Şimdi Ara

ADAMSIN ADAM TÜRKNET ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    amacım sizinle ya da herhangi bi üyeyle polemik yaratmak değil öncelikle bunu bilmenizi isterim.
    sabahki yazımda turknete kızgınlığımdan ötürü şahsınıza karşı agresif çıkışlarımdan ötürü kusura bakmayın.
    konumuza gelirsek;
    yazdıklarınızda çelişkiler gözlemledim,mesela;
    ''Türknet benim babamın firması değil sorunsuz bir internet kullanıyorum die bu onların 4-4 lük iş yaptığı anlamınıza gelmez. Ancak yaptığı işlere bakılırsa malesef çok kaliteli işler çıkardılar'' demişsiniz.
    bu cümleniz yazınızın genel mantığı ile hiç bağdaşmıyor,kii kaliteli iş müşterisine sıkıntısız,yalansız dolansız hizmetten geçer.
    basit bir örnek vermek gerekirse turknetin yaptığı ali cengiz oyununa farklı bir örnek vereyim.
    yazılı ve görsel medyada verdikleri reklamlarda 100 mbit ibaresini görmüşsünüzdür.hala web sitelerine girdiğinizde kocaman yazar.
    t.telekomda 100 küsür çok rahat hız alabilen kişi turknete geçtiğinde turknetin söylediği şey aynen şu:efendim bizim verebildiğimiz hız maximum 75 mbit.onada tamam diyorsun.
    modemine sözde 75 tanımlıyorlar ama 62 mbiti geçen bir hız alabilen yok.bu istisna bir durum değil,800 bin turknet abonesi için geçerli.
    yani hem vaad ettiği hızın altında hız tanımlıyor,hemde tanımladığı hızı bir takım arkaplan gizli programlarla kısıtlıyor..ve ayrıca akşam yoğun saatlerde de kırpa kırpa sana verdiği 3 gramlık hızında yarısından daha azını veriyor..

herkes verdiği 1 liranın sonuna kadar karşılığını almak ister,çünkü hepimiz çalışırken kazandığımız 1 liranın hakkını veriyoruz.
    yani eleştirimin özeti şudur,sırf taahütsüz ve uygun fiyatlı hizmet veriyorlar diye kimseyi kandırmasınlar.

benim yaşadığım sorun aslında 800 bin abonenin yaşadığı sorundur,turkneti eleştirirken bilinç altım beni ,bu haksızlığa uğrayan herkes adına yazdırıyor.
    eğer ortada gerçekten bi takım sorunlar-yanlışlar varsa eleştiri dünyanın her yerinde toplum için en büyük silahtır.
    bu forumda yıllarca eleştiri yaparak,milyonlarca dilekçe ve imza toplayarak AKK yapılandırmasına katkıda bulunduk,belkide bu işin öncüleri olduk.bu gün bir takım şeyler geçte olsa,azda olsa yerine geliyorsa ham maddesi eleştiridir.
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 4 Nisan 2017; 12:52:11 >
  • Xtracer kullanıcısına yanıt
    Est. Olur böyle vakkalar durumlar.

Kalite'de ki kastım paketle alakalı. Müşteri hizmetleri felan göreceli bir durum.

Aslında şuan'da Türknet adına şuan ki en ciddi sorun %20 hız ve upload kesintisidir. Online işlemlerden müşteri temsilcisine 50 mbit olan hızım neden 40 dedim santralden dolaba dolaptan bilmem eve kadar geldiğinde düşüyor hız dedi bunun doğru olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Zira bir ara Türk Telekom'dan sözleşmem bittiğinde bana 6 ay boyunca %50 indirimli 32 mbit akksiz internet vermiştiler. 2 ay kullanıp onuda kapatmıştım bu süreç içerisinde hız testi devamlı 32 yakın bir sonuç alıyordu 30'un altına düştüğünü pek hatırlamıyorum. Yani Türk Telekom ne hız verdiyse o hız geliyor ancak Türknette neden %20 hız kesintisi oluyor bunu topluca bir şekilde Türknet'e bildirip bir cevap almalıyız. Ancak akşamları hızın düşmesiyle alakalı gerçekten bir fikrim yok. Başıma böyle bir olay gelicek mi zamanla göreceğiz inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 4 Nisan 2017; 13:11:20 >
  • 2 yıldır uydunet kullanıyorum hızında herhangi bir değişiklik düşüş yükselme olmadı ve 50 mbitlik pakette sizden daha iyi sonuç alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum ben ttnet turk telekom kulanıyorum aynı paketten sen niye böyle değer alıyor benimki speed test down 48mbit up 3-5 4 mbit veriyor
  • sehmusking S kullanıcısına yanıt
    Türknet aboneleri hangi hızı alırsa alsın gerek hız gerek upload için %20 kesinti yapıyor biraz komik gibi olucak ama vergi almak gibi bir şey :)

Yalnız bu dediğim net bir bilgi değil kullanıcılar olarak bir çoğumuzda durum böyle.
  • 1 haftalık türk net abonesi olup internete giremeyen biri olarak uzak durun. Muhatabınız yok. Bağlananlar şanslı. Yok neymiş hızınız azmış. Ya ben 1 haftadır internet yüzü gördüğüm yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arseyus kullanıcısına yanıt
    her neyse 7-8 mbit kayıp var üzüldüm açıkcası tt kalitesi iyi walla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arseyus

Türknet aboneleri hangi hızı alırsa alsın gerek hız gerek upload için %20 kesinti yapıyor biraz komik gibi olucak ama vergi almak gibi bir şey :)

Yalnız bu dediğim net bir bilgi değil kullanıcılar olarak bir çoğumuzda durum böyle.

Bu durum adsl müşterileri içinde geçerli mi?
    16mbit alan müşteride düşük hız mı alıyor, yoksa sadece vdsl'den mi kırpıyorlar?
  • Bugün yolladım başvuru belgelerimi trabzondayım çok yoğun kullanım olabilecek bir mahallede de değilim ama 3mbps dediniz içim yandı gibi adam bana 75mbps e kadar dedi ben 3 mbps e düşersem 2. ay kapatırım neti gidip vdsl2 modeme 250 lira para sayacam boru mu la 250 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: truva1975

quote:

Orijinalden alıntı: Arseyus

Bu durum adsl müşterileri içinde geçerli mi?
    16mbit alan müşteride düşük hız mı alıyor, yoksa sadece vdsl'den mi kırpıyorlar?

Bununla alakalı bir bilgim yok. Forum'da sanki net 16 veya 16 yakın alan yoktu 12-13 gibi belki. Vdsl sorun değilde umarım adsl kullananlar için bir kesinti olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 4 Nisan 2017; 19:54:21 >
  • @truva1975
    istisna bazı paketler hariç tr deki bütün ISS lerin bütün paketlerinde kayıp yaşanır.
    bu kayıpların birçok nedeni vardır.birkaçı;saha dolabı-ev arası mesafesi,kablo kalitesi,kablodaki ekler vs.vs.
    turk telekom da 16 mbite kadar olan tarifede alınan maximum hız 13.5 mbit
    tabi turknette bu durum biraz daha aşağı iniyor.11.5- 12 mbit civarı diye düşünebilirsiniz.

verdiğim değerler alınabilecek en yüksek değerlerdir,evinizdeki kablo kalitesi-saha dolabı kalitesi,saha dolabı-ev arasındaki alt yapı kalitesi vasat durumdaysa verdiğim hızlardan bi miktar daha kayıp yaşarsınız
  • http://www.speedtest.net/result/6192942727 Evet saatlerimiz 19:30'u gösteriyor arkadaşlar.Önümüz deki 12 saat internet yine kullanılmaz halde olacak ve tabi ki de sorun modeminizden :) (yersen)
  • smdyc kullanıcısına yanıt
    Ping yüksek ve hız düşük bununla uğraşılmaz AKK yok deseler bile adam gibi hizmet vermiyorlar.

Sonuç

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !
  • he başlığı açan arkadaş adamsın demiş bu nasıl adamlık biri bana anlatsın.
    paket hızım 75megabit, hız testime bakın hele.

İzmir'in göbeği Buca:

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !
  • dgnzcn kullanıcısına yanıt
    Bende de sorunlar oluşmaya başladı. Türknet'in en sevmediğim yönü oluşan bu tür teknik sorunlar'a ezber cevap vermesi.
  • Arkadaşlar dün oluşan sorunum Türk Telekom ekibinin dediğine göre alt yapıda kaynaklanan bir sorun ile alakalıymış. Türknet dün bıraktığı arıza kaydı ile bu sabah ekip tarafından internetim tekrar'dan vdsl hattına alınmış olup sorunsuzca eski hızımda kullanıyorum.

Türknet'e karşı oluşan bir soğukluğum yeniden onlara sempati kazandırmamı sağladı. Hız düşübilir kopabilir ama muhim olan hızlıca yardımcı olmaları.

Umarım sıkıntı çıkmaz bir daha. Türknet bir iyi bir kötü die bizi düşündürmesi gerçekten psikolojimizi bozdu :)

Umarım başka bir zaman bu defa kötü die gelmem konuya :)))
    Turk telekomdan ankastre den kablo yerlerini değiştirdiler hattım 76 megabit almaya başladı, sorunum çözüldü.
    Problem Turk telekom kaynaklıymış, Turknet'i boşuna suçlamışız, Türknet kusura bakmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnzcn

Turk telekomdan ankastre den kablo yerlerini değiştirdiler hattım 76 megabit almaya başladı, sorunum çözüldü.
    Problem Turk telekom kaynaklıymış, Turknet'i boşuna suçlamışız, Türknet kusura bakmasın.

Ne demiştim sana acele etmeye gerek yok die. Aynı şekilde bu sabah benimde sorunumu düzelttiler. Önce 50 mbit olan hat şimdi 77. Ancak kopma olmaması açısından 50 mbitte kaldım. Zaten ondada gelen 40 mbit :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 7 Nisan 2017; 13:54:58 >
  • Arseyus kullanıcısına yanıt
    İşyeri olunca müşterilere hizmet verirken mahçup olmamaya çalışırsın, her geçen dakika aleyhine işler,
    Anlatabilmişimdir umarım.
    Hocam sizin için çok önemliyse bu durumlarda alternatif bir internet'in olması çok iyi olur..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.