Şimdi Ara

açılıştaki iki tane xp den kurtulmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim bi arkadaşımda hdd yi ikiye bölüp c ye win 98 d ye xp atmışlardı biz c ve dye format atıp c ye xp yükledik fakat hala açılışta iki xp varmış gibi görünüyor ve seçim yapmamızı istiyor ve her ikisindende sisteme giriliyor bundan nasıl kurtuluruz f disk yapsak düzelirmi yada bios da bi ayarımı var

• Kolay boot ini dosyası var "c:\boot.ini"
    Bunu not defteri ile aç.

Örnek;
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
    c:\Microsoft Windows 98 (BU satrıdaki her kelimeyi hatırlayamadım)

default kısmındaki "multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS" yazısını sil.Bunun yerine c:\ ile başlayan "c:\Microsoft Windows 98" yazısını koy.

"timeout=30" kısmındaki 30'u 0'a çek.
    Hobaaaa Bitti.
  • masa üstünden bilgisayarım simgesine sağ tıkla özellikleri seç ordan gelişmiş sekmesine gel en alttaki başlangıç ve kurtarma seçeneyindeki ayarlar kısmına tıkla açılan yerden "başlangıç seçenek dosyası için düzenleyi tıkla" daki düzenleye gir aşağıda yazan komuutan iki tane olması gerek birini siz

"[operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect"
  • üç saniye ile kaçırmışım [bwlng][bwlng][bore]
  • +++++ fubo
    scankurban kardesım oyle anlatmıskı =))
  • arkadaşlar fdisk yaptık ve kurtulduk verdiğiniz bilgiler için saolun
  • boşa vakit harcamışsın kardeş neyse sonuçtta halletmişsin saygılar
  • yok sistem arkadaşındı bende f disk nasıl yapılır tam bilmiyordum elime 40gb hdd geçince onda xp cd üzerinden denedim ve yaptım sonrada arkadaşın işi hallettim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.