Şimdi Ara

ACİLL... MAHKEME KARARIYLA SMS İÇERİĞİ OKUNUYORMU ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
72.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SLM. MAHKEME KARARIYLA SMS İÇERİKLERİ OKUNUYORMU.. NE ZAMAN SAAT KAÇTA SMSIN ATILGINI ÖĞRENİLİYOR ONU BİLİYORUM AMA ÖNEMLİ OLAN ATTIĞIMZ MSJLARIN OKUNUP OKUNMAMASI. BİLGİSİ OLAN VARMI ?

• Son 2 yıla ait içerikleriyle birlikte okunur savcılık kararıyla
  • mahkeme karari olmadan, sms iceriginin kayitli tutulmasi yasalarca yasak oldugu icin, gecmis sms icerigine ulasmanin pek mumkun oldugunu saniyorum. Bi hukuk sitesinde okumustum. Ama uygulamada da celiskiler yok degil. Bi yerlerde kayitli kalmissa, belki mahkeme karariyla ona erisilebilir.
  • scoopi kullanıcısına yanıt
    HER YERDE ÇOK SAÇMA KONULAR VAR KİMİSİ DİYOR O SMS İÇERİKLERİNE ULAŞILIR KİMİSİ DİYOR ULAŞILMAZ. HAYIR TLFONDA FLN KAYITLI DEĞİL. İŞİN İÇİNDE MAHKEMEDE VAR BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN MAHKEME KARARIYLA YAZILAN MSJ LARA ULAŞILIP ULAŞLMAMASI.
  • Ulaşılır arkadaşım.
  • muratcool kullanıcısına yanıt
    http://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/duyurular/telefon-dinleme-ve-cep-telefonu-guvenligi burda kaydedilmemektedir diyor ama
  • GrandLOVE kullanıcısına yanıt
    Turkcell kaydetmiyor zaten ulaştırma ve iletişim bakanlığı 2 seneliğine saklıyor. Adli olaylar için.
  • muratcool kullanıcısına yanıt
    http://www.adalet.gov.tr/duyurular/2008/mart08/sms/sms.html
    Buraya bir göz atarmısınız.
  • Tutuluyor arkadaşım tutulmaz diyen kulaktan dolma bilgi vermesin 2 yıla kadar savcılık kararıyla geömişe dönüş sms bilgisi iletilir inanmayan arasın müşteri hizmetlerine sorsun
  • juske J kullanıcısına yanıt
    Öyle bir kumpasın içinde kaldım ki anlatamam.. kız mevsusu bu mahkeme kararı olup olmadıgında emin değilm kız oyle dedi sadece kendine mecbur bırakmk içinmi oyle diyor anlamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandLOVE

Öyle bir kumpasın içinde kaldım ki anlatamam.. kız mevsusu bu mahkeme kararı olup olmadıgında emin değilm kız oyle dedi sadece kendine mecbur bırakmk içinmi oyle diyor anlamadım..

Usta tutuluyor diyenler hep 2 yıl demiş sende sms nin üstünden 2 yıl geçsin bırakırsın veya al onun telefonu nu kendine mesaj at aynı duruma düşsün o zaman sende şikayet edersin hallolur
    Not:sadece tavsiyedir. Hiçbir sorumluluk kabül etmem
  • 3 sene öncenin cinayetini bile adamlar sms ve telefonun çektiği bazdan buluyor adamlar
  • felekut F kullanıcısına yanıt
    :):) önerilerin için sağol kardeşim
  • Nick / durum uyuşmazlığı bence aşka tövbe et evlen onla :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juske -- 30 Kasım 2013; 19:50:21 >
  • Resmî bilgim yok. Yalnız mantık yürütmek lazım. Mahkeme kararı olmadan sesli telefon görüşmeleri kayıt altına alınmadığına göre kısa mesajların içeriğinin de kayıt altına alınmaması lazım. Aksi durumda mahkeme kararı olmaksızın telefon dinlemek gibi bir şey olur bu ve iletişimin gizliğini ihlal eder. Benim mantığım, mahkeme kararından önceki kısa mesaj içeriklerine ulaşılamayacağı yönünde. Yalnız hangi numaradan hangi numaraya ne zaman mesaj atıldığı bilgisine ulaşılabilir.
  • GrandLOVE kullanıcısına yanıt
    SMS içerikleri tutuluyor mu tutulmuyor mu bilmiyorum. Ancak eğer tutuluyorsa ;

durduk yere hiçbir mahkeme veya savcılık SMS'lerin içeriğini araştırmaz

ortada adli bir olay olması lazım veya bir dava

örneğin SMS ile tehdit edildiğini iddia edecek adam veya boşanma davasında aldatılmaya dair SMS'ler olduğu iddia edilecek

bu adli olay veya davanın çözümü için de SMS içeriklerinin incelenmesinin zaruri olması gerekir

kimse yok efendim sevgilim şöyleydi de böyleydi de diye SMS incelemesine girişmez, girişemez............
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

SMS içerikleri tutuluyor mu tutulmuyor mu bilmiyorum. Ancak eğer tutuluyorsa ;

durduk yere hiçbir mahkeme veya savcılık SMS'lerin içeriğini araştırmaz

ortada adli bir olay olması lazım veya bir dava

örneğin SMS ile tehdit edildiğini iddia edecek adam veya boşanma davasında aldatılmaya dair SMS'ler olduğu iddia edilecek

bu adli olay veya davanın çözümü için de SMS içeriklerinin incelenmesinin zaruri olması gerekir

kimse yok efendim sevgilim şöyleydi de böyleydi de diye SMS incelemesine girişmez, girişemez............
    eğer telefonun herhangi bir nedenden ötürü daha önce dinlemeye alınmamışsa 1000 tane savcı gelsin o sms kayıtlarını çıkaramaz geçmişe dönük sadece kim kime ne zaman msj atmış bilgileri çıkar içerik asla çıkmaz. Başıma geldi 2 kere kayıtlar istendi ikisinde de içerik okunmuyor kardeşim rahata ol çıkar diyenler olacaktır onların mutlaka önce bir sebepten dolayı telefon dinlemesine takılma durumu vardır güvenin sağlam bilgi

• quote:

Orijinalden alıntı: benaholll

eğer telefonun herhangi bir nedenden ötürü daha önce dinlemeye alınmamışsa 1000 tane savcı gelsin o sms kayıtlarını çıkaramaz geçmişe dönük sadece kim kime ne zaman msj atmış bilgileri çıkar içerik asla çıkmaz. Başıma geldi 2 kere kayıtlar istendi ikisinde de içerik okunmuyor kardeşim rahata ol çıkar diyenler olacaktır onların mutlaka önce bir sebepten dolayı telefon dinlemesine takılma durumu vardır güvenin sağlam bilgi

Alıntıları Göster
    doküman çıkarılır onun üzerinde de şu saatte şu tarihte bu numarayla görüşmüştür yazar sms veya diğer türlü. içerik yok ama numara gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: LameWorm

doküman çıkarılır onun üzerinde de şu saatte şu tarihte bu numarayla görüşmüştür yazar sms veya diğer türlü. içerik yok ama numara gözüküyor

Alıntıları Göster
    Yeni çıkan son yasa gereği tüm kayıtlar TİB üzerinde tutuluyor. Tüm ara bağlantıları Türk Telekom sağlıyor ve Türk Telekom üzerinden geçen tüm kayıtlar 2 yıl boyunca saklanıyor. Eğer sizi tehdit eden biri var ise mahkeme kararı ile SMS'in içeriğine ulaşabilir ve durumu ispat edebilirsiniz. Operatörler ise kayıtları 6 ay boyunca tutmakta. Sorduğunuzda belki tutulmuyor denebilir ama 6 ay boyunca tutmak zorundalar.

• Beyler Bayanlar Hangi Çağda Yaşıyoruz.

Mesaj İçeriği Dışında Birşey Çıkmaz. Ona Savcı Amcam He Derse Önce 2 Kişi Arasında ki

Mevzuya Bakar Sonra Canı İsterse.

Kimse Takibe Alınmayan Ses Kaydına Ulaşabileceğinide Umut Etmesin.

Ne Olur Nasıl Şöyle Olur Orda da Faili Meçhul Bir Cinayet Varsa Olur.

O daaa Belki...

Devletin işi gücü kalmamış herkesi dinlesin ve ses kaydını kenarada tutsun keşkee nere de o günler...

Zor Diyorsun Zor Olacak ki İmtihan Olsun... By.Başkan...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.