Şimdi Ara

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • An itibari ile sıfırdan başlatmış olduğum 8 günlük abonelik sürecim ve bana sağlanan 50 mb'lik paketin ilk görüntüsü :)

Diyarbakırdan saygılar :)

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !

• Başta böyle başlıyor herkes %20 lik kesintiyle hızı alıyor buna da şükür diyor ama ilerleyen günlerde akşam saatlerinde 3 mbps lere kadar düşüyor o hız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: smdyc

Başta böyle başlıyor herkes %20 lik kesintiyle hızı alıyor buna da şükür diyor ama ilerleyen günlerde akşam saatlerinde 3 mbps lere kadar düşüyor o hız :)

Ben düşeceğini pek sanmıyorum zira şuan'da Türk Telekom'un alt yapısından internet veriliyor dolayısıyla düşen bir hız varsa bu Türknet ile alakalı değil Türk Telekom ile alakalıdır ancak eğer yapa dediğimiz yani kendi şebekesinden internet sağlıyorsa o zaman dediğin doğru olabilir.

Yine de Türk Telekom'dan geldiği halde bir kesinti olacak mı bakacağım İnş.
  • Ben birkaç aydır 77 mbitlik paketi kullanıyorum, 60 mbit geliyor evet ama hiç 3 mbite düştüğünü görmedim sabah akşam kullandığım halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 3 Nisan 2017; 18:55:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arseyus kullanıcısına yanıt
    Az önce Türknet Ve Türktelekom ağ çalışanları ile görüştüm ikiside birbirine atıyor lafı .
    akşam saatlerinde 5 megabit kullanma başlamak sinir ediyor.
    TürkTelekomdan sen nerden biliyorsun bukadar diye laf yedik Türk nette ne Türk telekomda
    nede bizde sorun var dedi bende ozaman hızım nasıl akşam yavaşlıyor dedim.
    Sistemlerde sorun yok bende de sorun yok dedim kanıtlarla geliyorum ses çıkmıyor.
    Bulunduğum bölgede başka kullanıcılarda da sorun varsa işi ileriye taşımayı düşünüyorum.
    akşam 20:00 00:00 hariç memnunum Türk netten fakat misafir geldiğinde 5 megabit çekilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Az önce Türknet Ve Türktelekom ağ çalışanları ile görüştüm ikiside birbirine atıyor lafı .
    akşam saatlerinde 5 megabit kullanma başlamak sinir ediyor.
    TürkTelekomdan sen nerden biliyorsun bukadar diye laf yedik Türk nette ne Türk telekomda
    nede bizde sorun var dedi bende ozaman hızım nasıl akşam yavaşlıyor dedim.
    Sistemlerde sorun yok bende de sorun yok dedim kanıtlarla geliyorum ses çıkmıyor.
    Bulunduğum bölgede başka kullanıcılarda da sorun varsa işi ileriye taşımayı düşünüyorum.
    akşam 20:00 00:00 hariç memnunum Türk netten fakat misafir geldiğinde 5 megabit çekilmiyor.

Sizinki gene iyiymiş bende durum bu, 1 mbit

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !

• Akşam hız kesintileri oluyormuş şuan için bende bir sıkıntı yok.

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !
  • Bende de düşme olmuyor fakat çevremdeki wi-fi ağlarından dolayı sıkıntı çıkıyor. Boş kanala geçince normal hıza kavuşuyorum.

ADAMSIN ADAM TÜRKNET !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arseyus

quote:

Orijinalden alıntı: smdyc

Başta böyle başlıyor herkes %20 lik kesintiyle hızı alıyor buna da şükür diyor ama ilerleyen günlerde akşam saatlerinde 3 mbps lere kadar düşüyor o hız :)

Ben düşeceğini pek sanmıyorum zira şuan'da Türk Telekom'un alt yapısından internet veriliyor dolayısıyla düşen bir hız varsa bu Türknet ile alakalı değil Türk Telekom ile alakalıdır ancak eğer yapa dediğimiz yani kendi şebekesinden internet sağlıyorsa o zaman dediğin doğru olabilir.

Yine de Türk Telekom'dan geldiği halde bir kesinti olacak mı bakacağım İnş.

Umarım düşmez fakat ben de öyle diyordum :) mutlaka insanlarda sıkıntı vardır diyordum ama maalesef öyle değilmiş.

• @Arseyus
    akşam 18-23 arası hızın 4-5 mbitlere düştüğünde tekrar topic açmanı isterim.
    ayrıca telekom alt yapısını kullandığı için yoğun saatlerde hız düşümünün telekom ile alakası yok.
    yıllarca aynı evde aynı kablolar ile telekom 16 lık paket kullandım.değil hızımın düşmesi,pingim bile gözle görülür değişmedi.
    5 aydır turknet vdsl 24 lük paket kullanıyorum..ilk ay sorunsuz sabah-akşam 20 mbit hız aldım.
    ama asıl film sonraki aylar başladı.her akşam her akşam 6-7 mbitlerde gezdim gece 23 e kadar.
    hatta evelki gece o kadar abarttılar ki hız kısıtlamasını,2 mbit kullandım 3-4 saat.
    akk henüz yarıda bile değildi üstelik.arayıp durumu bildirdiğimde sanki otomatik MH var gibi hep aynı laflar,aynı işlemler.
    hız güncellemesi yapıyorum efendim felan filan.
    diğer gün bi sms.hattınızın incelenmesi tamamlanmış olup herhangi bir sorun gözlenmemiştir.
    ulan gündüz zaten net hızımı alıyorum.akşam niye kontrol edip çözüm üretmiyorsunuz.
    ama yook,100 kişilik internet omurgasına 500 kişi bindirirsen yoğun saatlerde elindeki hızı paylaştırırsın..
    şu mayıs ayı gelsinde yeni paketlere tarifelere bakacaz.turknet mi,allah belasını versin

• Xtracer kullanıcısına yanıt
    Bu sorun turknet ile alakası yok altyapı kiminse o suçlu yani turk telekom iss lerin şuanda en insancıl ı turknet
    Bende aynı sorundan bıkmaya başladım gibi . Birnevi akşam saatleri akk li kullanıoruz gibi durum oluşmaya başladı . 2017 den önce her şey güzeldi yeni yıl ile berber bu sorun baya canımı sıkmya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

@Arseyus
    akşam 18-23 arası hızın 4-5 mbitlere düştüğünde tekrar topic açmanı isterim.
    ayrıca telekom alt yapısını kullandığı için yoğun saatlerde hız düşümünün telekom ile alakası yok.
    yıllarca aynı evde aynı kablolar ile telekom 16 lık paket kullandım.değil hızımın düşmesi,pingim bile gözle görülür değişmedi.
    5 aydır turknet vdsl 24 lük paket kullanıyorum..ilk ay sorunsuz sabah-akşam 20 mbit hız aldım.
    ama asıl film sonraki aylar başladı.her akşam her akşam 6-7 mbitlerde gezdim gece 23 e kadar.
    hatta evelki gece o kadar abarttılar ki hız kısıtlamasını,2 mbit kullandım 3-4 saat.
    akk henüz yarıda bile değildi üstelik.arayıp durumu bildirdiğimde sanki otomatik MH var gibi hep aynı laflar,aynı işlemler.
    hız güncellemesi yapıyorum efendim felan filan.
    diğer gün bi sms.hattınızın incelenmesi tamamlanmış olup herhangi bir sorun gözlenmemiştir.
    ulan gündüz zaten net hızımı alıyorum.akşam niye kontrol edip çözüm üretmiyorsunuz.
    ama yook,100 kişilik internet omurgasına 500 kişi bindirirsen yoğun saatlerde elindeki hızı paylaştırırsın..
    şu mayıs ayı gelsinde yeni paketlere tarifelere bakacaz.turknet mi,allah belasını versin

Bu ilk günüm ancak dediğin gibi şuan için net bir şeyler demek doğru olmaz.

Elbette 1-2 ay kullanmak lazım. Hız stabil mi ping ne durumda kopmalar oluyor mu? Yalnız teknik anlam da bu konulara hakim olmadığımız için tüm çamuru Türknet'e atmak etik olmaz. Aslında belkide senin sorununun cevabı attığın yorumdadır. Yoğun saatler'de bulunduğun yerde aktif kullanıcı var ve birden yüklenince bu tür vakalar olmaya başlıyor. Ancak bu sadece bir neden. Nedenleri çoğaltabiliriz. Mesela kablolar'da sıkıntı olabilir saha dolabında bir sıkıntı olabilir yaşadağın yerin coğrafi durumuna göre işler değişebilir yani hiç düşünemiyeceğin saçma sapan bir neden'den dahi hız'ların 1-2 mbit'e düşme sorunu yaşanabilir. Komik gelicek ama yıllar önce 8 mbit olan internet paketimizin hızı bi ara hep 2-3 mbit'e düşüyodu kopmalara oluyodu nedenini çözememiştik birgün telekom ekibi geldi ve sorunun telefon kablosunun dışar'da 1 bölümü bağlanmış bir bölümü koptuğu için hız 2-3 mbit'e düşüyormuş. Gelde gülme şimdi :))

Kısacası özetlemek gerekirse Türknet'e çamur atmadan önce teknik anlam'da bu konular'da bilgimizin olması lazım. Bu işler'e hakim birisini bulun konuşun ve ne yapmanız konusunda sizi en doğru yere yönlendirmiş olsun. Müşteri hizmetler'inin size yapabileceği pek bir şey yok. Siz işin ehlinden birşeyler öğrenip bunları müşteri hizmetlerine yaptıracaksınız. Şimdi benim hızım 8 mbit internetim kablo kopukluğu yüzünden 2-3 mbit'e düşmüştü bunu müşteri hizmetleri nerden bilsin? :) Müşteri hizmetleri her sorunu bilmez ancak siz sorununuzun nerde olduğunu tespit edersiniz bunu müşteri hizmetler'ine aktırırsınız ve müşteri hizmetleri'de gerekli yerlere ulaştırır.

• diyarbakırdan istanbula 26ms ping ve o hız.. daha ne olsun güle güle kullan kardeşim
  • @Arseyus
    sen beni güldürdün allahta seni güldürsün:)
    saha ekip elemanları ya da MH ların benden daha bilgili olmadıkları üzerine bankadaki bütün parama iddiaya girerim.
    hatta şu foruma takılan birçok kişiden bile daha bilgisizler.fix olarak yaptıkları 3-5 kontroldan başka hiç bir bilgisi olmayan kişileri,bizim gibi günün 14 saatini bu turuncu sayfada geçirenlerle aynı küfeye koyman biraz anlamsız ve komik geldi.
    bu işlere hakim diye tabir ettiğin kişilerin '' Modeminiz bozuk '' lafından öteye bilgisi yok !
    yani teknik anlamda turknetin çalışanlarından çok daha iyi olduğumu her platformda göstermeye hazırım.hatta forumda turknet çalışanları ve musteri temsilcileri var,tabi onlar ancak sen ve senin gibi turkneti pohpohlama topiclerinde piyasaya çıkıyor.forumda ki yüzlerce olumsuz turknet topiclerinde yoklar.niye olsunlar ki ?

ayrıca turknete geçmeden 4 gün önce saha panosundan evime bizzat ellerimle kazma kürekle kazarak dış izolesi ve bakır iletkenliği üst seviyede olan bir kablo çektim.hatta kablo çekiminden önce ve sonraki modem hat değerlerimde %20 iyileşme gözlemledim.SS leride arşivimde mevcut.
    ayrıca ilk postumda belirtmiştim sanırım gözünden kaçmış.yıllarca ttnet kullandım pingim bile yükselmedi,hala bana bu işin turknet ile alakası yok diyorsunuz.
    evet bu işin kesin olarak turtknet kaynaklı olduğuna dair bir kanıtımız yok,
    o zaman bende size şunu sorayım,bu işin telekom kaynaklı olduğuna dair bir kanıtınız varmı?
    ve ayrıca senin turknet çalışanı olmadığına dair bir kanıtın varmı?
    3 günlük turknet kullanıcısının bu denli bu firmayı savunması kıllandırdı beni.

edit : forumda birçok konu var turknetin hız kısıtlaması yaptığına dair.hatta bikaç arkadaş videolu olarak kanıtlamış bunu.
    biraz forumu araştırın bakın öğrenin.
    ben yardımcı olayım hattahttps://forum.donanimhaber.com/turknet-upload-ve-download-hiz-sinirlamasi-yapiyor-yeni-video-eklendi--119235770

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 4 Nisan 2017; 9:24:23 >

• Diyarbakır'da internet var ve VDSL Ben iptal oldum
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Kablolar çalınmadıkça santraller kundaklanmadıkça var. Dövlet bize bakmiyi zamanları çok geride kaldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlarda akşamları düşme var maalesef aynı seyi bende yasıyor sabah ölçtüm 40 çıktı aksam 20-25lerde hatta bazen daha aşağılarda gezdiği oluyor hızın.
  • plusnettr P kullanıcısına yanıt
    Kabloların çalınacağını düşünmüyorum sadece Diyarbakır'da değil Bütün şehirlerde hırsız yok mudur ? Vardır mutlaka kundaklanma olayı farklı sonuçta orada askeri ve polis olduğundan dolayı engelleme yapılır.
    Burada sizin orada yaşadıklarınızın %1'i yaşanmıyor fakat ne yatırım var nede icraat
    Yazdıklarımı yanlış anlamışsın. Bu işlerde hakim birisi derken müşteri hizmetlerini değil çevrenizden tanıdık birilerinden bilgi edinin dedim. Ancak ben zaten bilgiyim buna rağmen sorunum çözülmüyor diyorsan o zaman tartışmayı ordan yürütürüz. Müşteri hizmetlerine tekrardan değinirsek malesef hepsinden profesyonel bir hizmet beklemek hayal kırıklığıyla sonlanacaktır.

Şimdi ben olayları kendi açımdan yazayım. Öncelikle ben Türknet personeli değilim bu sektörde de çalışmıyorum. Kaldı ki Türknet benim babamın firması değil sorunsuz bir internet kullanıyorum die bu onların 4-4 lük iş yaptığı anlamınıza gelmez. Ancak yaptığı işlere bakılırsa malesef çok kaliteli işler çıkardılar. Forum'da Türknet'in hizmetinde dert yanan bir çok kitle'de var ancak Türknet'in şuan 200 bin'e yakın abonesi olduğu söyleniyor eğer gerçekten çok ciddi sorunlar olsaydı değil 200 bin abone 20 bin aboneleri bile olmayabilirdi.

Ben sadece yaşadıklarımı anlatıyorum. Yani Türknet iyidir demiyorum aldığım hizmet nasıl onu değerlendiriyorum. Ancak yinede benim açımdan şuan iyi zamanla bir kopma hız düşümü olursa elbette ki bunu forum'da dile getiririz tekrardan.

Benden Türknet ile bir tavsiye istenilse mesela demem süper bir servis sağlayıcısıdır derim ki şartları çok iyi ancak sorun yaşadığını söyleyenler var ben yaşamadım istersen 1 ay dene memnun olmazsan kapatırsın.

Son olarak gerçekten ne tür sorunlar yaşıyorsunuz tam olarak bilmiyorum ancak memnun değilseniz ISS değiştirin Türknet'e bu denli çıkışlarınız emin olun sorunlarınızı çözmez dahada sorunlar aksayabilir. Nedenini tam olarak bilmesemde bildiğim tek şey var insan kendini güzelce ifade ettiği sürece sorunlar daha hızlı hallediliyor. Ben Türknet'in ülkemiz adına kullanıcının tarafında olduğunu kullanıcılar için bir çaba sarf ettiğini düşünüyorum. Bir şans verilmeli destek olunmalı. 1-2 Yıl geçmeden kazandıkları para ciddi bir para olmamasına rağmen bir kaç yerde alt yapılarını kurdular. Ben Diyarbakır'da oturuyorum burda alt yapıları var die biliyordum ancak bağlandıktan sonra olmadığını fark ettim. Kırıldım mı buna kırılmadım. Belki erken belki geç sonuçta burayada birgün alt yapı kurucaklar peki biz bu tür samimi firmaların arkasında olmazsak nasıl gelişecekler?

Unutmayın memnun olmayan kadar memnun olanların sayısı daha çok. Olaylar'a biraz daha sakin daha düşünceli ve objektif yaklaşmanız sizin yarınınıza olacaktır.

Vesselam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 4 Nisan 2017; 11:11:10 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.