Şimdi Ara

ADALET BAKANLIĞI,NA YAZI YAZDIM(HERKESİ İLGİLENDİREBİLİR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
2.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

gsm firmalarının,ISS nın (internet firmalarının) ,bankaların konuşmalarımızı bizim onayımız olamadan kaydettiklerinin hukuka uygun olup olmadıgına ilişkin Adalet Bakanlığına yazı yazıp görüş istedim ama henuz cevap verilmedi,akşam yine yazdım cevap bekliyorum.yazı ekte sunulmuştur.herkesi belki ilgilendirir..ADALET BAKANLIĞI,NA YAZI YAZDIM(HERKESİ İLGİLENDİREBİLİR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 20 Mart 2019; 14:35:30 >

• turkcell le olan bir ihtilafta ,turkcell görüşme kayıtlarını keserek tuk.hakem heyetıne gönderdi. ben itiraz ettim ..bu ses kaydı eksik...dememe rağmen, tuk.hakem heyeti benım talebimi kabul etmedi.ben de turkcell konuşma kayıtlarını kaydetseydim, işin seyri değişecekti.

ayrıca Bakanlıga yazdıgım yazıda adı geçen kurumlar,benim onayımı almadan sesimi kaydediyor.bu kurumlarda önce bant kaydı çıktığı ,için biz ....kaydet,kaydetme....diyemiyoruz..
  • Kayit altina alinmasini onaylamiyorsaniz telefonu kapatin diye bir uyari verirler genelde. Bu onlar icin yeterli olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İYİ DE BEN DE KAYDETMEK İSTİYORUM.BİR DAVA OLUNCA KAYIT GEREKLİ OLUYOR..
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Kaydedebilirsin ama yasal bir zeminde kullanamazsin. Tum telefon dinlemeleri Cumhuriyet Savciligi onayiyla yapilir. ISP ve bankalarda ayni sekilde, dijital ortamda saklarlar ama erisim yetkileri yoktur. Ayrica ses kaydi uzerinde, veya herhangi bir veri uzerinde degisiklik yapilip yapilmadigi rahatlikla bulunur.

Aklinizdaki gibi personelin birisi gelip arsivden kil oldugu birinin ses kayitlarini alip diledigi gibi oynayamaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muhtemelen yasaldır çünkü mantıklı bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Kaydedebilirsin ama yasal bir zeminde kullanamazsin. Tum telefon dinlemeleri Cumhuriyet Savciligi onayiyla yapilir. ISP ve bankalarda ayni sekilde, dijital ortamda saklarlar ama erisim yetkileri yoktur. Ayrica ses kaydi uzerinde, veya herhangi bir veri uzerinde degisiklik yapilip yapilmadigi rahatlikla bulunur.

Aklinizdaki gibi personelin birisi gelip arsivden kil oldugu birinin ses kayitlarini alip diledigi gibi oynayamaz.
    turkcell le olan bir ihtilafta ,turkcell görüşme kayıtlarını keserek tuk.hakem heyetıne gönderdi. ben itiraz ettim ..bu ses kaydı eksik...dememe rağmen, tuk.hakem heyeti benım talebimi kabul etmedi.ben de turkcell konuşma kayıtlarını kaydetseydim, işin seyri değişecekti.

ayrıca Bakanlıga yazdıgım yazıda adı geçen kurumlar,benim onayımı almadan sesimi kaydediyor.bu kurumlarda önce bant kaydı çıktığı ,için biz ....kaydet,kaydetme....diyemiyoruz..

• DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Arama kaydedici bir program yükleyerek tüm aramalarınızı kaydedebilirsiniz. Şahsen ben öyle yapıyorum. Son 1 yılın tüm konuşma kayıtları var ben de şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmam Bayıldı

Arama kaydedici bir program yükleyerek tüm aramalarınızı kaydedebilirsiniz. Şahsen ben öyle yapıyorum. Son 1 yılın tüm konuşma kayıtları var ben de şuan.
    ben onu biliyorum da, yasal olup olmadıgı konusunda tereddüdüm var. siyasete girmek istemem ama hükumet bir yasa çıkardı tam detayını bilmiyorum. malum 4 bakanın r.zarraf denen adamla ilgili telefon ses kayıtları ortaya çıktı.biraz önce de dediğim gibi hükumet bir yasa çıkardı.izinsiz yapılan ses kayıtları hem hükümsüz hem de suç şeklinde.(tam detayını bilmiyorum)
    ama yukarıdaki kurumlar benim iznim olmadan ....kalitenin artması...cümlesini kullanarak kayıt yapıyorlar.
    yukarıda isimlerini saydığım kurumların yüzlerce avukatı var,bir haksızlık durumunda bizim bunlarla uğraşmamız mumkun değil.
    başımıza iş açmayalım diye bakanlıktan görüş istedim. ama 2 ayı geçti cevap verilmedi.dun de cimere yazdım. bakalım ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

ben onu biliyorum da, yasal olup olmadıgı konusunda tereddüdüm var. siyasete girmek istemem ama hükumet bir yasa çıkardı tam detayını bilmiyorum. malum 4 bakanın r.zarraf denen adamla ilgili telefon ses kayıtları ortaya çıktı.biraz önce de dediğim gibi hükumet bir yasa çıkardı.izinsiz yapılan ses kayıtları hem hükümsüz hem de suç şeklinde.(tam detayını bilmiyorum)
    ama yukarıdaki kurumlar benim iznim olmadan ....kalitenin artması...cümlesini kullanarak kayıt yapıyorlar.
    yukarıda isimlerini saydığım kurumların yüzlerce avukatı var,bir haksızlık durumunda bizim bunlarla uğraşmamız mumkun değil.
    başımıza iş açmayalım diye bakanlıktan görüş istedim. ama 2 ayı geçti cevap verilmedi.dun de cimere yazdım. bakalım ne olacak.

Alıntıları Göster
    Telefonu açtığınızda konuya girmeden önce görüşmenin kaydedildiğini ve gerekli hallerde yasal mecralarda kullanabileceğini karşı tarafa bildirirseniz sorun kalmaz diye düşünüyorum.

• Bunda her hangi bir sorun yok ki, sana uyarıda bulunuyor. Senin yapacağın telefon açılınca ses kaydı yapılmasın demek, yada telefonu kapatmak olacak. Sana verilecek cevap budur. İzinsiz ses kaydı almak yasaktır,yanlış hatırlamıyorsam da ses kaydı delil olarak geçmemektedir.
  • Bence burada sacma olan onlarin ses kaydi almasi degil, bizimkilerin yasal olmamasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrmTrn

Bunda her hangi bir sorun yok ki, sana uyarıda bulunuyor. Senin yapacağın telefon açılınca ses kaydı yapılmasın demek, yada telefonu kapatmak olacak. Sana verilecek cevap budur. İzinsiz ses kaydı almak yasaktır,yanlış hatırlamıyorsam da ses kaydı delil olarak geçmemektedir.
    SAYIN KARDEŞİM,
    1-KARŞI TARAFTA BANT KAYDI ÇIKIYOR,.... KALİTENIN ARTMASI İÇİN SİZİN SESİNİZİ KAYIT ALTINA ALIYORUZ... DİYOR.CANLI BİR KONUŞMA YOK Kİ.
    2-TELEFONU HEMEN KAPATIRSAK BU KURUMLARDA İŞİMİZİ NASIL ÇÖZÜCEGIZ YA DA YAPICAGIZ.
    BENIM ONAYIMI ALMADAN SESİMİ KAYDEDİYORLAR. YASAL DEĞİLSE, BU KURUMLARA BİR MÜEYYİDE YOK MU..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Bence burada sacma olan onlarin ses kaydi almasi degil, bizimkilerin yasal olmamasi.
    ONLARIN KAYIT YAPMASI NEDEN SAÇMA DEGİL SAYIN DOSTUM.YASAKSA ,SUÇSA ,ONLARA DA DA MÜEYYİDE OLMALI..
  • Güzel bir yazı olmuş. Gelecek cevabı merak ediyorum. Yurt dışında yaşayan arkadaşlar var ise, izinsiz ses kaydı meselesinin diğer ülkelerde nasıl olduğunu izah ederlerse seviniriz.
  • Siz de kaydedin.
  • Kayda baslayinca kaydediyorum diye belirtin sonra kaydedin siz de kaydedebilirsiniz eğer kaydetmenizi istemiyorlarsa onlarda telefonu kapatabilir sonuçta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

SAYIN KARDEŞİM,
    1-KARŞI TARAFTA BANT KAYDI ÇIKIYOR,.... KALİTENIN ARTMASI İÇİN SİZİN SESİNİZİ KAYIT ALTINA ALIYORUZ... DİYOR.CANLI BİR KONUŞMA YOK Kİ.
    2-TELEFONU HEMEN KAPATIRSAK BU KURUMLARDA İŞİMİZİ NASIL ÇÖZÜCEGIZ YA DA YAPICAGIZ.
    BENIM ONAYIMI ALMADAN SESİMİ KAYDEDİYORLAR. YASAL DEĞİLSE, BU KURUMLARA BİR MÜEYYİDE YOK MU..

Alıntıları Göster
    SAYIN kardeş'İM

1-BANT KAYDINDAN SONRA MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNE BAĞLANIYORSUN
    2-MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNE SORARSIN YOK DERSE KAPATIRSIN.
    3- BUNLARI DÜŞÜNEMEDİN Mİ ?

• emniyete gidin diyin ki kimse emniyette değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrmTrn

SAYIN kardeş'İM

1-BANT KAYDINDAN SONRA MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNE BAĞLANIYORSUN
    2-MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNE SORARSIN YOK DERSE KAPATIRSIN.
    3- BUNLARI DÜŞÜNEMEDİN Mİ ?

Alıntıları Göster
    sizinle anlaşamıyacagız. yukarıda yazdım turkcelle bir ihtılafta adamlar görüşme kayıtlarını keserek hakem heyetıne gönderdiler.hakem heyeti onlara inandı.aleyhıme karar verdi. telefonu kapatırsak nasıl anlaşacağız, ben kayıt yapmazsam görüşmelerimi nasıl yargı mercilerine ispat edicegım..

lutefen sizden cevap beklemıyorum.

• bence de çok saçma bir işlem ,onlar seni kayıt edebiliyor ama sen edemiyorsun
    karşımızda devlet olsa tamam o zaman hak verilir ama firma olunca bizden üstün mü oluyorlar ?
    firmaların hakkı varsa müşterilerin de olmalı yada her ikisinin de olmamalı

yukarıda birisi demiş kabul etmiyorum dersin ,yok işte o iş öyle olmuyor ,o zaman görüşmeyi sonlandırıyorum diyorlar
    bence hizmet kalitesi falan hikaye ,küfür falan edilmesini engellemek için yapılıyor ,tabi birde artık telefonla anlaşma onaylama durumları olduğundan ,hukuki açıdan gerekiyor ama eğer hukuki durum firma için gerekiyorsa ,müşteri için niye gerekmesin ?

sonra karşımızda normal bir vatandaş yok ,firma yetkilisi var
    hukuki durum oluştuğunda iki tarafta ses kayıtlarını mahkemeye sunabilmeli
    bütün firmalar melek de ,müşteriler düzenbaz mı ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.