Şimdi Ara

acillll yardıımmmm çok acillll!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayar açılmıyo. görüntü hiç gelmiyo. hard diskin ışığı sürekli yanık kalıyo. hiç bir tepki yok . sorunun işlemciden mi ekran kartından mı yoksa biostan mı kaynaklandığını nasıl anlarım ?

• birincisi...sistemini ve olayın nasıl yani neyden sonra başladığını yazarsan hemen fikir üretmeye başlayabiliriz...
  • sistem celeron 633 256 mb ram 16mb vodoo3 .olay ghost ile image alırken oldu bilgisayarı yeniden başlattım. şu anda hiç görüntü gelmiyo sadece fan çalışıyo
  • hemen cmos-reset ile işe başla...
  • abi ses gelio mu bilgisayardan böyle uzun uzun yada kisa hızlı hızlı filan ??ramden yada ekran kartı bios dan değil ama ses gelmesi lazım bilgisayarın hoparlöründen
  • http://forum.donanimhaber.com/m_2013227/tm.htm

arkadaşım bu başlığı az öncede açmışsın aynı konu aynı sorun bunu yinelemene gerek yok
    bilgisayarın calışmamasının milyon tane değil 5 tane yolu vardır
    1 anakart arızalıdır
    2 ekran kartı arızalanmıştır
    3 işlemci yanmıştır
    4 ram arızalanmıştır
    5 güç kaynağı uçmuştur
    bunları teker teker başka makinede denersin sorunu bulursun

bunun dısındaki kablo takılı değildir gibi şeyler hariç :D

• FZKdevil farklı bi başlıkla aynı konuyu sorduğum doğru ama çok acill deyince cevap yağıyo diğer taraftada aynı şeyi yazdım bi tane cevap veren olmadı. zaten deneycek başka makinem olsa denerim rahat ol sen profesyonel yardım lütfen. cmos nasıl resetlenir ?
  • quote:

bi tane cevap veren olmadı.

eminmisin???
  • bak cmos-reset konusunda bir bilgin yoksa ,sakın yanlış anlama ama sanırım yenisin...
    bir arkadaşından yardım alsan çok iyi olur...
    yoksa ben üşenmem yazarım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackeagle1245

abi ses gelio mu bilgisayardan böyle uzun uzun yada kisa hızlı hızlı filan ??ramden yada ekran kartı bios dan değil ama ses gelmesi lazım bilgisayarın hoparlöründen

hayır hiç bi ses gelmiyo bilgisayar hoparlörü de doğru takılı...
  • şu anda yardım alacak kimse yok yazarsan sevinirim....
  • ya hocam pili çıkart tüm donanımları çıkart sakin kafayla toplamaya başla..bence sen bu işi gece 2de yap kafan rahat olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umbrost -- 16 Şubat 2005, 21:25:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tyu

FZKdevil farklı bi başlıkla aynı konuyu sorduğum doğru ama çok acill deyince cevap yağıyo diğer taraftada aynı şeyi yazdım bi tane cevap veren olmadı. zaten deneycek başka makinem olsa denerim rahat ol sen profesyonel yardım lütfen. cmos nasıl resetlenir ?

ben profesyonel yardımda bulunurum fakat bunuuygulayabileceğinden emin değilim korkum bu cmos resete gelince bunu 1 jumperle yaparsın 2 bilgisayarın bios pilini cıkartıp tüm elektrik kablolarını söküp 5 dakika beklersin buda olur

bize asıl anlatman gereken ne yaparken yada ne yaptıktan sonra açılmamaya başladı
  • o zmn cmos reset en mantıklısı!çünkü eğer ram yada ekran kartında problem olsa pc hoparlöründen ses gelirdi!
  • birde ghost da tam olarak ne yaptığını bilsek daha da yardımcı olacaaz ama...
  • cmos-reset hakkında pek bi bilgim yok özellikle de jumperla yapılanı hakkında bios pilini hemen deniycem...

ghostla daha önce aldığım image ı geri yüklüyodum. image ı geri yüklemeden önce 98 yüklüydü image ise xpli sistemin image ı. fat32 ntfs farkından kaynaklanmaz heralde çünkü hiç görüntü gelmiyo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyu -- 16 Şubat 2005, 21:30:48 >
  • bak güzel kardeşim anakartta kısa devre filan yaparsın bilgin
    olmayan bir işte mutlaka yardım...ank.da isen ben yardım edeyimm..
    daha ne yapiim...
  • arkadaşlar yardımlarınız için saolun sorun bi arkadaşımın bilgisayarındaydı yer de antep. cmos pilini deniyoruz haber vericem...
  • daha sonra ghost ta image yi nasıl aldığınızı anlatırmısın...
    birde pc açılmıyor dediğin hiç görüntümü gelmiyor yoksa dos ortamını geçip işletim sistemi kısmındamı takılıp kalıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Neyzena

daha sonra ghost ta image yi nasıl aldığınızı anlatırmısın...
    birde pc açılmıyor dediğin hiç görüntümü gelmiyor yoksa dos ortamını geçip işletim sistemi kısmındamı takılıp kalıyor...

bilgisayar açılıyor sadece fan çalışıyor ve hard disk ışığı sürekli yanıyor..

ghost ile image ı local>>partition>>from image diyerek geri yükledim.

bu arada cd rom kapağı da açılmıyomuş.

cmos pilini çıkardık,5 dakka bekleyip tekrar taktık sonuç yok ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyu -- 16 Şubat 2005, 21:49:31 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.