Şimdi Ara

Adalet sistemimizin komikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle konu gerçekten içler acısı. Ülke yetkililerinin bu kararı veren hakim hakkında; psikolojik sorunu var görevini ifa edemez diyerekten dava açması lazım. Yani okadar tecavüz olayları oluyor o kadar forum da dolandırıcılık olayları oluyor ama onlar serbest bu kadına bu cezayı uygun görüyorlar. Yazık gerçekten yazık.
    Yazıyı okumaya üşenen arkadaşlar linkteki videoyu izlemelerini tavsiye ediyorum. İlginizi çekeceğini düşünüyorum.

Haber linki ve video;http://www.mynet.com/haber/yasam/82-yasindaki-kadina-cami-nobeti-cezasi-verildi-2897237-1

82 yaşındaki kadına cami nöbeti cezası verildi

Manisa'nın Soma ilçesinde 82 yaşındaki Fatma Sazan evinin önünde gerçekleşen bir kavgayı ayırmak için değnekle bir kişiye vurduğu iddiasıyla hakkında dava açıldı.

Manisa'nın Soma ilçesine bağlı Karamanlı Mahallesi'nde çıkan kavgayı ayırmak isteyen 82 yaşındaki Fatma Sazan'ın değneği silah sayıldı. İddiaya göre 82 yaşındaki Fatma Sazan, evinin önünde kavga eden şahısları görünce yanlarına giderek değneğiyle kavgayı ayırmaya çalıştı. Kavga eden şahıslardan birinin Sazan'a tahta bir sopayla vurması üzerine Sazan değneğiyle karşılık verdi. Kavgaya karıştığı ve şahıslardan birine değnekle vurduğu iddia edilen Sazan hakkında açılan

davada kasten yaralama suçu işlediğinden 4 ay hapis günü karşılığı para cezası alırken bu suçu, silah sayılan değnekle işlemesi nedeniyle cezası yarı oranında artarak 6 aya çıkarıldı. 82 yaşındaki Sazan, duruşmadaki iyi hal ve hareketleri nedeniyle cezası indirilerek toplamda 3 bin liraya tekabül eden 5 ay karşılığı cezaya çarptırıldı.

İKİ BÜKLÜM NÖBETE GİDİYOR

Hakkında kesilen 3 bin liralık adli cezayı ödeyecek gücü olmadığını belirten yaşlı kadına cami bekleme cezası verildi. Her gün iki büklüm bir şekilde Karamanlı Mahallesi'ndeki evinden çıkan Fatma Sazan yaklaşık 500 metre ilerideki İlim Işıktır Camisi'ne giderek 4 saat boyunca cami bahçesinde nöbet tutuyor.
    http://www.mynet.com/haber/yasam/82-yasindaki-kadina-cami-nobeti-cezasi-verildi-2897237-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TinyAngel -- 23 Şubat 2017; 19:1:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bu ülkede ne hukuk ne adalet ne de yargı olduğuna inanmıyorum.Her suçlu serbest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Free Time -- 23 Şubat 2017; 19:1:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free Time

Ben bu ülkede ne hukuk ne adalet ne de yargı olduğuna inanmıyorum.Her suçlu serbest

Evet haklısınız. Şimdi Hukuk devleti olduğumuz için hükümet davalara müdahale edemiyor. Ama mesela diyelim ki forumumuz da ayan beyan bir dolandırıcı var ve mahkeme bu dolandırıcı hakkında takipsizlik kararı veriyor. Hükümet bu hakim hakkında; dolandırıcıyla iş birliği yapma gerekçesiyle dava açamaz mı? Böyle saçmalıklara daha ne kadar devam edilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 Şubat - 31 Mart 2016 tarihleri arasında 4170 katılımcı ile gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre Türkiye'de;

- Hukuk sistemi %35 oranında adalet üretmektedir.
    - “Adamına göre muamele” %85 oranındadır.
    - Kamu kurumları %37 oranında güvenilirdir.
    - Genel olarak insanlar %40 oranında adildir.
    - Ortak adalet anlayışı %37 oranında yerleşmiştir.
    - Toplumsal kamplaşmalar hukuku %78 oranında bozmaktadır.
    - Hukukun toplumdaki karşılığı %33’tür.
    - Güven hissi %38 düzeyindedir.
    - Ayrımcılığa uğrama kaygısı %81 düzeyindedir.
    - Genel hukuki memnuniyet %33’tür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.