Şimdi Ara

AD CARRY ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çooooook uzun zamandır AD carrylerle oynuyorum ve iyi oynadığım söyleniyor (ben kendimi hep beğeniyorum kardişim) Birçok ad carryi denedim hangisine hangi runeların gidiceğini nasıl masteries yapılcağını az çok biliyorum. Sizlere rune page örneği, masteries örneği ve tabiki bazı karakterler hakkında ipuçları vericem zamanla. AD carrylerle ilgili kafanıza takılan herşeyi bu konu altında sorabilirsiniz.

• o değilde geçen karşı takımda bi vayne vardı. early ve mid game de terror estirdi. maç sonu runelerine baktım . bütün runeleri attack speed dizmiş. quintlerde mov speed ti phantom çıkana kadar as eksigiligini hissetirmedi bize :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fcn -- 2 Ocak 2012; 0:39:37 >
  • Xin Zhao oynuyorum genellikle AD olarak, 20 level olayım rune almaya başlayacağım takipteyim.
  • Şu aralar graves çok revaçta hiç denemedim ama.Karşımda genelde çok sağlam vuruyor early gamede.
  • masteries bi nevi tamamda runesler nedir misal vaynenin ? Birde karşıma Sona + Graves gelince genelde ofansif oynuyolar kule altından cıkamıyosun.Kule altındada last hit zor yapılıyor.Yok mu buna bi çare ey dostlar
  • cait i bot lanede nasil yeneriz?
  • soraka > graves devrimcim unutma bunu
  • Ashe hakkında bizi aydınlatır mısın kardişim.?
  • MF hakkında da aydınlat bizi hocu bir ben mi seviyorum bu heroyu millet öbür carryler daha iyi deyip duruyor ama iyi bir ulti tfnin kaderini değiştiriyor mf ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExeLium22

cait i bot lanede nasil yeneriz?

harras harras harras.Agresif oyunla başlamazsan ucunu alamazsın.
  • ad carry'ye ne zaman lifesteal çıkılmalı? can ne kadar olduğunda as ad ne seviyede olduğunda lifesteal kasılmalı? lifesteal zamanlamasını iyi tutturamadığımı düşünüyorum.
  • @Makaveli xin i en iyi jungler olarak oynarsın. Rune olarak marklara arp glyphlere mr per level sealler armor quintler ise armor ya da arp olabilir. Amacın rakip carryi ortadan kaldırmak. Pushlanan her lane e gank git. Item olarak wriggles mercury treads ve black cleaver core buildin. Bundan sonra banshees randuins vs. vs. defansif itemler kasabilirsin rakip takıma göre.

@Vamos Bien Laning phase sırasında zorlanıyorsan ya da yanında heal basan bir support yoksa lifesteal çıkarsın. Genel olarak wriggles alınır. Ben genelde alıyorum fakat zorlandığımdan değil yanıma janna ya da alistar support istiyorum genelde. Alistarın healı soraka ya da taricin healı gibi olmadığı için wriggles alıyorum.

@aelmacioglu Mf laning phase oldukça iyi ve diğer ad carrylere göre tanky kalıyor (graves hariç) Last hit atması W pasifinden dolayı çok kolay (caster minionlar turrettan bir damage aldıkdan sonra tek vuruşta alıyorsunuz) Item olarak infinity rush yapabilirsiniz ya da bloodthirster alabilirsiniz size kalmış. Mercury treads tercih ediyorum bot olarak çünkü W dan gelen iyi bir as bonus var ve mf nin düzgün bir kaçış mekanizması yok. Ultisi dediğin gibi tfnin kaderini değiştiriyor fakat laning phase sırasında bunu minionları kesmek için kullanıcaz. Base gitmeden önce ulti atarsanız rakip lane i pushlayamaz ve wave kaçırmamış olursunuz. Q ile minionların arkasına saklanan düşmanı harasslarsınız ayrıca Q on hit effectleride kabul ediyor yani red buff varsa Q baya bir can yakar. Yanınıza support olarak janna ve alistar oldukça iyi gider. Özellikle iyi oynayan bir jannayla lane giderseniz o lane %90 sizin.

@Coyote Gel oynayalım bi ara yeterince aydınlanırsın karşim :D

@BadRetro Graves oldukça güçlü bir champion. Pasifi laning phasede baya etkili Q su ilk 3 4 level az vursada sonradan patır kütür geçiriyor. İlk 3 levelı pasif geçirmekte fayda var. Ardından base gidip wriggles alın ve iyi oynuyorsanız supportunuza diğer lanelere yardım etmesini söyleyin. Ben hep böyle yapıyorum bayada etkili oluyor. Hem wardunuz var lifesteal var çok iyi bir armorunuzda oluyor daha ne olsun. Smokescreen baya etkili özellikle teamfightta düzgün kullanırsanız o fight %80 sizin oluyor. Item olarak wrigglesdan sonra infinity ve phantom dancer al. Kalanını rakibe ve kendi ihtiyaçlarına göre alırsın.

@emretangul Vayne e rune olarak marklara arp seallara armor glyph lere attack speed ya da critical strike quintler arp olur. Bayada iyi olur. Vayne iyi oynayana op oynayamayana en useless champion. Diğerleri için böyle bir durum geçerli değil (misal ashele berbat oynarsın ama bi ulti atarsın oyun döner)
    Item olarak wriggles alabilirsin zorlanırsan. Eğer zorlamıyorlarsa infinity edge rush yapıp ardından phantom dancer al. Skill sıralamasına gelince... Buildine ve oynayış tarzına bağlı. Reflekslerin iyiyse E maxla. Rakip duvara yaklaştığı an pat diye yapıştır duvara. Harass yapmayı seviyorsan Q maxla. Laneinde stun sahibi biri varsa w maxlaman çok iyi olur.

@masteryoda Graves > soraka. O maçı ben taşıdım hatırlarsan :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok---

@Makaveli xin i en iyi jungler olarak oynarsın. Rune olarak marklara arp glyphlere mr per level sealler armor quintler ise armor ya da arp olabilir. Amacın rakip carryi ortadan kaldırmak. Pushlanan her lane e gank git. Item olarak wriggles mercury treads ve black cleaver core buildin. Bundan sonra banshees randuins vs. vs. defansif itemler kasabilirsin rakip takıma göre.

@Vamos Bien Laning phase sırasında zorlanıyorsan ya da yanında heal basan bir support yoksa lifesteal çıkarsın. Genel olarak wriggles alınır. Ben genelde alıyorum fakat zorlandığımdan değil yanıma janna ya da alistar support istiyorum genelde. Alistarın healı soraka ya da taricin healı gibi olmadığı için wriggles alıyorum.

@aelmacioglu Mf laning phase oldukça iyi ve diğer ad carrylere göre tanky kalıyor (graves hariç) Last hit atması W pasifinden dolayı çok kolay (caster minionlar turrettan bir damage aldıkdan sonra tek vuruşta alıyorsunuz) Item olarak infinity rush yapabilirsiniz ya da bloodthirster alabilirsiniz size kalmış. Mercury treads tercih ediyorum bot olarak çünkü W dan gelen iyi bir as bonus var ve mf nin düzgün bir kaçış mekanizması yok. Ultisi dediğin gibi tfnin kaderini değiştiriyor fakat laning phase sırasında bunu minionları kesmek için kullanıcaz. Base gitmeden önce ulti atarsanız rakip lane i pushlayamaz ve wave kaçırmamış olursunuz. Q ile minionların arkasına saklanan düşmanı harasslarsınız ayrıca Q on hit effectleride kabul ediyor yani red buff varsa Q baya bir can yakar. Yanınıza support olarak janna ve alistar oldukça iyi gider. Özellikle iyi oynayan bir jannayla lane giderseniz o lane %90 sizin.

@Coyote Gel oynayalım bi ara yeterince aydınlanırsın karşim :D

@BadRetro Graves oldukça güçlü bir champion. Pasifi laning phasede baya etkili Q su ilk 3 4 level az vursada sonradan patır kütür geçiriyor. İlk 3 levelı pasif geçirmekte fayda var. Ardından base gidip wriggles alın ve iyi oynuyorsanız supportunuza diğer lanelere yardım etmesini söyleyin. Ben hep böyle yapıyorum bayada etkili oluyor. Hem wardunuz var lifesteal var çok iyi bir armorunuzda oluyor daha ne olsun. Smokescreen baya etkili özellikle teamfightta düzgün kullanırsanız o fight %80 sizin oluyor. Item olarak wrigglesdan sonra infinity ve phantom dancer al. Kalanını rakibe ve kendi ihtiyaçlarına göre alırsın.

@emretangul Vayne e rune olarak marklara arp seallara armor glyph lere attack speed ya da critical strike quintler arp olur. Bayada iyi olur. Vayne iyi oynayana op oynayamayana en useless champion. Diğerleri için böyle bir durum geçerli değil (misal ashele berbat oynarsın ama bi ulti atarsın oyun döner)
    Item olarak wriggles alabilirsin zorlanırsan. Eğer zorlamıyorlarsa infinity edge rush yapıp ardından phantom dancer al. Skill sıralamasına gelince... Buildine ve oynayış tarzına bağlı. Reflekslerin iyiyse E maxla. Rakip duvara yaklaştığı an pat diye yapıştır duvara. Harass yapmayı seviyorsan Q maxla. Laneinde stun sahibi biri varsa w maxlaman çok iyi olur.

@masteryoda Graves > soraka. O maçı ben taşıdım hatırlarsan :D

hadi lan ben taşıdım o oyunu global healim var benim sen ne anca iki mermi sık etrafa peşmerge gibi

• İyi AD oynadığımı düşünüyorum ve konuya atlıyorum

Rune'lar olarak Armor Penetration / Attack Speed Per LEVEL ve Attack Damage per LEVEL almaya çalışıyorum.Başka önereceğiniz rune var mı ? ^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaelvin -- 2 Ocak 2012; 8:25:41 >
  • @Vaelvin Championa göre değişir. Tristana Ashe Kogmaw gibi late game i daha etkili olan championlar için per level early game i iyi olanlara flat al derim. Rune olarak mark arp ya da ad seal armor ya da flat ad glyph criticl strike ya da mr per level quintler arp ya da ad. Ortaya karışık birşeyde yapabilirsin. Benim sayfam 18 arp 9 ad 24 mr at 18 ve 13 armor. Genelde bunu kullanıyorum bayada işe yarıyor. Örnek ashe e full arp daha mantıklı çünkü late game championu oysa ezreala ad çok daha iyi gidiyor.
  • quote:

@Vaelvin Championa göre değişir. Tristana Ashe Kogmaw gibi late game i daha etkili olan championlar için per level early game i iyi olanlara flat al derim. Rune olarak mark arp ya da ad seal armor ya da flat ad glyph criticl strike ya da mr per level quintler arp ya da ad. Ortaya karışık birşeyde yapabilirsin. Benim sayfam 18 arp 9 ad 24 mr at 18 ve 13 armor. Genelde bunu kullanıyorum bayada işe yarıyor. Örnek ashe e full arp daha mantıklı çünkü late game championu oysa ezreala ad çok daha iyi gidiyor.

Cevabın için çooook teşekkürler ^^
    Genellikle AD olarak Caitlyn oynuyorum.Haftaya Vayne aldıktan sonra Graves almayı planlıyorum.Bu 3'üne göre Rune ayarlarım.Teşekkürler yeiden ^^
  • quote:

@Makaveli xin i en iyi jungler olarak oynarsın. Rune olarak marklara arp glyphlere mr per level sealler armor quintler ise armor ya da arp olabilir. Amacın rakip carryi ortadan kaldırmak. Pushlanan her lane e gank git. Item olarak wriggles mercury treads ve black cleaver core buildin. Bundan sonra banshees randuins vs. vs. defansif itemler kasabilirsin rakip takıma göre.

Hocam ben Jungle yapmayı bilmediğimden normal oynuyorum, az önce biten oyunum bu. Karşıda hem Xin hem Yi olduğundan iki bloodthirster aldım ve işe de yaradı, ikisini aynı anda alabildim ikisi geldiğinde. Zaten Xin'i oyun başında kastırmadım aynı lane'e geldik. Konudan uçtum gittim, bu build yeterli değil mi olay bu yani.

AD CARRY ANA KONU

• Yav ben aylardır vayne oynuyorum ama bi türlü çözemedim çok dengesiz bişey ilk 10-13 lvl.a kadar 0/4 0/3 gibi skorlarla oynuyorum sonra double falan alıyorum ama genede adam gibi bitiremiyorum oyunu 9/7 8/8 7/8 gibi skorlarla bitiriyorum çoğunlukla bir de xin zhao ile 1vs1 e giremiyorum geçen karşıma kasmış bir xin geldi ulti+3 vuruşla yere serdi beni.Ranked kültürüm olmadığı içinde ne yapacağımı bilmiyorum vayne oynayan biri taktik verebilir mi?
  • hepsini büyük bir sabırla okudum katıldığım tek nokta şu oldu;

ben kendimi hep beğeniyorum

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.