Şimdi Ara

Açtığım Konular - Resimli Anlatımlarım - Tavsiye Ettiğim Linkler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
10.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 43 gün 7 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • blue_life (2 mesaj) Probis (1 mesaj) RODEOMUSTAFA (1 mesaj) peka (1 mesaj) splash20 (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Açtığım Konular - Resimli Anlatımlarım - Tavsiye Ettiğim Linkler...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1769 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    DonanımHaber Formunda paylaştığım resimli ve videolu anlatımlarımı, açtığım faydalı konuları ve gerekli linkleri bu konu altında toplamak istiyorum.......

Yaptığım Görsel Anlatımlar

Aero Studio Ile Görsel Multiboot Cd\Dvd Yapımı
    Konuda Aero Stuido kuru + güncelleme paketi + Anlatım Videosu paylaşılmıştır. Ayrıca bir kaç örnek kod verilmiştir.

Basit Ftp Server Kurulumu Ve Kullanımı
    Konuda ftp server kurarak bilgisayarımızdaki herangi bir dosyayı paylaşmak anlatılmıştır.

TTNet Kotalı Adsl Kullananlar Için Faydalı Bilgiler...
    Konuda kota takibi için yapılması gerekenler ve kotalı adsl obonelerinin dikkat etmesi gerekenler anlatılmıştır....

Dosya Paylaşım Siteleri
    Konudawww.4Share.com -www.RapidShare.com -www.imageshack.us gibi sitelerin videolu anlatımları yapılmıştır......

Herangibir dosyayı başka bir dosyanın içine saklamak & Dosyları birleştirmek
    Birden fazla dosyayı birleştirmek ve birleşen dosyaları nasıl kullanabileceğimiz ile ilgili gerekli bilgiler.
    Konuda ufak bir programın yanında alternatif olarak Başlat -> Çalıştır -> Cmd -> Copy /B komutu anlatılmıştır

Vista üzerine XP Kurmak
    Windows Vista kurulu bir sistemin üzerine nasıl Windows Xp kurulacağı hakkında gerekli bilgiler......
    Konuda; Disk Yönetimini kullanarak yeni bir bölüm oluşturmaktan,
    Sistemi CD/DVD den başlatmak için anakartımızın bios ayarlarından,
    Xp kurulduktan sonra işletim sistemi seçeneklerine Windows Vistayı eklemek için kullanılan EasyBCD programından,
    EasyBCD yi kullanmakta sorun yaşayanlar için sorunun çözümünde kullanılacak küçük bir programcıktan bahsedilmiştir......

Acronis Disk Director Suite 10
    Diskimiz ile ilgili bir çok işlem yapabileceğimiz, bu konuda en başarılı programlardan birisinin aşağıdaki kısımlarının resimli anlatımları.....
    1: ADDS 10.0 Kurulumu
    2: ADDS ile Bootlu CD/DVD Oluşturmak Ve bu CD/DVD ile Sistemi Başlatmak
    3: ADDS Programının Tanıtımı....
    4: ADDS ile Bölümlenmemiş Alanda Yeni Bir Bölüm Oluşturmak
    5: ADDS ile Var olan Bölümünden Yeni Bir Bölüm Oluşturmak
    5/A : Split ile Mevcut Bölümden Yeni Bir Bölüm Oluşturmak
    5/B : Resize + Create Partition ile Mevcut Bölümden Yeni Bir Bölüm Oluşturmak
    6: ADDS ile Var olan Iki Bölümü Birleştirmek

MaxtBlast5 (Low Level Format Ve Daha Fazlası)
    Harddisk sorunlarımızın çözümünde yardımcı ve ücretsiz bir program olan MaxtBlast5 yazılım hakkında resimli anlatım.
    Başta diskimizi bölümlendirme, program ile bekap alıp geri yükleme, low level format gibi özellileri anlatılmıştır....

<<< Everest Free Edition >>> <<< Update 2009 >>> Sistem Bilgisi
    2009 güncellemesiyle sade ,free ve ufak boyutlu everest versiyonu......

Bilgisayarımızdaki Aynı Dosyaları Silelim (MP3 Temizliği)
    Ace Utilities --> Find Duplicate Files hakkında resimli anlatım yapılmış ve program portable olarak paylaşılmıştır.
    Konuda bilgisayarımızda bulunan aynı dosyaları, isimleri değişik olasa bile bulup silme konusu anlatılmıştır........

Önemli dosyalarımızı şifreyelim (TrueCrypt)
    TrueCrypt programı ile ilgili resimli anlatım yapılmıştır..
    TrueCrypt ücretsiz olmasına rağmen verilerimizi şifreleyebileceğimiz çok başarılı bir programdır.....
    Ayrıca konuya şifrelediğimiz dosyanın içindeki bilgilere hızlı bir şeklide ulaşmak için ufak bir programcık eklenmiştir...... CD/DVD vs gibi........

Grub4Dos Kurulumu
    Windows üzerine Grub4Dos kurmak ile ilgili ufak ve basit bir programcık.
    Belli bir süre sonra yenilemeyi düşünüyoruz....

Veri Kurtarma Programları
    Partition Recovery ile File Recovery programları hakkında resimli anlatımlar....

CD/DVD Rom olmadan Hiren BootCD'yi Çalıştırmak
    Grub4Dos ile ilgili bir çalışma........ Çok Eskidi....

Windows ile birlikte Slax kullanmak
    Windows üzerinden ufak ayarlarla kullanabileceğiniz güzel bir işletim sistemi.......

Çizik CD/DVD'den Dosya Kurtarmak
    Bu konudaki ufak bilgiler ve güzel bir program.....

Linuxu, Windows Yüklü Diskten Kaldırmak..
    Grub mbr sini windows yüklü diskten kaldırmayla ilgili gerekli resimli anlatım. Ayrıca mbr sorunları içinde kullanılabilecek gerekli bilgiler....

Faydalı Konular...

Norton Ghost'ta Partitionlardaki Dosyaları Görememe Sorunu Ve Sorunun Kaynağı
    Bu konuda karşılaştığım bir sorun ve sorunun kaynağı ve nasıl çözdüğüm hakkıda bilgiler.....

Devam edecek....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_life -- 8 Ağustos 2009; 11:58:23 >

|
    |
    Anlatımlarımdaki resimlerimi yüklediğim, resim barındırma sitesindeki hesabımın, erişim limitini geçmesi nedeniyle, konularımdaki resimler görüntülenememektedir. Resimleri görüntülermek için resmin linkini direkt adres satırına yazmanız gerekiyor. Veyahut ilgili konudaki bölümü fareniz ile seçip microsoft world gibi bir programa yapıştırırsanız resimleri görebilirsiniz...

• Yüzbaşı
    850 Mesaj
    Güzel paylaşımlar ...
    |
    |
    |
    |

MSI Z270 SLI Plus | i7 7700K 5.0 GHz | Seidon 120V CPU Liquid Cooler | Corsair Vengeance RGB PRO 2x8 16 GB 3800 MHz | Sapphire Nitro+ RX 580 Special Edition 8 GB | Samsung LC27HG70 27" QHD QLed 144 Hz Curved | Samsung 960 EVO NVMe M.2 SSD | WD Caviar Green Intellipower 1.0TB HDD | Cooler Master CM 693 MidT ATX | High Power Astro Lite 750W | Logitech Z5500 5.1 THX | Creative X-FI Surround 5.1 Pro | Logitech G502 | Logitech G105

Hometech Alfa 700C 13.3" FHD ~ M.2 SSD

Cevizin kabuğunu kıramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...
  • Yarbay
    3503 Mesaj
    blue_life

sagolasin, anlatim ustadim sensin
    |
    |
    Güzel anlatımlarınız için teşekkür ederim.Arşivime ekliyorum.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Vista üzerine xp kurmak işime yarayacak sanırım.
    Teşekkürler.
    |
    |

Pentax K200D
    Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II | Pentax SMC-DA 50-200 mm f/4-5.6 ED| Pentax SMC-M 50mm f/1.7 | Jupiter 37A - 135mm f/3.5 | Pentax D-BG3 Battery Grip
  • Yarbay
    2353 Mesaj
    Ellerine sağlık faydalı konu olmuş.
    |
    |
    |
    |
    binbaşım önce emeğine sağlık, gerçekten en acemilerin bile yanlış yapmadan işini yapabileceği şekilde ayrıntılı, her adımın fotosunu koyarak anlatım yapmışsın.
    soru:PARAGON PARTİTİON sizin anlatımını yaptığınız Acronis Disk Director Suite 10.0 'dan iyimidir?
    eğer iyi ise onun resimli anlatımını internette bulamadım.ingilizcem olmadığı için yanlıştan korkuyorum.
    kısaca bu prog. resimli anlatımı olsa seviniriz.
    hayır gerek yok Acronis Disk Director Suite 10.0 size yeter derseniz, onu kurar seni takip ederiz...
    |
    |
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar...

quote:

Orijinalden alıntı: acar54

binbaşım önce emeğine sağlık, gerçekten en acemilerin bile yanlış yapmadan işini yapabileceği şekilde ayrıntılı, her adımın fotosunu koyarak anlatım yapmışsın.
    soru:PARAGON PARTİTİON sizin anlatımını yaptığınız Acronis Disk Director Suite 10.0 'dan iyimidir?
    eğer iyi ise onun resimli anlatımını internette bulamadım.ingilizcem olmadığı için yanlıştan korkuyorum.
    kısaca bu prog. resimli anlatımı olsa seviniriz.
    hayır gerek yok Acronis Disk Director Suite 10.0 size yeter derseniz, onu kurar seni takip ederiz...

Bana göre Acronis Disk Director çok başarılı bir yazılım. Ben genelde programın eski versiyonunu dos üzerinden kullanırım.
    Ve şuana kadar bir çok sorunu çok kolay bir şekilde çözmüşümdür.
    Acronis Disk Directoru tavsiye ederim.
    Benim kullandığım versiyon Hiren BootCD de mevcut......

Tabi yeni versiyonunu da kullanabilirsin. Ama kendi sistemi üzerinden kullanmak her zaman avantaj sağlar ve risk oranı daha azdır......
    |
    |
    Anlatımlarımdaki resimlerimi yüklediğim, resim barındırma sitesindeki hesabımın, erişim limitini geçmesi nedeniyle, konularımdaki resimler görüntülenememektedir. Resimleri görüntülermek için resmin linkini direkt adres satırına yazmanız gerekiyor. Veyahut ilgili konudaki bölümü fareniz ile seçip microsoft world gibi bir programa yapıştırırsanız resimleri görebilirsiniz...

• Binbaşı
    1391 Mesaj
    çok güzel olmuş arasından bir kaçını inceliyeceğim zaten şimdi. sonra ararken bulması kolay olsun diye bir şeyler yazıyorum eminimki daha sonra arıyacağım bu konuyu
    |
    |
    |
    |
    İzindeyim hacı
    |
    |
    mesajım bulunsun. eline sağlık
    |
    |
    2490 Mesaj
    böyle bir konuya yorum yazmazsam yorum yapmamın anlamı kalmaz teşekkürler
    |
    |

100x100 piksel nedir arkadaş ya 4 K ile nokta gibi gözüküyor; 11 yıl önceki saçma imza kuralları var hala sitede, şaka gibi :D
  • Yarbay
    2470 Mesaj
    Ellerine sağlık rehberlerin hepsi birbirinden güzel
    Mesajım bulunsun takip amaçlı
    |
    |
    ASUS Sabertooth Z77 | Intel i5 2500k | Gigabyte GTX970 WF3 | 8 GB RAM| Samsung EVO 840 120GB SSD | WD 1 TB Blue | WD 2 TB Green HDD | Thermaltake Water 3.0 Performer C | Sapphire Pure 625W|Corsair Carbide 400R | Logitech G710 | Steelseries Rival 300 CS:GO Fade | Steelseries QcK Fnatic pad | Sennheiser HD 558 | FiiO E17 Alpen | ASUS VG248QE 144Hz | Battle.net:mater*2727 | Steam: Carnage
  • Yarbay
    3190 Mesaj
    güzel
    |
    |
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
ankara gülüş tasarımı
Cancer Clinical Trials
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.