayranım süper ,diğerleri içinse ekşi diyolar ,şaştım kaldım vallahi .

premix combi için bosch veya baymak olurmu hocam ,ne dersiniz.

yoksa buderusn gb012 modeli var yoğuşmalılar içinde o da aklımdan geçmiyor değil ama sanırım premix değil o...

• quote:

Orijinalden alıntı: mkuren

çok teşekkür ediyorum,

valla inanın buradaki sizlere doğalgaz -kombi firmalarından daha çok güveniyorum.

neden derseniz firmalar elindeki malları ,stokları eritmek için en iyisiymiş gibi lanse edip bitirmeye çalışıyorlar ,bizde ticaretin içindeyiz.az çok biliyoruz.

ama görüştüğüm 4-5 firma ısrarla adanada yoğuşmaya ne gerek var diyolar.

Ya diyorumki -3-4 ayda olsa gündüz full olarak kullanacağım ,bana mutlak şekilde modülasyonlu ve verimli ,faturamda mutlak suretle farkını göreceğim

bir kombi lazım diyorum.

Bu işi biz biliriz ,neden daha fazla ödeyeseniz ki havasındalar,

aklımdan bosch veya baymak geçiyor ,yok çok sorunlu ,yok servisi iyi değil, yok şöyle yok böyle ,

görüştüğüm tüm firmalar kendi malına ayranım süper ,diğerleri içinse ekşi diyolar ,şaştım kaldım vallahi .

premix combi için bosch veya baymak olurmu hocam ,ne dersiniz.

yoksa buderusn gb012 modeli var yoğuşmalılar içinde o da aklımdan geçmiyor değil ama sanırım premix değil o...

adanadaki doğalgaz esnafı dahil türkiyedeki doğalgaz esnafının %90'ı kendi işlerini bilmeden iş yapıyorlar,cehalet üst düzeyde
    sektör içler acısı bir durumda.adana gibi ılıman bir bölgede yoğuşmalı kombi olmayacakta nereye olacak allah aşkına
    erzurumda mı (azami) 55c kazan sıcaklığında ısınman daha olası adana da mı?

yoğuşmalı kombiler esas ılıman bölgelerde daha verimli çalışır.yoğuşmalı kombide önemli olan evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında evin iç ortam ısısı en az 20c olması koşuluyla olur gerisi laf-s güzaf
    ben izmirdeyim.kendi evim dahil herkese yoğuşmalı kombi taktırıyorum ve kullandırıyorum buna ailem,akrabalarım dahil

kendimden örnek vereyim:
    resimlerdeki kombiler 1500lira civarında f/p+modülasyon aralığı geniş (tam yoğuşma) premix yoğuşmalı baymak duo tec her iki cihazı 1+1 ve 2+1 dairelere ben taktırdım
    bu dairelerde en yakınlarım oturuyor.evler küçük olduğu içinde haliyle radyatör metrajı 6 metrenin altında.
    1+1 stüdyo dairede 4,5 metre+havlupan civarında radyatör metrajı var,hatta çoğu zaman termostatik vanalardan dolayı 1-2metre radyatör de ideal sıcaklıktan dolayı devre dışı kalıyor
    bu durumda bile 1+1 stüdyo dairedeki premix yoğuşmalı baymak duo tec yoğuşma yapıyor.bunu defalarca yoğuşma borusundan gözlemledim
    cihaz çatır çatır yoğuşma yapıyor.yoğuşma borusundan asitik yoğuşma suyu akıyor
    bölgenizdeki doğalgaz esnafının tuzağına düşmeyin ve birkaç yıl sonra piyasadan kaldırılacak yoğuşmasız kombilerden almayın

1+1 stüdyo daire net 60m2 yalıtımlı daire için premix (tam yoğuşmalı) yoğuşmalı BAYMAK DUO TEC kombi uygulaması örneği:

Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi  Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi  Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi

2+1 net 65m2 yalıtımlı daire için premix (tam yoğuşmalı) yoğuşmalı BAYMAK DUO TEC kombi uygulaması örneği:

Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi  Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi  Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi

1500lira civarında PREMİX YOĞUŞMALI (TAM YOĞUŞMALI) baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm
    aşağıya teknik özelliklerini ekledim.modülasyon aralığı çok geniş+minimum ısıl güç tüketimi sadece 4,7kw ve bu cihaz tam 44 (kırkdört) kilo.bu kombinin kasasının içinde 1 tane daha kasa var.buna COLD BURNER DOOR teknolojisi denir.bu sayede cihazın YANMA ODASI mükemmel çalışır aynı zamanda kombi SESSİZ çalışır.baymak falke condense ve baymak duo tec kombilerini çevremde annem-babam,kardeşim,kuzenlerim,eşdost,arkadaş bir çok kişinin evine taktırdım.
    resimlerdeki kombiler premix yoğuşmalı baymak duo tec,ailemin evlerine taktırdım
    baymak duo tec ve baymak falke condense tıpatıp aynı kombidir.kombinin birinde FALKE yazıyor diğerinde DUO TEC yazıyor tek fark bu
    beyaz eşyada siemens ve bosch & arçelik ve beko markaları gibi düşünün tıpatıp aynı

Baymak Falke Condense & Baymak Duo Tec:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw ...........> modülasyon aralığı %19,5 - %100

Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi  Adana Bölgesi için Hermetrik Kombi tavsiyesi

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4008_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

• üstadım teşekkür ediyorum.

kafamda bir soru daha var.

forumda bazı arkadaşlar ,bazı kombilerde hem banyo hem ısıtma aynı anda tam verim alamadıklarından bahsetmiş,

yani banyo yaparken içeri soğuyor vs.

baymakta böyle bir problem yaşarmıyım. veya şöyle sorayım problem yaşamayacağım baymaktaki kombi duomudur,
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkuren

üstadım teşekkür ediyorum.

kafamda bir soru daha var.

forumda bazı arkadaşlar ,bazı kombilerde hem banyo hem ısıtma aynı anda tam verim alamadıklarından bahsetmiş,

yani banyo yaparken içeri soğuyor vs.

baymakta böyle bir problem yaşarmıyım. veya şöyle sorayım problem yaşamayacağım baymaktaki kombi duomudur,

merak etme istisnasız bütün kombilerde sıcak suyu açınca petekler soğur.kombinin ana kuralı böyledir sıcak su devresi,devreye girince kalorifer bölümü kesilir
    a'dan z'ye bütün kombilerde böyledir....

hangi marka hangi modeli alırsan al....

• kafamda oluşmaya başladı.

son yazılarınızdan sonra falke condense olarak kararımı vermiş gibiyim.

internet üzerinden yaptığım arşatırmada servis olayından çok şikayet var ,bu konuda sorun yaşarmıyım sizce.

her servis gelmesinde 50.tl ,yetkisiz elemanlar, geç gelmelerin çok olduğu yazılmış ,

hatta şikayet var incelediğimde kombiyle alakalı şikayetlerden öte servislerle ilgili devamlı şikayetler yer alıyor.

Bu konuda adana'da bu işte çok yeni yani adananın doğalgazda 2.ci yılı problem yaşarmıyım diye endüşe duyuyorum açıkcası.
  • şikayet sitelerine bakarak kombi alınmaz benzer şikayetler her markada var:buderus,vaillant,viessmann..vs
    kafanız çok karışır,her markada neler neler yazılıyor.bence bunlara bakmayın.
    baymak'ın adana'da 7x24 saat yetkili servisi var.pazar günü bile servis çalışıyor.bu zamanda büyük avantaj
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosh taktirmayi düşünüyorum adanada 3+1 dairwme 5 katta 11 katli apartman isi yalitimli değil ev. Ve pencerelerde tek cam en fazla 4 ay kullanirim adana gibi yerde...oneriniz nebolur...fiyat olarak 5500 e takacaklar boshu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.