Şimdi Ara

ACT için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben ACT sınavına hazırlanmak isteyen bir lise öğrencisiyim.Size birkaç sorum olacak:

1-ACT ve SAT arasında üniversiteye girişte sıkıntı yaratacak kadar büyük bir uçurum var mı ?
    2-Yurtdışındaki üniversiteler için burs alma imkanları nasıldır ailemin maddi durumu çok iyi değil burs almak zor mu ?
    3- Burs almanın şartarı var mı varsa ne ?
    4-Benim lisemin şuanki puan 455 civarlarında ben girdiğimde 443 falandı eskiden yani ama çok küçük bir şehirde yaşıyorum ve okuduğum yer bir Anadolu Lisesi yani Fen değil.Özellikle bu kısımda takılıyorum boşuna uğraşma hep GS Robert St.Benoit mezunları alırlar falan dediler.Mezun olunan lisenin önemi var mı?
    5-ACT VE TOEFL'dan kaç alırsam iyi bir yere burslu girerim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merak eden kişi -- 12 Ağustos 2017; 12:55:11 >

• 1-Nope. Farketmiyor.Eskiden olsa SAT daha iyiydi. Yani Heryerde Kabul görüyordu. Ama şimdi ACT de öyle. Bende ACT ye giricem. 28 Ekim ve 4 Kasımda 3 Subject test.
    2- Uluslararası öğrencisin bunu bir hatırla. Stanford (Hayalimdeki okul) kabul oranı %4 ama iş international student'a gelince %1 den bile az ama asla imkansız değil bunu unutma. Ve bazı okullar academic performansa bakarak direk merit-scholarship veriyorlar. Mesela ACT +33 ve GPA 3.7 üstü ise $50.000 falan.
    3- 2 de dedim. Academic başarıya göre veren var yada need meet blind dedikleri aile geliri belli bütçenin altındaysa sorgusuz %100 burs veren okullar var. Ama bunlar genelde özel okullar. Etc. Stanfor, Harvard, MIT
    4-Tabiki var ama yok. Değişik birşey. Ben araştırdım 2016 yılında Robert 2016 yılında toplam 8 Ivy league( en prestijli okullar us'de) okuluna toplam 18 öğrencimi ne yollamıştı. Bunlar 3'ü Stanford'a gitmiş.(rakiplerime bakmıştım) Ama anadolu/fen lisesinden bir tek sen başvurduğun için o da bir artı olabilir. Herşey essayde biter.
    5-ACT +34 derim ben. Toefl genelde +100 herşey için iyidir. Ama okullar burs için TOEFL Bakmaz. ACT/SAT ve GPA önemli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.